wtorek , 23 kwietnia 2024

Blik – Gdzie zapłacę, wygoda, bezpieczeństwo, możliwości


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Gdzie można płacić blikiem?

Czym jest Blik i gdzie można płacić Blikiem? Blik to sposób płatności dostępny w aplikacji mobilnej, który powstał przy współpracy sześciu polskich banków: PKO BP, mBank, ING Bank Śląski, BZ WBK, Bank Millennium oraz Alior Bank. Początki Blik sięgają roku 2013, w którym to banki porozumiały się tworząc polski standard płatności mobilnych. Blik to świetne rozwiązanie dla współczesnych ludzi, którzy nie rozstają się ze smartfonem i posiadają aplikację mobilną swojego banku. W aplikacji których banków można korzystać z płatności Blik?

Obecnie są to: Alior Banku, Banku Millennium, Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, a także T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole i Bank Pekao S.A. Zwróćmy uwagę, że poza bankami współtworzącymi system do zestawienia, dołączyły też kolejne banki, dlatego Blik jest systemem płatności dostępnym praktycznie dla wszystkich. Blik umożliwia wykonywanie płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dzięki płatności Blikiem można także wypłacić i wpłacić gotówkę w bankomatach i wpłatomatach. Aby zrealizować płatność Blikiem wystarczy posiadać aplikację mobilną banku, który oferuje możliwość płatności Blikiem.

Płatności Blik umożliwiają także wypłacanie gotówki w bankomacie oraz przelewanie środków pieniężnych na numer telefonu, oczywiście jeżeli posiada się zainstalowaną aplikację na smartfonie oraz dostęp do Internetu w momencie generowania jednorazowego kodu.

Płatności Blik w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością. Czy warto płacić Blikiem? Jakie są zalety korzystania z płatności Blik?

1. Jasne zasady działania

Płatności Blikiem są możliwe do zrealizowania w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, wcześniej warto jednak sprawdzić, czy wybrany punkt współpracuje z Blikiem. Korzystając z płatności za pomocą Bliki nie trzeba logować się do banku – wszystko dzieje się na ekranie smartfona w aplikacji mobilnej. Autoryzacja transakcji Blikiem zazwyczaj wymaga podania kodu.

Możemy jednak dodać wybrany e-sklep do zaufanych aplikacji mobilnej na smartfonie. Od tego momentu do zatwierdzania kolejnych transakcji wystarczy potwierdzenie, którego wymaga konkretny bank – może to być na przykład kod PIN.

2 . Szybkie wypłacanie gotówki z bankomatów za pomocą Blika

Płatności Blikiem umożliwiają wypłacanie gotówki z bankomatu bez użycia karty płatniczej. Jedyne co jest Ci potrzebne to telefon z pobraną aplikacją mobilną jednego z następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole i Bank Pekao S.A oraz dostęp do Internetu.

Jest to niezastąpiona opcja, szczególnie kiedy na przykład pilnie potrzebujesz gotówki, a zapomniałeś z domu portfela z kartami płatniczymi lub zgubiłeś kartę. Pamiętajmy przed dokonaniem transakcji, że warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji w tabeli opłat i prowizji banku.

3. Świetny sposób na rozliczenie się z innymi

Płatności Blikiem są doskonałym sposobem na sprawne rozliczenie się z innymi. Wystarczy wpisać określoną kwotę i wpisać numer telefonu osoby, której chcemy zwrócić pieniądze – transakcja trwa dosłownie chwilę. Już nie musimy tracić czasu na wpisywanie numeru konta – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponadto płatność realizowana jest natychmiastowo i bez żadnych dodatkowych opłat.

4. Szybki sposób na wpłatę pieniędzy

Blik sprawdza się najlepiej w momencie, w którym potrzebujemy w natychmiastowy sposób przelać komuś pieniądze, a przy okazji nie chcemy nic za to dopłacać jak to w przypadku wykonywania natychmiastowych przelewów tzw. eliksirem. Przelewanie pieniędzy Blikiem to świetna opcja, która sprawdzi się szczególnie kiedy jesteśmy rodzicami.

Wyobraźmy sobie, że nasze dziecko wyjechało na obóz czy kolonię i dzwoni do nas, ponieważ nagle potrzebuje dodatkowej gotówki. Dzięki użyciu w takiej sytuacji systemu Blik realizacja płatności zajmie nam dosłownie chwilę, a dziecko bez przeszkód będzie mogło dalej korzystać z wakacji.

5. Dodatkowe rabaty, konkursy i promocje

Płatności Blikiem na popularnych platformach zakupowych zapewniają dodatkowe rabaty i promocje. W wielu przypadkach możemy również uzyskać dodatkowe bonusy, dlatego warto na bieżąco śledzić, czy nie pojawiają się nowe akcje. W ramach akcji promującej system płatności Blik bardzo często organizowane są konkursy, w których do wygrania jest bardzo duża pula nagród.

Jednym z najbardziej znanych akcji prowadzonych przez Blika jest tak zwana Blikomania. Wystarczy tylko zarejestrować się w systemie Blikomania oraz potwierdzić swoje dane klikając w link aktywacyjny, który otrzymamy na maila. Następnie jedyne co trzeba robić, to po prostu korzystać z systemu płatności Blik: płaćić Blikiem w Internecie, przelewać Blikiem na telefon, wypłacać gotówkę Blikiem z bankomatów, wpłacać pieniądze Blikiem do wpłatomatów, płacić Blikiem w sklepach stacjonarnych. Wśród osób zarejestrowanych i korzystających z Blika codziennie losowane są osoby, który otrzymują atrakcyjne nagrody pieniężne.

6. Wygoda i bezpieczeństwo

Korzystania z Blika poprzez zainstalowanie aplikacji mobilnej banku, który oferuje tę formę płatności powoduje, że nie musimy nosić przy sobie gotówki i karty płatniczej, dlatego płatności Blikiem są prawdziwym udogodnieniem dla tych, którzy ograniczają ilość noszonych przy sobie rzeczy do minimum – jedyne czego potrzebujemy to telefon. Znajomość tej formy płatności jest też nie do przecenienia w momencie w którym po prostu zgubimy kartę kredytową lub zapomnimy jej wziąć z domu.

Bezpieczeństwo podczas płacenia Blikiem to niewątpliwa zaleta systemu płatności mobilnych w porównaniu do innych form płatności, szczególnie tradycyjnej karty płatniczej. Kod Blik ważny jest około 1,5 minuty, więc jeżeli nawet ktokolwiek podejrzy ten kod praktycznie niemożliwe jest jego użycie. Kolejnym argumentem na to, że Blik to szczególnie bezpieczna metoda dokonywania płatności jest to, że do potwierdzania transakcji internetowych za pomocą karty kredytowej służy kod CCV.

Podobnie jak numer karty, który jest niezmienny, kodu CCV również nie możemy zmienić inaczej, niż przez wymianę karty na nową. W przypadku zeskanowania numeru karty wraz z kodem CCV istnieje możliwość użycia go choćby do wykonania płatności w internecie. Dla porównania – zeskanowanie kodu Blik nie przyda się do niczego.

Gdzie zapłacę Blikiem?

Blikiem można płacić robiąc zakupy lub płacąc za usługi w Internecie oraz w sklepach stacjonarnych. Wybranie Blika jako formy płatności umożliwia szybkie i proste dokonanie zapłaty. Gdzie zapłacę Blikiem internetowo? Jeśli chodzi o możliwość użycia Blika w sklepach internetowych zwykle pojawia się ona jako jedna z wielu opcji na etapie wyboru metody płatności w trakcie zakupów. Jeśli Blik nie występuje jako jedna z metod płatności należy sprawdzić, czy nie znajduje się ona pod logo integratorów płatności takich jak: dotpay, cashbill, przelewy24, pay.com, ecard, blue media, payu, first data polcard.

Co to Blik?

Blik to stale rozwijająca się metoda płatności, która posiada wiele zalet. Aby móc z niej skorzystać, jedyne co jest nam potrzebne to urządzenie mobilne i zainstalowana na nim aplikacja banku, który obsługuje ten rodzaj płatności. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ w tym momencie praktycznie wszystkie banki oferują takie rozwiązanie.

System płatności Blik pozwala zapłacić za produkty oraz usługi, jak i wypłacać pieniądze z bankomatu – bez konieczności posiadania karty płatniczej. Podczas transakcji wystarczy wprowadzić w odpowiednie pole (na czytniku w sklepie, w bankomacie lub podczas zakupów online) jednorazowy kod wygenerowany przez aplikację banku. Jest to sześciocyfrowy ciąg cyfr, generowany z aplikacji Twojego banku na Twoim telefonie.

Co umożliwia Blik?

1. Dokonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych,

2. Wypłatę i wpłatę gotówki w bankomatach/wpłatomatach

3. Natychmiastowe przelewy na numer telefonu pomiędzy klientami różnych banków (Przelew na telefon),

4. Generowanie czeków Blik (9-cio cyfrowy kod) służących do dokonywania płatności i wypłaty gotówki z bankomatów

Jak płacić Blikiem? – pierwszy krok

Aby móc płacić Blikiem należy przede wszystkim posiadać smartfona, na którego możliwe będzie pobranie aplikacji mobilnej banku, w którym posiadamy konto i co najważniejsze, aplikacji, która posiada w sobie możliwość płatności Blikiem.

Jak się płaci Blikiem? – drugi krok

Jeśli zastanawia Cię jak płacić Blikiem podpowiadamy, że jako najważniejsze należy pobrać na telefon aplikację mobilną banku, w którym posiadamy swoje konto. Uwaga! Ważne jest, aby wcześniej sprawdzić, czy nasz bank udostępnia swoim klientom Blika. Z Blika mogą korzystać wszyscy posiadacze aplikacji banków, które udostępniają Blika.

Współpracujące banki to: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole i Bank Pekao S.A.

Jak płaci się Blikiem? – trzeci krok

Blikiem można płacić robiąc zakupy lub płacąc za usługi w Internecie. Jak zapłacić Blikiem w sklepach internetowych? Jeśli nie chcemy podawać danych swojej karty, wybieramy inny rodzaj sposób płatności, które wymagają zalogowania się do strony swojego banku. Bardzo szybka realizacja transakcji jest możliwa dzięki przelewom online, które obsługiwane są przez tzw. bramki płatności internetowych. Powodują one integrację procesu płatności z systemem bankowym, co pozwala szybko i wygodnie wykonać płatność za zakupione produkty lub usługi.

Nie trzeba ręcznie wpisywać danych do przelewu, bowiem te uzupełniane są automatycznie. Wystarczy, że zalogujemy się na stronie swojego banku i wpiszemy kod potwierdzający przelew, który zostanie wysłany nam smsem. Dzięki temu zamówienie zostanie opłacone od razu, a sprzedawca nie musi oczekiwać na zaksięgowanie tradycyjnego przelewu, by rozpocząć realizację transakcji. Blik to system płatności, który coraz częściej wypiera szybkie przelewy. Wybranie Blika jako formy płatności umożliwia jeszcze szybsze i prostsze dokonanie zapłaty.

Jeśli chodzi o możliwość użycia Blika w sklepach internetowych zwykle pojawia się ona jako jedna z wielu opcji na etapie wyboru metody płatności w trakcie zakupów. Jeśli Blik nie występuje jako jedna z metod płatności należy sprawdzić, czy nie znajduje się ona pod logo integratorów płatności takich jak: dotpay, cashbill, przelewy24, pay.com, ecard, bluemedia, payu, firstdata polcard.

Jak się płaci Blikiem? Wystarczy, że w aplikacji mobilnej swojego banku wygenerujesz kod Blik, a następnie zostanie on wpisany do systemu płatności i potwierdzony PIN-em. Dzięki temu nie musimy logować się do konta bankowego, jak dzieje się to w przypadku dokonywania przelewów online. Stanowi to szczególną zaletę, kiedy dokonujemy płatności w sklepie internetowym przez urządzenie mobilne.

Zazwyczaj w tym przypadku zalogowanie się na stronę banku może stanowić utrudnienie. Tym, co przemawia na korzyść szybkich płatności płatności Blikiem, jest także brak dodatkowych opłat dla kupujących. Koszt obsługi bramki płatniczej ponosi jedynie sprzedawca i wynosi on zwykle od 1,5 do 3% wartości każdej transakcji.

Co ciekawe, w przyszłości Blik planuje zrewolucjonizować swoje usługi płatności przez co płacenie Blikiem będzie jeszcze prostsze i szybsze. Blik pracuje nad tym, aby wszystkie aplikacje bankowe zaoferowały użytkownikom Blika możliwość płatności zbliżeniowych. Usługa miałaby być dostępne na wszystkich terminalach na skalę globalną.

Jak płacić blikiem w sklepie?

Blik pozwala na dokonywania płatności nie tylko w sklepach Internetowych, ale także w sklepach stacjonarnych. Aby dokonać płatności Blikiem w sklepie stacjonarnym należy postępować według następujących kroków:

1. W pierwszym kroku należy wygenerować kod Blik w aplikacji mobilnej swojego banku.

2. Następnie należy wykorzystywany kod do terminala płatniczego w sklepie (pamiętaj: kod Blik ważny jest tylko dwie minuty).

3. Na zakończenie wystarczy potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej, w której przed chwilą wygenerowałeś kod.

4. Płatność za zakupy została dokonana – wszystko to trwa chwilę, jest bezpieczne i wymaga jedynie telefonu z dostępem do Internetu

Gdzie zapłacę Blikiem stacjonarnie? Wiele sklepów stacjonarnych oferuje możliwość płacenia Blikiem, jednak nie każdy. Sklepy, w których można zapłacić Blikiem oznaczone są specjalną naklejką, która przedstawia logo Blika. Zawsze też warto zapytać sprzedawcę, zanim spróbujesz dokonać próby płatności Blikiem, czy w danym punkcie jest to możliwe.

Sprawdziliśmy kilka najpopularniejszych sklepów, aby zobaczyć, czy można płacić w nich Blikiem.

Czy w Biedronce można płacić Blikiem?

W Biedronce można dokonywać płatności za pomocą system Blik. Biedronka, jako sieć sklepów koncernu Jeronimo Martins od kilku lat współpracuje z Pekao SA w zakresie płatności mobilnych. Bank Pekao współpracuje z Polskim Standardem Płatności, dlatego w Biedronce można używać Blika.

Czy w Carrefour można płacić Blikiem?

Jednym z minusów używania płatności Blik jest to, że niestety nie można nim płacić w każdym sklepie stacjonarnym, co może być bardzo uciążliwe, szczególnie, gdy przy wejściu do sklepu nie zwróciliśmy uwagi na to, czy widnieje na witrynie naklejka z logiem Blika i zaczęliśmy robić już zakupy. Jednym z takim punktów są sklepy Carrefour.

W sklepach Carrefour nie mamy możliwości płacić system płatności Blik. Twórcy Blika zapewniają jednak, że cały czas pracują nad tym, aby powiększała się liczba dostępnych punktów, w których można płacić Blikiem, dlatego być może w przyszłości w Carrefour będzie można płacić Blikiem.

Czy w Dino można płacić Blikiem?

Dino jest jedną z sieci sklepów spożywczych, w których nie ma żadnego problemu z dokonywaniem płatności systemem Blik. Aby zapłacić Blikiem w sklepie Dino wystarczy tylko posiadać aplikację mobilną banku, który umożliwia płatności Blikiem.

Czy w Lidlu można płacić Blikiem?

Wybierając się na zakupy do Lidla nie musimy martwić się o to, czy uda nam się zapłacić Blikiem, ponieważ dokonywanie płatności Blikiem jest możliwe w każdym z 630 oddziałów Lidla w Polsce.

Czy w McDonaldzie można płacić Blikiem?

McDonald’s to jedna z największych restauracji szybkiej obsługi na świecie. Czy w sieci McDonald’s można płacić Blikiem? Niestety na dzień dzisiejszy nie jest możliwie dokonanie płatności Blikiem w McDonaldzie. Z tego co widzimy, chociaż płatności Blikiem stają się coraz bardziej popularne niestety dalej istnieje dużo miejsc, w których nie będziemy mieć możliwości zapłacić tą formą płatności.

Czy jeśli sklep nie ma loga Blika zawsze jesteśmy skazani na płacenie gotówką lub kartą płatniczą? Okazuje się, że nie, ponieważ chociaż nie wszystkie terminale kartowe umożliwiają płatności kodami Blik to wiele z nich wyposażonych jest w funkcję, dzięki której zapłacisz systemem Blik. Wystarczy, że naciśniesz klawisz F1 lub F4 i już możesz wprowadzić kod Blik, ponieważ klawisze te umożliwią Ci wprowadzenie 6-cyfrowego kodu BLIK (dla płatności) lub 9-cyfrowego numeru (dla czeku Blik).

Jak płacić blikiem ING, mBank, Millenium, PKO?

Wszystkie z banków, które oferują możliwość płacenia systemem Blik udostępniają podstawowe podstawowe funkcje systemu, czyli generują kod Blik, który służy do płacenia w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacania gotówki z bankomatów.

Kod Blik zawsze składa się z sześciu cyfr, ale jego umiejscowienie w aplikacjach mobilnych poszczególnych banków może się różnić. Natomiast, dostępność funkcji takich jak wpłacanie oraz wypłacanie gotówki, przelewy na numer telefonu oraz generowanie czeków zależy od tego, co dany bank udostępnia swoim klientom.

Na tych samych zasadach działają jedynie regulacje co do limitów ilościowych i kwotowych dla transakcji mobilnych Blik, które również są ustalane przez banki indywidualnie.

Oferty poszczególnych banków co do dokonywania płatności Blikiem mogą się różnić, dlatego zrobiliśmy dla Was przegląd najpopularniejszych banków wraz z instrukcją jakie są możliwości płacenia w nim Blikiem.

Jak płacić blikiem ING?

Aby zapłacić Blikiem w banku ING wystarczy posiadać konto osobiste z aplikacją Moje ING mobilne. Następnie należy wykonać następujące kroki:

1. W aplikacji naciskasz skrót Kod BLIK.

2. Kopiujesz lub przepisujesz kod we wskazane miejsce: w sklepie internetowym, na terminalu w sklepie, w bankomacie lub wpłatomacie.

3. Potwierdzasz PIN-em. Jeśli płacisz w sklepach stacjonarnych, przy pierwszych 3 razach każdego dnia i kwotach do 50 zł nie musisz podawać PIN-u.

4. W niektórych sklepach internetowych możesz płacić BLIKIEM bez pobierania kodu w aplikacji i zapisywania go na stronie sklepu. Możesz też płacić bez kodu w zapamiętanych przeglądarkach.

Jakie są funkcje Blika w ING?

• szybkie płacenie Blikiem w Internecie, bez podawania numeru karty, a nawet kodu

• dokonywanie zakupów Blikiem bez gotówki oraz karty w sklepach stacjonarnych

• wypłaty za pomocą Blik gotówki bez żadnych dodatkowych opłat z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash, a z kontem Mobi – ze wszystkich bankomatów w Polsce

• płatności Blikiem w niektórych urzędach, np. za zaświadczenia

• szybkie przelewy blikiem na telefon, m. in. za pomocą Klawiatury Moje ING

• wpłaty pieniędzy dzięki płatnościom Blik na Twoje konto we wpłatomacie

Opłaty i prowizje za płatności blikiem w ING:

• 0 zł za aktywację płatności Blik

• 0 zł za płatności Blikiem

• 0 zł za wypłaty w bankomatach ING i sieci Planet Cash w kraju

• 0 zł za wpłaty w bankomatach ING i sieci Planet Cash w kraju

 

Jak wyplacic blikiem ing

Wypłata pieniędzy z bankomatu za pomocą Blika jest tak samo bezproblemowa jak płatność w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Aby wypłacić Blikiem gotówkę z bankomatu w ING należy postępować według następujących kroków:

1. W bankomacie wybierasz BLIK jako sposób wypłaty gotówki.

2. W aplikacji mobilnej na telefonie wciskasz przycisk BLIKA. Przepisujesz kod.

3. Na telefonie potwierdzasz wypłatę PINem

Jak rozpoznać bankomat, w którym można wypłacać Blikiem?
Bankomaty, w których można wypłacać Blikiem oznaczone są logo BLIK

Ile kosztuje wypłata Blikiem z bankomatu, jeśli posiadam konto w ING?
Wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash są za darmo. Opłata za wypłatę Blikiem z obcych bankomatów jest uzależniona od rodzaju konta powiązanego z Blikiem według następujących kryteriów:

• dla konta Komfort i Premium – 0 zł

• dla konta Mobi (jeśli masz mniej niż 26 lat) – 0 zł

• dla konta Direct i konta Mobi (jeśli masz powyżej 26 lat) – pierwsza wypłata rozliczona przez Bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca jest bezpłatna, każda kolejna za opłatą 2,50 PLN.

• dla konta Student i Klasyczne – 3% kwoty wypłaty.

• dla kont oszczędnościowych – brak możliwości wypłaty Bblikiem z bankomatów innych niz ING Banku Śląskiego i Planet Cash.

Wpłata Blikiem we wpłatomacie jest równie prosta, jak wypłata w bankomacie, i także nic generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Jak działa wpłata Blikiem we wpłatomacie?

1. We wpłatomacie wybierasz BLIK jako sposób wpłaty pieniędzy.

2. W aplikacji mobilnej na telefonie wciskasz skrót BLIKA. Przepisujesz kod.

3. Wkładasz pieniądze do wpłatomatu. Będą na twoim koncie od razu. Nie musisz niczego potwierdzać PINem.

Jak płacić blikiem mbank?

Aby zapłacić Blikiem w mBanku wystarczy posiadać konto osobiste z aplikacją mBank PL. Następnie należy wykonać następujące kroki:

1. Wybierz ikonę Blika w aplikacji mobilnej mBank.

2. Przepisz otrzymany 6-cyfrowy kod Blik, aby potwierdzić transakcję

3. Potwierdź wykonanie transakcji Blikiem w telefonie

Z bankiem mBank zakupy razem z płatnością Blik w sklepach internetowych możesz robić jeszcze szybciej i wygodniej. Wystarczy, że podczas pierwszej płatności Blikiem wyrazisz zgodę na zapamiętanie sklepu, a za kolejne zakupy zapłacisz już jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej, bez przepisywania kodu. W jaki sposób wprowadzić w mBanku taką funkcję?

1. Zrób zakupy, jako formę płatności zaznacz BLIK. W aplikacji mobilnej wygeneruj kod.

2. Wpisz wygenerowany kod BLIK, zaznacz Wykonaj i zapamiętaj.

3. W podsumowaniu zaznacz, że chcesz płacić bez przepisywania kodu.

Jakie są funkcje blika w mBank?

• szybkie płacenie Blikiem w Internecie, bez podawania numeru karty, a nawet kodu

• dokonywanie zakupów Blikiem bez gotówki oraz karty w sklepach stacjonarnych

• wypłaty za pomocą Blik gotówki bez żadnych dodatkowych opłat z bankomatów

• dokonywanie przelewów na numer telefonu

Opłaty i prowizje za płatności blikiem w mBank:

• 0 zł za aktywację płatności Blik

• 0 zł za płatności Blikiem

• 0 zł za wypłaty w bankomatach mBank

Jak płacić blikiem Millennium?

Aby zapłacić Blikiem w banku Millennium wystarczy posiadać konto osobiste z aplikacją Bank Milennium. Następnie należy wykonać następujące kroki:

1. W bankomacie lub na stronie sklepu online wybierz opcję Blik lub powiedz sprzedawcy w sklepie, że chcesz płacić Blikiem.

2. W bankomacie, na terminalu lub stronie internetowej sklepu wprowadź 6-cyfrowy kod Blik z aplikacji.

3. Następnie należy zatwierdzić transakcję w aplikacji Millenium.

Jak płacić płatnością Blik w banku Millenium?

Millenium oferuje wysyłanie przelewów Blik na telefon. Przy dokonywaniu płatności Blik nie musisz znać numeru konta, na który chcesz przesłać pieniądze, Jedyne czego potrzebujesz to numer telefonu odbiorcy. Wystarczy jak wpiszesz go samodzielnie lub wybierzesz z listy kontaktów w telefonie. Dodatkowym ułatwieniem, który wprowadza bank Millennium jest Ikonka Blika obok numeru telefonu na liście kontaktów w aplikacji, która pokaże Ci, czy Twój znajomy może otrzymać przelew Blik na telefon.

Po przelaniu pieniędzy za pośrednictwem płatności Blik gotówka dotrze na konto odbiorcy natychmiast, również w weekendy i święta.
Dokonanie przelewu nic Cię to nie kosztuje, ponieważ jest on bezpłatny. Jeśli posiadasz konto w banku Millennium i chcesz również odbierać natychmiastowe przelewy Blik na telefon musisz powiązać swój numer telefonu z numerem konta w aplikacji mobilnej.

Aby to zrobić należy zalogować się do aplikacji mobilnej Banku, następnie na głównym ekranie wybrać Kod BLIK > Ustawienia BLIK > Ustawienia przelewu na telefon lub w menu wybrać Ustawienia > Ustawienia płatności > Ustawienia przelewu na telefon i wskazać domyślne konto do przelewów Blik na telefon. Pozwoli to na wygodnie wysyłanie i natychmiastowe odbieranie przelewów Blik na telefon, również w weekend.

Przelew wykonasz do odbiorców posiadających konto w bankach oferujących usługę przelewu BLIK na telefon, tj.: Banku Millennium, Alior Banku, PKO Banku Polskim, mBanku, Banku Zachodnim WBK, ING Banku Śląskim.

Bank Millennium znacznie ułatwia korzystanie z płatności Blik, zamiast przepisywać kod Blik, wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji. W jaki sposób uruchomić tę funkcję w banku Millennium?

1. W sklepie internetowym zrób przynajmniej jedną transakcję kodem Blik.
2. Po udanej transakcji aplikacja Millennium zapyta Cię, czy od tej pory chcesz płacić Blikiem w tym sklepie lub za pomocą używanej właśnie przeglądarki internetowej bez przepisywania kodu.

Bank Millennium pozwala także na korzystanie z systemu płatności Blik z tzw. czeków. Czeki pozwalają przekazać pieniądze dowolnej osobie. Odbiorca nie musi mieć konta bankowego, karty, aplikacji mobilnej, ani dostępu do Internetu. Odbiorca może wypłacić pieniądze z bankomatu lub zapłacić czekiem za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, a niewykorzystana kwota automatycznie wróci na Twoje konto. Aby skorzystać z tej funkcji w Banku Millennium należy ustalić kwotę i termin ważności czeku (od 15 min do 72 godzin). Każdy czek ma indywidualny, 9-cyfrowy numer. Należy ustalić hasło, które wraz z numerem czeku wyślesz odbiorcy, np. automatycznym SMS-em generowanym po utworzeniu czeku.

Aby wypłacać czekiem Blik z bankomatu należy przygotować numer i hasło do czeku, który otrzymałeś od wystawcy czeku. Następnie należy:

1. Wybrać na bankomacie opcję Wypłata BLIK.

2. Wprowadzić 9-cyfrowy numer czeku.

3. Wprowadzić hasło do czeku.

Aby płacić czekiem Blik w sklepie należy przygotować numer i hasło do czeku, który otrzymałeś od wystawcy czeku. Następnie należy:

1. Powiedzieć sprzedawcy w sklepie, że chcesz płacić BLIKIEM lub na stronie płatności sklepu internetowego wybrać opcję BLIK.

2. Wprowadzić 9-cyfrowy numer czeku.

3. Wprowadzić hasło do czeku.

Jak płacić Blikiem PKO?

Aby zapłacić Blikiem w banku PKO wystarczy posiadać aplikację mobilną, która nazywa się IKO. Blik umożliwia płatności w sklepach i internecie, wypłatę pieniędzy z bankomatu i wpłatę gotówki we wpłatomacie bez użycia karty. Aby zapłacić Blikiem należy wygenerować kod Blik, czyli indywidualnie generowany, jednorazowy ciąg 6 cyfr w aplikacji IKO. Znajdziesz go na ekranie głównym aplikacji od razu po zalogowaniu. Możesz go również wyświetlać przed zalogowaniem, jeśli włączysz tę opcję w ustawieniach aplikacji IKO.

W banku PKO istnieje także możliwość wygenerowania za pomocą płatności Blik tak zwanego czeku Blik – jednorazowy ciąg 9 cyfr generowany w aplikacji IKO. Czek Blik można wykorzystać samodzielnie lub przekazać go innej osobie, która nie musi mieć aplikacji IKO. Operację czekiem Blik potwierdza się zawsze hasłem do czeków, które można utworzyć w serwisie internetowym iPKO.
W ramach systemu Blik działają również międzybankowe przelewy na telefon z aplikacji mobilnej IKO do innych użytkowników.

Co zrobić w przypadku nieudanej transakcji Blikiem?

W przypadku nieudanej transakcji należy niezwłocznie zgłosić w tej sprawie reklamację. Reklamację na temat nieudanej transakcji Blikiem należy kierować do banku, którego aplikacja mobilna została użyta do dokonania transakcji systemem Blik. Tylko bank posiada wszystkie niezbędne do wyjaśnienia sprawy. To bank posiada wszelkie informacje i szczegóły dotyczące transakcji, dlatego tylko on (nie Blik jako firma) może podjąć skuteczne działania reklamacyjne.

Co zrobić, gdy zgubi się telefon z zainstalowaną aplikacją banku?

Bardzo istotne jest natychmiastowe zgłoszenie sytuacji, w której zgubiło się telefon, który posiadał dostęp do aplikacji mobilnej banku wraz z możliwością płatności Blikiem. Kiedy spotka nas taka nieprzyjemna sytuacja w pierwszym kroku należy niezwłocznie poinformować swój bank i zablokować aplikację kanałem bankowości elektronicznej banku.

Jeżeli Twój telefon umożliwia zdalne wyczyszczenie jego zawartości, w trosce o swoje dane przechowywane na telefonie, skorzystaj również z tej funkcji. Warto wiedzieć, że przy używaniu płatności Blik możliwe jest korzystanie z aplikacji różnych banków na tym samym smartfonie. Jednak w takiej sytuacji nasuwa się pytanie na aplikację którego banku przyjdzie przelew na dany numer telefonu? W tym przypadku przelew na numer telefonu przyjdzie na ten numer rachunku, który Klient ustawi jako domyślny.

Jak wypłacać pieniądze blikiem?

Blik wyróżnia się tym, że pozwala wypłacić pieniądze z bankomatu lub wpłacić gotówkę wpłatomatem bez użycia karty płatniczej, jedyne co jest Ci potrzebne to telefon z pobraną aplikacją mobilną jednego z następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole i Bank Pekao S.A oraz dostęp do Internetu.

Jest to niezastąpiona opcja, szczególnie kiedy na przykład pilnie potrzebujesz gotówki, a zapomniałeś z domu portfela z kartami płatniczymi lub zgubiłeś kartę. Z Blikiem możesz wypłacać pieniądze z większości bankomatów w Polsce. Są to bankomaty własne banków (Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium, PKO Banku Polskiego) udostępniających Blika, bankomaty sieci Euronet, Planet Cash, IT Card i BPS. W niektórych bankomatach można także wpłacać pieniądze z Blikiem.

Usługa ta dostępna jest dla klientów ING Banku Śląskiego i Banku Millennium w bankomatach/wpłatomatach własnych. W przypadku klientów Banku Pekao S.A. usługa dostępna w bankomatach/wpłatomatach sieci Euronet i IT Card.

Jak wypłacić pieniądze blikiem?

1. W bankomacie należy wybrać opcję wypłaty Blik, a następnie wybrać kwotę, którą chcemy wypłacić.

2. Nie należy wkładać do bankomatu karty płatniczej, gdyż do wypłaty środków z bankomatu za pomocą Blik karta nie jest potrzebna.

3. W kolejnym kroku należy uruchomić na telefonie aplikację mobilną banku i się do niej zalogować, wcześniej upewniając się, że za jej pośrednictwem można dokonywać płatności Blikiem. Następnie należy kliknięć w niej w funkcję płatność blikiem i wyświetlić kod Blik.

4. Następnie należy wpisać kod Blik do bankomatu i go zatwierdzić

5. Finalnie należy potwierdzić wykonanie transakcji PIN-em w aplikacji banku na swoim telefonie.

6. Gotowe! Twoje pieniądze są wypłacone z bankomatu za pośrednictwem płatności Blik.

Jak zrobić przelew blikiem

Wykonywanie przelewów Blikiem niesie za sobą bardzo dużo zalet. Najważniejszą z nich jest to, że przelew realizowany przez Blika jest przeprowadzany natychmiast. Oczywiście można także wykonać przelew błyskawiczny, tak zwany przelew eliksirem, który w sekundę dojdzie nawet do innego banku, jednak w tym przypadku pojawia się inny problem.

Kosztuje on od kilku do nawet kilkunastu złotych. W przypadku Blika płatność realizowana jest w chwilę,nawet jeśli jest to weekend lub święta, a co najważniejsze do tego przelew Blikiem jest zupełnie darmowy. Kolejną zaletą Blika jest to, że w przypadku dokonywania przelewu systemem blik nie trzeba znać numeru konta drugiej osoby. Wystarczy jedynie znać jej numer, co w wielu sytuacjach jest niewątpliwie pomocne.

Jak zrobić przelew Blikiem?

1. W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy jesteśmy w stanie dokonać przelewu Blikiem. Usługa przelewów na telefon jest dostępna tylko między posiadaczami następujących aplikacji: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski.

2. Aby dokonać przelewu Blikiem na początku trzeba uruchomić na swoim telefonie aplikację mobilną banku, w którym posiadacie konto, następnie przejść do sekcji “Przelewy/płatności”, po czym wybrać opcję “Przelew na telefon, przelew na telefon Blik”

3. W kolejnym kroku z książki kontaktów należy wybrać osobę, do której planowane jest wysłanie przelewu lub co w wielu przypadkach niezwykle ułatwiające życie, jedyne co trzeba zrobić to wpisanie jej numeru telefonu.

4. Następnie należy uzupełnić za pośrednictwem aplikacji kwotę przelewu, po czym kliknąć w przycisk “Wyślij”

5. Podczas ostatniego etapu należy jedynie potwierdzić przelew PIN-em i w ten sposób Twoja transakcja za pośrednictwem blika została zrealizowana.

Przy wykonywaniu przelewu Blikiem za pomocą nadania numeru telefonu pojawia się wątpliwość na temat tego, że zrobiony zostanie przelew Blikiem osobie, która nie korzysta z płatności mobilnych Blik. W takiej sytuacji klient zlecający przelew otrzyma informację od swojego banku, że odbiorca przelewu nie jest zarejestrowany. Bank może w tej sytuacji zaproponować osobie zlecającej przelew, że powiadomi odbiorcę o tym, że taki przelew czeka na odebranie. Aby otrzymać przelew Blikiem, jego odbiorca powinien postąpić zgodnie ze wskazówkami banku. Jeśli tego nie zrobi w określonym czasie, środki wrócą do nadawcy. Klient może też skontaktować się z odbiorcą przelewu i namówić go do zarejestrowania swojego numeru telefonu w systemie Blik, aby mógł odbierać przelewy na numer telefonu.

Czy Blikiem mozna placic za granica 164?

Blik jest polskim system płatności, dlatego często zadawanym pytaniem jest, czy Blikiem można płacić za granicą? Niestety póki co nie ma możliwości płacenia Blikiem za granicą. Na dzień dzisiejszy system płatności Blik działa tylko i wyłącznie na terenie Polski. Biorąc pod uwagę zaawansowanie dzisiejszych technologii płatniczych jest to duży minus dla Blika. Użytkownicy aplikacji Blika nie tylko nie mogą płacić telefonami poza Polską, ale także robić zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Nie jest możliwe także wypłacanie za pomocą płatności Blik gotówki z bankomatów, które nie znajdują się na terenie Polski.

Czy będzie można płacić Blikiem za granicą? Blik pracuje nad możliwością płacenia tą formą płatności za granicą, a więc w niedalekiej przyszłości bardzo możliwe jest, że będziemy mogli płacić Blikiem nie tylko w Polsce. Ogłoszone zostało strategiczne partnerstwo między Blikiem, a systemem płatności Mastercard. Oznacza to, że można przypuszczać, że w przyszłości użytkownicy Blika będą mieli możliwość korzystania z technologii zbliżeniowej w każdym punkcie sprzedaży na świecie, które akceptuje zbliżeniowe płatności Mastercard.

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …