sobota , 15 czerwca 2024
Home / News / Chrome / Przydatne Rozszerzenia Chrome

Przydatne Rozszerzenia Chrome


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Przydatne i ciekawe rozszerzenia oraz dodatki pod Google Chrome

Od rozszerzenia dla Chrome, które umożliwia wysłanie wiadomości e-mail z poczty Gmail jako SMS-a, aż po takie, które automatycznie zamieści adres e-mail i numer karty kredytowej w polu formularza – wygląda na to, że miłośnikom Chrome w najbliższym czasie nie zabraknie powodów do radości. Jeśli uważasz, że przeglądarka Google Chrome nie może się już poprawić, oto lista niezbędnych rozszerzeń, które znacznie poprawią jakość Twojego korzystania z Internetu. Sklep internetowy Chrome zawiera wiele różnorodnych wtyczek i dodatków, dzięki którym przeglądanie stron internetowych staje się prostsze, bardziej wydajne i przyjemniejsze.

Your Email to SMS (Twój Email jako SMS)

Od producenta CloudHQ pochodzi niezwykle przydatne rozszerzenie Google Chrome nazwane ‘Your Email to SMS’. Po zainstalowaniu rozszerzenia ikona w kształcie telefonu komórkowego pojawi się w Twojej skrzynce Gmail. Aby je zastosować, otwórz email, kliknij na ikonę, wprowadź numer telefonu odbiorcy i wpisz krótka wiadomość. Następnie użyj przycisku ‘Forward as Text Message’ czyli ‘prześlij jako wiadomość tekstową’. SMS pojawi się w telefonie odbiorcy wraz z aktualnym adresem URL, który po kliknięciu przekieruje go do Twojej wiadomości mailowej.

Blur pod Google Chrome

Rekomendowany jako znacznie lepszy niż konwencjonalny manager haseł, ‘Blur’ generuje trudne to złamania hasła, szyfruje je a później automatycznie loguje Cię na konta serwisów, których używasz w sieci. Dodatkowo, nawet w przypadku włamania na serwer sklepu internetowego, z którego usług korzystasz, ‘Blur’ ukryje dane Twojej karty kredytowej. ‘Abine, Inc.’ zapobiega ściąganiu funduszy z Twojego konta.

Jeśli chodzi o ochronę prywatności, rozszerzenie dla wyszukiwarek ‘Blur’ uniemożliwia śledzenie Twoich ruchów w sieci na podstawie kliknięć na Facebooku. Ochrona prywatności ‘Blur’ jest bardziej skuteczna niż opcja prywatnego przeglądania, ponieważ rozszerzenie jest również w stanie zablokować śledzenie niezależne od ciasteczek (plików cookies).

SessionBox dla Chrome

Jeśli Twoja przeglądarka Chrome jest wyposażona w rozszerzenie ‘SessionBox’, nie będziesz musiał logować się za każdym razem na, jedno z kilku, kont na Facebooku. Jest to jedno z najbardziej użytecznych rozszerzeń, które jest w stanie równocześnie obsługiwać kilka kont, na różnych platformach społecznościowych.

Mighty Text dla Google Chrome

Po zainstalowaniu aplikacji ‘Mighty Text’ na telefonie działającym na Androidzie, rozszerzenie ‘Mighty Text’ pozwoli Ci wysyłać wiadomości z konta na Facebooku prosto do skrzynki Gmail. To użyteczne rozszerzenie pozwoli Ci również obsługiwać wiadomości grupowe w łatwy i bardziej efektywny sposób.

Select and Speak

Poprzez zastosowanie technologii iSpeech, rozszerzenie ‘Select and Speak’ umożliwi Ci wybranie fragmentu tekstu na stronie internetowej a następnie odsłuchanie go przez aplikację, która go odczyta dla ciebie. Możesz również skonfigurować ustawienia ‘Select and Speak’ i wybrać swój ulubiony typ głosu oraz prędkość czytania. Rozszerzenie obsługuje wiele języków.

Save to Pocket

Opcja ‘kieszeni’ zapewnia, że nie utracisz danych stron internetowych do których chcesz wrócić, nawet jeśli połączenie z Internetem zostanie przerwane. Dużym plusem tego rozszerzenia jest również to, że może ono zostać zsynchronizowane z telefonem lub tabletem, działającym na iOS lub Androidzie. Rozszerzenie dodaje pasek narzędzi do Twojej przeglądarki Chrome. Jedyne co musisz zrobić, aby zachować stronę i później zobaczyć ją offline to kliknąć na odpowiedni przycisk.

GetThemAll

Rozszerzenie ‘GetThemAll’, poza filmami wideo z You Tuba, może ściągnąć z sieci naprawdę wszystko. Rozszerzenie organizuje wszystkie pliki, które chciałbyś mieć dostępne tak, że są one dostępne do ściągnięcia przez twoja wyszukiwarkę. ‘GetThemAll’ obsługuje pliki HTML, pliki graficzne, PDF, wideo oraz wiele innych.

smartUP Gestures

Popraw poziom jakości przeglądania stron internetowych w Chrome używając ‘smartUP Gestures’. Rozszerzenie dostosowuje sposób nawigacji interaktywnych elementów strony. Jego działanie obejmuje również proste i bardziej zaawansowane przeciąganie oraz inne opcje wykonane przy użyciu myszy.

Search Preview

To rozszerzenie poprawia jakość zazwyczaj monotonnego wyszukiwania w sieci. Z ‘Search Preview’, zainstalowanym dla przeglądarki Chrome, obok rezultatów wyszukiwania pojawią się miniaturowe obrazki wyświetlające podgląd strony. ‘Search View’ obsługuje wyszukiwarki takie jak Bing, DuckDuckGo oraz Google.

Speedtest Ookli

Nie ma nic bardziej frustrującego niż powolne prędkości Internetu, gdy próbujemy przeglądać strony internetowe czy pobierać duże pliki. Co prawda wtyczka Speedtest nie zrobi nic, aby poprawić słabe połączenie i zwiększyć szybkość Internetu, ale pozwoli nam dowiedzieć się, gdzie znajduje się przyczyna naszego problemu. Rozszerzenie uruchomi szybki test ping i zapewni prędkość wysyłania i pobierania. Otrzymamy wszystkie dane, które możemy przesłać do naszego usługodawcy lub działu IT.

Cite This For Me

Każdy, kto chce pokazać źródło swoich informacji, czy to na esej, czy prezentację, uzna to rozszerzenie Chrome za niezwykle przydatne. Szybko cytuje stronę, którą oglądamy w jednym z czterech stylów cytowań, które można następnie zapisać na później lub wkleić do dokumentu.

Unpaywall

Ten dodatek do przeglądarki chrome jest przeznaczony dala wszystkich, którzy chcą czytać czasopisma akademickie bez konieczności wykupienia abonamentu. Jeśli szukamy fachowych i specjalistycznych artykułów, to rozszerzenie wyszuka bezpłatnych (i całkowicie legalnych) wersji tych samych artykułów i pojawia się w widoku, jeśli znajdzie pasujące dane. Potencjalna oszczędność czasu i pieniędzy dla studentów i doktorantów.

HTTPS Everywhere

HTTPS to zaszyfrowany protokół internetowy, który pozwala stronom internetowym chronić dane, które wprowadzamy do sieci, jak dane teleadresowe czy numery kart płatniczych. Rozszerzenie, stworzone przez grupę Electronic Frontier Foundation i Tor Project, automatycznie przełącza strony internetowe z niezabezpieczonego protokołu HTTP na HTTPS.

LastPass

Rozszerzenie do Chrome LastPass jest niezwykle przydatne dla wszystkich zapominalskich. Ten dodatek sprawia, że musimy pamiętać tylko jedno hasło, aby zachować wszystkie swoje dane logowania w jednym miejscu. Rozszerzenie pomoże również zabezpieczyć pozostałe konta, generując bardzo bezpieczne hasła, które automatycznie uzupełni w razie potrzeby. Jest miejsce na notatki do informacji offline, które również możemy dobrze chronić.

Social Blade

Omawiane rozszerzenie do chrome może być przydatne dla wszystkich, którzy próbują swoich sił w streamingu. Kompatybilna z serwisami YouTube, Twitch, Instagram i Twitter, wtyczka Social Blade dostarcza nam informacji o oglądanych filmach. Zobaczymy liczbę obserwatorów użytkownika, szacunkowe zarobki z reklam i wyświetlenia. Powyższe dane są wyświetlane w interfejsie obok obserwowanych treści, co pozwala sprawdzić skuteczność naszych ulubionych użytkowników i rywali.

TinEye

Gdy znalezienie źródła obrazu wydaje się trudne, spróbujmy wykonać wyszukiwanie odwróconego obrazu za pomocą wtyczki Chrome TinEye. Koncentruje się na możliwych dopasowaniach, a nie tylko na podobieństwie, dzięki czemu jest przydatny przy wyszukiwaniu oryginałów, wersji o wyższej rozdzielczości lub sprawdzaniu podróbek internetowych. Samo rozszerzenie umożliwia wyszukiwanie tylko za pomocą kilku kliknięć.

Colorzilla

Tworząc projekty graficzne, czy strony internetowe, czasami musimy znać dokładny odcień jakiegoś koloru. Rozszerzenie do Chrome – Colorzilla może sprawdzić dowolny piksel i określić konkretny kolor. Następnie możemy wkleić dane tego koloru do innego programu lub dostosować wartości i zapisać je w rozszerzeniu, aby móc z niego skorzystać w przyszłości. To nieocenione rozszerzenie do prac związanych z cyfrowym projektowaniem lub grafiką.

Data Saver

Kompresja danych dla wydajniejszego przeglądania sieci nie jest czymś zupełnie nowym, ponieważ takie rozwiązanie jest wbudowane w niektóre przeglądarki, takie jak Opera. Teraz użytkownicy Chrome mogą również korzystać z oszczędzania przepustowości dzięki rozszerzeniu Data Saver, darmowemu dodatkowi Chrome, który wykorzystuje serwery Google do kompresowania danych strony internetowej przed wysłaniem jej, co może dać nam dużą oszczędność danych. Użytkownicy mogą wyszukiwać dalsze szczegóły dotyczące ilości danych, które zapisują i zużywają w miarę upływu czasu. Ze względów bezpieczeństwa strony odwiedzane przez HTTPS lub trybie incognito przeglądarki Chrome są nieskompresowane.

The Great Suspender

Te rozszerzenie dla przeglądarki Chrome pozwoli okiełznać chaos wielu otwartych okien i kart w przeglądarce. Rozszerzenie The Great Suspender pomaga zarządzać wydajnością komputera, zatrzymując porzucone karty, dopóki nie powrócimy do nich nie powrócimy. Jest też dużo miejsca na konfigurację, rozszerzenie może utrzymywać określone witryny otwarte przez nieokreślony czas lub zwolnić inne po krótszym czasie.

Pablo

Pablo to bezpłatna wtyczka Chrome zaprojektowana, aby pomóc nam szybko stworzyć obrazy opatrzone komentarzem, które możemy dodać do serwisów społecznościowych takich jak Facebook, LinkedIn, Google+ i Twitter. Pablo pozwala na szybkie wyróżnianie fragmentów tekstu i wybór obrazów ze źródeł lokalnych lub online, które następnie można dostosowywać za pomocą czcionek, efektów i formatowania, aby dopasować do wybranej platformy mediów społecznościowych.

OneNote Web Clipper

Microsoft OneNote jest doskonałym narzędziem do zwiększania wydajności pracy, szczególnie w połączeniu z resztą pakietu Office. Rozszerzenie OneNote Web Clipper dla przeglądarki Chrome pozwala użytkownikom szybko klipować całą lub część strony internetowej, aby ułatwić ich odczytywanie i edytowanie w programie OneNote na różnych urządzeniach. Narzędzie do przycinania witryn internetowych to bogate w funkcje narzędzie, które umożliwia wycinanie reklam, dostosowywanie czcionek, zaznaczanie tekstu lub przechwytywanie wybranych obrazów lub filmów wideo, które można następnie ponownie wyświetlić w aplikacji OneNote.

Backstop

Pewnie każdemu z nas zdarzyła się taka sytuacja, że po wprowadzeniu błędnego hasła lub wygenerowanego kodu, nacisnęliśmy backspace i zostaliśmy przeniesieni na poprzednią stronę. Musieliśmy od nowa wprowadzać wszystkie informacje do formularza zamówienia lub tym podobne. Z pomocą przychodzi dodatek do Chrome Backstop. To proste rozszerzenie uniemożliwia przejście klawisza Backspace do poprzedniej strony, oszczędzając nam czasu i straconych nerwów.

Unshorten.link

Skrócone linki to wielka wygoda w Internecie, dzięki czemu łatwiej radzić sobie z nieporęcznymi, długimi adresami URL. Czasami takie linki są niebezpieczne dla użytkowników, ponieważ skrócony link może nas zabrać w nieznane miejsce w sieci. Unshorten.link to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które przenosi użytkownika do strony pośredniej po kliknięciu skróconego linku, wyświetlaniu adresu URL, do którego link jest przekierowywany, a także ostrzega o wszelkich znanych powiązanych ze złośliwym oprogramowaniem i śledzących plikach cookie.

HabitLab

Prezentowana wtyczka zamiast optymalizacji google chrome, wprowadzi optymalizację w nasze nawyki przeglądania Internetu. HabitLab, projekt open source autorstwa Stanford HCI, wdraża szereg interwencji w interfejsie podczas przeglądania sieci, aby pomóc zredukować czas zmarnowany na Facebooku, YouTube i innych potencjalnych pochłaniaczach czasu. Rozszerzenie może wyświetlać monit przed odtworzeniem długiego wideo lub wyświetlić informację o czasie poświęconym na przeglądanie danej strony, portalu społecznościowego lub obejrzenie filmu na You Tube. Użytkownicy mogą ustalać maksymalny czas spędzany na witrynie przed rozpoczęciem interwencji, a także monitorować i lepiej zarządzać czasem.

Google Chrome to szybka, sprawna i atrakcyjna wizualnie przeglądarka internetowa. Dodanie do tego zestawu wspaniałych rozszerzeń pomoże użytkownikowi zachować prywatność oraz zwiększyć produktywność. Aby zainstalować je w bardzo prosty sposób udaj się do sklepu internetowego Chrome, gdzie dostępne są wszystkie omówione powyżej rozszerzenia oraz wiele innych.

O LukaszZelezny

Prelegent, trener, autor. Head of Organic uSwitchUK. Zajmuje się SEO, PPC i mediami społecznościowymi. Prywatnie fan podróżowania, drum and bassu i szkockiej.

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …