czwartek , 23 maja 2024
Home / Najlepsze blogi / Najlepsze Blogi Lifestylowe 2023. Polskie i Zagraniczne – spis

Najlepsze Blogi Lifestylowe 2023. Polskie i Zagraniczne – spis


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Polskie blogi lifestylowe są chyba jednymi z bardziej popularnych blogów w internetowym świecie. Przeżywają one obecnie swój rozkwit i są niezwykle popularne, a co za tym idzie, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ciężko tak naprawdę zdefiniować najpopularniejsze blog lifestylowy. Nie ma na pewno jednej, spójnej definicji, która określa od A do Z co na takim blogu ma się znaleźć. Autorzy blogów lifestylowych piszą o wszystkim co akurat (u nich) aktualne. O tym co słychać na warszawskich salonach, oraz co rośnie w dawno nieodświeżanym ogródku pod Poznaniem. Poruszają tematy związane z modą, motoryzacją. Jest trochę o książkach, poezji ale przede wszystkim osobistym podejściu do wszystkich tych spraw. Nazwa life style (w wolnym tłumaczeniu: styl życia) w prosty sposób wyczerpuje więc chyba samą definicję. Warto więc spojrzeć na nasz ranking ciekawych blogów lifestylowych i samemu ocenić czym tak naprawdę są w stanie przyciągnąć naszą uwagę oraz dobrać dla siebie odpowiednią dawkę dziennych tekstów. Zaczynajmy

Jason Hunt z jasonhunt.pl

Mój osobisty faworyt i odwieczny numer jeden. Jest to gość, którego czytać zaczęłam nie wiedząc tak naprawdę czym są blogi albo raczej po co ktoś właściwie się za nie zabiera. Wcześniej znany był jako Kominek. Słynie z nieszablonowego podejścia oraz wyznaczania trendów w blogowym świecie. Swoisty trendsetter począwszy od stylu pisania bloga kończywszy na zasadach współpracy pomiędzy blogerami i korporacjami. Mocny styl Jasona sprawia, że czytając jego teksty możemy się po w pewien sposób zrelaksować. Na każdym kroku przyłapuje czytelnika na zbyt poważnym podejściu do życia, jednocześnie do niczego nie zmuszając. Kampanie reklamowe Tomka dobrane są w wyśmienity sposób. Jest to człowiek, który zna ten biznes od podszewki. Ostatnio dużo go na Instagramie i w social mediach. Prowadzi własne szkolenia i wykłady zarówno na żywo jak i online. Jest autorem kilku ciekawych książek do kupna, których gorąco zachęcamy. Jego zasięgi są ogromne. Może pochawilić się kilkudziesięcioma tysiącami fanów na własnym blogu. Warto zacząć śledzić jego poczynania, gdyż można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Poza tym nie od dziś wiadomo, że jak się uczyć to od najlepszych. Z pewnością jest to jeden z najpopularniejszych blogów lifestylowych

Link poniżej:

https://jasonhunt.pl/

 

Z przymrużeniem oka, czyli Ch*jowa Pani domu.

Ten nieco kontrowersyjny tytuł, kryje za sobą bardzo ciekawe wnętrze. Szukając ciekawych blogów lifestylpowych warto zwrócić uwagę na Ch*ową Panią domu. Autorką jest Magdalena Kostyszyn, która wielu osobom może być znana z książki o tym samym tytule co jej blog, która z miejsca stała się hitem i sprzedała się w 45 tysiącach egzemplarzy. Magda jest ponadto autorką wielu publikacji na łamach między innymi Onetu, Newsweeka czy Noizz. Blog wprowadza nas w nieidealne życie autorki ale bardzo szybko można sobie uświadomić, że jest to życie na pozór zupełnie normalne, jakie prowadzi większość z nas. Magda unika po prostu zbędnej pozy i idealizowania. Daje tym samym swoistego pstryczka w nos wszystkim kreatorom internetowych wzorców piękna, blasku I blichtru. Co ciekawe na blogu raz na jakiś czas pojawiają się również historie samych czytelników, które zazwyczaj są dosyć zabawne. Sam blog jest podzielony na kilka przejrzystych sekcji jakimi są: Matka, Żona, Literatka, Domatorka i Pasjonatka. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, a ciekawy i odmienny styl prowadzenia bloga, potrafi wciągnąć na długie godziny.

Link do strony: http://chujowapanidomu.pl/

MDCB – A czy Twoja dziewczyna też czyta blogi?

Moja dziewczyna czyta blogi jest to blog prowadzony przez pare. Konrad przedstawia się jako mężczyzna o charakterze chaotycznym lecz neutralnym, natomiast jego partnerka, przedstawiająca się jako “K”, charakteryzuje się neutralną dobrocią. We wpisach na blogu para często prowadzi ze sobą dialogi na najróżnejsze tematy, co sprawia, że są one wciągające I ciekawe, oraz pozwala spojrzeć na nie z różnej perspektywy. Charakterystyczny styl prowadzenia bloga przyciąga wielu czytelników oraz sprawia, że miejsce dla siebie znajdą tam zarówno kobiety jak i mężczyźni. Autorzy mogą się pochwalić również całkiem niezłą rzeszą fanów na fejsbuku, bo ich profil przekroczył niedawno 50 tysięcy polubień.

Link do strony: https://mdcb.pl/

Wyrwane z Kontekstu – Być może najlepszy blog lifestylowy?

Wyrwane z kontekstu, który sam siebie przedstawia po prostu jako najlepszy blog lifestylowy. Autorką jest mieszkająca w Londynie Joanna, która przedstawia się jako przedstaficielka fantastycznej rodzine, której historiami chętnie dzieli się   ze swoii czytelnikami. Na stronie znajdziemy wiele tematów dotyczących ludzi oraz szeroko pojętych relacji międzyludzkich, odwiedzimy ciekawe miejsca w internecine ale również poza nim. Dowiemy się co nieco o kulturze, poznamy sztukę motywacji oraz natkniemy się na tematy macierzyńskie. Tak szeroki zakres tematyczny sprawia, że blog jest bardzo wszechstronny ale zarazem bardzo ciekawy. Dzięki niektórym anegdotom tam przytaczanym, nie jeden uśmiechnie się pod nosem albo nawet parsknie śmiechem przed ekranem.

Link do strony: https://www.wyrwanezkontekstu.pl/

Bezsenna.pl – Coś na bezsenność?

Jednym z ciekawie rankujących ostatnio, fajnych, polskich blogów lifestylowych jest bezsenna.pl. Jest to blog, na którym może nie znajdziemy wielu wpisów, ale jest to z pewnością coś dla fanów wysokiej jakości. W tym wypadku jest to blog, na którym wpisy pojawiają się nieco rzadziej, aczkolwiek zazwyczaj trzymają bardzo wysoki poziom. Autorka sama o sobie mówi, że daleko jej do ideału, nie jest idealną panią domu ani wzorową żoną. Wymienia szereg swoich wad i twierdzi, że należy do niezbyt szerokiego grona osób, którzy opinię otoczenia mają “gdzieś”. Poprzez bloga spełnia swoje marzenia. Na blogu dzieli się swoim życiem oraz wieloma własnymi przemyśleniami na wszelkie tematy. Ciekawy blog lifestylowy, godny polecenia.

Link do strony: https://bezsenna.pl/

Męska strona internetu.

Pora na coś z męskiego punktu widzenia. Męskie blogi lifestylowe stają się coraz bardziej popularne. Jest ich na rynku coraz więcej i zbierają ogromne rzesze fanów. Jednym z bardziej popularnych męskich blogów lifestylowych jest na pewno blog Facetem Jestem i o siebie dbam. Prowadzi go Tomasz Saweczko o ciekawym przydomku „Łysy”. Jego blog z miejsca odniósł wielki sukces o czym świadczy chociażby fakt, że w 2017 roku Tomek wydał książkę (która jest dostępna również w postaci e-booka). Książka nosi tytuł „Najpierw wiedza, potem rzeźba” i jest kompleksowym przewodnikiem po diecie i treningu dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Na samym blogu znajdziemy wpisy między innymi o treningu, diecie, pielęgnacji, modzie męskiej, ale również o życiu seksualnym, kulturze, technologiach czy chociażby sztuce. Zakres tematyczny jest naprawdę ogromny, tak więc każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jest to obecnie chyba jeden z najpopularniejszych męskich blogów lifestylowych.

SocialTalk.pl – Rozmowy społeczne.

Szukasz prawdziwego męskiego bloga z pazurem? Musisz zajrzeć na stronę socialtalk.pl prowadzoną przez Kamila Newczyńskiego. Jak sam o sobie mówi, znajduje się w takim momencie życia, w którym dokładnie wie czego chce, a jego motto to: „Najlepsze chwile są właśnie tu i teraz”. Kamil pisze o wnioskach z własnej przenikliwej obserwacji świata i autopsyjnych doświadczeń. Znajdziemy tam wiele ciekawych wpisów na temat męskiego stylu, podróży, życiowych inspiracji i szeroko pojętego życia społecznego.

Link do strony: https://socialtalk.pl/

Meskimokiem.com.pl – Blog Lifestylowy Męskim okiem.

Męska moda, męska kultura, męskie zdrowie, męski lifestyle i przede wszystkim jeden z niewielu blogów, na którym każdy prawdziwy kibic piłki nożnej znajdzie oddzielny dział poświęcony w całości temu tematowi. Męskimokiem.com.pl to kolejna ciekawa propozycja wśród ciekawych, męskich blogów lifestylowych. Męskim okiem jest aktualizowany na bieżąco a wpisy są bardzo ciekawe i przede wszystkim merytoryczne. Meskimokiem.com.pl to strona dla mężczyzn lubiących kino, literaturę i modę. Na łamach bloga znajdziesz ciekawe propozycje filmowe i książkowe, poznasz ciekawostki ze świata mody oraz znacznie więcej. Lifestyle z męskiej perspektywy, bez śladów stereotypów.

Link do strony: https://meskimokiem.com.pl/

Socjopatka – Spojrzenie socjologicznym okiem.

Socjopatka to jeden z najchętniej polecanych blogów ubiegłego roku. Dagmara Sobczak jest z wykształcenia socjologiem, którego pasją jest społeczeństwo i jego obserwacja. Specjalizuje się w socjologii medycyny oraz socjologii zasobów ludzkich i karier zawodowych. Zakres tematyczny strony jest dosyć szeroki ale skupia się głównie na tematach szeroko pojętej pracy oraz kariery. Znajdziemy tam również wiele tematów na temat zdrowia, diety I stylu życia. Dagmara opisuje otaczającą ją rzeczywistość, którą opisuje. Znajdziemy tam garść kultury, inspiracji oraz opisów z podróży. Jest również zagorzałą fanką zwierząt.

JaninaDaily.com – Codzienna Janina.

Janina daily to blog, który znajdziemy w większości rankingów i spisów polskich blogów lifestylowych. Blog jest ceniony za trafne spostrzeżenia, ciekawe przemyślenia I przede wszystkim za ogromne poczucie humoru autorki. Janina mieszka w Irlandii, bo jak sama twierdzi kiedyś wpisała w wyszukiwarkę google frazę: “mam magistra, nic nie umiem, szukam pracy”. Kocha foki, program MSPaint oraz… sarkazm. Blog jest o janinowych zmaganiach z irlandzką rzeczywistością. Znajdziemy tam kilka działów: człowiek- nauczyciel, w którym jest o trudnych zmaganiach Janiny z rzeczywistością, człowiek- podróżnik, gdzie możemy śledzić poczynania Janiny w jej nieustających podróżach po świecie (między innymi Czechy, Niemcy i Katowice 😉 ), człowiek- opinia, w którym autorka wypowiada się na wiele różnych tematów, człowiek- żona, gdzie opisuje swoje doświadczenia z bycia żoną Wojtka, oraz różności, na których znajdziemy… różności. Zachęcamy do odwiedzenia I stałego zaglądania na stronę Janiny wszystkich miłośników luźnego I zabawnego stylu pisania.

Link do strony: https://janinadaily.com/

MissFerreira.pl – Kobiecy ideał? Sara Ferreira

Szukając w blogowym świecie ideałów nie sposób nie wspomnieć o Pani Sarze Ferreira. Ciężko szukać drugiego miejsca w internecie, które do codziennych, trywialnych z pozoru spraw podchodziłyby z taką dozą romantyzmu. Blog jest prowadzony bardzo profesjonalnie i zdecydowanie jest jedną z odpowiedzi na pytanie o najlepsze blogi lifestylowe. Miss Sara jest szczęśliwym człowiekiem co na każdym kroku podkreśla. Jest internetową ekshibicjonistką więc do internet wrzuca bardzo dużo swoich zdjęć. W kategoriach znajdziemy między innymi książkobranie, mode, migawki, urodę oraz błyskotki. Bardzo mocna pozycja jeżeli chodzi o fajne blogi lifestylowe J

Link do strony: http://missferreira.pl/

Worqshop – Dlaczego ten blog jest super?

Worqshop to zdecydowanie miejsce, o którym można powiedzieć: dobrze, że jesteś. Kasia Mistacgolu (przepraszamy za nieoryginalną pisownię) odpowiada w internecie na pytania jak cieszyć się drobiazgami, ogarnąć zabieganą codzienność i wycisnąć na maksa tu i teraz. Jej strona to miejsce, które skupia dziewczyny w różnym wieku szukające fajnego, kreatywnego sposobu na swą codzienność. Jest to miejsce bardzo zadbane i estetyczne. Jeżeli więc szukacie inspiracji do kreatywnego życia na co dzień zajrzyjcie do Kasi.

Lin do strony: https://worqshop.pl/

Managerka Twojego życia czyli Lifemanagerka

Lifemanagerka to zdecydowanie ktoś, kto pchnie każdą Twoją decyzję do przodu i z pozycji blogera potrafi dobrze pokierować Twoimi decyzjami. Jeżeli do internetu i wyczytanych tam rad podejdziemy z pewną dozą dystansu i będziemy potrafili z każdego tekstu wyciągnąć coś dla siebie warto odwiedzić life managerkę. Znajdziemy tam coś dla zdrowego ducha: jest o szczęściu, rozwoju osobistym i zarządzaniu czasem wolnym. Znajdziemy również coś o zdrowym ciele: odżywianie i aktywność fizyczna. Sekcja zdrowy dom to wszystko co dobre dla naszego domu i przestrzeni, w której żyjemy na co dzień. Znajdziemy również sekcję Miejsca, która traktuje o podróżach ale również o miejscu, w którym mieszka autorka czyli o Warszawie. Na blogu znajdziemy także sklep internetowy gdzie możemy zaopatrzeć się w zdrową żywność, herbaty oraz zioła, odzież sportową, obuwie sportowe a nawet rzeczy do urządzenia naszej siłowni (między innymi bieżnie elektryczne). Agnieszka poradzi wszystkim w jaki sposób efektywnie zarządzać własnym życiem.

Link do strony: https://lifemanagerka.pl/

Reinnahera

Reinnahera czyli tak zwany elf pogardy, kurczak zła lub żona Thranduila, to autorka która od 10 lat mieszka w UK. Oprócz sukienek z Zary lubi dinozaury, filmy kostiumowe oparte na powieściach Jane Austen  i przebywanie we własnym fikcyjnym świecie. Wie dużo na temat średniowiecznej kultury dworskiej i ówczesnej etykiety oraz Gwiezdnych Wojen. Jak więc można z łatwością zauważyć podejście autorki jest bardzo nieszablonowe i znajdziemy tam wiele skrajności ale pisze o tematach, które z pewnością dotykają każdego z nas ale czasem po prostu wstyd nam o nich rozmawiać i się do nich przyznać. Prowadzi bardzo ciekawego i pięknego instagrama ale również facebooka.

Link do strony: https://www.riennahera.com/

Najlepsze Blogi Lifestylowe – Podsumowanie.

W podsumowaniu chcielibyśmy tylko po raz kolejny zaznaczyć, że jest to ranking a raczej spis najlepszych blogów lifestylowych, który to jest spisem bardzo subiektywnym i nie należy go postrzegać jako wyznacznika czy przydziału miejsc.

Zobacz też:

 

 

 

 

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …