piątek , 24 maja 2024
Home / News / Facebook / Facebook i Filmy – jak pobrać (ściągnąć) film z fb

Facebook i Filmy – jak pobrać (ściągnąć) film z fb


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Na Facebooku możemy oglądać, ściągać, udostępniać i dodawać filmy wideo. W ostatnim czasie Facebook dodał nową funkcjonalność dla swoich użytkowników. Dzięki Facebook Watch możemy oglądać i zapisywać filmy, które będą dla nas interesujące.

Jak pobrać (ściągnąć) film z FB

Istnieją różne metody pobierania filmów z Facebooka w zależności od tego, kto opublikował film. Na przykład, jeśli jest to opublikowany przez nas film wideo lub jeśli został przesłany przez innego użytkownika. Jak pobrać film w jednym i drugim przypadku?

Otwórzmy Facebooka i kliknijmy link do naszego profilu u góry ekranu.Na stronie profilu w górnej sekcji kliknijmy Więcej.U góry rozwijanego menu, które się wyświetli, wybierzmy Wideo.Przesuńmy kursor myszy nad film wideo, który chcemy pobrać, kliknijmy przycisk Edytuj i wybierzmy Pobierz HD lub Pobierz SD.Opcja Pobierz HD będzie dostępna, tylko wtedy, gdy wideo zostało utworzone lub nagrane w jakości HD. Jeżeli materiał został nagrany w innej jakości, dostępna będzie tylko opcja Pobierz SD.

Jeśli brakuje obu tych opcji, film został przesłany przez naszego znajomego i zostaliśmy oznaczeni. Zamiast powyższych działań musimy wykonać następujące kroki: Otwórzmy wybrany film na nowej karcie. Najedźmy kursorem myszy na film i kliknij ikonę w prawym dolnym rogu, która umożliwia użytkownikom pobranie pliku wideo. W ten prosty sposób film zostanie zapisany na naszym komputerze.

Jak pobrać film, który znajduje się na tablicy innego użytkownika? Zalogujmy się na Facebooku i przejrzyjmy filmy, które chcemy pobrać. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy na wideo i wybierzmy opcję Pokaż URL wideo z menu rozwijanego, które się pojawi. Zaznaczmy cały adres URL, a następnie naciśnijmy Ctrl + C lub kliknijmy prawym przyciskiem myszy i wybierzmy opcję Kopiuj z menu rozwijanego. Otwórzmy nową kartę, wklejmy adres URL do paska adresu, naciskając Ctrl + V, a następnie naciśnijmy klawisz Enter. Zamieńmy www lub web na mbasic w adresie URL, a następnie naciśnijmy Enter. Na następnej stronie kliknijmy wideo, aby otworzyć je w osobnym oknie. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy wideo i wybierzmy „Zapisz wideo jako…” z menu rozwijanego, które się pojawiło. Wybierzmy lokalizację zapisu i wprowadźmy nazwę pliku wideo, a następnie kliknijmy przycisk Zapisz.

Istnieje jeszcze jeden sposób jak pobierać filmy z Facebooka. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy wideo na Facebooku, które chcemy ściągnąć i wybierz opcję Kopiuj adres URL wideo. Następnie przejdźmy na stronę fbdown.net, wklejmy skopiowany link do okienka tekstowego i kliknijmy przycisk Pobierz. Na następnej stronie wybierzmy, czy film ma zostać zapisany w wersji normalnej (SD) lub w jakości HD. Kliknijmy wideo prawym przyciskiem myszy i wybierzmy opcję zapisania wideo pobranego z Facebooka na komputerze .

Jak ściągnąć film z FB z aplikacji mobilnej?

Sposoby ściągania filmów z urządzeń korzystających z systemów Android i IOS będą podobne, choć mogą różnić się w detalach. Jeżeli korzystamy z urządzenia z systemem Android, musimy wykonać przedstawione kroki.  Otwórzmy wideo, które nas interesuje w aplikacji Facebook lub na stronie internetowej serwisu. W aplikacji kliknijmy przycisk Udostępnij, a następnie skopiujmy link. Na stronie internetowej skopiujmy link na pasku adresu. Otwórzmy stronę fbdown.net w przeglądarce obsługującej pobieranie. Większość urządzeń z systemem Android ma przeglądarkę Chrome. Wklejmy skopiowany link w odpowiednim miejscu i kliknijmy przycisk pobierania. Przed rozpoczęciem pobierania wybierzmy w jakiej jakości ma zostać pobrany film. Kliknijmy Pobierz link w przeglądarce Chrome, film zostanie zapisany w folderze Pobieranie. Jeżeli film nie będzie znajdował się w tym folderze, to musimy sprawdzić ustawienia przeglądarki.

Jak pobrać film z FB na urządzeniu z systemem IOS? Włączmy wideo na Facebooku, które chcemy pobrać w aplikacji Facebook lub na stronie internetowej serwisu. W aplikacji kliknijmy Udostępnianie, a następnie wybierzmy Kopiuj link. Na stronie internetowej skopiujmy link na pasku adresu. Otwórz stronę fbdown.net w przeglądarce obsługującej pobieranie. Nie uda się nam pobrać filmu w przeglądarce Safari i Chrome, możemy to zrobić tylko w przeglądarce Firefox. Wklejmy link we właściwe miejsce i kliknijmy Pobierz. Na następnej stronie wybierzmy, czy chcemy pobrać film w normalnej jakości, czy w wersji HD. Przejdź do sekcji pobierania. W przeglądarce Firefox  znajdziemy ikonę w prawym dolnym rogu na iPhonie, a w iPadzie będzie znajdować się w prawym górnym rogu. Następnie przytrzymajmy ikonę wideo i wybierz opcję Zapisz wideo. Zapisany film znajdziemy w rolce aparatu w aplikacji Zdjęcia.

Facebook Watch co to jest i jak z niego korzystać?

Nowa usługa Facebooka jest porównywana do YouTube Red, lecz w przeciwieństwie do platformy Google jest całkowicie za darmo. Po raz pierwszy został uruchomiony w 2017 roku w Stanach Zjednoczonych, a rok później pojawił się na całym świecie. Za pośrednictwem Facebook możemy oglądać filmy, które będą zbieżne z tym, co lubimy i z naszymi zainteresowaniami. Możemy wchodzić w interakcje z innymi widzami lub twórcami filmów. Facebook Watch ma zwiększać zaangażowanie użytkowników i budować społeczność ludzi, których łączą podobne zainteresowania.

Facebook Watch włączymy na Facebooku za pośrednictwem głównej strony serwisu i aplikacji mobilnej. Można go znaleźć na własnej karcie profilu po lewej stronie Aktualnościami i Messengerem.

Aby móc korzystać z usługi Facebook Watch, musimy mieć założone konto na Facebooku. Chociaż istnieje możliwość przejścia do strony Facebook Watch i odtwarzać wideo bez konta, ale spowoduje to wyświetlenie wielu wyskakujących wiadomości z prośbą o założenie konta na Facebooku. Jeśli mamy konto na Facebooku, otwórzmy stronę główną, a następnie na lewym pasku menu wybierz Watch. Facebook Watch jest podobny do Messengera lub Marketplace, jest bardzo zintegrowany z Facebookiem, ale istnieje jako dodatkowa rzecz, która jest oddzielona od głównej platformy.

Po kliknięciu ikony Watch możemy w szybki sposób znaleźć wideo, które nas zainteresuje. Niektóre z najpopularniejszych filmów z Facebook Watch są dostępne za pośrednictwem dużego banera na górze głównej strony. Klikajmy strzałkę po prawej stronie banera, aby móc przeglądać dostępne opcje. W aplikacji Watch możemy przejrzeć również filmy z kategorii Najczęściej wybierane. Facebook Watch ma algorytm, który będzie proponował nam obejrzenie filmów na podstawie lokalizacji, zainteresowań i filmów, które oglądaliśmy wcześniej. Reszta głównej witryny Facebook Watch jest wypełniona automatycznie wybranymi filmami. W polu Wyszukaj możemy znaleźć wszystkie filmy, które nas interesują. Wystarczy wpisać konkretną frazę na przykład śmieszne koty, czy nazwisko popularnego standupera lub influencera. Możemy również wykorzystać Listę obserwacyjną. Jeśli wybierzemy opcję Obserwuj w dowolnym filmie lub programie, zostanie ona dodana do listy obserwowanych. Możemy wybrać Ostatnie filmy lub Zapisane wideo w sekcji Lista obserwowanych na Facebooku Watch, aby uzyskać dostęp do tych programów, kiedy tylko będziemy chcieli.

Facebook Watch podobnie jak Youtube Facebook Watch oferuje różne treści od twórców, którzy korzystają z platformy w ten sam sposób, w jaki twórcy korzystają z YouTube lub Instagrama.
Oprócz treści generowanych przez użytkowników usługa oferuje także produkty Facebook Originals w podobny sposób, co Netflix lub Amazon Prime. Możemy tu obejrzeć oryginalne programy komediowe i filmy, teleturnieje, talk-show oraz programy informacyjne. Facebook Watch daje możliwość obejrzenia na żywo wielu wydarzeń sportowych.

Facebook Watch zarabia na swoich filmach dzięki sieciom odbiorców i reklamom, które są wyświetlane podczas transmisji filmu. Jeżeli twórca zarabia na oglądanym przez nas filmie, będziemy musieli obejrzeć reklamy, podczas emitowanego filmu.

Sieć odbiorców jest przeznaczona dla większych wydawców i twórców aplikacji lub gier. Może być używana do wyświetlania reklam od reklamodawców z Facebooka nie tylko w filmach, ale również w aplikacjach, na stronach internetowych, w artykułach na Facebooku i w grach. Przerwa reklamowa jest skierowana do twórców, którzy przesyłają filmy do serwisu Facebook Watch. Aby zarabiać na umieszczanych filmach dzięki funkcji Ad Break, strona na Facebooku musi spełniać szereg kryteriów, w tym minimalną liczbę fanów i minimalną liczbę minut spędzonych na oglądanie wideo w określonym czasie.

Jak dodawać filmy na Facebook Watch?

Każdy użytkownik może przesyłać filmy na Facebooka, lecz niestety nie wszystkie trafiają na serwis Facebook Watch. Jeśli chcemy, aby nasze filmy pojawiały się w Facebook Watch, musimy przesłać je poprzez stronę, a nie z naszego prywatnego konta.

Facebook Watch  ma pewne podobieństwa do YouTube i Instagram TV, ale nie możemy, jak w przypadku innych serwisów po prostu dołączyć do Facebooka, utworzyć fanpage i umieścić  film na Watch. W jaki sposób możemy to zrobić? Załóżmy fanpage na Facebooku. Im więcej obserwatorów będzie miała nasza strona i im więcej będziemy mieli zaangażowanych fanów, tym bardziej prawdopodobne jest, że nasz film zostanie dodany do Facebook Watch.

Nie przesadzajmy z bezpośrednią reklamą. Nie przesyłajmy filmów wideo, które są bezpośrednią reklamą naszej firmy lub produktów. Jeśli prowadzimy firmę, a nasz fanpage służy nam do promowania tej firmy, to filmy, które chcemy by znalazły się na Facebook Watch mogą być powiązane z tą tematyką, ale powinny dostarczać widzom ciekawej wiedzy lub zapewniać rozrywkę.
Podstawą jest również tworzenie profesjonalnie wyglądających filmów. Nie muszą być to filmy, które zdobędą nominację do Oskara, ale muszą mieć wyższą jakość przeciętny film na YouTube.

Jak ściągnąć wideo z Facebook Watch?

Jeśli znaleźliśmy interesujący nas film na Facebook Watch i chcemy obejrzeć je później, możemy kliknąć ikonę z trzema kropkami nad filmem i wybierać „Zapisz wideo”. Później znajdziemy film w kategorii „Zapisane”. W rozwiniętym menu możemy również wybrać opcję Kopiuj link, Obserwuj (filmy kanału lub kategorii) oraz zgłoś film.

Kiedy chcemy pobrać film i zapisać go na komputerze wybierzmy w rozwijanym menu opcję Kopiuj link. Przejdźmy do https://fbdown.net/ i wklejmy skopiowany adres URL w polu tekstowym. Następnie kliknijmy przycisk “Pobierz” obok pola tekstowego. Po pobraniu pliku wideo kliknijmy go w plikach do pobrania, a otworzy się on w przeglądarce. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy i wybierzmy „Zapisz plik jako …”. Po kilku minutach pobierania plik wideo pojawi się w dowolnym miejscu, w którym został zapisany.

O Kamil S

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …