poniedziałek , 15 lipca 2024
Home / News / Content Marketing / 5 Wskazówek Jak Zdobywać Pomysły na Wpisy na Blogu

5 Wskazówek Jak Zdobywać Pomysły na Wpisy na Blogu


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Wszyscy blogerzy wiedzą jak istotne jest stałe dodawanie nowych postów na twojego bloga. Podczas gdy jakość zawsze jest bardziej istotna niż ilość, blogerzy, którzy rzadko publikują posty tracą czytelników wraz z upływem czasu i mają problemy z utrzymaniem ich zainteresowania. Jednakże niezależnie od tego jak bardzo jesteś zafascynowany tematem lub jak utalentowanym jesteś pisarzem, każdemu zdarzają się dni, kiedy kreatywność ich zawodzi.

Nawet jeśli brakuje Ci pomysłów istnieją pewne proste sposoby, aby odnaleźć utraconą inspirację.

‘Quora’ jest to popularn strona z pytaniami i odpowiedziami, która obejmuje ogromy zakres tematów. Podczas gdy jakość tekstów nie zawsze będzie trafiona, jeśli zapiszesz się do sekcji związanej z twoimi zainteresowaniami, otrzymasz regularny dopływ informacji i tematów, z których możesz wybrać najbardziej ci odpowiadające. Jedną z zalet używania ‘Quora’ w celu znalezienia inspiracji jest to, że pytania są zadawane przez ludzi znających daną tematykę a odpowiedzi mogą być oceniane przez internetową społeczność czytelników, co wpływa na wzrost lub spadek popularności danego tematu.

Śledzenie innych blogów jest oczywiście niezbędnym sposobem, aby być na bieżąco w danej dziedzinie, której się specjalizujemy, warto również przeglądać komentarze innych odwiedzających stronę. Jeśli post jest popularny i spotkał się z dużą ilością interakcji, jest bardzo prawdopodobne, że na niektóre z pytań autor nie udzieli odpowiedzi. Właśnie te samotne i nierozpoznane zagadnienia mogą stać się katalizatorem nowego pomysłu, w rzeczywistości sam fakt, że ktoś zadał sobie trud, aby zadać pytanie oznacza, że chociaż niektóre osoby może taki temat interesować i być może warto poruszyć go na naszym blogu.

Niezależnie od tego czy korzystasz z mediów społecznościowych czy też nie, nie można zaprzeczyć, że ich wpływ na współczesną kulturę jest ogromny. Popularny temat na Twitterze jest świetnym wyznacznikiem tego czym większość społeczeństwa się interesuje i o czym mówi, natomiast opcja wyszukiwania umożliwia Ci skupienie się na bardziej istotnych dla danego zagadnienie rezultatach. Media społecznościowe mogą być przepełnione informacjami, ale jeśli poświęcisz trochę czasu, aby się w nie zagłębić możesz natrafić na prawdziwe perełki tematyczne, o których warto napisać.

Jak każdy zapalony fan blogów, jesteś prawdopodobnie obeznany z koncepcją kanałów RSS. Jednak, możliwe, że nie zwracałeś uwagi na istnienie pewnego kanału, który może stanowić świetne źródło inspiracji. Każda ze stron pod-kategorii na Amazonie przedstawia zestawienie produktów najlepiej sprzedających się w tej właśnie kategorii; jeśli wpiszesz się na listę mailingową otrzymasz stały dopływ informacji na temat tego co kupują użytkownicy danego działu. Będzie to miało oczywiście bezpośredni związek z blogami publikującymi artykuły na temat danych produktów, ale również może być wartościowym zbiorem informacji na temat aktywności na danym obszarze i świetnym źródłem tematów dla postów informacyjnych.

Jeśli potrzebujesz pomysłu na kolejny, mocny wpis i chcesz znaleźć go jak najszybciej, ten ostatni sposób szukania nowych idei być może się nie przyda. Jeśli jednak zaczniesz śledzić przepływ informacji od zaraz, w przyszłości rzadko zdarzy ci się, że nie będziesz miał żadnych nowych tematów. Spróbuj wpoić sobie nawyk robienia notatek w ciągu dnia, gdziekolwiek i kiedykolwiek poczujesz przypływ inspiracji. Możesz nosić ze sobą tradycyjny notatnik, chociaż wszechobecność smartfonów powoduje, że aplikacja w twoim telefonie może się okazać bardziej przydatna.
Pomysły mogą pojawić się w każdej chwili, z pozoru przypadkowo a często zniknąć tak szybko jak powstały; upewnij się, że masz możliwość zapisania szybko i w łatwy sposób kilku słów, które pozwolą ci wrócić do tej przelotnej myśli na spokojnie.

Po paru dniach lub tygodniach, będziesz mógł zgromadzić spory zbiór tematów, wokół których zbudujesz swoje późniejsze posty. Część z nich lub nawet większość nie okaże się przydatna, ale nawet poprzez przeglądanie twojej listy możesz sprawić, że poczujesz nowy przypływ inspiracji.

Dla wielu blogerów samo napisanie artykułu to tak naprawdę najłatwiejsza i najbardziej przyjemna część pracy, podczas gdy uporczywa pustka w głowie może spowodować, że zaczną kwestionować sam sens prowadzenia bloga. Tych pięć porad wpłynie na to, że już nigdy nie zabraknie ci natchnienia przed napisaniem nowego i porywającego artykułu.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …

Pierwszy Komentarz