czwartek , 11 lipca 2024
Home / News / Darmowe Kursy Internetowe i Szkolenia. Online za Darmo i z Certyfikatem

Darmowe Kursy Internetowe i Szkolenia. Online za Darmo i z Certyfikatem


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Darmowe kursy internetowe

Internet jest nieodłączną częścią naszego życia. Codziennie śledzimy social media, płacimy rachunki, kupujemy, oglądamy seriale na Netflixie czy śmieszne filmiki z kotami na YouTube. W drodze do pracy słuchamy muzyki na Spotify, wysyłamy snapy i kontaktujemy się ze znajomymi. Internet daje nam nieograniczony dostęp do rozrywki. Dzięki Internetowi możemy rozwijać się, podnosić nasze kwalifikacje zawodowe poprzez darmowe kursy internetowe. Dzięki tym kursom zdobędziemy nowe umiejętności, które pozwolą nam na znalezienie lepszej pracy lub podniesienie jakości naszego biznesu. Dostępne w sieci kursy pomogą nam poznać lepiej pakiet Office, obsługiwać CMS, tworzyć strony w html, czy obrabiać zdjęcia i grafiki. Po zakończeniu niektórych kursów możemy otrzymać certyfikat.

Darmowe szkolenia online dla biznesu

Wiele darmowych kursów dla przedsiębiorców możemy znaleźć na rządowej stronie Akademii PARP. W poprzednim roku wile osób, które chciały zacząć prowadzić swój biznes, korzystało z  darmowych kursów internetowych, które wyjaśniały krok po kroku, jak założyć firmę, napisać profesjonalny biznesplan, prowadzić profesjonalny sekretariat lub udoskonalały na przykład umiejętności kierownicze.

W dzisiejszych czasach ważną umiejętnością na rynku pracy i w biznesie jest bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office. Praktycznie każdy pracodawca oczekuje od swoich kandydatów, że będzie szybko i poprawnie wykonywał zlecone zadania w Excelu, Wordzie czy PowerPoint. Przyznajmy się sami przed sobą, kto zna wszystkie formuły Excela lub potrafi za pomocą kilku kliknięć stworzyć wykres.

Taką wiedzę możemy zdobyć podczas darmowego kursu online, który oferuje excelszkolenie.pl. Szkolenie podzielone jest na kilka etapów trudności: podstawowy, zaawansowany, ekspercki i VPA. Na pierwszym poziomie kursu dowiemy się między innymi jak poprawnie wprowadzać formuły, dokonywać formatowania warunkowego lub inspekcji formuł. Po kursie zaawansowanym będziemy umieć tworzyć bardziej zaawansowane wykresy, poznamy bardziej szczegółowe formuły, wykonamy listy niestandardowe i tabele przestawne. Poziom ekspercki będzie obejmował takie tematy jak wykresy matematyczne, operacje na macierzach, kwerendy i wiele innych. Ostatni rodzaj kursu VPA to programowania automatyzacji pracy z arkuszami.

Jeżeli chcemy zwiększać naszą wydajność w pracy, możemy skorzystać z wielu kursów oferujących naukę bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Jednym z takich kursów jest kurspisania.pl Za darmo i bez konieczności założenia konta będziemy mogli w szybkim czasie nauczyć się bezwzrokowo pisać na klawiaturze. Według autora darmowego kursu, dojdziemy do perfekcji w dwa tygodnie, ćwicząc dwadzieścia minut każdego dnia. Absolwent tego szkolenia będzie pisał trzykrotnie szybciej na klawiaturze niż ręcznie i uniknie złej postawy ciała podczas pracy biurowej.

Darmowe kursy online z IT

W dzisiejszym biznesie niezbędne jest posiadanie własnej strony internetowej. Projektowanie i budowanie strony internetowej jest skomplikowanym procesem i wymaga dużo pracy i czasu na przyswojenie wiedzy. Nie warto rzucać się na głęboką wodę i uczyć się od podstaw programowania w HTML czy PHP. Na początek możemy rozpocząć naszą naukę od opanowania najpopularniejszych systemów CMS.

Najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią jest WordPress. Jest niezwykle funkcjonalny i elastyczny dla każdego użytkownika, pozwala stworzyć blog stronę internetową, a nawet prosty sklep internetowy. Jednak ogromny świat WordPressa może wydawać się początkowo zniechęcający, a my możemy odnieść wrażenie, że nie opanujemy możliwości tego CMS-a. W sieci znajdziemy wiele kursów, które nauczą nas jak w stopniu podstawowym i zaawansowanym korzystać z tego systemu. Warto zaprezentować kilka darmowych kursów w angielskiej i polskiej wersji językowej.

Pierwszy z kursów, o którym warto wspomnieć jest WordPress Quick Start Course od WP Apprentice. Ten pierwszy kurs jest szybkim i prostym samouczkiem przeznaczonym dla całkowicie początkujących. Kurs WordPress Quick Start koncentruje się na podstawach. Dowiemy się z niego jak znaleźć hosting internetowy, zainstalować WordPress, korzystać z pulpitu nawigacyjnego i rozpocząć tworzenie treści. Opisano wszystkie główne funkcje platformy, takie jak motywy, wtyczki i widżety.

Często darmowy kurs oferuje Udemy. Na przedstawione szkolenie dla początkujących nie wydamy ani grosza, a otrzymamy stosunkowo kompleksową wiedzę. Jak każdy dobry kurs WordPress, ten z Udemy obejmuje podstawy tworzenia witryny lub bloga. Koncentruje się także na szerszym aspekcie, wyjaśniając ogólne funkcjonalności platformy i jej działanie. Pod koniec szkolenia otrzymamy podstawy SEO i sposoby poprawy widoczności i rankingów naszej witryny.

W „polskim” Internecie możemy skorzystać z darmowego kursu online WordPress przygotowanego przez influentiq.pl. By otrzymać dostęp do bazy, wystarczy podać nasze imię i adres e-mail. Kurs poprowadzi każdego krok po kroku, od poznania obsługi CMS do instalowana wtyczek i motywów.

Dla tych, którzy chcą nauczyć się języka HTML/CSS, PHP czy innych, Internet ma niesamowite możliwości. Jedną z pierwszych stron, jaką powinniśmy odwiedzić jest codeacademy.com. Jeśli kiedykolwiek szukaliśmy darmowych kursów HTML, prawdopodobnie mogliśmy zapoznać się z tą stroną. Codecademy to platforma, która uczy HTML małymi krokami.

Ekran podzielony jest na dwie strony, z których jedna pokazuje efekty, jakie wywołuje nasze kodowanie na pliku HTML. Wszystko jest zautomatyzowane i oznaczone, więc łatwo jest przejść przez ich program nauczania. Niestety, jeżeli chcemy znaleźć darmowe kursy online z certyfikatem, to ta strona nie jest dla nas.

Lynda oferuje tysiące darmowych kursów online, w tym HTML. Na początek oferuje kilka bezpłatnych lekcji wideo o HTML, a jeśli zarejestrujemy się na comiesięczne subskrypcje uzyskamy dostęp do wszystkich lekcji wideo oferowanych przez Lyndę. Z płatnych opcji do nauki HTML, Lynda jest najbardziej zróżnicowaną opcją dla internetowych kursantów.

Możemy zarejestrować się w celu uzyskania członkostwa premium, co zapewni nam dostęp do plików projektu. Lynda ma również aplikację mobilną, dzięki czemu można oglądać filmy szkoleniowe w dowolnym miejscu u czasie. Dla niektórych wadą mogą być różne poziomy członkostwa, które determinują poziom wiedzy jaką możemy zdobyć. W przeciwieństwie do Codecademy i GA Dash, nasza praca nie będzie automatycznie sprawdzana i oceniana przez system.

W3Schools to kolejny darmowy kurs online. Podobnie jak Codecademy, wszystkie lekcje są dostępne od razu bez żadnych kosztów. Tylko w przypadku, gdy chcemy uzyskać certyfikat potwierdzający nasze doświadczenie, to będziemy musieli zapłacić 95 dolarów za certyfikat HTML. Możemy interaktywnie stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Plusem jest fakt, że kurs jest aktualizowany i ciągle dodawane są nowe rozdziały, aby nadążyć za zmianami w stale rozwijającym się świecie tworzenia stron internetowych.

Podobnie jak Codecademy, W3Schools jest głównie dla początkujących. Niektórzy w społeczności zajmującej się tworzeniem stron internetowych uważają, że zaawansowaną treść należy szukać gdzie indziej i zalecić użytkownikom W3Schools wykorzystanie innych zasobów w celu uzupełnienia ich edukacji.

Nauka języka HTML nie musi być droga ani trudna. Kilka przedstawionych powyżej witryn zapewnia podstawową wiedzę HTML niezbędną do kontynuowania nauki i tworzenia lepszych projektów. Jeśli zdecydujemy się na naukę bardziej zaawansowanych tematów, powinniśmy rozważyć zapisanie się na płatny kurs projektowania stron internetowych, aby uzyskać potrzebne nam umiejętności.

Darmowy kurs online Python

W ostatnim czasie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią pisać programy w języku Python. Wielu ekspertów uważa, że ten język programowania to doskonały start dla przyszłego programisty. Dlaczego ten język stał się tak popularny? Python jest oficjalnym językiem Google, czy też wspiera Instagram. Jest to język skryptowy, który może zautomatyzować wszelkiego rodzaju zadania, zarówno te proste, jak i bardziej złożone. W Pythonie możemy zrobić prawie wszystko, co możesz zrobić z innymi językami.

Jeśli nie mamy czasu, aby zapisać się na stacjonarny kurs kodowania, lub chcemy zaoszczędzić pieniądze, nauka Pythona na darmowym kursie online jest bardzo dobrą alternatywą. Jednym z takich kursów jest darmowy kurs Microsoft dla całkowicie początkujących. Samo uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Tylko w przypadku, kiedy chcemy uzyskać certyfikat poświadczający jego ukończenie, musimy zapłacić 99 dolarów. Długość kursu przewidziana jest na około 5 tygodni, gdy będziemy uczyć się kilka godzin tygodniowo.

Microsoft stworzył bezpłatny kurs edX, aby promować kodowanie i zapewnić naukę tego języka dla początkujących. Uczy ona podstaw Pythona poprzez Japyter Notebooks, czyli interaktywne środowisko kodowania hostowane w przeglądarce internetowej. Na kursie poznamy między innymi podstawowe zasady programowania, w tym sposoby ponownego wykorzystania funkcji. Po ukończeniu tego kursu możemy rozpocząć kolejny kurs Microsoftu o większym poziomie trudności.

Kolejnym kursem wartym uwagi jest kurs online od MIT, który wprowadzi wszystkich początkujących  do świata informatyki i programowania przy pomocy języka Python. Podobnie jak w poprzednim przypadku, jest to darmowy kurs online. Za certyfikat poświadczający jego ukończenie będziemy musieli zapłacić 49 dolarów. Czas trwania kursu został oszacowany na 135 godzin.

Rozpoczyna się ogólnym przygotowaniem do informatyki, zanim zacznie zapoznawać kursantów z bardziej zaawansowaną tematyką. MIT zaleca, by kurs realizować 15 godzin tygodniowo przez dziewięć tygodni, co czyni go bardziej wymagajy niż pozostałe kursy wprowadzające. Instruktorzy z MIT uczą programowania poprzez połączenie wykładów wideo, odczytów i zadań. Podczas tego szkolenia online będziemy musieli rozwiązywać testy i wykonywać zlecone zadania napodstawie teoretycznej wiedzy, którą zdobyliśmy. Kurs jest bardziej wymagający od innych, wiele zadań będzie wymagało zastosowania w praktyce matematyki.

Darmowe kursy SEO

Hubspot Academy jest światowym liderem w dziedzinie marketingu, dzięki czemu jest również ekspertem od SEO, od którego możemy się uczyć. Firma oferuje mnóstwo bezpłatnych kursów, w tym kurs SEO dla początkujących. Kurs zawiera szczegółowe lekcje na temat SEO dla początkujących, tworzenie linków dla początkujących i samouczek dotyczący SEO Google. Kurs dostępny jest w formie filmików wideo.

Jeśli korzystamy z WordPressa na naszej stronie internetowej, prawdopodobnie korzystamy również z wtyczki Yoast. Jest to niesamowita darmowa wtyczka, która ułatwia optymalizację witryny i wpisów na blogu dla SEO i oferuje bezpłatny kurs online dla początkujących. Aby uzyskać dostęp do kursu, musimy założyć darmowe konto, które zawiera filmy Yoast Academy, które nauczą nas o wybierać odpowiednie słowa kluczowe, copywritingu pod SEO, strukturę witryny i wiele innych.

Wykorzystajmy jak najwięcej z darmowych kursów, przewodników i zasobów, aby uzyskać jak najlepszą wiedzę SEO i znaleźć taktykę, która najlepiej sprawdzi się w naszej firmie. Poświęcając swój czas na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, osiągniemy wyższą pozycję naszej strony w wyszukiwarkach, dzięki czemu zyskamy więcej potencjalnych klientów.

Darmowe kursy marketingu w Internecie

W Internecie znajdziemy również darmowe kursy, które pomogą nam zrozumieć, na czym polega marketing w sieci i jak zwiększać naszą sprzedaż. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi jest Google Ads (wcześniej nazywane AdWords). Jednym z najczęściej polecanych kursów AdWords jest Ultimate Google Ads prowadzonych przez  Izaaka Rudansky.

Ponad 70 000 kursantów już uczestniczyło w tym programie i otrzymał tysiące 5-gwiazdkowych recenzji. Ten 18,5-godzinny kursie Isaac pomoże nam tworzyć, rozwijać i optymalizować skuteczne kampanie Google AdWords. Dowiemy się różnych innych rzeczy, jak na przykład śledzenia konwersji, aby określić wartość kampanii, oraz zaplanować drogę klienta od kliknięcia linku sponsorowanego do przejścia na witrynę w celu sfinalizowania sprzedaży.

Warto zwrócić uwagę na darmowy kurs online oferowany przez Lynda.com, który pokaże nam jak właściwie wykorzystać możliwości kampanii linków sponsorowanych. Dzięki niemu nauczymy się jak konfigurować nasze konto AdWords, wybierać najlepsze słowa kluczowe, tworzyć reklamy, które konwertują oraz śledzić i optymalizować skuteczność naszych działań promocyjnych. Na Lynda dostępnych jest około 12 bezpłatnych kursów i ponad 300 samouczków w wersji wideo. Możemy znaleźć i wybrać ten, który najlepiej pasuje do aktualnych potrzeb lub problemów, z jakimi się zmagamy podczas kampanii linków sponsorowanych.

Jeżeli chcemy znaleźć darmowe kursy online z certyfikatem powinniśmy skorzystać z kompleksowego szkolenia Adwords przygotowanego przez Skillshare. Ten kurs online nauczy nas sprawdzonych strategii optymalizacji kampanii i zwiększania konwersji. Ten kurs obejmuje 200 przykładowych pytań i case study, które wyjaśnia i pokazuje najlepsze rozwiązania.

Z kursu dowiemy się między innymi, jak zostać specialistą SEM i promować nasze umiejętności poświadczone certyfikatem. Otrzymamy również dostęp do najlepszych zasobów wiedzy, arkuszy do ćwiczeń oraz aktywnego forum dyskusyjnego, gdzie otrzymamy odpowiedź na wiele naszych pytań i wątpliwości. Kurs jest bezpłatny tylko miesiąc. Jeżeli po miesiącu chcemy korzystać z zasobów wiedzy, musimy opłacić dostęp. Skillshare posiada  30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc zawsze możemy uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli kurs nie będzie spełniał naszych oczekiwań.

W ciągu ostatnich 8 lat ponad 100 tysięcy osób z ponad 100 krajów wzięło udział w Google Online Marketing Challenge. Jest to kurs online z modułami obejmującymi wprowadzanie do digital marketingu, marketing w wyszukiwarkach, czyli SEO i SEM, reklam displayowych, mobilnych, w mediach społecznościowych, czy reklam wideo na YouTube, dzięki czemu jest jednym z bardziej wszechstronnych kursów dla początkujących. Google na czas trwania kursu przeznacza dla każdego kursanta budżet AdWords w wysokości 250 dolarów na okres trzech tygodni, aby prowadzić kampanię reklamową online dla firmy lub organizacji non-profit. Najlepsi kursanci mogą nawet wygrywać nagrody od Google. Jeśli szukamy darmowego kursu marketingu internetowego, który przekaże nam wszechstronną wiedzę teoretyczną i da możliwość wykorzystania jej w praktyce, to Google Online Marketing Challenge jest najlepszym wyborem.

Firma Constant Contact oferuje darmowy kurs Digital Marketing Quickstarter Social Media dla osób, które chcą od podstaw poznać możliwości Digital Marketingu i promocji w social mediach. W serii lekcji krok po kroku kursanci mogą poznawać taktyki marketingu cyfrowego na Facebooku, Twitterze, LinkedIn, Pinterest, Instagramie, Google+, YouTube, blogu oraz witrynach i przeglądarkach online. Struktura kursów sprawia, że są one idealne dla początkujących marketingowców. Zawierają komponenty, takie jak glosariusze i instrukcje. Wiele omawianych teoretycznych zagadnień będzie można przećwiczyć na konkretnych przykładach.

HubSpot Academy oferuje niezwykle wszechstronny kurs marketingu cyfrowego, w którym obecnie uczestniczy ponad 3 tysiące kursantów w Udemy. Kurs oferuje 38 wykładów po 4,5 godziny lekcji każdy. Niestety to nie jest darmowy kurs internetowy, ale ma przystępną dla każdego cenę. Uczestnicy kursu poznają podstawy, SEO, pozycjonowania, marketingu w wyszukiwarkach, blogowania, optymalizacji konwersji, zwiększania leadów, czy możliwości skutecznego marketingu e-mailowego. Po zakończeniu egzaminu absolwenci otrzymują poświadczający certyfikat oraz potwierdzenie umiejętności na profilu LinkedIn, aby pokazać, że poszerzyli swoje umiejętności marketingowe w HubSpot Academy.

Darmowe kursy grafiki komputerowej online

Adobe Photoshop jest jednym z najczęściej używanych programów graficznych na świecie. Trudno sobie wyobrazić świat bez Photoshopa, a jego niezwykłe narzędzia do edycji obrazu są wykorzystywane we w wielu branżach i przez osoby prywatne, od hollywoodzkich produkcji po memy internetowe.

Tak rozbudowany program graficzny, jak Photoshop, może na pierwszy rzut oka wydawać się trudny do opanowania przez początkujących użytkowników. Adobe wykonało świetną robotę, aby oprogramowanie było łatwiej dostępne dla nowych użytkowników, ale wciąż jest to skomplikowany program. Na szczęście nie musimy być profesjonalnymi grafikami lub specjalistami od marketingu cyfrowego, aby nauczyć się obsługi Photoshopa.

Nikt nie zna Photoshopa lepiej niż Adobe, więc pierwszym krokiem powinno być skorzystanie z możliwości darmowego szkolenia online, które zostało przygotowane przez autorów programu. Adobe dzieli swoje samouczki na różne kategorie w zależności od poziomu umiejętności. Kompletni początkujący powinni zacząć od przeglądu tego, co może zrobić Photoshop, zanim przejdziemy do sekcji technik pośrednich. Znajdziemy krótkie samouczki wideo dotyczące korzystania z szeregu najczęściej używanych funkcji programu Photoshop, takich jak maskowanie, korekcja kolorów, przycinanie, narzędzia wektorowe i kształtowe oraz praca z warstwami i poziomami.Po zapoznaniu się z szerokim zestawem narzędzi programu Photoshop możesz skorzystać z samouczków opartych na projektach, które przeprowadzą nas przez cały projekt od początku do końca.

Użytkownicy Photoshopa na całym świecie wysoko oceniają szkolenie online Tuts+. Chociaż sieć Tuts + oferuje głównie płatne szkolenia, ma jednocześnie ogromny wybór darmowych samouczków. Zamiast skupiać się na dłuższych samouczkach, opartych na całych projektach, Tuts + oferuje krótsze lekcje dotyczące konkretnych technik. Oprócz podziałów na tematy takie jak pędzle, korekcja kolorów i typografia, Tuts + oferuje również kilka samouczków dotyczących podstaw obrazowania cyfrowego, takich jak typy plików obrazów i ich kompresja. Taka praktyczna wiedza jest bardzo przydatna dla początkujących grafików pracujących na Photoshopie.

Wielu użytkowników, którzy stawiali pierwsze kroki w pracy z Photoshopem rekomenduje merytoryczne szkolenia Photoshop Cafe. Photoshop Cafe, podobnie jak wyżej wymienione kursy, ma doskonały zasób darmowych samouczków. Mimo tego, że bardzo mocno rozbudowuje swoją ofertę płatnych szkoleń, nadal możemy skorzystać z wielu darmowych case study. Chociaż niektóre samouczki w programie Photoshop Café są podobne do tych oferowanych przez inne witryny, to język i sposób podejścia do problemu, który stosują, jest na tyle prosty, że początkujący użytkownik łatwo przyswoi potrzebną wiedzę. Photoshop Café oferuje również wizualne przewodniki złożonych tematów, takich jak kanały alfa i automatyzację typowych zadań za pomocą działań .

O Kamil S

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …