wtorek , 23 kwietnia 2024
Home / Najlepsze blogi / Najlepsze Blogi Giełdowe. Ranking polskich blogów rynkowych

Najlepsze Blogi Giełdowe. Ranking polskich blogów rynkowych


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Polskie blogi giełdowe (również finansowe) są najlepszym przykładem na to, w jaki sposób profesjonalizuje się polska blogsfera. Kiedyś zakładane w dużej mierze przez przypadkowe osoby, teraz prowadzone głównie przez profesjonalistów, którzy zakamarki giełdowe znają jak własną kieszeń. Jest to bardzo dobre zjawisko, ponieważ wiele osób szukających informacji na temat świata finansjery, wzoruje się właśnie na blogach i tam zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Jest to o tyle ważne, że granica błędu w tym świecie jest bardzo cienka.

Dlatego należy stawiać głównie na profesjonalizm. Dla autorów jest to również najlepsza droga na dotarcie do odbiorców. Blogi w swojej formie są proste i przyjemne i są niemal idealną formą przekazu informacji. Wartość merytoryczna blogów wraz z ich rozwojem nieustannie wzrasta, a same blogi stają się bezcenną bazą edukacyjną dla setek tysięcy głodnych wiedzy czytelników.

Warto przecież swoje poglądy weryfikować z wpisami licencjonowanych pracowników z ogromnym nieraz doświadczeniem. Coraz więcej blogów prowadzone jest na zupełnie niezależnych domenach, a nie jak to było kiedyś, darmowych platformach do blogowania. Świadczy to również o pełnym profesjonalizmu podejściu autorów, którzy nie raz blogi traktują jak nowy etat. Poniżej znajdziecie moje całkowicie subiektywne zestawienie (bądź swojego rodzaju ranking) zawierające blogi o giełdzie. Indywidualną ocenę każdego z nich pozostawiam już Państwu.

Ten ranking może jednak posłużyć jako pewnego rodzaju wskazówka dla wszystkich tych, którzy zaczynają swoją przygodę w finansowej blogsferze. Przy okazji polecamy również zajrzeć do wstawionego przez nas oddzielnie rankingu blogów finansowych.

Długoterminowe prognozy giełdowe. Longterm

Jednym z pierwszych blogów giełdowych, które przychodzą mi od razu na myśl jest Longterm prowadzony przez Pana Alberta Rokickiego, który jest niezależnym analitykiem rynku akcji. Za blogiem i pisanymi przez niego artykułami idzie więc ogromna wiedza i doświadczenie.

Pan Albert posiada tytuł magistra ekonomii i jest ponadto właścicielem firmy Rock Invest, a na giełdzie inwestuje już od 2000 roku. Specjalizuje się przede wszystkim w inwestycjach długoterminowych. Pan Albert podkreśla, że całość bloga stanowi jego osobiste opinie Nigdy nie kupiłby akcji spółki, której nie chciałby posiadać na własność, gdyby miał nieograniczone możliwości finansowe.

Na blogu Longterm znajdziemy bardzo dużą bazę edukacyjną i przede wszystkim żywe przykłady z inwestycji Pana Alberta. Wydał on również swoją książkę pod tytułem „Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk”. Na stronie znajdziemy regularnie wstawiane, przejrzyste artykuły, dostęp do multimediów w postaci filmów szkoleniowych i nie tylko, usługi prowadzone przez Pana Alberta, czyli między innymi abonament na komentarze i analizy giełdowe, oraz przede wszystkim wnikliwe analizy spółek.

Link do strony: https://longterm.pl/

Inwestor (bardzo) profesjonalny. Michał Stopka.

Dwudziestoletnie doświadczenie jako analityk akcji czy inwestor indywidualny sprawiają, że Pan Michał Stopka zajmuje wysoką pozycję w każdym rankingu blogów giełdowych. W swoim CV może pochwalić się również odpowiedzialnością za inwestycyjne wyniki portfela akcyjnego w Funduszu Emerytalnym ING. Obecnie poza blogiem skupia się również na działalności edukacyjnej, prowadząc Szkołę Główną Inwestorów Profesjonalnych online.

Blog Pana Michała powstawał już w latach 2007- 2009. Już wtedy odwiedzało go miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Do bloga wrócił po krótkiej przerwie już w 2012 roku, po tym jak zrezygnował z pracy w funduszu ING. Pana Michała znajdziemy również na profilach społecznościowych, między innymi w Instagramie, Facebooku czy Tweeterze. Blog Michała Stopki skupia się głównie na szeroko pojętej analizie fundamentalnej spółek.

Znajdziemy tam dużo liczb i wykresów przedstawionych w bardzo przyjazny, ale przede wszystkim profesjonalny sposób. Z odczytaniem wykresów poradzi sobie jednak każdy laik. Na stronie znajdują się takie zakładki jak: Jak Inwestować, Spółka Dnia, Kursy czy Bezpłatne Ebooki. Ogrom wiedzy jest więc widoczny już na pierwszy rzut oka. Warto również zwrócić uwagę na sekcję komentarzy, w których czytelnicy zwracając się bezpośrednio do autora, otrzymują zawsze ciekawe i merytoryczne odpowiedzi, z których często rodzą się bardzo długie dyskusje.

Link do strony: https://www.michalstopka.pl

Giełdowy kod genetyczny.

Według portalu Money.pl DNA rynków został Ekonomicznym Blogiem Roku 2014. Klasa i merytoryka. Blog prowadzony przez Pawła Cymcyka jest przykładem dobrze wykonanej roboty. Pan Paweł jest prezesem Związku Maklerów i Doradców. Jest maklerem, doradcą inwestycyjnym i posiadaczem licencji CFA. Blog jest nieprzeciętny w swojej formie i zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych blogów giełdowych, finansowych czy inwestycyjnych. Obecnie główną treść blogu stanowią cotygodniowe podsumowania wydarzeń na rynkach finansowych. Znajdziemy tam bardzo ciekawe wpisy, artykuły i filmy, a wszystko to okraszone cudowną i niebanalną szatą graficzną, przyciągającą uwagę czytelników.

Pan Paweł Cymcyk prowadzi również swój kanał Youtube DNA Rynków, który jest w prężnej fazie rozwoju i pomaga w łatwiejszym i szybszym przyswajaniu prezentowanych przez autora materiałów. Znajdziemy tam takie zakładki jak Program DNA Rynków, który służy głównie analizie tego co obecnie dzieje się w świecie finansjery, Gospodarka Głupcze, w której szeroko rozpatrywane są zjawiska gospodarcze i koniunkturalne z jakimi mamy obecnie do czynienia, Świat Pieniędzy, w którym autor przybliża nas do inwestycji, oraz jeden z najciekawszych według mnie, czyli Pominięte Przez Media, gdzie znajdziemy wiele, wiele ciekawych tematów, o których na co dzień nie jest zbyt głośno w świecie medialnym. A są to często bardzo istotne tematy dla rynków i inwestycji.

Pominięte Przez Media dają również możliwość weryfikacji wiadomości, które trafiają do nas na co dzień. Warto być na bieżąco z wpisami DNA Rynków, ponieważ jest to niezastąpione źródło informacji.

Link do strony: https://dnarynkow.pl/

Najświeższe informacje ze świata finansów. Q News.

Q News nie jest klasycznym blogiem. Musi jednak znaleźć się w tym zestawieniu, ze względu na to, że w świecie finansów jest niezastąpionym źródłem informacji, dzięki którym jesteśmy w stanie przeprowadzać bardzo ciekawe analizy, pomagające nam kierować portfelem inwestycyjnym, albo po prostu bardzo dobrze przygotować się do roli inwestora. Q News wykonuje świetną robotę jeżeli chodzi o analizy krajowej i przede wszystkim światowej koniunktury.

Newsy mają jednak formę krótkich wpisów co pozwala na świetne przyswojenie podawanych tam informacji. Portal prowadzi Pan Tomasz Hońdo, który ma świetne zaplecze i doświadczenie jako dziennikarz gazety Parkiet i analityk Quercus TFI.

To pod marką Quercus jest prowadzony portal Q News. Pan Tomasz również posiada licencję CFA. Portal nie jest zbyt skomplikowany, ale właśnie o to chodzi i w tym tkwi jego siła. Jest to portal służący tylko i wyłącznie analizom najnowszych informacji ze świata giełdy i finansów.

Link do strony: https://qnews.pl/

Humaniści też potrafią inwestować. Humanista na giełdzie.

Humanista na giełdzie wbrew pozorom nie oznacza braku doświadczenia giełdowego. Jest to jeden z najstarszych blogów w naszym zestawieniu, obecny na rynku od bardzo dawna. Blog jest pisany przez Radosława Chodkowskiego już od 2010 roku.

Jednak największą popularność zyskał od czasu rozpoczęcia swoich analiz w formie wideo. Kanał blogowy, oprócz kanału Youtube, łączy również z mediami społecznościowymi takimi jak facebook, a nawet coygodniowa audycja w radiu internetowym. Skupia się głównie na podejściu Trend Following. Na blogu znajdziemy giełdowe i finansowe analizy głównie techniczne.

Co prawda część graficzna nie jest najmocniejszą jego stroną, ale na dobrą sprawę nie to się tutaj głównie liczy. Każdy artykuł jest czytelny, a dobrze ułożona linia czasu pozwala nam na swobodne poruszanie się nawet po tych starszych nieco tematach. Znajdziemy tam wszystkie wpisy jakie powstały na blogu już od 2010 roku. Poza tym znajdziemy mnóstwo ciekawych poradników, takich jak, na przykład:

Jak zainwestować 50 000 zł, Jak założyć własną firmę czy najważniejsze fakty o podstawowych kryptowalutach i inwestowaniu w nie. Ciekawe spojrzenie na świat inwestycji z perspektywy osoby, która postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zmienić sposób zarabiania pieniędzy.

Lunk do strony: http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/

Chcesz zostać mistrzem na giełdzie? Odwiedź stockmasters.

Jacek Borawski, autor stockmasters, jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uwaga, bo w zawodzie posiada, aż 25 letnie doświadczenie, w tym 20 letnie w analizie technicznej. Pan Jacek pracował głównie w domach maklerskich.

Już od 1996 był zatrudniony w DI BRE Bank S.A. na stanowisku Starszego Specjalisty do spraw Analiz. Posiada również ogromne doświadczenie publicystyczne, zdobyte za sprawą Modelowego Potrfela Inwestycyjnego, cotygodniowego raportu „Byki i Niedzwiedzie” oraz licznych komentarzy porannych. Doświadczenie Pana Jacka uzupełnia również 10 lat prowadzenia szkoleń z analizy technicznej m.in na zaproszenie gazety ,,Parkiet”, Klubów Biznesu itp i we własnym EduCentrum. Obecnie jest analitykiem domu maklerskiego BPS. Jest to jeden z najbardziej wartościowych materiałów jakie znajdziemy w sieci do nauki analizy technicznej.

Opiera się na solidnym, wieloletnim doświadczeniu, które można wyczuć z tekstów pisanych przez autora. Pan Borawski jest zwolennikiem podejścia Trend Following. Analizy są przeprowadzane na bieżąco i są bardzo, ale to bardzo profesjonalne. Na stronie znajdziemy najnowsze wiadomości z kraju i ze świata dotyczące inwestycji, ale nie tylko. Są również wpisy edukacyjne, przydatne linki i poradniki. Strona jest bardzo przejrzysta, a artykuły ubrane często w humorystyczne obrazki, głównie związane z polską kinematografią. Wszystkie najważniejsze dane znajdziemy na przejrzystych wykresach, które również podlegają wnikliwej analizie naszego specjalisty.

Warto śledzić poczynania Pana Jacka, zapisać się do jego newslettera, a nawet do strefy abonenta, ponieważ istnieje również i taka możliwość. Artykuły, które znajdziemy w strefie abonenta zabezpieczone są hasłem, pod którym kryje się skarbnica nieocenionej wiedzy. Bardzo polecamy zapoznanie się z artykułami na stronie stockmasters.

Link do strony: http://www.stockmasters.pl/

System trader – blog giełdowy.

Autor bloga już od pierwszego kontaktu z czytelnikiem podkreśla, że nie jest on ekspertem inwestowania i nie ma formalnego wykształcenia w tym kierunku. Na co dzień freelancer działający w świecie IT, swoje giełdowe zainteresowania i pasje rozwija samodzielnie od 2007 roku, kiedy to zajął się rynkami kapitałowymi.

Sam inwestuje na wielu rynkach, między innymi: na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, na emeryturę oszczędza w ramach rachunków IKE i IKZE. Korzysta również z brokerów zagranicznych, gdzie handluje głównie z wykorzystaniem ETF i kontraktów terminowych. To tam buduje przede wszystkim swój kapitał. Jacek Lempert jest również współtwórcą oprogramowania do analizy technicznej.

Oprogramowanie to nazywa się CandleScanner i jest dosyć popularnym narzędziem. Jest ono niczym innym, jak skanerem rozpoznającym na wykresach japońskie formacje świecowe. Brnąc dalej i zagłębiając kolejne osiągnięcia Pana Jacka, w oparciu o narzędzie Candle Scanner powstała książka pt. „Leksykon formacji świecowych”. Jeżeli chodzi o samą treść bloga to jest on bardzo ciekawym połączeniem wpisów blogowych oraz podcastów. Wpisy są regularne i bardzo starannie przygotowane. Dodatkowo, co jakiś czas, pojawiają się tam regularnie wywiady z najbardziej wpływowymi i uznanymi osobami z branży finansowej, głównie w obszarze tradingu, ale nie tylko.

Jacek postawił sobie za cel dotarcie do jak największej grupy osób o uznanej reputacji, które często funkcjonują z ogromnymi sukcesami na rynkach kapitałowych przez wiele dekad. Głównym tematem bloga jest system trading, który jest sposobem na zawietanie transakcji na rynku w oparciu o strategie, które w jednoznaczny sposób wskazują moment wejścia i wyjścia z rynku. Pan Jacek stara się również pokazać w jaki sposób inwestować, aby to inwestowanie zabierało nam jak najmniej czasu, przy jednoczesnym byciu jak najbardziej efektywnym.

Pan Jacek stale przekonuje, że nawet kilka czarnych owiec w branży może wyrządzić wiele krzywdy ludziom i psuć reputację przy okazji innym w tej branży. Jego głównym motywatorem jest walka o profesjonalizm i przekazywanie wyłącznie merytorycznych informacji. Warto zajrzeć na stronę Pana Jacka i zobaczyć na czym polega prawdziwy profesjonalizm.

Link do strony: https://systemtrader.pl/

 

W rankingach polskich blogów giełdowych jest jeszcze wiele miejsca dla nowych twórców. Należy jednak pamiętać, że przy tworzeniu takiego bloga, a co najważniejsze przy wyborze swoich źródeł informacji należy kierować się merytoryką i profesjonalizmem, ponieważ decyzje o tym, gdzie zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze mogą wpłynąć na całe nasze przyszłe życie.

Ranking przedstawiony powyżej jest więc tylko propozycją, pewnego rodzaju wskazówką, w którym kierunku podążać, szukają swojego źródła informacji o giełdzie, rynkach i inwestycjach. To krótkie zestawienie pokazuje najciekawsze według mnie strony, które są niezależne i prowadzone przez wytrawnych inwestorów, którzy swoją pracę wykonują z pasji i powołania, a to często ważny czynnik i wyznacznik dobrze wykonanej roboty. Blogi giełdowe stają się co raz bardziej popularne, choć dla wielu, temat rynków i giełdy jest sprawą bardzo skomplikowaną.

A może to właśnie dlatego na rynku blogów giełdowych i finansowych jest jeszcze sporo miejsca na kolejne ciekawe pozycje, które przybliżą czytelników do ich pierwszego miliona. Pamiętajmy, że warto się edukować, ale pamiętajmy również, że należy to robić z głową.

 

 

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …