sobota , 15 czerwca 2024
Home / Wszystkie / eToro uruchamia GoodDollar

eToro uruchamia GoodDollar


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Projekt eToro, nazwany GoodDollar, tworzy ciągły przepływ podstawowych dochodów dla użytkowników i wyrównuje bodźce pomiędzy potrzebującymi, a także umożliwia każdemu żyjącemu człowiekowi otrzymanie i utrzymanie niewielkiego dziennego dochodu w postaci monety G$.

Społeczny handel i wieloaspektowe pośrednictwo eToro rozpoczęło nowy projekt emisji stabilnych monet. Nazywany GoodDollar, będzie tworzył i emitował stabilną monetę G$ i rozprowadzał ją wśród użytkowników w formie uniwersalnego podstawowego dochodu.

Jak powiedział eToro, postanowiło wyemitować stabilne monety w celu stworzenia większych możliwości wzrostu gospodarczego. Zgodnie z białą księgą GoodDollar, G$ będzie działał w ramach powstającego ekosystemu zdecentralizowanych i otwartych finansów. Dzięki rezerwie pieniężnej walut kryptograficznych, każda moneta ma konkretną wartość. W szczególności, monety Dai (DAI) będą początkowo wspierać każdy żeton G$. Ponadto, monety G$ są płynne i wymienialne na inne waluty kryptograficzne. Będą one dostępne do handlu bezpośrednio poprzez inteligentny kontrakt GoodDollar GoodReserve.

eToro radzi sobie z nierównością dochodów z monetami stabilnymi
Jak wyjaśnili twórcy GoodDollar, ich celem jest prowadzenie działalności gospodarczej w sposób oddolny. Innymi słowy, ludzie używają G$, aby zwiększyć swój handel i działalność gospodarczą w systemie peer-to-peer, co zaowocuje większym handlem i współpracą, która nie będzie zależała od ograniczonych dostaw cennej waluty fiat.

Poza tym, GoodDollar tworzy ciągły przepływ podstawowych dochodów dla użytkowników. Co więcej, wyrównuje on bodźce pomiędzy potrzebującymi i umożliwia każdemu żyjącemu człowiekowi otrzymanie i utrzymanie niewielkiego, dziennego dochodu w postaci monety G$.

Pod koniec ubiegłego roku eToro przeprowadziło pilotażowy test wykorzystania G$ z 500 pracownikami eToro w Izraelu. Wraz z pilotem, GoodDollar stymulował handel pomiędzy użytkownikami. Pozycje na GoodMarket obejmowały od zupełnie nowego iPhone’a 11 (o wartości 900 dolarów), poprzez zabawki dla dzieci, aż po 15-minutowy masaż (5 dolarów) i wiele innych. Ponad 50 transakcji zaowocowało w sumie dziesiątkami tysięcy dolarów nowego handlu. Ponad 100 000 G$ zostało rozdzielone pomiędzy ponad 250 użytkowników podczas próby.

Aby wykorzystać w ten sposób G$, ważne jest, aby inni w Twojej społeczności również posiadali G$.

Pochodzenie GoodDolara
Yoni Assia, współzałożyciel i CEO eToro, po raz pierwszy zaprezentował GoodDollar w 2018 roku. Stał się on eksperymentem w ramach teorii Yoni Assia dotyczącej nierówności majątkowych, którą po raz pierwszy zaprezentował w listopadzie 2008 roku. Projekt GoodDollar otrzymał od eToro darowiznę w wysokości 1 miliona dolarów w ramach inicjatywy społecznej odpowiedzialności biznesu, a także wsparcie biznesu w Londynie i Tel Awiwie.

GoodDollar nie przeprowadzi Pierwszej Oferty Monetowej. Żadne środki przekazane za pośrednictwem protokołu GoodDollar nie zostaną wykorzystane do sfinansowania budżetu operacyjnego GoodDollar Limited ani w żaden sposób nie wzbogacą zespołu.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *