
[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]
Ilość zadań sprawia, że ludzie są zmuszeni do planowania i organizowania obowiązków. Na szczęście nie są z tym sami. Poza wieloma planistami i kalendarzami, mamy cały szereg narzędzi, które pomagają nam dokładnie zaplanować pracę. Ale czy tylko tego typu narzędzia służą poprawie naszej wydajności? Istnieje wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę, np. muzyka, posiłki i napoje. Przygotowaliśmy listę narzędzi, którym naszym zdaniem należy się bliżej przyjrzeć.
brain.fm i zwiększenie produktywności
Słuchanie muzyki podczas pracy często zwiększa naszą produktywność. Ważne jest, aby była to muzyka, która nam się podoba, ale też nie wpływała negatywnie na naszą uwagę. To nie jest tylko ludzki kaprys – badania pokazują, że muzyka ma bardzo pozytywny wpływ na pracę naszych mózgów. Dlatego warto znać aplikację brain.fm. Można tam znaleźć kilka kategorii muzyki, np. do utrzymania koncentracji, osiągnięcia stanu odprężenia lub wyciszenia. Twórca aplikacji przez kilka lat badał wpływ muzyki na pracę naszego mózgu. Narzędzie zawiera również kłosy, które wspomagają pracę naszej głowy i muzyki ambient.
Coffitivity a produktywność
Kawa jest prawdopodobnie najbardziej konsumowanym napojem podczas pracy. Jeśli jesteś jedną z osób, które lubią pracować w terenie, np. w kawiarniach, ale nie zawsze możesz tam być, zapoznaj się z aplikacją Coffitivity (https://coffitivity.com/). Dzięki niej można włączyć kawiarniany brzęczyk – spokojny, nie głośny, który nie wytrąca się z koncentracji, a działa gdzieś w tle. Masz do wyboru kilka dźwięków, więc możesz wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie i poczuć się w biurze firmy lub w domu jak w kawiarni. Pozostaje tylko przygotować dobrą kawę i usiąść przy komputerze.
Trello
Kolejną aplikacją do tworzenia list zadań jest Trello (https://trello.com/). Mówi się, że “Trello pozwala na lepszą współpracę i lepszą realizację zadań”. Jakie są różnice między tym narzędziem a innymi? Najistotniejsze jest to, że zadania są umieszczone po prawej stronie, możemy oznaczyć członków do danego zadania, etap zaawansowania działań możemy oznaczyć różnymi kolorowymi etykietami. Jeśli potrzebujesz listę, która jest podobna do tych, których używałeś wcześniej, wystarczy, że ją zaimportujesz. Ważną funkcją jest możliwość ustawienia terminów dla siebie i innych użytkowników. Nie jest to aplikacja, która nadaje się tylko do małych projektów – będzie idealna do długotrwałej pracy.
Asana
Jeśli chodzi o wspólne zarządzanie projektami, Asana (https://asana.com/) jest cennym programem stworzonym w tym celu. W aplikacji możesz stworzyć wstępny zarys projektu, do którego dołączysz do swoich współpracowników. Każde zadanie ma swój własny postęp, w którym możemy robić notatki, oznaczać inne osoby pracujące nad danym projektem, terminy, komentarze do wykonanych zadań. Do jednego projektu możemy dodać maksymalnie 30 osób, ale jeśli potrzebna jest większa ilość, musisz skontaktować się z obsługą Asany. Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna. Możliwe jest również użycie skrótów klawiszowych, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę.
Basecamp
Kolejną aplikacją, która jest specjalnie zaadresowana do zarządzania projektami jest Basecamp (https://basecamp.com/). System ten pozwala na zarządzanie wieloma projektami w sposób jasny i przejrzysty. Posiada również wszystkie opcje, które zazwyczaj zawierają programy do kontroli pracy. Najsilniejszą stroną Basecampa jest edytor dokumentów. Pozwala on na pracę wielu osób, zachowując wszystkie poprzednie wersje.
Momentum
Poza planowaniem zadań, mamy również aplikacje do rozwijania dobrych nawyków, takich jak regularna woda pitna czy regularne ćwiczenia. Aplikacja Momentum działa jak motywator. Jej funkcja jest bardzo prosta – wypełniając pola w narzędziu, ustawiamy przypomnienie o zachowaniu, a po jego zakończeniu oznaczamy je na zielono. Najważniejsza jest regularność i systematyczność.
Takich aplikacji mamy sporo, więc warto przetestować kilka z nich i znaleźć to, co dla Ciebie najlepsze. Pewne jest, że takie programy są pomocne w codziennym życiu i z pewnością sprzyjają rozwijaniu nawyków.