poniedziałek , 15 kwietnia 2024
Home / News / Content Marketing / 5 porad jak tworzyć pomysły na posty na bloga

5 porad jak tworzyć pomysły na posty na bloga


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Pomysły na posty na bloga

Wszyscy blogerzy wiedzą, że ważne jest, aby na ich blogach pojawiały się nowe posty. Mimo, że jakość zawsze zwycięży ilość, blog, który jest rzadko aktualizowany straci czytelników z biegiem czasu walcząc o jakikolwiek odzew. Niemniej jednak, nieważne jak bardzo pasjonujesz się tematem swojego bloga czy jak dobrze piszesz, w obecnych czasach najważniejsza jest kreatywność. Gdy nie masz pomysłów, te proste porady mogą pomóc Ci zdobyć inspirację.

Quora to popularna strona z pytaniami I odpowiedziami na wiele różnych tematów. Ponieważ jakość tekstów i zawarte w nich informacje mogą być trafione lub nie, jeśli zasubskrybujesz tylko te sekcje, które pokrywają się z tematyką Twojego bloga, będziesz otrzymywać mnóstwo pomysłów na tematy, które możesz wykorzystać na blogu. Jedną z największych zalet korzystania z Quora dla inspiracji jest to, że pytania zadają prawdziwi ludzie z prawdziwymi zainteresowaniami i zarówno na pytania jak i na odpwiedzi może zagłosować społeczność, dając szybką i prostą wskazówkę popularności tematu.

Tworzenie bloga

Obserwowanie innych blogerów jest oczywiście niezbędne, abyś utrzymał swojego bloga niszowym, ale także daje możliwość wertowania komentarzy. Na popularnych blogach zawsze jest duża interakcja, najprawdopodobniej będą tam pytania I komentarze od czytelników, na które piszący nie odpowiedział. Te samotne i niedocenione komentarze mogą być katalizatorem pomysłów na posty, a to, że ktoś wysilił się na tyle, że napisał swój komentarz znaczy, że ten temat interesuje przynajmniej grupę ludzi, więc powinien być warty odkrycia na Twojej stronie.

Posty na bloga

pomysly na posty na blogaNie ważne czy używasz portali społecznościowych czy nie, nie ma co zaprzeczać, że w dzisiejszych czasach są bardzo ważne. Sekcja trendów na Twitterze daje ciągły podgląd na to, o czym ludzie obecnie rozmawiają, a funkcja szukania pozwala Ci zawsze zrobyć lepsze wyniki. Portale społecznościowe mogą być zaśmiecone, ale jeśli przez nie przebrniesz, znajdziesz mnóstwo perełek, o których warto napisać.

Jako zachłanny fan blogów, znasz pewnie koncept RSS. Niemniej jednak, jest jedna rzecz, na którą prawdopodobnie nie zwróciłeś uwagi, a może być świetnym źródłem pomysłów na posty. Każda z podstron na Amazon pokazuje najlepsze produkty w danej kategorii; zasubskrybuj ich selekcję, a zyskasz ciągły dostęp do tego, co ludzie kupują z tego działu. Oczywiście, to będzie najbardziej znaczące dla ludzi, którzy piszą posty o różnych produktach, ale jest to także cennym wglądem do całej aktywności na tej arenie i może być świetnym źródłem tematów na posty informacyjne.

Pomysły na posty na bloga

Jeśli potrzebujesz pomysłu na następny zabójczo dobry post na blogu i potrzbujesz go natychmiast, ostatnią radą nie jest natychmiastową pomocą. Niemniej jednak, jeśli zaczniesz tak robić od teraz, w przyszłości bardzo rzadko będziesz czuł, że nie masz pomysłu. Wyrób sobie nawyk robienia zwięzłych notatek, gdziekolwiek i kiedykolwiek, gdy coś Cię zainspiruje. Jeśli chcesz, możesz używać staromodnego notatnika, ale wszechobecność smartfonów sprawia, że aplikacje do notatek mogą być jeszcze lepszym pomysłem.

Pomysły mogą się pojawić w każdej porze i często znikają tak samo szybko, upewnij się, że masz szybki i łatwy sposób na zanotowanie zdania lub słowa, które opisze tę przelotną myśl. Po kilku dniach lub tygodniach, będziesz miał duży zbiór możliwych tematów postów do wykorzystania. Część, a może nawet większość z nich nie będzie dobra, ale nawet czytanie swojej listy jest często wystarczające, abyś odzyskał wenę.

pomysl-na-blogaDla wielu blogerów, moment pisania postu jest najprostszą i najprzyjemniejszą częścią, podczas gdy uparcie pusta strona może sprawić, że będziesz się zastanawiał dlaczego właściwie blogujesz. Te pięć porad prawdopodobnie zapewni Ci, że nigdy nie będziesz mieć problemu z nowym, zniewalającym postem.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …

Pierwszy Komentarz

  1. jedna istotna rzecz: zawsze najlepsze pomysły przychodzą gdy siedzisz w toalecie na tak zwanej “dwójce” 😉