sobota , 15 czerwca 2024
Home / News / 10 Wtyczek do WordPressa, których powinieneś używać

10 Wtyczek do WordPressa, których powinieneś używać


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

WordPress jest jedną z najbardziej popularnych platform do tworzenia stron internetowych, na której zbudowanych jest poand 25% wszystkich stron dostępnych w sieci. Jej popularność opiera się głownie na prostej obsłudze, jednak bez wprowadzenia istotnych zmian nie wykorzystasz całkowitego potencjału platformy. Powinieneś wziąć pod uwagę aspekty takie jak: permlinki, motywy tematyczne oraz struktura strony, tak naprawdę to jednak wtyczki pozwolą ci naprawdę poprawić twoją stronę.

Poniższe wtyczki są stosowane w celu jak lepszego wykorzystania WordPressa.
Standardowe ustawienia w WordPressie nie są wybitnie zoptymalizowane pod kątem SEO, więc jeśli chcesz osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarkach, powinieneś wprowadzić pewne zmiany. ‘All in One SEO’ jest jedną z najbardziej znanych wtyczek dla SEO, posiada ona opcje, które pomogą ci zoptymalizować skuteczność tagów oraz linków nawigacyjnych. Niektórzy właściciele stron wolą używać podobnej wtyczki ‘Yoast SEO’, warto więc przed użyciem porównać obie opcje.

Hackerzy często wybierają strony oparte na WordPressie, ponieważ wielu użytkowników zapomina o aktualizowaniu motywów i wtyczek co powoduje, że są bardziej podatni na ataki z zewnątrz. ‘Wordfence’ dodaje zaporę (firewall) do strony, oraz powoduje, że nieautoryzowane próby dostępu są automatycznie blokowane.

Komentarze to świetny sposób, aby nawiązać kontakt z odbiorcami naszej strony, ale dostęp do nich może również być nadużywany przez spamerów. ‘Akismet’ posiada obszerną bazę danych, która pozwala im na rozpoznanie spamu w komentarzach oraz ich moderowanie lub usuwanie.

Wydłużony czas logowania spowoduje, że wiele osób zrezygnuje z odwiedzenia twojej strony. Główne przyczyny dla których wejście na stronę może się opóźnić to skrypty, wtyczki oraz duże pliki graficzne. ‘W3 Total Cache’ optymalizuje wydajność poprzez wyłapywanie takich elementów jak CSS, Javascript, wyniki wyszukiwania, komentarze, archiwa oraz wiele innych.

Google XML Sitemaps’ – mapa witryny pomaga wyszukiwarkom poruszać się na twojej stronie, więc również zwiększa szanse na to, że strona lub wpis zostaną zindeksowane. Jest to najbardziej popularna wtyczka tego typu, która mimo prostej konstrukcji, potwierdza swoją skuteczność już od prawie dekady. Jeśli wybierzesz ‘Yoast SEO’ a nie ‘All in One SEO’, o którym wspominam powyżej, mapa strony jest od razu dostępna w pakiecie.

‘WooCommerce’ jest niezwykle popularny wśród właścicieli stron E-commerce. Jeśli zamierzasz prowadzić sprzedaż poprzez swoją stronę, ta wtyczka sprawi, że proces dokonywania transakcji stanie się dużo prostszy oraz bardziej przyjazny dla użytkownika. ‘WooCommerce’ zapewnia dużą swobodę, oferując opcje wprowadzania cen, podatków, uaktualnienie subskrypcji, towary fizyczne, natychmiastowe pobieranie oraz wiele innych.

Formularz kontaktowy wygląda bardziej profesjonalnie niż podanie adresu email, możesz również zyskać używając ‘CAPTCHA’, poprzez uproszczenie reakcji oraz filtrowanie spamu. Podczas gdy istnieje wiele wtyczek obsługujących formularze kontaktowe, ‘Contact Form 7’ jest jedną z bardziej popularnych, niezawodnych oraz regularnie uaktualnianych. Ta wtyczka pozwala ci również dodać niestandardowe pola przy bardziej skomplikowanych formularzach.

Jeśli nie jesteś designerem, tworzenie atrakcyjnych wizualnie postów na blogu może być wymagające. ‘Shortcodes Ultimate’ pomoże ci pokonać wszelkie problemy przy projektowaniu postu, poprzez dodanie atrakcyjnych oraz zwracających uwagę elementów na twoje stronie. ‘Shortcodes’ zawiera przyciski, suwaki, paski postępu oraz tabele, które można łatwo zastosować przy tworzeniu wpisu.

Większość starszych witryny zawiera strony, które nie są już aktualne. Usunięcie strony nie będzie dobrze przyjęte przez wyszukiwarki, ale możesz uniknąć problemów dzięki ‘301 Redirect’. Ta wtyczka powoduje, że przekierowywanie staje się niewiarygodnie proste, eliminując konieczność edycji pliku htaccess bezpośrednio. Wtyczka przekierowująca może również pomóc odnaleźć oraz wyczyścić strony z błędem 404.

Tworzenie kopii zapasowych stron jest niezbędne, ale wielu właścicieli witryn zapomina o tym ryzykując utratę wszystkich danych. ‘Updraft Plus’ to łatwy sposób tworzenia regularnych kopii, umożliwiając przechowywanie danych na Google Drive, Dropboxie, emailu oraz innych alternatywnych formach przechowywania online. Odzyskanie pliku może zostać dokonane poprzez jednorazowe kliknięcie.

Istnieje wiele wtyczek, których możesz użyć, ale wymienione powyżej powinieneś dodać do swojej listy najbardziej niezbędnych. Wtyczki pojawiają się i odchodzą, gdy ich twórcy tracą zainteresowanie i przechodzą do nowego projektu. Jednak każda z tych wtyczek ma obecnie tysiące użytkowników, jest systematycznie uaktualniana i była już niejednokrotnie udoskonalana, także możesz czuć się bezpiecznie używając ich na swoje stronie.

Czekam na twoją opinię.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …

Pierwszy Komentarz

  1. Jakby komuś było mało to dokładamy kolejne 21 wtyczek: https://widoczni.com/blog/31-wtyczek-do-wordpressa-ktore-wzbogaca-twoj-blog/ 😉