środa , 14 sierpnia 2024
Home / News / Instagram / Jak się wyróżnić – pokazy laserowe i videomapping na budynkach

Jak się wyróżnić – pokazy laserowe i videomapping na budynkach


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Widzieliśmy już pokazy laserowe na budynkach czy videomapping, zachwycaliśmy się festiwalem Light Move Festival w Łodzi. Każdy przynajmniej raz w życiu natknął się na pokazy świetlne. Tego typu eventy mogą mieć wydźwięk nie tylko kulturalny, ale również komercyjny – w ten sposób stają się narzędziem promocji dla zarządców nieruchomości komercyjnych – biurowców, centrów handlowych, jak również dla władz miast.

Możliwości jest bardzo dużo – w kwestii technologii warto wspomnieć o ekranach LED, videomappingu czy pokazach laserowych. Przede wszystkim liczy się pomysł, który będzie spójny z wizerunkiem budynku lub jego otoczenia, dobór odpowiednich narzędzi, ale też wiele innych aspektów, m.in. prawnych. O czym trzeba pamiętać przy organizacji tego typu wydarzenia?

1. Scenariusz

Najważniejszym punktem organizacji tego typu eventu jest ustalenie scenariusza dostosowanego do tego, dla kogo jest on organizowany: centrum handlowego, biurowca czy miasta oraz dla jakiej grupy docelowej. Na tej podstawie należy ustalić efekty świetlne związane z głównym motywem wydarzenia np. świątecznym, walentynkowym lub połączonym z jakąś inną akcją. Podczas pokazu videomappingu można np. wyświetlać całą historię z wyraźnym wątkiem, ale również nieokreślone artystyczne kolorowe kształty i wzory. Lasery mogą służyć do wyświetlania logotypów i napisów.

2. Aspekty techniczne.

W kwestii aspektów technicznych należy ustalić, ile projektorów lub laserów potrzebujemy, na jakiej wysokości mają być wyświetlane obrazy lub animacje. Wtedy, po obliczeniu odległości od budynku, na jakiej powinien znaleźć się projektor, możemy poszukać odpowiedniego miejsca. Warto też przeprowadzić próbę wydarzenia, zanim zdecydujemy się na realizację i zaczniemy pracować nad animacją.

3. Zarządca terenu

Miejsce ustawienia lasera należy wyznaczyć co do metra, po to aby w kolejnym kroku dowiedzieć się, kto odpowiada za zarządzanie tym konkretnym fragmentem terenu. W odpowiedniej instytucji (np. Instytucie Geodezji) można dowiedzieć się, do kogo należy dany teren i pobrać mapy techniczne powierzchni, na których chcemy postawić laser. Na mapach zaznaczamy dokładnie miejsce, w którym chcemy ustawić projektor i razem z odpowiednim wnioskiem musimy złożyć je do instytucji, która zajmuje się danym fragmentem terenu. W ten sposób można uzyskać zezwolenie, np. Urzędu Miasta, Urzędu Dzielnicy lub Zarządu Dróg Miejskich.

4. Dostarczenie prądu.

Należy także sprawdzić, czy w danym miejscu istnieje możliwość podłączenia sprzętu do prądu. Istnieje tutaj wiele opcji. Jedną z nich jest dostarczanie prądu z własnego budynku. Jednak gdy nie jest to możliwe, można również skorzystać z prądu miejskiego (również wymaga to złożenia odpowiedniego wniosku) lub ustawić agregaty.

5. Obsługa podczas wydarzenia.

Obsługa wydarzenia nie kończy się na jego przygotowaniu – kluczowe są ostatnie chwile (ustawienie sprzętu) oraz już sam moment trwania pokazu. Na miejscu potrzebna jest wykwalifikowana obsługa techniczna. Dlatego tak ważne jest zatrudnienie profesjonalnej agencji.

6. Promowanie wydarzenia.

Niestety, nie wystarczy jedynie stworzyć wydarzenia i liczyć na ogromne zainteresowanie odbiorców. Do promocji wydarzenia warto wykorzystać przede wszystkim ogromny potencjał, który kryje się w mediach społecznościowych – Facebooku, Instagramie oraz Snapchacie. Dwa najprostsze sposoby promocji wydarzenia to płatna reklama i promocja w grupach poprzez Facebooka. W obu przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy odpowiednio wyselekcjonują grupy docelowe i dobiorą na tej podstawie zestaw Facebook Ads. Dobrym pomysłem mogą być też media lokalne – prasa, radio i telewizja. Oprócz promocji przed wydarzeniem, trzeba też zwrócić uwagę na komunikację wydarzenia po jego zakończeniu. Jeżeli wydarzenie nie będzie miało wydźwięku w mediach, większość jego potencjału zostanie utracona.

Więcej: http://pozytywnie.pl

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …