sobota , 15 czerwca 2024
Home / News / Content Marketing / Jak znaleźć dobrego copywritera?

Jak znaleźć dobrego copywritera?


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Każdy rozsądny przedsiębiorca zgodzi się z tym, iż prowadzenie własnych, skutecznych działań promocyjnych wymaga posiadania unikalnych treści SEO, które w odpowiedni sposób dostosowane do właściwie przetworzonego materiału promocyjnego, z pewnością przyczynią się do przybliżenia realizacji celu, którym z kolei jest pozyskiwanie wartościowych użytkowników, czy też wzrost oglądalności stronki, jak i zwiększenie jej oglądalności w rankingu wyszukiwarek. Dobra treść, oprócz tego, że musi być materiałem przyjaznym dla robotów indeksujących, powinna również być przyjazna dla każdego, zainteresowanego danym tematem użytkownika.

Otóż dobre jakościowo treści, wyczerpują temat w ten sposób, żeby użytkownik, a zarazem osoba, która je czyta dowiedział się dosłownie wszystkiego w danym temacie, a także orientował się również co do dalszych kroków, które powinien w tym kierunku podjąć. I właśnie w tym momencie wkracza copywriter, czyli osoba, która zajmuje się tworzeniem tekstów pod konkretne zamówienie, a wykorzystanie jego doświadczenia może z kolei zaowocować przyspieszeniem procesu naszej promocji. Pracę osoby zajmującej się pisaniem na zamówienie można wdrążyć zarówno w ramach tworzenia treści na swoją własną stronę internetowa, jak i jej promocji w sieci – np. w ramach kampanii marketingowej.

Jeżeli prowadzimy własne przedsiębiorstwo i rzeczywiście potrzebujemy pomocy osoby, która specjalnie dla nas stworzy wartościowe teksty pod kątem SEO, musimy dogłębnie zastanowić się nad tym, czy lepiej dla nas będzie, jeżeli skorzystamy z usług pojedynczej osoby, czy też postaramy się znaleźć kogoś odpowiedniego poprzez agencję copywriterską, która oprócz samej treści, jest również w stanie przygotować na nasze potrzeby inne, równie praktyczne materiały, na przykład infografiki. Należy jednak brać pod uwagę to, iż takie usługi będą znacznie droższe niż w przypadku zatrudnienia przez nas piszącego tak zwanego “wolnego strzelca”.

I tutaj pojawia się następujące pytanie: czy nawiązując współpracę z copwywriterem, należy zatrudnić go na etat? Otóż nie, zazwyczaj nie ma takiej potrzeby, ponieważ większość copy, tworząc teksty SEO prowadzi swoją własną działalność gospodarczą, ewentualnie działała na umowy typu zlecenie, lub o dzieło. Jednakże w przypadku gdy będziemy potrzebować pomocy copywritera non stop, wtedy jednak warto zastanowić się nas formą zatrudnienia go na etat, ponieważ takie rozwiązanie sprawy może okazać się dla nas bardziej korzystne.

W takim razie gdzie konkretnie można nawiązać współpracę z osobą, które specjalnie na nasze potrzeby, stworzy dla nas niepowtarzalne i merytoryczne treści? W tym przypadku pomocne mogą się okazać niektóre grupy na Facebooku, dzięki którym z kolei będziemy w stanie dotrzeć wraz ze swoim zleceniem do setek, a nawet tysięcy zainteresowanych tym tematem osób. Będą się do nas również zgłaszały przeróżne firmy copywriterskie, jednakże przed rozpoczęciem współpracy z nimi możemy w bardzo łatwy sposób zaczerpnąć informacji na temat jakości świadczonych przez nie usług.

Jeżeli natomiast z jakiś względów nie mamy ochoty na bezpośredni kontakt z copywriterem, swoje zadanie możemy powierzyć platformom copywriterskim. Warto również wiedzieć, że ich celem jest przyspieszenie obiegu treści między copywriterami, a osobami poszukującymi treści. Bardzo często zdarza się, że tego rodzaju instytucje posiadają już gotowe i wycenione teksty, które są możliwe do kupienia dosłownie od ręki.

Platformy tego typu to na przykład: Gieldatekstow. pl, Textbroker. pl. Textmarket. pl. Te cechują się dość spora ilością gotowych tekstów, jednakże są i takie, które pozwalają na dodanie własnego zlecenia i uwzględnienia w nim konkretnych wytycznych. Są to na przykład Supertresc. pl. , Goodcontent, albo seotext. pl.

Okazuje się również, iż w trakcie wyboru odpowiedniego dla nas copywritera, nie warto kierować się samą ceną za proponowane przez niego usługi. Cena nie jest tutaj wyznacznikiem, ponieważ niskie ceny proponują zazwyczaj osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z pisaniem na zlecenie, natomiast wybieranie tylko i wyłącznie tych najwyższych ofert również mija się z celem, bowiem na rynku działa masa copywriterów, którzy wyświadcza dla nas swoje usługi w bardzo przystępnej cenie, l gwarantując przy tym treści o najwyższej jakości.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …

2 komentarze

  1. Ja osobiście bardzo często korzystam z platform content marketingowych jak reachbloger.pl czy fusionpress.pl Jeśli potrzebuje się wysokiej jakości tekstów to uważam że to najlepszy sposób