poniedziałek , 3 czerwca 2024
Home / News / WhatsApp – gdzie ściągnąć, jak zainstalować, czy jest darmowy w 2022

WhatsApp – gdzie ściągnąć, jak zainstalować, czy jest darmowy w 2022


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Jak działa WhatsApp?

WhatsApp to niezwykle popularna na całym świecie aplikacja mobilna służąca komunikacji między użytkownikami. Pozwala zastępować zwykłe SMS-y. Z usług Whatsapp na całym świecie korzysta około miliarda aktywnych użytkowników. Aplikacja korzysta z połączenia internetowego między telefonami i jest dostępna dla telefonów iPhone, z systemem Android i Windows Mobile. Główną różnicą między zwykłymi wiadomościami tekstowymi SMS i wiadomościami WhatsApp jest to, że WhatsApp jest bezpłatny.

Użytkownicy korzystają z połączenia internetowego w telefonie jak Wifi lub danych pakietowych. Aplikacja pozwala na przesyłanie wiadomości głosowych, tekstowych, graficznych czy GIF-ów między użytkownikami.

Pozwala na swobodną wymianę wiadomości między dwojgiem użytkowników, lub wymianę wiadomości większej ilości osób w czacie grupowym. Od czerwca 2017 roku WhatsApp ma ponad miliard aktywnych użytkowników, którzy wysyłają prawie 50 miliardów wiadomości i ponad 3,3 miliarda zdjęć oraz 80 milionów GIF-ów dziennie co sprawia, że jest najpopularniejszą na świecie multimedialną aplikacją do przesyłania wiadomości.

Jak ściągnąć / pobrać WhatsApp?

Jak założyć WhatsApp? W zależności od używanego telefonu musimy przejść do naszego sklepu z aplikacjami. Aby pobrać WhatsApp na Androida, przejdźmy do Sklepu Google Play, korzystając z urządzenia Apple iOS, musimy przejść do sklepu App Store i wyszukać WhatsApp. Kliknijmy „pobierz” i poczekajmy, aż aplikacja zostanie zainstalowana na naszym telefonie.

WhatsApp możemy również ściągnąć na komputer stacjonarny. Chcąc zainstalować WhatsApp na naszym komputerze, musimy wejść na stronę WhatsApp z przeglądarki lub pobrać z Apple App Store lub ze Sklepu Microsoft. WhatsApp możemy zainstalować tylko wtedy, gdy posiadamy system operacyjnym Windows 8.1 (i nowsze wersje) lub wersję Mac OSX 10.9 i nowsze.

W przypadku, gdy korzystamy z innych systemów operacyjnych, możemy używać WhatsApp tylko w przeglądarce. Jeżeli systemem operacyjnym naszego komputera jest Windows musimy ze strony aplikacji pobrać plik z zakończeniem .exe, a następnie zainstalować go. Kiedy instalacja zakończy się pomyślnie, musimy otworzyć program i zalogować się poprzez zeskanowanie kod QR.

Użytkownicy komputerów Apple muszą również wejść na stronę WhatsApp i pobrać plik z zakończeniem .zip. Pobrany plik należy otworzyć i rozpocząć instalację. W czasie instalacji musimy zdecydować czy chcemy dodać WhatsApp do folderu Programów i umieścić ikonę na pulpicie. Podobnie jak w wersji na Windows, po instalacji otwieramy program i skanujemy kod QR.

Jak zainstalować WhatsApp na telefonie / iPhonie?

Instalacja WhatsApp. Użytkownicy Iphone muszą pobrać aplikację WhatsApp ze sklepu App Store. Po pobraniu aplikacji należy kliknąć przycisk „Instaluj”. Możemy zostać poproszeni o wprowadzenie naszego hasła Apple ID. Możemy również użyć Touch ID, jeśli nasz iPhone go obsługuje.

Jak zainstalować WhatsApp? Kiedy instalacja się zakończy, kliknijmy przycisk „Otwórz” i kontynuujmy konfigurację. Aplikacja zapyta nas czy zgadzamy się na przekazanie dostępu do naszych kontaktów oraz czy WhatsApp może wysyłać nam powiadomienia. Aplikacja poprosi nas również o zaakceptowanie polityki prywatności. Kolejnym krokiem konfiguracji aplikacji jest wprowadzenie naszego numeru telefonu i potwierdzenie, ze wprowadziliśmy go poprawnie. Na podany numer telefonu aplikacja wyśle wiadomość z kodem weryfikującym. Sześciocyfrowy kod należy wprowadzić przy konfiguracji WhatsApp.

Instalacja WhatsApp krok po kroku. Podobnie będzie przebiegać instalacja aplikacji na Androidzie. Pobieramy aplikację ze sklepu Google Play. Podczas instalacji aplikacji klikamy akceptację prośby o dostęp do Wifi czy kamery. Kiedy instalacja WhatsApp zostanie zakończona, możemy kontynuować konfigurację. Musimy zaakceptować politykę prywatności aplikacji, wprowadzić nasz numer telefonu i wpisać kod weryfikacyjny, który otrzymamy smsem.

Jak korzystać z WhatsApp na telefonie / iPhonie?

Jeżeli chcemy korzystać z WhatsApp do kontaktu z innymi użytkownikami, musimy upewnić się, że mamy zainstalowane kontakty. Aplikacja pobierze automatycznie listę kontaktów z telefonu. Jeżeli osoby, z którymi chcemy się kontaktować nie posiadają WhatsApp, możemy wysłać im zaproszenie za pośrednictwem SMS-a lub e-maila z linkiem do pobrania aplikacji. Mając uzupełnioną listę kontaktów, możemy wysłać i odbierać wiadomości. Otwórzmy aplikację WhatsApp i dotknijmy ikony czatu w prawym dolnym lub górnym rogu ekranu, w zależności od używanego urządzenia. Wybierzmy kontakt, do którego chcemy wysłać wiadomość i zacznijmy pisać tekst.

Kliknijmy ikonę wysyłania (to mały biały papierowy samolot na niebieskim tle), gdy napiszemy wiadomość. Jeżeli wiadomość zostanie pomyślnie wysłana pod naszą wiadomością zobaczymy szary znacznik. Jeżeli wiadomość zostanie dostarczona do użytkownika pojawią się pod naszą wiadomością dwa szare znaczniki. Kiedy użytkownik odczyta wiadomość znaczniki zmienią kolor na niebieski. Jeśli wysłaliśmy wiadomość na czat grupowy, drugi szary znacznik nie pojawi się, dopóki wszyscy użytkownicy nie otrzymają naszej wiadomości. Dwa niebieskie znaczniki nie pojawią się, dopóki wszyscy nie przeczytają wiadomości.

Jak znaleźć kogoś na WhatsApp?

Otwórzmy aplikację WhatsApp. Kliknijmy ikonę aplikacji WhatsApp, który wygląda jak biała słuchawka w zielonym dymku. Jeśli nie jesteśmy zalogowany automatycznie, postępujmy zgodnie z instrukcjami, aby zarejestrować nasz numer telefonu. Nie możemy użyć WhatsApp do wyszukiwania kontaktu, którego numer telefonu nie mamy jeszcze w kontaktach.

Kliknijmy ikonę chat, jest to ikona w kształcie dymka u dołu ekranu. Następnie kliknijmy ikonę “Nowy czat”. To kwadratowa, niebieska ikona z ołówkiem w prawym górnym rogu ekranu. Spowoduje to otwarcie strony Kontakty. Zobaczymy tutaj każdy kontakt, który korzysta z WhatsApp. Wyszukajmy kontakty. Przewińmy listę osób na tej stronie, aż znajdziemy osobę do której chcemy wysłać wiadomość.

Możemy także wpisać nazwę użytkownika w polu wyszukiwania u góry ekranu. Jeśli kontaktu nie ma na WhatsApp, możemy zaprosić go do korzystania z WhatsApp. Przewińmy do dolnej części listy i wybierzmy „Zaproś znajomych do WhatsApp”. Następnie wybierzmy, w jaki sposób chcemy wysłać zaproszenie, wybierzmy kontakty, które chcemy zaprosić i kliknijmy  „Gotowe” u dołu ekranu.

Jak dodać kogoś na WhatsApp?

Kiedy chcemy dodać kogoś na WhatsApp, używając Iphone powinniśmy wykonać następujące działania. Musimy w pierwszej kolejności otworzyć aplikację. Jeśli WhatsApp otworzy rozmowę, musimy wrócić do głównego menu aplikacji. Następnie kliknijmy przycisk w prawym górnym rogu ekranu. Wybierzmy „Nowy kontakt”. Zobaczymy tę opcję u góry strony pod paskiem wyszukiwania.

Spowoduje to otwarcie nowej strony kontaktu. W polu „First name” wpiszmy imię osoby, w polu poniżej możemy dodać nazwisko. Kliknijmy „Dodaj numer telefonu” i wpiszmy numer kontaktowy użytkownika. Kiedy numer zostanie wprowadzony poprawnie kliknijmy przycisk „Gotowe”. Spowoduje to zapisanie numeru osoby w aplikacji Kontakty na iPhonie. Jeśli dodany kontakt korzysta z WhatsApp, zapisuje również kontakt na liście kontaktów WhatsApp.

Kiedy korzystamy z Androida musimy wykonać następujące działania. Otwórzmy zainstalowaną aplikację i kliknijmy ikonę osoby ze znakiem plus. Znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Spowoduje to przejście do nowej strony tworzenia kontaktu. Wpiszmy imię dodawanej osoby i numer telefonu. Kiedy wszystko zostanie wprowadzone kliknijmy przycisk „Done” i wprowadzony użytkownik zostanie zapisany w liście kontaktów i w aplikacji WhatsApp.

Jak odzyskać wiadomości z WhatsApp?

Jeśli przypadkowo usunęliśmy lub w jakiś sposób utraciliśmy historię czatu WhatsApp, możemy ją przywrócić. WhatsApp automatycznie przechowuje rozmowy z ostatnich siedmiu dni, tworząc kopię zapasową i zapisując ją na telefonie.

Możliwe jest także skonfigurowanie telefonu do przywracania czatów z chmury. Jeśli chcemy tylko przywrócić usunięte konwersacje z najnowszej kopii zapasowej, a kopie zapasowe Twoich danych zostały już zapisane w chmurze, najłatwiej jest odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

Ponieważ urządzenie przechowuje przez siedem dni codziennie zapisywanych kopii zapasowych, można również wrócić do określonego dnia w ciągu ostatniego tygodnia korzystając z tych plików kopii zapasowej. Po przywróceniu kopii zapasowej zobaczymy nasze ostatnie wiadomości z przeciągu tygodnia.

Jak odzyskać zdjęcia z WhatsApp?

Jeżeli usunęliśmy wiadomość graficzną w WhatsApp, nie ma sposobu, aby ją przywrócić. Ale jeśli usunęliśmy zdjęcia (które są wysyłane za pomocą WhatsApp) w swojej galerii lub pamięci, możemy pobrać te zdjęcia z powrotem. Wystarczy wykonać przedstawione czynności. W pierwszej kolejności otwórzmy aplikację WhatsApp w telefonie i dotknijmy menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

Następnie kliknijmy w WhatsApp Web i wejdźmy na witrynę WhatsApp za pomocą komputera. Zostanie wyświetlony kod QR, który należy zeskanować smartfonem. Na naszym komputerze zostanie uruchomiony nasz profil WhatsApp, w który możemy znaleźć usunięte zdjęcia. Innym prostym sposobem jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. Przy ponownym zainstalowaniu zostaną przywrócone wszystkie dane, które zostały zapisane w kopii zapasowej.

Jak wysłać GIF na WhatsApp?

Obrazy w formacie GIF (Graphics Interchange Format) to obrazy animowane, które od dawna używane są w Internecie do przekazywania emocji. Są szczególnie przydatne w mediach społecznościowych takich jak Twitter i Facebook. WhatsApp dołączył już do grona aplikacji społecznościowych, które pozwalają użytkownikom korzystać z GIF-ów, lecz tylko na iphonie.

Z najnowszą wersją WhatsApp zainstalowaną na iphonie, musimy wykonać proste czynności, aby wyszukać i wysłać GIF. Otwórzmy WhatsApp na swoim iphonie, a następnie otwórzmy rozmowę, w której chcemy wysłać GIF. Kliknijmy ikonę “+”, a następnie w wyświetlonym menu wybierzmy “Biblioteka zdjęć i wideo”. Kliknijmy “GIF” u dołu ekranu, a na ekranie zobaczymy kilka GIF-ów. Znajdź ten, który potrzebujemy, a następnie dotknijmy ikonę wysyłania, aby przesłać GIF do innego użytkownika. Użytkownicy Iphone mogą przesłać przez WhatsApp swoje Live Photo jako GIF.

Przed wysłaniem musimy najpierw przekonwertować Live Photo na format GIF. Otwórz WhatsApp, a następnie otwórz rozmowę. Stuknij w ikonę “+” i wybierz “Biblioteka zdjęć i filmów”. Znajdźmy Live Photo, które chcesz wysłać, przytrzymajmy je aż rozwinie się menu. Po rozwinięciu menu wybierzmy opcję “Wybierz jako GIF“.

Jak ściągnąć filmik na WhatsApp?

Poprzez aplikację WhatsApp możemy pobierać przesyłane i otrzymywane filmy wideo. Kiedy otworzymy aplikację musimy wyłączyć możliwość automatycznego pobierania plików.

W menu wybieramy Ustawienia, przechodzimy do ustawień czatu, a następnie do automatycznego pobierania. We wszystkich opcjach jak korzystanie z danych mobilnych lub Wifi wybieramy bez nośnika i powracamy do ekranu głównego aplikacji. Wchodząc na czat przechodzimy do konwersacji z plikiem wideo. Musimy dotknąć przycisku pobierania filmu wideo. Jest w lewym dolnym rogu filmu i wygląda jak strzałka skierowana w dół. Film zostanie teraz pobrany do galerii naszego telefonu.

Jak sprawdzić czy ktoś mnie zablokował na WhatsApp?

WhatsApp ma funkcję, która pozwala blokować użytkowników, aby nie mogli wysyłać nam wiadomości jeżeli tego nie chcemy. Nasze zdjęcie profilowe nie będzie również wyświetlane użytkownikom, których zablokowaliśmy w aplikacji.

W ten sposób możemy upewnić się, że nasze konto wyświetla się tylko tym, których nie zablokowaliśmy. Jak dowiedzieć się, czy ktoś zablokował nas na WhatsApp? Niestety, aplikacja WhatsApp nie wysyła powiadomień do użytkowników, informując, że ktoś ich zablokował. Zamiast tego po prostu uniemożliwia przesyłanie wiadomości. Jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś nas zablokował otwórzmy aplikację i dotknijmy profil użytkownika, który naszym zdaniem zablokował nas. Zobaczymy standardowy interfejs WhatsApp do wysyłania i odbierania wiadomości.

Tuż pod użytkownika znajdziesz nasz ostatni status. Jeśli tego nie widzimy, prawdopodobnie zostaliśmy zablokowani. Należy jednak pamiętać, że WhatsApp ma możliwość ukrywania statusu, więc może to być ukryty status dla kontaktów. Inną opcją jest wysłanie wiadomości do użytkownika. Jeżeli zobaczymy dwa znaczniki pod naszą wiadomością to oznacza, że nie zostaliśmy zablokowani i użytkownik otrzymuje nasze wiadomości. W przypadku, gdy cały czas będzie jeden znacznik pod naszą wiadomością możemy być pewni, że zostaliśmy zablokowani.

Jak zmienić dzwonek w WhatsApp?

Dzwonek jest bardzo ważną częścią każdej aplikacji. Przed WhatsApp ludzie osądzali się nawzajem po sposobie ubierania i mówienia, ale teraz dodatkowo ludzie oceniają na podstawie czyjegoś profilu w social media czy dzwonków aplikacji. Dostosowywanie dzwonków dla niektórych osób lub grup WhatsApp bardzo pomaga. Będziemy wiedzieć, kto do nas napisał słysząc konkretny dzwonek.

Po otworzeniu aplikacji przejdźmy do listy czatu i wybierzmy osobę, której dzwonek chcemy zmienić. Naciśnijmy nazwę użytkownika na górze ekranu i kliknijmy opcję Ustawienia niestandardowe. Naciśnijmy przycisk Dźwięki wiadomości, aby przejść do strony, na której znajdują się wszystkie dzwonki. Wybierzmy dzwonek, który chcemy przypisać do danej osoby i zapiszmy ustawienia.

Czy WhatsApp jest płatny czy darmowy?

Od samego początku aplikacja WhatsApp jest całkowicie darmowa. Użytkownicy nie musieli płacić za wysyłanie i odbieranie wiadomości. Jak podaje Facebook, do którego należy aplikacja, w najbliższym czasie zostaną wprowadzone opłaty za korzystanie z WhatsApp. Na całe szczęście nie dotyczy to standardowej wersji aplikacji, którą można za darmo pobierać ze sklepów App Store czy Google Play.

Aplikacja WhatsApp, która pozwala na komunikację firm z klientami będzie płata. W założeniu za darmo będzie można wysyłać odpowiedzi do klientów w przeciągu 24 godzin. Po przekroczeniu tego czasu za każdą wysłaną odpowiedź będzie trzeba zapłacić. Standardowa wersja, która jest używana przez 1 miliard użytkowników na całym świecie na razie pozostanie bezpłatna.

Czy WhatsApp jest bezpieczny w 2022?

WhatsApp jest jednym z najszybciej rozwijających się komunikatorów internetowych i niemalże siecią społecznościową. WhatsApp wbudowanym szyfrowaniem end-to-end. Jest on domyślnie włączony i nie można go wyłączyć. Szyfrowanie zapewnia, że wiadomości można odczytać tylko na telefonie odbiorcy. To samo dotyczy połączeń głosowych i połączeń wideo, które są szyfrowane. Podczas konwersacji z innym użytkownikiem możemy sprawdzić szyfrowanie rozmowy. Wystarczy kliknąć nazwę użytkownika, a następnie wybrać opcję szyfrowanie.

Wyświetli się 40-cyfrowy wzór, który jest naszym kodem bezpieczeństwa. Możemy zweryfikować ten kod ręcznie, porównując cyfry, prosząc osobę kontaktową o zeskanowanie kodu QR lub skanując kod kontaktu za pomocą przycisku “Kod skanowania”. Jeżeli liczby będą zgodne nasza konwersacja z innym użytkownikiem jest w pełni bezpieczna. Gdy nowy telefon lub inne urządzenie uzyskuje dostęp do istniejącego czatu, generowany jest nowy kod zabezpieczający dla obu telefonów. WhatsApp może wysyłać powiadomienia o zmianie kodu bezpieczeństwa.

Czy można dzwonić z WhatsApp?

Za pośrednictwem tej aplikacji można wykonywać połączenia głosowe. WhatsApp umożliwia bezpłatne połączenia z użytkownikami, nawet jeśli znajdują się w innym kraju. Połączenia głosowe korzystają tylko z połączenia internetowego telefonu. Nie będą naliczane minuty przez operatora telefonu komórkowego. Jeżeli nie korzystamy z Wifi, a z pakietu danych, mogą obowiązywać opłaty za przesyłanie danych.

Opłaty będą takiej samej wielkości niezależnie czy rozmawiamy z użytkownikiem z kraju czy z zagranicy. Musimy również pamiętać, że przez aplikację nie możemy zadzwonić na numery alarmowe jak 112. Kiedy chcemy zadzwonić do innego użytkownika, musimy wybrać czat z tą osobą i nacisnąć przycisk Połączenie głosowe. Jeżeli inny użytkownik dzwoni do nas przez WhatsApp możemy nacisnąć zieloną słuchawkę i rozpocząć rozmowę, kliknąć na czerwoną słuchawkę i przerwać połączenie lub  odrzucić połączenie i wysłać wiadomość.

Czy WhatsApp działa bez Internetu?

Komunikator potrzebuje pakietu danych lub połączenia Wifi, by móc przesyłać i odbierać wiadomości od innych użytkowników. Istnieje funkcja wiadomości offline w WhatsApp, która umożliwia wysyłanie wiadomości WhatsApp bez połączenia z Internetem. Zawsze może zdarzyć się tak, że w trakcie konwersacji z użytkownikiem nasze połączenie z Internetem zostaje odcięte lub zakłócone z jakiegoś powodu.

Zamiast raptownie zakończyć rozmowę, możemy dokończyć wiadomość. W przypadku, gdy jesteśmy w miejscu bez sieci komórkowej lub WiFi, będziemy mogli uzupełnić wiadomość WhatsApp i nacisnąć przycisk wysyłania na telefonie. Komunikat w trybie offline zostanie automatycznie dostarczony do naszego rozmówcy, gdy tylko nasz telefon połączy się z siecią Wi-Fi lub komórkową, w zależności od tego, czy zezwoliliśmy WhatsApp na korzystanie z danych komórkowych na naszym telefonie.

Ilekroć połączenie internetowe zostanie przerwane podczas czatu WhatsApp, możemy kontynuować pisanie wiadomości i nacisnąć przycisk wysyłania po napisaniu wiadomości. Kiedy naciśniemy przycisk wysyłania, gdy jesteśmy offline, wiadomość nie opuszcza naszego telefonu/ Wiadomość WhatsApp jest automatycznie dostarczana do innego użytkownika, kiedy znów będziemy połączeni z Internetem.

Czy jest WhatsApp na komputer?

Istnieją trzy sposoby korzystania z WhatsApp. Za pomocą smartfona, tableta lub komputera stacjonarnego. Niezbędne jest posiadanie aplikacji WhatsApp na telefonie. Będziemy jej potrzebować, aby zacząć korzystać z WhatsApp na naszym komputerze. Następnie, aby użyć programu WhatsApp na komputerze, musimy odwiedź stronę internetową WhatsApp w celu pobrania programu. Zwróćmy uwagę, który program jest odpowiedni do naszego systemu. Możemy pobrać WhatsApp dla Windowsa i komputerów Apple.

Kiedy pobierzemy program i zainstalujemy go na naszym komputerze, po otwarciu programu ukaże się kod QR. Musimy uruchomić naszą aplikację na telefonie, przejść do ustawień i wybrać  WhatsApp Web/Desktop. Przewińmy w dół i wybierzmy opcję skanowania kodu QR. Przytrzymajmy telefon na wprost ekranu komputera, aby zeskanować kod QR. Program na komputerze otworzy się automatycznie i wyświetli wszystkie wiadomości, które mieliśmy wcześniej na telefonie. Możemy zamknąć aplikację WhatsApp na telefonie i używać jej z komputera.

Czy jest WhatsApp na tablet?

Niektórzy wolą korzystać z tableta zamiast smartfona. Większy ekran jest wygodniejszy do pisania czy przewijania stron. WhatsApp jest przeznaczony tylko na tablety z systemem IOS. WhatsApp na tablety nie jest dostępny w oficjalnym sklepie Google Play. Poniżej przedstawiono sposób jak można zainstalować WhatsApp na tablety. Musimy pamiętać, że korzystając z aplikacji na tablecie nie możemy wysyłać wiadomości głosowych. Możemy tylko je odbierać.

Jak zainstalować WhatsApp na tablet?

Z aplikacji WhatsApp możemy również korzystać poprzez tablet. Co prawda, WhatsApp jest przeznaczony do smartfonów, ale WhatsApp Web umożliwia dostęp do konta WhatsApp z tabletów, laptopów i komputerów. Jeśli nie mamy smartfona, na którym możemy utworzyć konto WhatsApp, musimy zainstalować i skonfigurować aplikację na tablecie. Nie znajdziemy aplikacji WhatsApp szukając jej w sklepie Google Play na tablecie. Jedynym rozwiązaniem jest zezwolenie na pobieranie z nieznanych źródeł i pobranie aplikacji bezpośrednio ze strony WhatsApp. Po pobraniu wyłączamy pobieranie z nieznanych źródeł i aktywujemy aplikację.

WhatsApp zażąda podania numeru telefonu do przesłania wiadomości aktywacyjnej. Możemy podać numer naszej komórki lub skorzystać z wirtualnego numeru telefonu. Konfiguracja naszego konta będzie przebiegać tak samo jak w smartfonie. Na tabletach firmy Apple zainstalowanie WhatsApp nie jest takie skomplikowane. Wystarczy wejść na stronę WhatsApp, zeskanować kod QR, który połączy aplikację zainstalowaną na tablecie z aplikacją na Iphone.

Gdzie jest menu w WhatsApp?

Menu w WhatsApp znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Ikona menu to trzy, białe, równoległe kropki. W menu możemy zmieniać ustawienia aplikacji do naszych preferencji. Klikając ikonę menu rozwinie się lista opcji do wyboru. Zobaczymy opcje: Nowa Grupa, Nowa transmisja, WhatsApp Web, oznaczone wiadomości i ustawienia. Przechodząc do ustawień mamy możliwość przeglądania i zmiany ustawień w pięciu kategoriach: Konto, Czat, Powiadomienia, Wykorzystanie danych i Kontakty.

W zakładce Konto możemy zmienić ustawienia w podzakładce Prywatność, aby skonfigurować, kto może zobaczyć nasze dane osobowe i przeczytać potwierdzenia, poprawimy bezpieczeństwo konta w podzakładce Zabezpieczenia. W zakładce Konto zmienimy powiązany numer telefonu lub usuniemy swoje konto. W zakładce Czat możemy dostosować rozmiar czcionki i zmienić Tapetę, którą używamy w rozmowach, tworzyć kopie zapasowe czatów oraz wyświetlać, usuwać i archiwizować historię czatów.

W Powiadomieniach możemy włączać i wyłączać dźwięki i powiadomienia, wybierać dzwonek dla wiadomości i połączeń oraz konfigurować opcje wibracji. Wybierając Użycie danych możemy wyświetlić szczegóły wykorzystania sieci, skonfigurować preferencje automatycznego pobierania multimediów i ograniczyć wykorzystanie danych. przychodzących i wychodzących. W zakładce Kontakty możemy zapraszać znajomych do WhatsApp lub włączyć opcję Pokaż wszystkie kontakty, aby włączyć ukryte kontakty.

Gdzie jest kopia zapasowa WhatsApp?

WhatsApp używany przez ponad miliard ludzi na całym świecie to jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji. Obecnie należąca do Facebooka aplikacja, posiada mnóstwo zaawansowanych opcji. Jeśli korzystamy z WhatsApp regularnie, to pewnie niejednokrotnie przesyłaliśmy  ważne dane jak pliki multimedialne czy informacje od innych użytkowników.

Aby mieć pewność, że nasze dane pozostaną bezpieczne, powinniśmy regularnie wykonywać kopię zapasową WhatsApp. Jest wiele sposobów tworzenia kopii zapasowych WhatsApp. Możemy wykonać kopię zapasową na lokalnym urządzeniu, w chmurze lub nawet wysyłać wiadomości e-mail do siebie w celu utworzenia kopii zapasowej. Jeśli używamy WhatsApp na iPhonie, możemy po prostu tworzyć kopie zapasowe wiadomości WhatsApp na smartfonie. W razie konieczności możemy przenieść kopie zapasową na inny telefon.

Użytkownicy Iphone mogą zapisywać swoje kopie zapasowe WhatsApp na dr.fone – Restore Social App, iCloud, iTunes lub wysyłać backup na swoją skrzynkę mailową. Użytkownicy WhatsApp korzystający z telefonów z systemem Android mogą zapisywać swoje kopie za pomocą dr.fone – Recover i przenosić kopie na Google Drive.

O LukaszZelezny

Prelegent, trener, autor. Head of Organic uSwitchUK. Zajmuje się SEO, PPC i mediami społecznościowymi. Prywatnie fan podróżowania, drum and bassu i szkockiej.

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …