[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]
Co to jest selfie?
Selfie to rodzaj autoportretu w formie fotografii, wykonywanego najczęściej z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie telefonu, aparatu cyfrowego, kamery lub tabletu. Selfie przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku osobę, która się fotografuje) lub odbicie tej osoby w lustrze. selfie przedstawia zazwyczaj wyłącznie twarz. Nieodłącznie związane jest z mediami społecznościowymi (Facebookiem, Twitterem, Instagramem, Snapchatem), ponieważ to tam najczęściej są one publikowane.
Określenia “selfie” po raz pierwszy użyto w 2012 roku – zrobił to użytkownik jednej z australijskich stron internetowych, opisując swoje zdjęcie. Jeszcze w tym samym roku magazyn Times opublikował informację, że selfie znalazło się wśród 10 najpopularniejszych słów ostatnich miesięcy. W listopadzie 2013 roku stało się ono tak powszechne, że trafiło do internetowego zbioru wyrazów Oxford English Dictionary, a następnie zostało ogłoszone przez jego wydawców mianem słowa roku.
Selfie stało się tak popularne, że dziś możemy już wyróżnić kilka jego rodzajów.
Co to selfie airmax?
Jest to zdjęcie, w którego centrum są modne buty.
Co to selfie yogaselfie?
Jest to selfie wykonane w trakcie zajęć jogi.
Co to selfie belfie?
Jest to zdjęcie ukierunkowane na uwydatnienie wyrzeźbionych pośladków.
Co to selfie dogselfie?
Jest to zdjęcie wykonane razem ze swoim pupilem, psem.
Co to jest selfie nailfie?
Jest to zdjęcie z pomalowanymi paznokciami (żelowymi, hybrydowymi).
Co to jest selfie yummytummy?
Jest to zdjęcie z wysportowanym brzuchem, ewentualnie zdrowym jedzeniem.
Co to selfie iwokeuplikethis?
Jest to zdjęcie bez makijażu i ułożonej fryzury, tuż po przebudzeniu;
Czy selfiestick pasuje do kazdego telefonu?
Czy selfiestick pasuje do każdego telefonu? W zasadzie tak, aczkolwiek phablety czy tablety już nie mogą być tak przymocowane. Przy wyborze selfiestick , czyli kija do selfie warto zwrócić uwagę na jakość wykonania: im jest gorsza, im słabszy materiał i im dłuższy kijek, tym lżejszy powinien być telefon.
W przypadku kupowania selfiestick opłaca się zainwestować w sprzęt na zapas – mocniejszy kij, lepiej wykonany i z trwalszych materiałów z pewnością odwdzięczy się funkcjonalnością. Kupno selfiestick a lepszej jakości sprawi, że nie będzie musieli go wymieniać przy zakupie nowego telefonu.
Czy selfiestick jest uniwersalny dla wszystkich modeli smartfonów? Wprawdzie kijki do selfie można dobrać do każdego telefonu, ale to nie znaczy, że telefon pasuje do wszystkich. Typ i wielkość uchwytów mogą się różnić. O ile złapanie w selfiestick mniejszego telefonu nie jest problemem, to już chcąc robić selfie najnowszym iPhonem czy podobnym sprzętem, trzeba poszukać dużego kija, który uchwyci większy i cięższy telefon.
Jak działa selfiestick ?
Każdy kto chociaż raz próbował wykonać zdjęcie trzymając telefon w wyciągniętej ręce, wie jak trudno jest objąć kadrem cały pejzaż lub dużą grupę znajomych. Jak zrobić w takiej sytuacji idealne zdjęcie przez przypadek nie “wycinając” jednej z osób, która nie zmieściła się na fotografii? Na pomóc idzie nam w takiej sytuacji kij do selfie – tzw. selfiestick . Selfi estick to prosty dodatek, który rozwiązuje ten problem.
Czym jest selfiestick i do czego służy? selfiestick to teleskopowy kij zakończony uchwytem na smartfon. Statyw łączy się z urządzeniem za pomocą kabla lub bezprzewodowo, dzięki czemu umożliwia uwolnienie migawki i zrobienie zdjęcia bez sięgania ręką do telefonu.
selfiestick może być także wyposażone w lampę pozwalająca lepiej doświetlić zdjęcie, a nawet praktyczne lusterko, stanowiące swego rodzaju podgląd zdjęcia, które chcemy wykonać. Pierwsze selfie-stick i wcale nie są domeną XXI wieku. Wynaleziono je pod koniec lat 50 ubiegłego stulecia.
Pierwsze kije do w/w zdjęć były prostymi statywami, które mogły jedynie podtrzymać aparat, ale dziś są to o wiele bardziej złożone urządzenia.
Czym różnią się między sobą kije do selfie – selfiestick i?
Czym róznią się kije do selfie?
– sposobem łączenia się kija do selfie ze smartfonem: bezprzewodowo przez Bluetooth lub przewodowo przez 3.5 mm jacka audio
– uchwytem na smartfon: jedne kije do selfie mają mniejszą konstrukcję, inne większą – bardziej stabilną, podtrzymującą telefon z trzech stron; w jednych modelach selfiestick a uchwyt można złożyć, kładąc na kiju, a w innych nie ma takiej możliwości,
– wyzwalaczem migawki: jedne kije mają pilot podłączany na Bluetooth, inne – specjalny przycisk na trzonie kijka, który również potrafi połączyć się bezprzewodowo ze smartfonem
– udogodnieniami takimi jak np. obecnością dedykowanego miejsca do zaczepienia smyczy, by przenoszenie kijka było wygodniejsze,
– długością. Mechanizm rozsuwania kijów do selfie jest taki sam, ale długość każdego kijka może być różna – w zależności od jego rodzaju.
Co warto sprawdzić wybierając selfiestick ?
– jak wyzwala się migawkę kija do selfie – z pilota czy przyciskiem na trzonie kijka
– czy selfiestick ma możliwość podpięcia smyczy,
– jak długi jest selfiestick ,
– czy miejsce, w które wkłada się smartfon, jest odpowiednio zabezpieczone (gumowe/piankowe elementy),
– jak podłącza się kijka do selfie do smartfona – przez jacka audio czy przez Bluetooth,
– czy selfiestick ma składany element, w którym montuje się smartfon (ułatwia to przenoszenie kijka do selfie).
Gdzie nie można używać selfiestick ?
Korzystając z kija do selfie należy brać pod uwagę, że nie można go używać w licznych miejscach, zwłaszcza w niektórych muzeach, na koncertach. Jeśli zatem podróżujecie z kijkiem, patrzcie koniecznie na wszelkiego rodzaju oznakowania, bo może się okazać, że selfiestick będzie pretekstem do otrzymania upomnienia lub nawet mandatu.
Jak naładować selfiestick ?
Istnieją dwa rodzaje łączenia się selfiestick do smarfona. Kije do selfie łączą się z telefonem bezprzewodowo przez Bluetooth lub przewodowo przez 3.5 mm jacka audio. Kije do selfie z Bluetooth wymagają ładowania, natomiast przewodowe kije do selfie nie wymagają ładowania, ponieważ ładują się same podczas podłączania do telefonu.
Jak naładować selfiestick , który podłączony jest do telefonu przewodem?
Wystarczy podłączyć selfiestick do telefonu i można zacząć robić selfie.
Jak naładować selfiestick , który łączy się z telefonem za pomoca Bluetooth?
– Podłącz kabel micro-USB do selfiestick .
– Podłącz kabel USB do komputera lub innego urządzenia USB / ładowarki USB 5 V (np. Ładowarki iPhone / Samsung / Smartphone).
– W ciągu godziny powinieneś mieć pełne naładowanie baterii.
– Pełna bateria wystarcza na około 500 zdjęć lub 100 godzin w trybie gotowości. selfiestick automatycznie przejdzie w tryb gotowości, gdy go nie używasz.
Co ciekawe, niektóre kijki do selfie mają wbudowany power-bank, więc nie pochłaniają tak dużych ilości prądu z telefonu – to ważne szczególnie w przypadku kijków bluetooth oraz zawierających wyświetlacz cyfrowy, które bardzo szybko tracą energię i wymagają ładowania.
Jak podłączyć do telefonu i uruchomoć kjek selfiestick?
Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup selfiestick pierwszym pytaniem, które nam się nasuwa jest jak uruchomić kij do selfie? Sposób w jaki uruchomimy kij do selfie zależy od rodzaju selfiestick .
Jak podłączyć i uruchomić kijek do selfie, które łączy się z telefonem przewodem?
Kijek do selfie w podstawowej wersji stanowi tylko prosty statyw. Wystarczy podłączyć przewód do telefonu, a po umieszczeniu smartfona w uchwycie należy ręcznie ustawić tryb samowyzwalacza. Najbardziej podstawowym sposobem obsługi migawki jest ustawienie samowyzwalacza w zamontowanym smartfonie lub aparacie. Funkcja ta dostępna jest bezpośrednio w ustawieniach urządzenia, ale użytkowanie jej w przypadku selfie nie jest wygodne.
Większość zdjęć tego typu powstaje spontanicznie, dlatego każdorazowe ustawianie kilku sekundowego samowyzwalacza nie jest praktyczne. Sposobem na to może być podłączenie słuchawek posiadających przycisk do obsługi telefonu, jednak nie w każdym przypadku funkcja ta zadziała poprawnie.
Jak podłączyć i uruchomić kijek do selfie do telefonu, kiedy łączy się on z telefonem poprzez Bluetooth?
Kolejny typ kijów do selfie – tych bardziej zaawansowanych, obsługuje technologię Bluetooth. Modele selfiestick łączące się poprzez z telefonem są łatwiejsze w użyciu. W tym przypadku wystarczy jedynie połączyć telefon lub aparat z kijkiem, aby spust migawki przeniósł się na wygodny w użyciu przycisk umieszczony na obudowie. Wadą rozwiązania tego typu jest fakt, że Bluetooth charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na energię, dlatego na dłuższą metę mogą pojawić się problemy związane ze stanem baterii w urządzeniu.
Niektóre kijki do selfie w zestawie posiadają pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu możliwe jest automatyczne wyzwalanie migawki aparatu. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, jednak nie jest polecane osobom, które mają w nawyku gubienie różnych przedmiotów. Piloty do kijków przypominają te do sterowania diodami LED, dlatego nie są duże i łatwo je zgubić. Jeżeli tak się stanie, obsługa kijka do selfie nie będzie możliwa. Ponadto w pilocie baterie również szybko się wyładowują, co może być problematyczne przy chęci dłuższego korzystania np. podczas wyjazdu.
Jak podłączyć selfiestick bluetooth?
Smartfon może być podłączony do kijka do selfie na dwa różne sposoby.
Pierwszym sposobem podłączenia selfiestick do telefonu jest podłączenie go przewodowo – za pomocą przewodu 3.5 mm jack audio z wtyczką do gniazda audio. Atutem tego rozwiązania jest cena, prostota i oszczędność baterii w telefonie. Wadą jest to, że korzystanie z kijka do selfie wymaga podłączania telefonu za każdym razem, kiedy chcesz zrobić zdjęcie.
Drugim sposobem podłączenia selfiestick do telefonu jest podłączenie go bezprzewodowo – przy pomocy technologii Bluetooth. To wygodniejszy typ połączenia, ale trzeba liczyć się z tym, że bateria telefonu szybciej się rozładuje.
Jak podłączyć selfiestick przez Bluetooth w przypadku posiadania telefonu z system Android?
1. W pierwszym kroku należy włączyć pilota od selfiestick przyciskiem z boku obudowy – “On”.
2. Potem należy sprawdzić, czy na pilocie od selfiestick miga niebieska dioda oznaczająca łączność z Bluetooth.
3. Następnie należy uruchomić funkcję Bluetooth w smartfonie.
4. Po wykonaniu trzech pierwszych kroków system Android automatycznie zacznie wyszukiwać urządzenia w swoim zasięgu. Smartfon powinien wykryć pilota jako “klawiaturę Bluetooth”. Gdy tak się stanie, na ekranie telefonu należy włączyć wykrytą “klawiaturę Bluetooth”.
5. Po włączeniu w telefonie trybu aparatu fotograficznego, pilot powinien już automatycznie działać. Mniejszy przycisk na pilocie będzie służył jako spust migawki, a większy będzie obsługiwał zoom.
Niekiedy zdarza się, że smartfon nie wykrywa selfiestick z Bluetooth poprawnie. W takiej sytuacji ustawienia trzeba wprowadzić ręcznie. Zgodnie z powyższą instrukcją, pkt. 1 – 4, należy podłączyć kijek do telefonu, następnie uruchomić aplikację aparatu i przełączyć go na obiektyw przedni. W funkcji określającej głośność, należy kliknąć przycisk „migawka”.
Smartfony, w których zmienione zostało oprogramowanie fabryczne, mogą do prawidłowego funkcjonowania pilota wymagać zainstalowania aplikacji Camera 360. Program można pobrać za darmo z Google Play Store.
Jak podłączyć selfiestick przez Bluetooth w przypadku posiadania telefonu z IOS, iPhona?
Na urządzeniu z systemem iOS wybierz kolejno opcje Ustawienia > Bluetooth i włącz funkcję Bluetooth. Pozostań na tym ekranie aż do zakończenia czynności łączenia akcesorium w parę.
Przestaw akcesorium w tryb wykrywania i poczekaj, aż pojawi się na urządzeniu z systemem iOS. Jeśli nie widzisz akcesorium lub nie wiesz, jak je wykryć, sprawdź instrukcje dołączone do akcesorium lub skontaktuj się z producentem.
Aby połączyć akcesorium w parę, stuknij jego nazwę, gdy pojawi się na ekranie. Może się pojawić monit o wprowadzenie kodu PIN lub klucza. Jeśli nie znasz kodu PIN lub klucza, sprawdź dokumentację akcesorium.
Po zakończeniu łączenia w parę możesz używać akcesorium ze swoim urządzeniem z systemem iOS.
Dzięki komunikacji akcesorium ze smartfonem za pomocą Bluetooth nie trzeba bawić się w ustawianie samowyzwalacza, lecz można zdalnie (to znaczy poprzez wciśnięcie przycisku na rączce) kontrolować spust migawki aparatu. Takie rozwiązanie może mieć tylko jeden minus dla osób, które lubią robić dużo zdjęć – akumulator może się wyczerpać prędzej, niż się tego spodziewamy.
Jak podłączyć selfiestick do Samsunga?
Jak podłączyć selfiestick do samsunga? Sposób podłączenia selfiestick zależy od tego jaki jest posiadany rodzaj kija do selfie. W przypadku kija do selfie w podstawowej wersji, zyli wersji przewodowej wystarczy podłączyć przewód do telefonu. W przypadku kija do selfie, który działa bezprzewodowo trzeba wykonać więcej kroków.
Jak podłączyć selfiestick do telefonu z Androidem np. do Samsunga?
1. W pierwszym kroku należy włączyć pilota od selfiestick przyciskiem z boku obudowy – “On”.
2. Potem należy sprawdzić, czy na pilocie od selfiestick miga niebieska dioda oznaczająca łączność z Bluetooth.
3. Następnie należy uruchomić funkcję Bluetooth w smartfonie.
4. Po wykonaniu trzech pierwszych kroków system Android automatycznie zacznie wyszukiwać urządzenia w swoim zasięgu. Smartfon powinien wykryć pilota jako “klawiaturę Bluetooth”. Gdy tak się stanie, na ekranie telefonu należy włączyć wykrytą “klawiaturę Bluetooth”.
5. Po włączeniu w telefonie trybu aparatu fotograficznego, pilot powinien już automatycznie działać. Mniejszy przycisk na pilocie będzie służył jako spust migawki, a większy będzie obsługiwał zoom.
Niekiedy zdarza się, że smartfon nie wykrywa selfiestick z Bluetooth poprawnie. W takiej sytuacji ustawienia trzeba wprowadzić ręcznie. Zgodnie z powyższą instrukcją, pkt. 1 – 4, należy podłączyć kijek do telefonu, następnie uruchomić aplikację aparatu i przełączyć go na obiektyw przedni. W funkcji określającej głośność, należy kliknąć przycisk „migawka”.
Smartfony, w których zmienione zostało oprogramowanie fabryczne, mogą do prawidłowego funkcjonowania pilota wymagać zainstalowania aplikacji Camera 360. Program można pobrać za darmo z Google Play Store.
Jak robić zdjęcia selfiestick czyli selfie na kiju?
W czasach, w których zdecydowana większość robionych przez nas zdjęć to zwykłe selfie, a samo robienie zdjęcia staje się niejako sztuką, wykorzystywanie umiejętności radzenia sobie z aparatem w telefonie w odpowiedni sposób staje się swoistym wyzwaniem. Sam Instagram oraz inne social media, w rękach odpowiedniej osoby stają się narzędziem do zarabiania ogromnych ilości pieniędzy. Stąd coraz większa potrzeba ulepszania samych aparatów, jak również doskonalenia technik robienia zdjęć.
Oczywistym jest, że im ładniejsze jest zdjęcie, im lepsza jego jakość, tym większe zainteresowanie ono przyciąga. Z pomocą przychodzą nam takie udoskonalenia jak chociażby selfiestick .
Aby zgłębić problem pt. “jak robić zdjęcia z selfiestick ?” należy przede wszystkim zacząć od samej techniki robienia fotografii w ten sposób.
Już robiąc zdjęcie z ręki, można mieć problem z wycelowaniem obiektywu dokładnie tam, gdzie należy. Korzystanie z dłuższego kijka do selfie jeszcze bardziej ten problem uwidacznia. Dlatego można skorzystać z jednego z dwóch rozwiązań:
– prostszym technologicznie jest zwyczajne lustro zamontowane na stick u. Nawet to proste rozwiązanie zdecydowanie ułatwia zrobienie idealnego zdjęcia. Taki kijek do selfie, zwany lustrzanką, jest wprawdzie dość wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, ale nawet pęknięte lusterko zapewnia minimum komfortu;
– niektóre kije mają zamiast lusterka dodatkowy ekran. Zwykle nie ma on opcji przybliżenia, więc tak naprawdę jest tylko cyfrowym lustrem, ale zwykle pozwala na wygodniejszy podgląd w warunkach dobrego oświetlenia, gdzie światło mogłoby odbijać się od lusterka.
Oczywiście musimy pamiętać o odpowiednim kącie z jakiego robimy zdjęcie. Zazwyczaj uważa się, że zdjęcia nie powinny być robione “z dołu”, ponieważ ta pozycja aparatu niekorzystnie wpływa na nasz wygląd. Dodatkowo powinno wybierać się dobrze oświetlone miejsca, oraz unikać promieni słonecznych padających wprost w obiektyw aparatu.
Przechodząc do samej techniki robienia zdjęcia z kija selfiestick , należy:
– Umiejscowić telefon w miejscu do tego przeznaczonym i upewnić się, że jest on poprawnie zamocowany aby uniknąć jego rozbicia,
– Podłączyć telefon do selfiestick a za pomocą wcześniej wymienionych metod (czyli za pomocą kabla, który jest integralną częścią kija ewentualnie za pomocą bluetooth),
– Dobrać odpowiednie światło, zadowalające nas ustawienia aparatu w telefonie, ustawić się do zdjęcia
– Wcisnąć znajdujący się na kiju przycisk, który w zależności od modelu selfiestick a może znajdować się w różnych miejscach. Najczęściej jest on umiejscowiony pod naszym kciukiem.
Jak można zauważyć, zrobienie zdjęcia za pomocą selfiestick od strony czysto technicznej jest dziecinnie prostą sprawą. Jednak samo ustawienie odpowiednio aparatu, dobranie odpowiedniej pozy, czy światła może stanowić nie lada problem dla ludzi wymagających od zdjęcia zaawansowanej jakości. Oczywiście każde zdjęcie można dzisiaj przerobić za pomocą programów takich jak Adobe Photoshop lub poprzez zwyczajne dodawanie filtrów, co daje duże pole do popisu.
Jak trzymać telefon do selfie?
Wiele osób zastanawia się jak powinno wyglądać selfie? Na dobrą sprawę nie istnieje jedna, poprawna odpowiedź. Prawdopodobnie każdemu z nas podoba się coś innego. Ile ludzi tyle opinii, jednak istnieją pewne uniwersalne metody na zrobienie ładnego, idealnego zdjęcia.
Selfie to nic innego jak zwykłe zdjęcie. Do tematu należy więc podejść tak jak do tematu zwykłej fotografii.
Należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Zdjęcie nie powinno być ani przesadnie oświetlone ani zaciemnione. Do zrobienia zdjęcia należy dobrać odpowiednie pod tym względem miejsce ale również odpowiednią porę. Światło powinno byc oczywiście jak najbardziej naturalne. Źle wyglądają zdjęcia, na których widać, że oświetlane są z jarzeniówek.
Musimy również pamiętać o odpowiedniej pozycji oraz ustawieniu naszego ciała względem aparatu. Każdy musi znaleźć sobie odpowiednią dla siebie pozycję.
Jednym z najważniejszych pytań w tym temacie jest to jak trzymać telefon do selfie? I tutaj ponownie nasuwa się pytanie: czy istnieją uniwersalne sposoby na to jak trzymać telefon do selfie? Raczej nie. Wszystko zależy od naszych upodobań.
Zdjęcie na pewno nie powinno być robione z pozycji “od dołu”. Takie zdjęcia zazwyczaj wychodzą bardzo niekorzystnie. W zależności od tego jak wiele chcemy uchwycić powinniśmy zdecydować czy trzymać telefon w pionie czy w poziomie. Selfie, na których znajduje się tylko nasza twarz powinno być zazwyczaj robione w pozycji pionowej. Pamiętajmy również o odpowiednim oddaleniu obiektywu od naszej twarzy. Ustalając pozycję telefonu względem naszej osoby powinniśmy wyobrazić sobie w jakiej odległości stałaby mniej więcej osoba robiąca nam zdjęcie z pozycji osoby trzeciej.
Jak zrobić dobre i ładne selfie?
Jak zrobić idealne selfie? Każdy z nas wie, że zrobienie perfekcyjnego selfie może przyprawić nie lada kłopotu, na szczęście istnieje kilka trików i zasad, które sprawią, że Twoje selfie będą udane!
Jak zrobić dobre selfie?
Pierwszą zasadą jest zwracanie uwagi na oświetlenie. Do zrobienia świetnego selfie potrzebujesz dobrego oświetlenia, które będzie padało na twarz od przodu. Światło jest bez wątpienia najlepszym produktem kosmetycznym, za który nie musisz płacić. Zamiast patrzeć na ekran telefonu, skręć głowę podczas robienia autoportretu w stronę naturalnego światła – okna lub lampy.
Albo jeszcze lepiej, wyjdź na zewnątrz i tam właśnie zrób swoje idealne selfie. Trikiem, którego pewnie nie znaliście jest wzięcie białej kartki papieru i trzymanie go pod brodą podczas robienia selfie, co stworzy naturalne odbicie światła.
Czego unikać podczas robienia selfie?
Uważaj na wszelkiego rodzaju cienie. Jeśli staniesz bokiem do źródła światła, połowa twarzy znajdzie się w cieniu, a to może podkreślić różne niedoskonałości Jeśli robisz selfie w środku dnia, a słońce jest wysoko, cienie mogą wyglądać jak worki pod oczami, dlatego robiąc selfie na otwartej przestrzeni – szukaj cienia i unikaj fotografowania pod światło, kiedy słońce jest jeszcze wysoko na niebie.
Złota godzina na zrobienie zdjęcia to wschód lub zachód słońca, kiedy światło jest niskie i najpiękniejsze.
Kiedy użyć flasha podczas selfie?
Podczas gdy znalezienie naturalnego światła i unikanie cieni to kluczowe wskazówki, jak zrobić dobre selfie, są chwile, kiedy chcesz zrobić sobie selfie wtedy kiedy jest ciemno. W jaki sposób możesz uzyskać wspaniałe selfie, mimo braku dostępu do światła? Jedyne czego potrzebujesz to funkcję flash dla aparatu skierowanego do przodu. Uderz w małą błyskawicę w lewym górnym rogu, a następnie zrób sobie selfie.
Na ekranie pojawi się jasne białe światło. Jeżeli Twój telefon nie ma wbudowanego flash w przednią kamerę wystarczy zrobić selfie przez aplikację Instagram. Po zapisaniu selfie w rolce aparatu należy grać tonem, aby stało się ono nieco mniej niebieske.
Czy uśmiechać się podczas selfie?
Z prawdziwym, szczerym uśmiechem każde selfie będzie wyglądało idealnie! Nie skręcaj swojej twarzy w uśmiech, który jest zbyt duży, sztuczny lub wymuszony. Naturalne uśmiechy są zawsze lepsze. Z drugiej strony, jeśli wybierasz nieco poważniejsze selfie spróbuj się uśmiechać oczami. W jaki sposób dojść do perfekcji w robieniu selfie? Ćwicz przed lustrem, dopóki nie zrobisz tego dobrze.
Jak zrobić idealne selfie?
W jaki sposób zrobić idealne selfie? Robić je aż do skutku! Mistrzyni selfie Kylie Jenner przyznała, że sama robi minimum 500 selfie, zanim dojdzie do tego jedynego, które będzie godne opublikowania.
Jak zrobić dobre selfie?
Spróbuj przechylać głowę w różnych kierunkach i zmieniaj kąty lekko między każdym ujęciem, dzięki czemu możesz wybierać spośród szerokiej gamy.
Dobry sposób na selfie?
Możesz filmować sesję selfie zamiast robienia standardowych zdjęć. Naciśnij zamiast tego opcję nagrywania na wideo i pozuj z dala. Po minucie lub dwóch możesz przewinąć wideo i zamrozić klatkę z najlepszym zdjęciami. W ten sposób wyciągnięcie najlepsze pozy selfie i nikt nigdy nie pozna różnicy między tym a tradycyjnym sposobem robienia selfie.
Jak robić selfie?
Nie musisz robić zdjęcia patrząc prosto w obiektyw. Podpowiemy też, że ponoć to ten lewy profil statystycznie jest ładniejszy. Pamiętaj też by nie trzymać telefonu za nisko (istnieje ryzyko, że twój drugi podbródek skradnie Ci show), ale też nie za wysoko!
Dobrze jest jedynie lekko unieść wyprostowane ręce. Podczas robienia selfie trzymaj telefon tak, aby jego spód był równy z oczami. Albo jeszcze lepiej, użyj kijka do selfie. Selfiestick sprawia, że dzięki temu, że trzymasz go wysoko, sylwetka wygląda na zdjęciu na wysmukloną.
Jakie są sposoby na zrobienie dobrego selfie?
Aby zrobić świetne zdjęcie spróbuj przy wciśnięciu w migawkę zrobić wdech powietrza, aby lekko rozchylić usta i zrelaksować się. Zaleca się również, aby trzymać oczy zamknięte, aż do chwili, gdy zrobisz zdjęcie. Wyglądają wtedy na najbardziej wypoczęte i łapiące blask.
Czym edytować selfie?
Nie dostosowuj swojego zdjęcia do tego stopnia, że
Istnieją także aplikacje, które możesz ściągnąć, aby Twoje selfie wyglądało jeszcze lepiej. Oto przykładowe:
Visage Lab App (iOS/Android)
Ta aplikacja bardzo subtelnie poprawia koloryt naszej skóry i ukrywa niedoskonałości. Taki efekt zawdzięczamy głównie filtrom, które podbijają kolory, dzięki czemu twarz nabiera blasku. Oprócz tego, aplikacja wyposażona jest w dużą ilość filtrów i efektów.
Visage Lab App – funkcje w skrócie:
– Pełni automatyczne Retuszu twarz
– Makijaż skóry (wygładzanie skóry, w tym usunięcie połysk twarz, niedoskonałości i zmarszczki)
– Makijaż oczu
– Usuwanie efektu czerwonych oczu
– Wybielanie zębów
– Wzmocnienie kolorów
– 40 + niesamowite efekty artystyczne
– Łatwe udostępnianie i zapisywanie
– Imponujące efekty artystyczne i tła do retuszowanych zdjęć
– Wymagający użytkownicy mogą dostosować ustawienia
You Cam Perfect App (iOS/Android)
Aplikacja w której możecie wybielić zęby, wyszczuplić podbródek, usunąć kurze łapki, zmienić kolor skóry, wyszczuplić nos, a po zrobieniu zdjęć skorygować niedoskonałości stosując wirtualne efekty makijażu. Aplikacja jest bardzo rozbudowana i ma dużo funkcji.
You Cam Perfect App – funkcje w skrócie:
-Rzeczywiste efekty upiększania skóry
– Zdjęcia z pełnym zestawem narzędzi do edycji
CreamCam (iOS/Android)
Aplikacja posiada funkcję usuwania niedoskonałości, takich jak: trądzik, zaskórniki, zmarszczki i błyszczące czoło. Aplikacja jest w pełni zautomatyzowana i nie wymaga ręcznej edycji. Wystarczy jeden dotyk i transformacja gotowa.
CreamCam App – funkcje w skrócie:
– Natychmiast i skutecznie usuwć przebarwienia, takie jak trądzik, ciemne plamy, zmarszczki, a nawet połysk.
– Suwak jasności pozwala skorygować nierówny kolor skóry i nienajlepsze warunki oświetleniowe.
– Obróć urządzenie, aby zobaczyć porównania zdjęć przed i po zdjęciu, które zadziwią Cię.
– Jest szybki, łatwy w użyciu i naprawdę działa jak magia. Musisz tylko spróbować!
Zobacze też https://socialmedia.pl/10-najlepszych-polskich-aplikacji-na-iphona/
Jak zrobić dobre selfie iPhonem?
Iphone to świetne sprzęty, które idealnie sprawdzają się przy robieniu autoportretu. Szczególnie posiadając jednego z najnowszych Iphone’ów warto zwrócić uwagę na szereg funkcji, które oferuje, a przede wszystkim nauczyć się z nich korzystać. Jednym z nich jest tzw. tryb portretowy. Tryb portretowy na telefonie iPhone korzysta z dwóch aparatów, aby uzyskać efekt głębi ostrości. W ten sposób można stworzyć zdjęcie, które zachowuje ostrość fotografowanego obiektu na rozmytym tle. Jak zrobić dobre zdjęcie iphonem? Ważne jest pamiętanie o oświetleniu.
iPhone pozwa ladodawać atrakcyjne efekty oświetlenia do obrazu. Na telefonach iPhone X i nowszych oraz iPhone 8 Plus możesz użyć funkcji oświetlenia portretowego, która pozwala zastosować efekty oświetlenia o studyjnej jakości do zdjęć zrobionych w trybie portretowym. Do wyboru masz efekt Światło studyjne rozjaśniające rysy twarzy, Światło konturowe dające teatralne oświetlenie kierunkowe, Światło sceniczne stawiające obiekt w świetle reflektorów oraz Sceniczne (mono) dające światło sceniczne w klasycznej czarno-białej barwie.
Robiąc zdjęcie w trybie portretowym, możesz oglądać w czasie rzeczywistym podgląd efektu na ekranie. Gdy aplikacja Aparat działa w trybie portretowym, wystarczy przesunąć palcem między różnymi efektami oświetlenia w dolnej części wizjera. Zrobione zdjęcie w trybie portretowym ma zastosowany efekt oświetlenia.
Jak zrobić selfie bez przedniej kamery?
Nie istnieje jedna dobra technika robienia selfie. Oczywiście kiedy przychodzi nam wybrać taką technikę, wybieramy z reguły tę najłatwiejszą czyli robienie selfie przednią kamerą naszego smartfona. Dzięki przedniej kamerze jesteśmy w stanie cały czas kontrolować nasz kadr, oraz to, co finalnie znajdzie się na zdjęciu. Dodatkowo, taka pozycja ułatwia nam dostęp do przycisku na ekranie, który umożliwia wykonanie zdjęcia.
Jest to najbardziej intuicyjny sposób robienia selfie, a dzisiejsza technologia umożliwia producentom zamontowanie z przodu telefonu naprawdę dobrych obiektywów. W większości telefonów, przednie kamery są dzisiaj zdecydowanie lepsze niż te, jakie jeszcze kilka lat temu można było spotkać w starszych modelach telefonów w roli aparatu głównego.
Jak sobie jednak poradzić kiedy, przykładowo, nasz telefon nie posiada przedniej kamery, ulegnie ona awarii, lub po prostu nasz główny obiektyw nadaje zdjęciom zdecydowanie lepsze efekty wizualne?
W takim przypadku musimy sobie poradzić jedynie z tylnym obiektywem. Nie jest to zadanie proste, ze względu na brak kontroli nad zdjęciem przez samego użytkownika. Aby zrobić takie zdjęcie, należy telefon obrócić ekranem w stronę przeciwną do nas samych. Należy oczywiście pamiętać o skierowaniu aparatu w odpowiednim kierunku. Dobrym pomysłem może być w tym wypadku wykorzystanie lustra, które pozwoli nam zobaczyć, co znajduje się w obiektywie.
Kolejnym przydatnym narzędziem dla efektywnego wykorzystania naszej tylnej kamery może być również użycie selfiestick a. Pozwoli on nam na swobodne i bardziej naturalne utrzymanie pozycji telefonu.