wtorek , 23 kwietnia 2024
Home / News / Darmowa lokalizacja telefonu

Darmowa lokalizacja telefonu


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Utrata smartfona jest jednym z najbardziej przerażających doświadczeń we współczesnym świecie. Mamy w nim nasze dane kontaktowe, nasze dane osobowe, osobiste zdjęcia, a być może nawet dane finansowe, na przykład blik. To skarb dla złodziei i innych oszustów. Na szczęście istnieją pewne aplikacje i metody, które pozwalają odzyskać swój telefon. Jak głosi stare przysłowie lepiej zapobiegać niż leczyć. Zainstalowana aplikacja w smartfonie, która odszuka numer telefonu, ostatnie logowanie naprawdę pomaga w takich sytuacjach. Poniżej znajdziemy najlepsze aplikacje i metody do lokalizacji telefonów oraz usługi dzięki którym możesz ogarnąć lokalizację telefonów w konkretnie danej chwili. Pozyskane informacje pozwolą na kontakt osoby poszukującej danego numeru telefonu z jego właścicielem.

Darmowa lokalizacja telefonu

Przedstawione poniżej aplikacje Androida do lokalizacji telefonu, które są najbardziej popularne wśród użytkowników:

Lokalizacja telefonu z Family Locator

Nie jest to typowa aplikacja, której głównym zadaniem jest sprawdzanie lokalizacji telefonu gogle. Aplikacja robi dokładnie to, co mówi nazwa aplikacji. To pozwala na stworzenie stałej łączności z rodziną lub przyjaciółmi i pozwala śledzić, gdzie są wybrane osoby za pośrednictwem smartfona. Jak możemy sobie wyobrazić, aplikacja pomoże odzyskać również smartfon, jeśli ktoś go zgubi lub zostanie skradziony. Plusem aplikacji jest to, że możemy kontrolować, kto może znaleźć nas lub nasz telefon.

Minusem jest to, że ta aplikacja jest lokalizatorem ludzi, a nie lokalizatorem urządzeń. Tak więc nie ma niektórych popularnych funkcji podobnych aplikacji telefonu, takie jak blokowanie urządzenia. Mimo to jest to dobra, prosta opcja, szczególnie dla rodziców. Rodzice będą wiedzieli, czy ich dziecko jest w drodze do domu, u przyjaciół lub w szkole. Aplikacja może być wykorzystywana przez przyjaciół, na przykład, gdy jeden z nich wraca późną porą przez niebezpieczną okolicę, pozostali wiedzą czy bezpiecznie wraca do domu.

Za pomocą aplikacji użytkownicy mogą tworzyć „miejsca”, które wysyłają alerty, gdy dany użytkownik opuści lokalizację. Użytkownicy mogą również udostępniać swoją lokalizację za poprzez funkcję „Okręgi”. Lokalizacja użytkowników jest widoczna tylko dla tych osób, którzy również znajdują się w okręgu. Family Locator to darmowa lokalizacja telefonu. Wszystkie podstawowe funkcje aplikacji są bezpłatne. Płatne funkcje pozwalają na nieograniczone tworzenie „miejsc” i awaryjną pomoc drogową. Rejestracja odbywa się na podstawie numeru telefonu lub na podstawie profilu Twitter. Ogólna ocena w sklepie Play wynosi 4/5.

Sprawdzanie lokalizacji telefonu z Cerberus

To kolejna aplikacja do lokalizacji telefonu w tym zestawieniu. Posiada różnorodny zestaw funkcji, które obejmuje blokowanie i resetowanie telefonu, alarmy dźwiękowe, wyświetlanie komunikatów na ekranie dla złodziei, które może przeczytać złodziej, a nawet ma dostęp do przedniej kamery, dzięki czemu można zrobić zdjęcie złodzieja. Cerberus pozwala na nagrywanie dźwięku poprzez mikrofon telefonu. Możemy ukryć Cerberusa w taki sposób, aby nikt nie podejrzewał, że jest zainstalowany.

Niczym mityczny pies strzegący bramy Hadesu, Cerberus chroni nasz telefon na trzy sposoby: Możemy zarządzać naszym telefonem poprzez witrynę cerberusapp.com, kontrolować nasz telefon za pomocą smsów z drugiego telefonu, a w razie zagrożenia otrzymywać automatyczne alerty. Poprzez witrynę możemy nawet usunąć wszystkie dane z naszego telefonu. Aplikacja oferuje swoim użytkownikom bezpłatny okres próbny. Następnie możemy kupić jedną licencję za 5 dolarów rocznie. Możemy także otrzymać pakiety na trzy telefony lub chroniące od pięć telefonów do dziesięciu urządzeń za 43 dolarów rocznie.

Lokalizacja telefonu przy użyciu Prey Anti-Thief

Prey Anti-Thief to aplikacja, która od jakiegoś czasu zdobywa coraz większe zaufanie użytkowników. Głównym celem aplikacji jest lokalizacja telefonu android, jeśli go zgubimy lub zostanie nam skradziony. Jest niezwykle podobny do opisywanej wcześniej aplikacji Cerberus. Ma podstawowe funkcje, takie jak znajdowanie telefonu, blokowanie urządzenia czy uruchamianie alarmu. Będziemy także mogli robić zdjęcia, aby zobaczyć, gdzie znajduje się twoje urządzenie lub zobaczyć jak wygląda złodziej. Aplikacja zbiera informacje sieciowe, aby sprawdzić, gdzie było nasze urządzenie.

Funkcjonalność jest bardzo podobna do Google Find My Phone i może również służyć jako kopia zapasowa. Wersja programu na system Android pozwala zdalnie zablokować telefon. Twórcy aplikacji dostosowali swój program do osób zapominalskich. Jeżeli przez roztargnienie zostawimy gdzieś telefon i nie możemy przypomnieć sobie, gdzie się znajduje, wystarczy włączyć głośny dźwięk. Telefon będzie wydawał głośne dźwięki nawet wtedy, gdy będzie miał wyłączone dźwięki dzwonka i wibracje. Co ważne, korzystanie z aplikacji jest również całkowicie bezpłatne. Możemy rozszerzyć funkcjonalność Prey Anti-Thief o płatne usługi jak wymazywanie danych czy śledzenie większej ilości urządzeń. W najbliższym czasie aplikacja ma zostać poszerzona o kolejne płatne funkcje, jak na przykład odzyskiwanie danych z telefonu na odległość.

Śledzenie telefonu Google z Find My Phone

To autorska aplikacja Google. Wykonuje wszystkie podstawowe rzeczy określające, jaka jest lokalizacja telefonu. Może zlokalizować nasz telefon w określonej odległości. Aplikacja pozwala również zadzwonić na zagubiony lub skradziony telefon, wyczyścić dane, a nawet wysłać wiadomość. W ten sposób ktokolwiek go posiada, może zobaczyć, że telefon jest poszukiwany. To są dwie główne funkcje aplikacji, które pomogą znaleźć nasz telefon. Find My Phone od Google jest również całkowicie bezpłatny, bez konieczności zakupów w aplikacji i oglądania reklam.

Inne metody śledzenie, szukania i lokalizacji telefonu

Przyjmijmy, że nasz telefon został skradziony i nie mamy żadnej z tych wymienionych aplikacji zainstalowanych i skonfigurowanych na naszym smartfonie. To nie jest dobra wiadomość. Istnieje jednak kilka dodatkowych czynności, które możesz wykonać, aby odzyskać urządzenie.

W pierwszej kolejności wypróbujmy Google Find My Phone. To powinno być pierwszą rzeczą, którą zrobi każdy właściciel telefonu z Androidem obsługujący Google. W przeciwieństwie do większości aplikacji Find My Phone jest wbudowana bezpośrednio w system Android firmy Google. Funkcja „Znajdź mój telefon” powinna być domyślnie włączona dla większości urządzeń. Dlatego tak długo, jak lokalizacja telefonu jest włączona, Google powinno w stanie znaleźć nasz telefon.

Nawet jeśli nie mamy włączonej lokalizacji, funkcja Znajdź mój telefon daje możliwość zatelefonowania na nasz smartfon, zablokowania go i wyczyszczenia pamięci telefonu. Wejdźmy na witrynę Find My Phone, aby spróbować wyśledzić lokalizację naszego telefon. Musimy zalogować się na to samo konto Google na komputerze jak na telefonie.

Wypróbuj sprawdzone metody lokalizacji telefonów

Nie posiadamy systemu Android, nie mamy żadnych aplikacji służących do lokalizacji telefonu. Nie posiadając aplikacji najlepiej jest wypróbować starych, sprawdzonych metod. Zadzwońmy lub wyślijmy SMS-a, aby skontaktować się z osobą, która może posiadać nasz smartfon. Jak pokazały doświadczenia wielu osób, czasami ta metoda działa. Skontaktowanie się z osobą, która jest w posiadaniu naszego telefonu i powiadomienie jej o tym, że planujemy podjąć działanie prawne działania odzyskania go, może odstraszyć złodzieja. Wyślijmy na nasz telefon SMS lub zadzwońmy z czyjegoś telefonu na przykład partnera, przyjaciela lub członka rodziny.

Ktokolwiek ma nasz telefon, nadal może odbierać połączenia telefoniczne, o ile nie są one wyłączone. Jeżeli telefon jest zablokowany to powiadomienia mogą być wyświetlane na ekranach blokujących bez konieczności odblokowywania telefonu ( na przykład na urządzeniach z systemem Lollipop lub nowszym). Tak więc istnieje linia komunikacji, którą możemy spróbować wykorzystać.

Ponadto możemy odtworzyć nasze kroki, aby sprawdzić, czy gdzieś nie zostawiliśmy naszego smartfona. Sprawdźmy punkty obsługi klienta w sklepach, które odwiedziłeś. Wróćmy do domu osoby, którą odwiedziliśmy, aby upewnić się, że na przykład nie utknął w kanapie. Wróćmy do miejsca, w którym zaparkowaliśmy samochód, aby upewnić się, że nie wypadł z kieszeni, gdy wysiadaliśmy z samochodu. Brak telefonu sprawi, że będziemy zdenerwowani i oszołomieni, ale ważne jest, aby zachować spokojne nerwy i upewnić się, że sprawdziliśmy wszystkie miejsca.

Zgłoś zgubiony lub skradziony telefon

Jeżeli powyższe metody zawiodły powinniśmy zgłosić utracony lub skradziony telefon. Spowoduje to umieszczenie na czarnej liście numeru ESN lub IMEI telefonu, co utrudni złodziejowi jego sprzedaż. Większość sprzedawców lub pracowników lombardu nie kupi telefonu ze złym numerem ESN / IMEI. To znacznie zmniejsza wartość telefonu. Dodatkowo, telefon przestanie działać normalnie, więc złodziej nie będzie wykonywać połączeń telefonicznych, wysyłać SMS-ów, surfować po Internecie, ani sprawdzać swój profil na Facebooku.

Poza wyjazdem z kraju lub dokonywaniem dramatycznych modyfikacji sprzętu telefon jest bezużyteczny, chyba że złodziej zamierza używać go jako urządzenia WiFi w domu. Złodziej może próbować aktywować nasz telefon, zobaczy, że nie może nic z nim zrobić, prawdopodobnie zostawi go w jakimś miejscu. Jednak nie zdarza się to często.

Zalecane jest również zgłoszenie kradzieży policji. W ten sposób mamy dokumentację potwierdzającą skradzenie telefonu komórkowego. Nigdy nie wiemy, kiedy możemy tego potrzebować. Co więcej, dzięki posiadanemu numerowi ESN lub IMEI, policja będzie mogła zwrócić urządzenie, jeśli je znajdzie. Nie spieszmy się jednak. Policja nie rozpocznie pełnego śledztwa w sprawie każdego skradzionego smartfona.

Natychmiast zmieńmy swoje hasła

Te działanie musimy wykonać natychmiast po zorientowaniu się, że straciliśmy telefon. Nasz smartfon będzie zalogowany na naszym koncie Google, profilu na Facebooku i potencjalnie na innych aplikacjach. Na szczęście większość aplikacji bankowych wylogowuje się po pewnym czasie lub po zamknięciu aplikacji. Mimo to dobrą praktyką jest zmiana hasła na każdym koncie, na którym się zalogowaliśmy. W ten sposób złodziej nie uzyska dostępu do wszystkich naszych danych osobowych.

Dwuskładnikowe uwierzytelnienia Google skutecznie zablokują złodzieja z każdej usługi Google natychmiast po zresetowaniu hasła. Niektóre aplikacje, takie jak Spotify i Netflix, umożliwiają podpisanie każdego urządzenia na swoim koncie z poziomu jego wersji internetowej. Zróbmy to dla jak największej liczby usług, jak tylko możemy. To szczelnie zamknie dostęp do naszych profili społecznościowych, kont i aplikacji. Może to niewiele, ale jedno zmartwienie będziemy mieli mniej.

Niektóre urządzenia, takie jak telefony Samsung, mają funkcję, która usuwa wszystkie dane użytkownika, gdy hasło jest wprowadzane nieprawidłowo zbyt wiele razy. Warto włączyć tę opcję w swoim telefonie.

 

O LukaszZelezny

Prelegent, trener, autor. Head of Organic uSwitchUK. Zajmuje się SEO, PPC i mediami społecznościowymi. Prywatnie fan podróżowania, drum and bassu i szkockiej.

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …