wtorek , 23 kwietnia 2024
Home / News / Aplikacje / Tresorit, Spideroak, Mozy – Bezpieczna Szyfrowana Chmura dla Firm

Tresorit, Spideroak, Mozy – Bezpieczna Szyfrowana Chmura dla Firm


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

W udokumentowanym przypadku sędzia federalny w Minnesocie zatwierdził grzywnę w wysokości około $10 milionów za naruszenia, które doprowadziły do przecieku informacji na temat kart kredytowych oraz debetowych klientów. Innym razem atak hackerski na chmurę Apple spowodował publiczne udostępnienie intymnych zdjęć celebrytów oraz oczerniające ujawnienie danych klientów firmy Ashley Martin, która opiera swój dochodowy biznes na ułatwianiu małżonkom zdradzanie swoich partnerów.

Jakie jest twoje rozwiązanie problemu bezpieczeństwa w sieci? Brak aktywności w Internecie oraz odrzucenie digitalizacji nie są alternatywami, które może brać pod uwagę właściciel biznesu w XXI wieku. Dostęp do Internetu wpływa na szybszą, tańszą i bardziej wydajną interakcję z klientami i producentami. Dodatkowo, obecnie coraz więcej osób dokonuje zakupów przez internet używając telefonów i innych urządzeń podłączonych do sieci. W większości wypadków dane kupujących są przechwytywane przez dostawców usług wykorzystujących rozwiązania internetowe opierające się na funkcjonowaniu w chmurze.

Żadna firma nigdy nie będzie całkowicie odporna na ataki cybernetyczne, jest jednak możliwe utrudnienie hackerom dostępu do ważnych danych twojego przedsiębiorstwa. A jeśli mimo wszystko uda im się dotrzeć do twoich informacji czy nie byłoby lepiej, jeśli te dane zostaną zakodowane w sposób niemożliwy do odszyfrowania? Oczywiście zawsze możesz zwrócić się do popularnych rozwiązań z półki konsumenckiej, takich jak Dropbox, Microsoft OneDrive i Google Drive. Jeśli jednak bezpieczeństwo danych jest kluczowe dla sprawnego operowania twojego biznesu, wówczas powinieneś poszerzyć swoje poszukiwania odpowiednich zabezpieczeń o nowe rozwiązania, o których być może jeszcze nie słyszałeś. Z tego artykułu dowiesz się o 3 głównych możliwościach przechowywania danych oraz tworzenia kopii zapasowych w chmurze, których głównych atutem jest zwiększony nacisk na bezpieczeństwo oraz szyfrowanie danych.

Recenzja Tresorit

tresorit-recenzjaSzwajcarska firma jest na tyle pewna poziomu bezpieczeństwa w sieci, jaki zapewniają klientom, że ustanowiła stałą nagrodę w wysokości $50,000 dla każdego komu uda się włamać do ich systemu. W Tresorit informacje są zaszyfrowane już zanim opuszczą komputer twojej firmy lub inne autoryzowane urządzenie. Pliki udostępniane innym użytkownikom są przesyłane w formie zakodowanych linków, które mogą zostać ‘wycofane’ lub unieważnione w każdej chwili – jest to skuteczny sposób na zapobieganie naruszeniom dokonywanym przez pracowników. Firma gwarantuje również zero udostępniania informacji, co oznacza, że nawet pracownicy Tresoris nie są w stanie odszyfrować danych zakodowanych na ich serwerze. Miesięczny koszt subskrypcji Tresoris dla małych firm zaczyna się od $21 na użytkownika. Oferują oni również 14-dniowy okres próbny.

Recenzja SpiderOak

spideroak-recenzja

Tak samo jak Tresorit, Spider Oak to kolejny czołowy zawodnik w dziedzinie serwisów ‘zero wiedzy’ w chmurze. SpiderOak z siedzibą w USA, gwarantuje ochronę przy zerowym udostępnianiu

wiedzy, a w pakiecie oferuje również intuicyjny interfejs użytkownika, scentr

 

alizowane narzędzia do zarządzania oraz zapewnia bezpieczne środowisko umożliwiające współpracę w sieci. Po 14 dniach

okresu próbnego klient może w łatwy sposób zaktualizować wersję programu w formie miesięcznej subskrypcji, która oferuje małym firmom nielimitowaną przestrzeń dla każdego użytkownika za $90 miesięcznie. Przy ilości użytkowników większej niż 10 osób opłata za każdą dodatkową osobę wynosi $9.

Recenzja Mozy

mozy-recenzja

Mozy może się poszczycić Tritanium na militarnym poziomie, używanym jako podkład dla ich serwera w chmurze, który tworzy zapasowe kopie oraz przechowuje dane, dostępne dla klientów z każdego miejsca

na świecie, w którym jest Internet. Mozy oferuje podobny poziom wieloplatformowej ochrony jak Tresorit i SpiderOak. Posiada również opcję szybkiego backupu, czyli utworzenia kopii zapasowej całego serwera oraz danych przechowywanych w sieci (NAS). Wersja MozyPro jest dostępna w postaci miesięcznego planu dla firm już od $13.98 z limitem miejsca 10GB oraz 30-dniowym, darmowym okresem próbnym. Mozy oferuje różnorodne, dopasowane do potrzeb każdego klienta plany subskrypcji.

Sieć to miejsce pełne zagrożeń. To samo można powiedzieć o transakcjach dokonywanych pomiędzy serwerami producentów. Należy, więc zawsze zachowywać wzmożoną ostrożność w kwestii prywatności firmy. Dodatkowo, ponieważ ochrona ‘zero wiedzy’ staje się coraz bardziej znacząca przy wyborze zaufanego dostawcy usług w chmurze, jest to bardzo istotne, aby główne hasło dostępu firmy było trzymane w bezpiecznym miejscu. Gdy zostanie ono utracone użytkownik nie będzie już miał możliwości jego odzyskania. Nawet dostawca usługi nie będzie posiadał dostępu do danych klienta w czytelnej formie.

[interaction id=”5989082de61f184b3be90fe6″]
 

 

O LukaszZelezny

Prelegent, trener, autor. Head of Organic uSwitchUK. Zajmuje się SEO, PPC i mediami społecznościowymi. Prywatnie fan podróżowania, drum and bassu i szkockiej.

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …