sobota , 15 czerwca 2024

Tik Tok co to jest za aplikacja. Jak założyć oraz usunąć konto?


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Co to jest za aplikacja Tik Tok?

Co to Tik Tok? TikTok to popularna na świecie platforma do nagrywania i oglądania krótkich filmów za pomocą urządzeń mobilnych. Celem twórców jest uchwycenie i wyrażenie siły kreatywności z całego świata, wiedzę twórców filmów i chwile ważne każdego dnia. TikTok może uczynić każdego twórcą – wystarczy mieć smartfona. Misją TikTok jest stworzenie społeczności ludzi dzielących się w filmach swoimi zainteresowaniami i artyzmem. TikTok ma oddziały w Pekinie, Berlinie, Dżakarcie, Londynie, Los Angeles, Moskwie, Bombaju, São Paulo, Seulu, Szanghaju, Singapurze i Tokio. W 2018 roku TikTok uplasował się na szczycie rankingu najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych na całym świecie. TikTok jest dostępny do pobrania na urządzenia z systemem iOS i Android.

Na pytanie co to jest TikTok (znany również jako Douyin w Chinach), można odpowiedzieć, że jest to aplikacja do tworzenia i udostępniania krótkich filmów. Należąca do ByteDance aplikacja medialna została uruchomiona jako Douyin w Chinach we wrześniu 2016 r. i wprowadzona na rynek zagraniczny jako TikTok rok później. Jest wiodącą krótką platformą wideo w Azji, Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata. W 2018 r. Aplikacja zyskała popularność i stała się najczęściej pobieraną aplikacją w Stanach Zjednoczonych w październiku 2018 r.

9 listopada 2017 r. firma macierzysta TikTok, ByteDance, wydała 1 mld USD na zakup musical.ly, startupu z siedzibą w Szanghaju, z biurem w Santa Monica w Kalifornii, posiadającym popularną platformę mediów społecznościowych skierowaną do amerykańskiego rynku nastolatków. TikTok połączył się z młodą bazą użytkowników cyfrowej platformy amerykańskiej, a 2 sierpnia 2018 r. połączył się z musical.ly, aby stworzyć większą społeczność wideo, z konsolidacją istniejących kont i danych w jednej aplikacji, zachowując tytuł TikTok.

Co to za aplikacja TikTok?

Co to Tik Tok

Aplikacja mobilna TikTok umożliwia użytkownikom tworzenie krótkich filmów, które często zawierają muzykę w tle, mogą być przyspieszane, spowolnienie lub edytowane za pomocą filtra. Aby utworzyć teledysk za pomocą aplikacji, użytkownicy mogą wybierać muzykę w tle z różnych gatunków muzycznych, edytować za pomocą filtra i nagrywać 15-sekundowe wideo z regulacją prędkości przed przesłaniem go, aby udostępnić je innym na TikTok lub innych platformach społecznościowych.

Funkcja „reagowania” aplikacji pozwala użytkownikom sfilmować ich reakcję na określony film, na którym jest umieszczona w małym oknie, które można przesuwać wokół ekranu. Jego funkcja „duet” pozwala użytkownikom filmować wideo poza innym filmem.

Czy jest Tik Tok?

Aplikacja pozwala użytkownikom ustawić swoje konta jako „prywatne”. Treść takich kont pozostaje widoczna dla TikTok, ale jest zablokowana dla użytkowników TikTok, których właściciel konta nie upoważnił do przeglądania ich zawartości. Użytkownicy mogą wybrać, czy inny użytkownik lub tylko ich „przyjaciele” mogą z nimi wchodzić w interakcje za pośrednictwem aplikacji za pomocą komentarzy, wiadomości lub filmów „reaguj” lub „duet”.

Za pośrednictwem Tik Tok możesz nagrywać filmiki, które zostaną zsynchronizowane z muzyką. Dzięki narzędziom, które są dostępne w aplikacji, użytkownicy mają możliwość modyfikowania swoich nagrań. Dodatkowo w Tik Tok dostępna jest dodatkowa funkcja “For You”, która podpowie Ci, które filmiki mogą Ci się spodobać. TikTok wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania zainteresowań i preferencji użytkownika poprzez interakcje z treścią i wyświetla spersonalizowany kanał treści dla każdego użytkownika. Urozmaiceniem są również filtry VR, efekty specjalne i całą bazę muzycznych hitów – nie tylko tych najnowszych, ale również tych popularnych w latach 80. i 90.

Tik Tok (wcześniej znany jako musical.ly) to aplikacja, która pozwala tworzyć i udostępniać filmy znajomym. Od początku istnienia mediów społecznościowych (w szczególności na YouTube) filmy z synchronizacją warg okazały się popularną formą treści tworzonych przez użytkowników wśród nastolatków.

Istnieje wiele trendów w TikTok, w tym memy, utwory z synchronizacją warg, duety, czyli funkcja w Tik Tok, która pozwala użytkownikom dodawać własne filmy do istniejącego wideo z dźwiękiem oryginalnej treści. Trendy są wyświetlane na stronie eksploracji w TikTok lub na stronie z logo wyszukiwania. Strona zawiera listę trendów i wyzwań wśród aplikacji. Niektóre z nich to #posechallenge, #filterswitch, #makeeverysecondcount, #wannalisten, #pillowchallenge, #furrywar, #hitormiss i inne.

Co to znaczy spam na Tik Tok?

Internauci ze zjawiskiem spamu, zmagają się od kiedy tylko internet stał się zjawiskiem powszechnym na całym świecie. Co to znaczy spam? Według definicji spam są to niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem e-maili. Duża część użytkowników doświadcza spamu w komunikatorach (np. Facebook Messenger), a także w SMSach. Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.
Odnosząc to do aplikacji Tik Tok.

Spam na Tik Tok?

Spam na Tik Tok możemy podzielić na dwie części:

1. Kiedy osoba notorycznie nadużywa aplikacji. Oznacza to, że dany użytkownik nagrywa swoje krótkie, kilkusekundowe filmy praktycznie bez przerwy.
2. Kiedy osoba wysyła do nas (lub do większej ilości osób) notorycznie wiadomości o podobnej (chociaż niekoniecznie) treści.

Do zjawiska spamu zaliczamy również tak zwane fejkowe komentarze. Są to komentarze wysyłane przez boty, czyli specjalne oprogramowanie wykupione w celach promocyjnych. Bot taki powoduje, że dane konto rozsyła ten sam komentarz masowo pod zdjęciami setek, a nawet tysięcy użytkowników, którzy w danej chwili wstawili film na swój profil.

Czy Tik Tok jest płatny?

Czy Tik Tok jest płatny? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i przyjemna. Tik Tok jest aplikacją zupełnie bezpłatną. Oczywiście producent umożliwia nam bezpłatne pobieranie aplikacji Tik Tok ze sklepu Google Play (biorąc pod uwagę smartfony z systemem Android) lub App Store (biorąc pod uwagę użytkowników systemu od Apple: iOS). Tik Tok nie jest płatny jednak nie oznacza to, że aplikacja zupełnie na nas nie zarabia. Pobierając Tik Tok i korzystając z aplikacji, jesteśmy zmuszeni do oglądania reklam wyświetlanych na ekranie naszych smartfonów. W aplikacji mamy do dyspozycji filtr VR, specjalne efekty i całą muzyczną bazę – starych, nowych i aktualnych hitów.

Tiktok a płatne konta

Oprócz tego w łatwy sposób możemy reagować na filmy, które nam się podobają. Wiele z tych rzeczy dostępna jest w wersji podstawowej, jednak za kolejne musimy już zapłacić twórcom poprzez wykupywanie tak zwanych COINSów czyli przekładając na nasz język, monet. Obecnie w Internecie 500 coinsów możemy znaleźć za około 30 PLN, a zakupu możemy dokonać za pomocą Paysafecard lub zrobić to za pomocą aplikacji. Wracając więc do pytania czy Tik Tok jest płatny? Musimy spojrzeć na to z dwóch stron. Z jednej strony, możemy go pobrać i korzystać całkowicie za darmo, godząc się na oglądanie reklam. Jednak z drugiej strony, pełnię możliwości odkryjemy dopiero po wykupieniu “dodatkowych usług”.

Zdobyte/kupione coinsy możemy przeznaczyć na tak zwane reakcje pod czyimiś filmami. Wykorzystywane są one najczęściej podczas relacji na żywo jakiegoś użytkownika. Reakcje pojawiają się w trakcie jej trwania na ekranie głównym w postaci emotikonek i są widoczne przez jakiś czas wraz z naszym nickiem.

Jak mieć więcej fanów na Tik Tok?

Zapewne większość z Was zastanawia się, jak mieć więcej fanów i jak się wybić na Tik Tok.
Oczywiście podstawowa rzecz czy też kryterium, jakie musimy spełniać, aby mieć wielu obserwatorów jest dbanie o jakość naszego “kanału”. Filmy na Tik jakie publikujemy powinny być przemyślane oraz swoją jakością powinny zachęcać widzów do powrotu.
Jedną z najprostszych i najbardziej podstawowych metod, które możemy zastosować w początkowej fazie naszej przygody z aplikacją Tik Tok, jest po prostu dzielenie się naszą twórczością z naszymi znajomymi.

Fani na Tik Tok

Można zacząć udostępniać swoją twórczość w mediach społecznościowych, wysyłać do swoich znajomych, czy prezentować ją na Instagramie, załączając wszędzie oczywiście linki prowadzące do naszego profilu. Użytkownicy, którzy chcą zdobyć więcej fanów na Tik Tok mają możliwość wypromowania się przez tagi. Każdy post może być oznaczany za pomocą tak zwanych hashtagów. Im bardziej popularny hashtag, tym większa szansa na zdobycie nowego fana w aplikacji. Inną opcją jest dostanie się do zakładki “Dla Ciebie”.

W zakładce tej, przedstawione są filmiki, które aplikacja Tik Tok oznaczyła jako interesujące. a wtedy użytkownicy mają szansę na rozgłos. Tik Tok wrzuca najciekawsze filmiki na “ścianę”, na którą codziennie przegląda setki tysięcy fanów.
Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do zakładki “Dla Ciebie”, w swoich filmikach należy używać popularnych w danym momencie piosenek, zwrotów oraz hashtagów. Są to oczywiście jedynie te podstawowe działania aby mieć więcej fanów na Tik Tok.

Jak nagrać Tik Tok?

Jak nagrać Tik Tok? Kwestia nagrywania Tik Tok’a nie jest niczym skomplikowanym. Sam Tik Tok jest bardzo prostą i intuicyjną aplikacją. Aby nagrać Tik Tok, po uruchomieniu aplikacji należy wybrać z pulpitu głównego znaczek plusika, który znajduje się w środku dolnej części ekranu. Tik Tok poprosi nas na dostęp do aparatu oraz do mikrofonu. Należy potwierdzić powyższe powiadomienia, gdyż w innym wypadku, aplikacja nie będzie mogła skorzystać z wymienionych funkcji, co jest niezbędne dla zrobienia Tik Tok`a.

Następnie wyświetli nam się aparat. Aby nagrać Tik Tok należy nacisnąć duży czerwony przycisk w dolnej części ekranu. Telefon zacznie w tym momencie nagrywanie. Aby zrobić pauzę wystarczy nacisnąć czerwony kwadracik, znajdujący się w dolnej części ekranu.
Kiedy uznamy, że nasz film jest gotowy, potwierdzamy wszystko czerwonym “ptaszkiem”  i nasz film jest gotowy do publikacji w aplikacji Tik Tok. Podczas nagrywania istnieje oczywiście możliwość dodawania różnych efektów takich jak chociażby filtry. Robimy to przesuwając palcem po ekranie w lewo i prawo. Dodawanie filtrów można zostawić również na później i zrobić przed samą publikacją, oglądając nagrany wcześniej film.

Jak widać nagrywanie filmów w Tik Tok jest dziecinnie proste i chyba większość użytkowników smartfonów bez żadnego problemu poradzi sobie z tym zadaniem.

Jak się robi duet na Tik Tok?

Całkiem niedawno, aplikacja Tik Tok wprowadziła na swoją platformę możliwość tworzenia tak zwanych duetów. Rozszerzenie to pozwala każdemu użytkownikowi nagrać 15 sekundowy filmik wraz z dowolnie wybraną osobą w duecie. Osobą tą może być przyjaciel, jedna z osób obserwowanych lub nawet jakikolwiek celebryta. Aplikacja “dzieli” w takim przypadku ekran na 2 części. Po jednej stronie widać obraz z naszej kamery, po drugiej obraz z kamery osoby, która robi z nami duet w aplikacji Tik Tok.

Nie musisz znajdować się w tym samym miejscu co twój przyjaciel, aby utworzyć razem wideo TikTok, możesz użyć funkcji duetu TikTok!
Jak zrobić duet na Tik Tok?

Aby zrobić duet, wykonaj następujące kroki:

1. Po pobraniu aplikacji, otwórz ją i przeglądaj filmy opublikowane przez innych fanów. Stuknij przycisk „Udostępnij” po prawej stronie, gdy zobaczysz film, z którym chcesz się połączyć. Na dole ekranu pojawi się opcja duetu. Stuknij go, a następnie możesz rozpocząć nagrywanie własnego wideo. Wybrany film jest odtwarzany po prawej stronie podczas nagrywania filmu po lewej stronie ekranu.

2. Możesz dodać różne rodzaje ciekawych naklejek do swojego filmu. Po ukończeniu własnego filmu kliknij „Efekty specjalne”, aby dodać filtry lub efekty czasowe do połączonego wideo. Aplikacja pozwala również wybrać okładkę wideo. Dotknij „Dalej”, a następnie wpisz swój opis wideo. Na koniec wybierz „Post”, aby udostępnić wideo podzielonego ekranu.

Funkcja tworzenia duetu jest doskonałą nowością, która pozwala wszystkim twórcom Tik Tok rozwinąć skrzydła i ulepszać wszystkie swoje filmy i publikacje. Twórcy cały czas pracują nad rozwojem swojego produktu aby dostarczyć nowych możliwości, a co za tym idzie mnóstwa nowej zabawy swoim użytkownikom.

Jak usunąć film z Tik Tok?

W momencie kiedy chcemy przeorganizować swojego TikTok’a, możemy to zrobić edytując nasz profil, na przykład usuwając niektóre z nagranych wcześniej filmów. Oczywiście nie ma z tym żadnego problemu, tak więc nawet kiedy błąd zostanie zauważony dopiero po publikacji filmu, możemy go usunąć i nagrać ponownie.

Jak usunąć film z Tik Tok?

Jak usunąć video z Tik Tok? Jeśli chcesz usunąć opublikowany film, uruchom aplikację z menu głównego swojego smartfona, stuknij w wideo, które chcesz usunąć z Tik Tok, wybierz ikonę skierowanej w prawo strzałki w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie stuknij w ikonę kosza na śmieci (Usuń). Nasze wideo zostanie natychmiast automatycznie usunięte i nie będzie można go zobaczyć wśród innych naszych postów.

Niestety, póki co, Tik Tok nie pozwala na zbiorcze usuwanie filmów ze swojej tablicy. Z pewnością twórcy w niedalekiej przyszłości rozwiną taką funkcjonalność.

Jak usunąć konto na Tik Tok?

Wielu użytkowników po zapoznaniu się z możliwościami danej aplikacji, po poznaniu wszystkich funkcji oferowanych na platformie dochodzi do wniosku, że jego konto było prowadzone niewłaściwie i chciałoby zacząć od początku. Co zrobić w takim wypadku i jak usunąć konto na tik tok?

Można oczywiście skasować wszystkie posty, ale zajmuje to naprawdę sporo czasu, może łatwiej więc usunąć istniejące konto i pomyśleć o założeniu nowego? Wielu też uznaje, że konto na Tik Tok nie jest dla nich i chciałoby, aby Tik Tok nie miał już ich danych.

W jaki sposób usunąć konto na Tik Tok?

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, Tik Tok jest to aplikacja prosta i intuicyjna w użytkowaniu. Większość posiadaczy smartfonów, którzy przywykli do używania ich na co dzień, nie powinna mieć większych problemów z obsługą samej aplikacji. Również z usunięciem konta na Tik Tok nie ma najmniejszego problemu.

Jak usunąć konto w aplikacji Tik Tok?:

1. Aby to zrobić musimy uruchomić aplikację Tik Tok w naszym telefonie,

2. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać ikonkę “człowieka”, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu, co przekieruje nas do naszego obecnego profilu,

3. Następnie wybieramy 3 kropki w prawym górnym rogu ekranu, co prowadzi nas do ustawień,

4. W ustawieniach wybieramy zakładkę “zarządzaj kontem”,

5. Na dole ekranu pojawia nam się opcja: “Rozważasz usunięcie konta?”, którą należy kliknąć,

6. Aby usunąć konto Tik Tok musimy wprowadzić kod weryfikacyjny, który wraz z wybraniem poprzedniej opcji “kontynuuj”, zostanie wysłany na numer telefonu podany przez nas podczas zakładania konta,

7. Pojawia się informacja o dezaktywacji konta na 30 dni. Jeżeli po tym czasie nie aktywujemy naszego konta, zostanie ono permanentnie usunięte.

8. Wybieramy przycisk “kontynuuj” -> “delete account” (skasuj konto)

Jak zablokować reklamy Tik Tok?

Każdy użytkownik smartfona, posiadający stały dostęp do Internetu (co w dzisiejszych czasach nie jest rudne) boryka się z problemem wszechobecnych, denerwujących reklam. Oczywiście producenci, którzy wypuszczają na rynek darmowe aplikacje, muszą na nich w jakiś sposób zarabiać. Jedną z form zarobku na tego typu aplikacjach są właśnie reklamy. Dlatego też nie powinna dziwić nas ich obecność. Jednak niczym przyjemnym nie jest oglądanie w kółko tych samych reklam, które przerywają i psują niejako naszą zabawę z aplikacją.

Dlatego też warto się zastanowić czy można się pozbyć reklam? Czy można całkowicie zablokować reklamy na Tik Tok? A jeżeli tak, to jak to zrobić?
Jak zablokować reklamy na Tik Tok?

Z platformy możemy korzystać zarówno na komputerze jak i na telefonie. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku z reklamami możemy poradzić sobie za pomocą specjalnych rozszerzeń.

Przeglądarki internetowe w komputerach mają setki tego typu rozwiązań do wyboru. Jednym z najpopularniejszych jest AdBlock, który został stworzony specjalnie po to, aby wszystkie reklamy blokować. Aby zainstalować AdBlock`a, należy wejść w ustawienia naszej przeglądarki, przejść do zakładki rozszerzeń i wyszukać interesujące nas rozszerzenie (AdBlock) dzięki czemu zablokujemy reklamy nie tylko na Tik Tok ale również na innych stronach.
W telefonie musimy się pokusić o instalację specjalnej aplikacji blokującej reklamy w przeglądarkach. Wystarczy, że w sklepie Play (dla androida), czy App Store (dla iOSa) wyszukamy aplikację podobną do AdBlocka, np. “Bezpłatny AdBlocker Browser” i zainstalujemy ją w naszym telefonie. Powinno rozwiązać to nasze problemy z reklamami.

Jeżeli chodzi o reklamy samej aplikacji TikToka, które często pojawiają się w przeglądarce, ewentualnie w innych naszych aplikacjach (np. na instagramie). Z takimi rzeczami poradzimy sobie poprzez personalizacje ustawien reklam Google. Wystarczy wejsc w “ustawienia reklam” i spośród tematów, które udostępnia nam Google usunąć “Aplikacje na Androida”.

Jak zalogować się na Tik Tok?

Aby zalogować się na Tik Tok, przede wszystkim należy oczywiście posiadać tam konto.
Po założeniu takiego konta, możemy do woli korzystać z naszej aplikacji. Czego będziemy potrzebować, aby zalogować się na Tik Tok? Będą nam potrzebne: nasz adres e-mail powiązany z kontem Tik Tok, ewentualnie wcześniej wybraną nazwę użytkownika, hasło, zamiennie numer naszego telefonu.

Jak zalogować się na Tik Tok?

1. Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji Tik Tok na naszym telefonie,

2. Następnie pojawi nam się menu główne aplikacji. W tym momencie wybieramy ikonkę “człowiek” z prawej dolnej części ekranu,

3. Na dole pojawi się informacja “Masz już konto na Tik Tok? Zaloguj się”, wybieramy więc opcję logowania

4. Tik Tok prosi nas o wprowadzenie swoich danych w postaci nazwy użytkownika bądź adresu e-mail, na którym założyliśmy nasze konto, oraz hasła dostępu,

W przypadku zgubienia swojego hasła lub nazwy użytkownika istnieje również możliwość zalogowania się za pomocą numeru telefonu. Wybierając tę opcję, aplikacja Tik Tok wyśle na numer telefonu, podany przez nas przy zakładaniu konta, specjalny kod weryfikacyjny, który będziemy musieli wpisać do aplikacji. Wylogowanie z konta jest równie proste. Wystarczy wejść na nasz profil, wybrać 3 kropki widniejące w prawym górnym rogu, wejść w “Prywatność i ustawienia” i nacisnąć opcję “wyloguj”.

Jak założyć konto na Tik Tok?

Aplikacja TikTok cieszy się ostatnio nieustannie rosnącą popularnością, nie tylko wśród młodzieży. Liczba kont, oraz pobrań aplikacji stale, z dnia na dzień, rośnie. Warto więc się zastanowić nad zapewnieniem sobie tego typu rozrywki i założeniem własnego konta na TikTok.
Jak założyć konto na Tik Tok?
Aby założyć swoje pierwsze konto na Tik Tok, należy przede wszystkim pobrać aplikację na nasz telefon.

W celu założenia konta należy:

1. Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji Tik Tok na naszym telefonie,

2. Następnie pojawi nam się menu główne aplikacji. W tym momencie wybieramy ikonkę “człowiek” z prawej dolnej części ekranu,

3. Pojawi nam się informacja: “Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu lub e-maila

4. Następnym krokiem jest podanie daty swoich urodzin, po czym naciskamy strzałkę w prawo,

5. Kolejnym krokiem jest podanie swojego numeru telefonu bądź adresu e-mail,

6. Aplikacja Tik Tok może nam przedstawić krótką weryfikację, sprawdzającą czy nie jesteśmy botem,

7. Teraz wystarczy już tylko ustawić odpowiednie dla nas hasło

Istnieją również inne możliwości założenia konta. Możemy to zrobić korzystając z naszego konta na Facebook`u, G-mail`u bądź Twitterze. Aplikacja skorzysta wtedy z naszych danych, które podaliśmy na danej platformie. Nie będzie jednak udostępniała w niej żadnych informacji dotyczących samego Tik Tok’a, więc możemy być spokojni o naszą prywatność.

Jak zarabiać na Tik Tok?

Aplikacja TikTok przeżywa w ostatnich miesiącach swoisty rozkwit. Chociaż istnieje już od dłuższego czasu, swoją popularność zyskała dopiero niedawno, co jest spowodowane agresywną polityką reklamową. Głównymi użytkownikami aplikacji są ludzie młodzi. Nic więc dziwnego, że sama aplikacja zostaje coraz częściej wykorzystywana przez influencerów i ludzi, którzy wykorzystują social media w celach zarobkowych. Wszędzie tam gdzie pojawiają się modni influencerzy, pojawiają się również duże kontrakty reklamowe.

Swoje kampanie zlecają na niej influencerom takie marki jak Garnier (akcja “CzystySquad” promująca higienę skóry) czy Euro RTV AGD. Według statystyk, społeczność TikTok’a jest o 40 procent bardziej zaangażowana we wszystkie akcje od społeczności Youtubowej – społeczność Tik Tok jest mniej przyzwyczajona do reklam, dlatego te, które się na nim pojawiają są bardzo klikalne. Dzięki temu marki szukają influencerów na tym kanale.

Na współpracy z ogromnymi markami można zarabiać naprawdę ogromne pieniądze. Influencerzy przyznają, że zarobki na Tik Tok są porównywalne z zarobkami na Youtube.

Jak zarabiać na TikTok?

Płatna promocja na TikTok

Ludzie, którzy są popularni i znani w TikTok, zarabiają na markach (może to być sklep, aplikacja lub cokolwiek innego), poprzez prezentację produktu w swoich filmach wideo.

Instagram Shoutout

Istnieją ludzi dodający płatne reklamy na Instagramie. Ludzie, którzy lubią Twoje filmy, na pewno będą Cię śledzić na Instagramie. Marki płacą dużo pieniędzy na promocję dla influencerów.

Prezenty

Czasami nie musisz nic robić. Marki przesyłają ci prezent z notatką z prośbą o podanie ich nazwy. To świetny sposób na pokazanie danego produktu.

Jak zrobić live na Tik Tok?

Kolejnym udogodnieniem dla Twórców korzystających z aplikacji Tik Tok, jest tworzenie relacji live (na żywo).
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych innych możliwości aplikacji, korzystanie z relacji live jest bardzo proste. Samo nagrywanie relacji nie różni się praktycznie niczym od nagrywania standardowego wideo, jakich setki w aplikacji Tik Tok.

Pod dużym czerwonym przyciskiem służącym nagrywaniu filmów, o którym wspominaliśmy już wcześniej znajdziemy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to “film”. Za jej pomocą możemy nagrać film, który na spokojnie możemy edytować, możemy go odrzucić albo zatwierdzić i wstawić na naszego “walla”. Drugą z opcji (znajdującą się obok) jest opcja “LIVE”. Wybieramy ją przesuwając pasek palcem w prawą stronę. W tym momencie na naszym ekranie pojawia się miejsce, w którym możemy nadać naszej transmisji tytuł. Wprowadzamy interesujący nas tytuł, oczywiście istnieje możliwość dodawania do tytułu odpowiednich emotikon, aby zachęcić użytkowników do jej oglądania. Po wprowadzeniu tytułu naszej relacji pozostało nam już tylko wybrać opcję “Zacznij LIVE”, która znajduje się pod spodem. Tik Tok od tego momentu zacznie odliczanie.

Mamy 3 sekundy do rozpoczęcia relacji. Po odczekaniu 3 sekund obraz z naszej kamery przekazywany jest na żywo do użytkowników, którzy obserwują nas w aplikacji. W trakcie trwania relacji live użytkownicy mogą zarówno komentować jak i reagować na nasze nagrania. Możemy prowadzić z nimi dyskusję i czytać ich komentarze w czasie rzeczywistym.

Jak zrobić slowmo na Tik Tok?

Jak zrobić slowmo na Tik Tok? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących użytkowania aplikacji Tik Tok. Również w tym aspekcie twórcy platformy się postarali i nie zawiedli swoich fanów. Do Tik Tok`a od pewnego czasu dodano specjalne narzędzie, dzięki któremu każdy użytkownik może dostosować prędkość odtwarzania nagrywanego przez siebie filmu. Nad czerwonym przyciskiem, odpowiadającym za nagrywanie wideo znajduje się “belka”, z której można wybrać interesującą nas prędkość nagrywanego filmu. Do wyboru są następujące prędkości: 0.1x, 0.5x, 1x, 2x, 3x

Prędkości te określają w jaki sposób zostanie nagrane nasze wideo. Oczywiście podstawową prędkością jest 1x. Oznacza to, że nasz film będziesz nagrywać w prędkości standardowej. Prędkość nie ulegnie zmianie w stosunku do czasu rzeczywistego.

Dwie poprzednie wartości, czyli 0.1x oraz 0.5x oznaczają spowolnienie, czyli właśnie oczekiwane przez nas slow motion na Tik Tok. Wybierając te dwopcje możemy nagrać film w zwolnionym tempie. Istnieją różne techniki nagrywania takich filmów. Część filmu może być nagrana normalnie, po czym dalsza jego część może być nagrana w spowolnieniu, co daje ciekawe efekty końcowe.

Dwie kolejne opcje, czyli 2x i 3x automatycznie przyspieszają nagrywane przez nas wideo.
Możemy więc pokusić się o mix slowmo oraz przyspieszonych filmów, co przy doborze odpowiedniej muzyki oraz scenografii na pewno pozwoli nam wyróżnić się wśród społeczności Tik Tok’a i może nawet zarabiać na tworzeniu.

Jak zrobić Tik Tok?

Podstawową funkcją aplikacji TikTok jest oczywiście nagrywanie krótkich, zazwyczaj 15 sekundowych klipów wideo, które następnie są udostępniane dla naszych obserwatorów. Zrobienie tak zwanego TikToka, czyli wideo, o którym mowa powyżej jest dziecinnie prostą czynnością.

Jak zrobić TikToka?

1. Wybierz biały kwadracik z krzyżykiem w dolnej części ekranu,

2. Aby wybrać dźwięk do swojego filmu, naciśnij “wybierz dźwięk” w górnej części ekranu”

3. Pojawia nam się lista dźwięków. Możemy wybierać spośród nowości, lub najbardziej obecnie popularnych,

4. Po wybraniu odpowiedniego dźwięku, możemy go odpowiednio przyciąć, aby muzyka zaczęła grać od danego miejsca. Robimy to za pomocą ikonki nożyczek

5. Dobieramy prędkość z jaką film ma być nagrany (0.1x, 0.5x, 1x, 2x, lub 3x)

6. Naciskając okrągłą ikonkę w prawym górnym rogu ekranu, wybieramy przedni lub tylny aparat,

7. Wciskamy czerwony przycisk w środku dolnej części ekranu i zaczynamy nagrywanie

8. Aby nagrywać bez użycia rąk wystarczy wcisnąć ikonkę stopera z prawej strony,

9. Aby używać flasha (dodatkowego źródła światła) podczas nagrywania, wykonaj następujące czynności:
Stuknij w ikonę błyskawicy po prawej stronie sekcji edycji wideo, aby włączyć flasha
Stuknij w ikonę przekreślonej błyskawicy, aby wyłączyć dodatkowe światło.

10. Aby zakończyć nagrywanie, wciśnij przycisk stop

Po nagraniu filmu możemy go dodatkowo upiększyć za pomocą filtrów
Aby dodać filtr twarzy w swoim filmie, wykonaj następujące czynności:

Stuknij Filtr twarzy na stronie nagrywania filmów (3 kolorowe kropki)
Wybierz filtr twarzy, którego chcesz użyć.

Po wszystkim wystarczy nacisnąć “zapisz”, podpisać nasz film i wybrać “opublikuj”. Filmem można podzielić się również w innych mediach społecznościowych połączonych z naszym kontem TikTok

W TikTok mamy dwie kategorie dwie kategorie filmów:

Publiczny film wideo:

publiczne filmy wideo są przesyłane na nasz serwer i nie zostaną usunięte nawet po odinstalowaniu aplikacji. Mogą być przeglądane przez innych użytkowników, pod warunkiem, że ustawisz konto jako publiczne w ustawieniach aplikacji. Jeśli ustawisz swoje konto jako prywatne, tylko Twoi fani będą mogli oglądać Twoje publiczne filmy.

Prywatne wideo:

Aby zapewnić prywatność, prywatne filmy można oglądać tylko samodzielnie, nawet jeśli są one przesyłane na nasz serwer. W każdej chwili możesz ustawić filmy na prywatne lub publiczne.

Zapisz filmy w galerii:

Jeśli chcesz zapisać opublikowany film, stuknij w wideo, wybierz skierowaną w prawo strzałkę w prawym dolnym rogu, a następnie stuknij w strzałkę w dół (Zapisz).

Wybierz Okładkę swojego wideo:

Aby wybrać okładkę swojego filmu, wykonaj następujące kroki:

Stuknij w lewym dolnym rogu strony podglądu wideo
Przeciągnij kwadrat, aby ustawić okładkę wideo

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …