środa , 17 kwietnia 2024
Home / News / Najpopularniejsi Youtuberzy i ich przepis na sukces!

Najpopularniejsi Youtuberzy i ich przepis na sukces!


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Popularni i najpopularniejsi youtuberzy – przepis na sukces

Jeszcze dwadzieścia lat temu nikt raczej nawet nie myślał o tym, że kiedyś można będzie zarabiać wielkie pieniądze na swojej pasji, bez ruszania się z ulubionego fotela i bez jakichkolwiek inwestycji finansowych. Każdy rodzic czuł się wówczas usprawiedliwiony mówiąc dziecku, żeby przestało spędzać czas grając w gry, bo „z tego pieniędzy nie będzie”. Dzisiaj to wytłumaczenie już nie działa, bo mnóstwo młodych osób z całego świata odnosi sukcesy grając na żywo, komentując swoją grę i pokazując ją innym. A widzów nie brakuje! Co więcej, najlepsi zarabiają przy tym kwoty równe nawet wygranym w Lotto. Kim są obecnie najpopularniejsi YouTuberzy? Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek na ten temat.
Jak to się wszystko zaczęło?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat specyfika świata wirtualnego i mediów społecznościowych dynamicznie się zmieniała pod wieloma względami. Jedna z najbardziej widocznych zmian dotyczyła kanału przekazu treści i sposobu dotarcia do odbiorcy. Jeszcze jakiś czas temu czytaliśmy z uwagą artykuły zamieszczane na największych portalach internetowych. Parę lat później byliśmy już tak bardzo zasypywani różnymi tekstami i publikacjami, że trzeba było selekcjonować treści w taki sposób, by poza surfowaniem w sieci starczało nam jeszcze czasu na tak zwane „życie w realu”.

W momencie pojawienia się czatów, komunikatorów oraz narzędzi typu Facebook i Twitter, zaczęliśmy skupiać się na krótszych i bardziej zwięzłych formach przekazu. Z pewnością niebagatelną rolę odegrała tutaj także atrakcyjność przekazywanych informacji lub postów. Te opatrzone obrazkami lub gif’ami na pewno cieszyły się większą popularnością niż te bazujące wyłącznie na słowie pisanym (co w pewnym sensie jest aktualne po dzień dzisiejszy).

Polubiliśmy też wszelkie pliki audio, które dzisiaj najbardziej doceniamy w formie podcastów (zobacz też artykuł: Podcast – oto godny rywal blogów!). Natomiast filmy i filmiki są chyba na czele tej piramidy sposobów trafiania do odbiorcy, gdyż angażują zarówno zmysł wzroku jak i słuchu oraz są przy tym najbardziej atrakcyjne i nierzadko najprzyjemniejsze w odbiorze.

W 2005 roku powstał serwis, który zdominował świat filmów i filmików zamieszczanych w sieci. Mowa o YouTube. Dzisiaj każdy z powodzeniem może założyć swoje konto na YouTube i zacząć publikować własne treści oraz dzielić się nimi z innymi. Zarówno dla zabawy, w formie rozrywki, dla celów prywatnych, jak i w celach stricte finansowych.

Popularni polscy YouTuberzy

Niemal w każdym polskim rankingu na najlepszego YouTubera prym wiedzie Sebastian Wardęga. W chwili obecnej może się on pochwalić liczbą ponad 3,5 mln subskrypcji oraz ponad 670 mln wyświetleń filmików! Kilka lat temu jego „produkcja” przedstawiająca mutanta psa-pająka atakującego ludzi wywołała prawdziwą furorę w sieci (170 mln wyświetleń w ciągu 2 lat). Kolejne filmiki również okazały się hitem. Niewątpliwym talentem Sebastiana jest tworzenie czegoś na wzór parodii horrorów i innych śmiesznych filmików. Niektórzy porównują go do Remiego Gaillard’a, który wielokrotnie rozśmieszał ludzi (najczęściej przypadkowych przechodniów) we Francji, przebierając się w fantazyjne kostiumy i zachowując w sposób ekscentryczny, lub (mówiąc delikatnie) odbiegający od normy.

Miejsce drugie według polskich rankingów należy do chłopaka, który podpisuje się pod pseudonimem Blowek. Czego można spodziewać się po jego kanale? Chłopak wpuszcza niejako widzów do swojego mieszkania, testuje różne rzeczy, porusza różne tematy, serwuje widzom „pranki”, podczas których wkręca nawet własną mamę, która czasem też pojawia się w nich jako gość specjalny (obok znajomych Blowka). Chłopak zdobył już ponad 3 miliony subskrybentów.

Miejsce trzecie i brązowy medal wędruje do chłopaków z kanału „AbstrachujeTV”. Ich wynik równy jest 2,8 mln subskrybentów, przy czym pod względem liczby wyświetleń wyprzedzają oni nawet samego Sebastiana Wardęgę. AbstrachujeTV to kilkuminutowe filmiki, z których każdy przedstawia inną, śmieszną historię.

Rozrywka przede wszystkim

Jak wyraźnie pokazują powyższe przykłady, w sieci przede wszystkim szukamy rozrywki i filmików nagranych „z humorem” lub z przymrużeniem oka. Jednak pranki i śmieszne scenki to nie wszystko. Już na samym wstępie wspomnieliśmy, że coraz popularniejsze jest granie w ulubione gry online i publikowanie tego na kanale YouTube. Przykładem YouTubera, który zajął się właśnie tym jest niejaki Remigiusz Maciaszek. Pod tym linkiem znajdziecie jego przykładowy filmik, który przedstawia fragment popularnej gry GTA.

Na YouTube szukamy też wszelkiego rodzaju instrukcji oraz pomocy w jaki sposób coś zrobić. Zakres tego typu kanałów jest bardzo szeroki – od lekcji gry na gitarze po naukę profesjonalnego makijażu.

Sława dzięki YouTube

Dzięki temu, że każdy może wrzucać swoje filmiki do sieci zupełnie nieodpłatnie, coraz więcej osób korzysta z tej możliwości i w ten sposób promuje np. swoje „poczynania” muzyczne. Czasem wystarcza dosłownie jeden filmik aby zostać zauważonym przez tłumy osób, a w rezultacie także przez osoby z branży muzycznej, zajmujące się poszukiwaniem talentów. Dokładnie tak było z Justinem Bieberem, który jeszcze jako dziecko wrzucił na YouTube parę swoich filmików z coverami. Od tamtego momentu jego droga do sławy była już utorowana.

Podobnie swoją karierę zaczęli także The Piano Guys, skrzypaczka Lindsey Stirling, czy wielu piosenkarzy pop, których dzisiaj oglądamy na popularnych telewizyjnych programach muzycznych.

To co łączy wszystkie wymienione tutaj osoby to wielka pasja, charyzma i pomysł na siebie. Wygląda na to, że gdy te trzy składniki połączymy z determinacją i chęcią osiągnięcia sukcesu – wówczas ten sukces do nas przyjdzie samoistnie, prędzej czy później. A pieniądze? Są tutaj tylko jedną z wielu korzyści, lub wręcz „skutków ubocznych”… Bo cóż może być lepszego od zajmowania się na co dzień swoją pasją?

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …