poniedziałek , 15 lipca 2024
Home / Facebook FAQ – Jak zrobić to i owo

Facebook FAQ – Jak zrobić to i owo

Z tego artykułu dowiesz się jak usunąć fanpage, jak dodać admina na fb, jak zmienić wygląd facebooka i jak zarządzać facebookiem firmowym.

Jak zmienić fanpage na profil?

Od pewnego czasu Facebook udostępnia możliwość konwersji profilu osobistego na fanpage. Całą procedurę można przeprowadzić z poziomu dedykowanej formatki znajdującej się pod adresem https://web.Facebook.com/pages/create/migrate/. Należy zwrócić uwagę, że w praktyce nie jest to pełna konwersja, a jedynie utworzenie strony na podstawie profilu – co jest w tym tak bardzo istotnego? Niektóre funkcje Facebooka są dostępne jedynie dla profili indywidualnych, zatem po konwersji traci się dostęp między innymi do gier i aplikacji. Wszystko, co pozostaje, to znajomi (od chwili zakończenia konwersji będą fanami utworzonej strony) oraz zdjęcia profilowe (tracone są natomiast te z innych albumów).
Jak zmienić niepotrzebnie przekonwertowaną stronę na profil? Trzeba liczyć na przychylność pracowników FB – ten proces nie odbywa się automatycznie po zgłoszeniu się przez formularz dostępny tutaj: https://www.facebook.com/help/

Jak zdobyć znajomych na FB?

Pytanie o to, jak zdobyć znajomych na FB zaprząta umysły wszystkich specjalistów od social marketingu. Jedyną sensowną odpowiedzią jak do tej pory wydaje się „starać się”. Z jednej strony bowiem profil musi zawierać ciekawe informacje, z drugiej należy zadbać o to, aby można go było znaleźć, a więc warto dodawać linki i przyciski społecznościowe na blogach analogicznie do zdobywania linków pozycjonujących. Jak zdobyć lajki na fanpage firmowy? Na pewno nie dzięki aukcjom allegro, na których można zapłacić za fikcyjnych znajomych. Wartościowi znajomi i fani to ci, którzy świadomie zdecydowali się na polubienie strony.

Jak zmienić kategorię strony na FB?

Aby zmienić kategorię strony, należy odszukać przycisk „Informacje” pod zdjęciem tła, kliknąć, wybrać opcję Informacje o stronie i w polu Kategoria wybrać możliwość edycji. Nową kategorię strony na FB wybiera się z dwupoziomowego, niezbyt skomplikowanego menu. Zmiany należy zatwierdzić przyciskiem „Zapisz zmiany”. Modyfikacji kategorii można dokonywać wielokrotnie, ale każda taka zmiana wprowadza zamieszanie, dlatego warto od razu wybrać odpowiednią kategorię. Jeśli jednak w zestawie domyślnych kategorii brakuje idealnie dopasowanej, trzeba wybrać jedną z dostępnych opcji, nie ma możliwości stworzenia własnej kategorii. Zmiany kategorii strony mogą dokonać tylko użytkownicy posiadający odpowiednio wysokie uprawnienia – jeśli nie masz takiej opcji w swoim fanpage’u, skontaktuj się z jego administratorem.

W tym artykule odpowiemy na następujące pytania:

 • jak zmienić kategorię strony na facebooku
 • jak zmienić profil na fanpage
 • jak usunąć fanpage firmy
 • jak zostać adminem na fb
 • jak założyć stronę firmy na fb
 • jak zdobyć dużo like (lajki) na fb
 • jak zmienić adres strony na facebooku
 • jak zmienić wygląd fb
 • jak założyć facebook dla firmy
 • jak włamać się na fb (nie, na to nie odpowiemy)
 • jak założyć stronę firmową na facebooku
 • jak zmienić wygląd facebooka
 • jak założyć konto firmowe na facebooku
 • jak odzyskać hasło

Jak wstawić post na publiczny?

Publiczne posty są widoczne dla wszystkich użytkowników Facebook. Nawet mając domyślnie ustawiony inny zasięg, można wybrać parametry widoczności dla poszczególnych postów. Robi się to z poziomu okna edycji postu, wybierając ikonę widoczności i z menu, które wówczas się ukaże, opcję „Publiczne”. Ten parametr nie jest dostępny dla profili indywidualnych osób, które są młodsze niż 18 lat. Powszechną praktyką jest w takiej sytuacji zmiana daty urodzenia, natomiast jest to zachowanie niezgodne z regulaminem Facebook i grożą za nie konsekwencje przewidziane Regulaminem z zamknięciem konta włącznie. Zmiany ustawień domyślnych (podstawowej widoczności dla wszystkich postów) dokonuje się z poziomu globalnego menu Facebook.

Facebook-Post-Publiczny

Jak założyć stronę firmy na FB?

Najprostszym sposobem na to, żeby założyć stronę firmy na FB jest wejście na dedykowaną podstronę https://www.Facebook.com/pages/create.php. Z dostępnego menu wybiera się kolejne opcje, przechodząc dalsze etapy wstępnej konfiguracji konta. To, jak założyć Facebook dla firmy jest mniej skomplikowane od konfiguracji samego profilu – czynność ta nie wymaga technicznych umiejętności, ale dobrego przemyślenia, który z parametrów korzystać i jaką wartość przyjąć. Strony firmowe na FB są darmowe, jednak aby założyć firmowy profil, należy posiadać konto prywatne, które jest używane do uwierzytelniania użytkownika. Nie trzeba jednak z niego aktywnie korzystać, a profil FB firmowy można obsługiwać, podpisując się nazwą profilu, a nie własnym nazwiskiem.

Jak usunąć dziecku konto na Facebooku?

Nie ma możliwości bezpośredniego usunięcia konta dziecka na Facebooku, jednak administratorzy portalu przewidzieli możliwość zamknięcia go z poziomu obsługi technicznej, jeśli konto takie zostanie zgłoszone przez dedykowany formularz dostępny na stronie https://pl-pl.Facebook.com/help/contact/209046679279097. Jeśli właściciel zgłoszonego konta ma mniej niż 13 lat, zostanie ono bezzwłocznie i nieodwracalnie zamknięte. Od jakiego wieku można mieć konto na FB? Zasadniczo jest to granica 13 lat, jednak należy pamiętać, że w niektórych przypadkach konta mogą posiadać osoby młodsze. W Polsce obowiązuje limit domyślny. Zgodnie z poradnikiem Facebooka, zamiast zgłaszać konto do zamknięcia, należy „pokazać dziecku w jaki sposób zamknąć konto”, choć zgłoszenie przez formularz jest szybsze i skuteczniejsze.

Jak zmienić konto na FB?

Zmiana konta polega na zamknięciu starego profilu i otwarciu nowego, przy czym należy pamiętać, że mechanizmy zbierania danych FB są na tyle dokładne, że również dla nowego adresu e-mail zostaną rozpoznane stare strony, znajomi itd. Pamiętaj, że Facebook daje spore możliwości rekonfiguracji konta, włącznie ze zmianą nazwy użytkownika, imienia, nazwiska, wycofaniem polubień, usuwaniem ze znajomych i oznaczeń. Jeśli nie chcesz usuwać całego profilu, to rozwiązanie, choć bardziej czasochłonne, będzie równie skuteczne, tym bardziej że zachowasz pełną kontrolę nad udostępnianymi informacjami. Do chwili obecnej nie można na FB połączyć kont, więc jeśli chcesz zamknąć tylko jedno z dwóch, możesz dane przenieść tylko ręcznie lub przez narzędzie pobierania danych.
Jeśli szukasz informacji o zamianie profilu na fanpage lub na odwrót, sprawdź tę informację.

Jak sprawdzić ilość znajomych na FB?

Ilość znajomych wyświetla się w głównym oknie portalu po przejściu do swojego profilu przez kliknięcie własnego imienia obok paska wyszukiwania. Liczba wyświetlająca się na zakładce „Znajomi” to ilość znajomych. Aktualizuje się ona na bieżąco, więc nawet jeśli dodajesz lub usuwasz kogoś ze znajomych, po odświeżeniu strony wartość zostanie zaktualizowana. Po wejściu w zakładkę znajomi otworzy się okno, w którym będzie można sprawdzić znajomych o różnym statusie. Analogiczne okna znajdują się w różnych miejscach w aplikacji uruchomionej na smartfonie lub tablecie i tam także wartości są zmieniane w czasie rzeczywistym. Ilość znajomych zawsze jest poprawna – jeśli nie widzisz niektórych postów na ścianie, może to oznaczać, że je wyłączyłeś, lub dana osoba znajduje się w grupie „dalszych znajomych”.

Facebook-Friends

Jak znaleźć na Facebooku kto nas odwiedza?

Facebook nie daje możliwości podejrzenia osób, które sprawdzają profil (jaką daje naprzykład LinkedIn). Podobną funkcjonalność mają inne portale społecznościowe, ale w przypadku FB jej brak. Istnieją różne wtyczki, które miałyby na to pozwalać, ale one nie działają. Bardziej kreatywne pokazują ostatnie konwersacje, te mniej dopracowane – nic. Wiele z tych mini-programów jest podejrzewanych o zawartość złośliwego kodu, żaden nie został pozytywnie zweryfikowany i oceniony przez społeczności użytkowników przeglądarek, większość jest dostępna odpłatnie. Facebook nie ma żadnego kodu, który pozwalałby na sprawdzenie, kto oglądał czyj profil, więc nie ma też możliwości stworzenia działającego dodatku, który na to pozwoli.

Jak usunąć fanpage na FB?

Usunięcie fanpage’a na FB nie jest trudne, a fakt, że ciężko znaleźć tę opcje wynika z faktu, że modele stosowane w amerykańskich menu nieco różnią się od polskich, dlatego położenie odpowiednich opcji jest niezbyt intuicyjne. Aby usunąć fanpage na Facebooku, należy wejść w ustawienia strony, edytować opcje i znaleźć link „usuń stronę” na samym dole listy możliwości. Usunięcie fanpage’a jest procesem nieodwracalnym. Prawdopodobnie zostaje zachowana na pewien okres kopia na serwerach FB, jednak nie jest ona dostępna i nie może zostać przywrócona nawet na prośbę użytkownika, dlatego decyzję o usunięciu strony firmowej warto dobrze przemyśleć.

Jak sprawdzić kto odszedł ze znajomych na FB?

Sprawdzanie byłych znajomych na FB może nie być proste. Nie da się sprawdzić, kto odszedł ze znajomych na FB, jeśli osoba ta zamknęła swoje konto. Można dowiedzieć się tylko o zerwanej znajomości z właścicielami istniejących wciąż kont. W tym celu należy przewinąć w dół na osi czasu i odnaleźć jeden z postów informujących o zawarciu znajomości. Po jego kliknięciu wyświetli się lista znajomych dodanych mniej więcej w tym okresie – przy niektórych może pojawić się przycisk „dodaj znajomego”, co w praktyce oznacza, że już znajomymi nie jesteście. To samo oferują pewne skrypty możliwe do doinstalowania jako dodatki do najpopularniejszych przeglądarek, jednak są one dość awaryjne i często znikają z repozytoriów dodatków lub nie są dostosowane do zmieniających się realiów programistycznych FB. Nie można sprawdzić listy usuniętych znajomych i odróżnić osób usuniętych przez nas od tych, które same „skreśliły się” z listy znajomych.

Jak zmienić adres strony na Facebooku?

Facebook oddaje do dyspozycji użytkowników bardzo proste narzędzie służące do zmiany nazwy użytkownika. W praktyce zmiana nazwy użytkownika będzie owocowała zmianą adresu strony. W przypadku profilu indywidualnego, można to łatwo zrobić z ustawień, natomiast w każdym przypadku – również profili firmowych – można skorzystać z adresu http://www.Facebook.com/username/. Co ważne, aby można było zmienić adres strony, trzeba mieć co najmniej 25 fanów do niej przypisanych, a samą decyzję o nadaniu nazwy warto trzykrotnie przemyśleć, ponieważ, podobnie jak w przypadku nazw profili indywidualnych, jej zmiana jest niemożliwa po jednokrotnym ustawieniu – innymi słowy, raz ustalona nazwa zostaje już na zawsze przypisana do strony.

Jak dodać redaktora na FB?

Funkcja redaktora daje mniejsze uprawnienia niż administratora, ale zdecydowanie większe niż gościa, przede wszystkim z prawem do pisania na tablicy, a nie w bocznym panelu. Jak dodać redaktora lub zrobić kogoś administratorem lub moderatorem albo te uprawnienia odebrać? Po wyborze z menu ustawień strony lewa kolumna menu zawiera między innymi opcję „Role na stronie”. Po jej kliknięciu można nadawać i odbierać uprawnienia. Co ważne, role można nadać jedynie znajomym lub fanom danej strony, natomiast po usunięciu takiej osoby z grupy znajomych lub fanów automatycznie zostanie usunięty również przydział roli. Zmian można dokonywać wielokrotnie, nie ma też ograniczeń co do liczby osób posiadających określone uprawnienia, jednak ze względów praktycznych lepiej jest nie rozdawać ich zbyt często.

Facebook – jak odzyskać hasło?

Żeby zwiększyć szanse na odzyskanie hasła przede wszystkim warto uzupełniać dane, o które prosi strona, ponieważ mechanizmów uwierzytelnienia jest kilka: podanie daty urodzenia, zidentyfikowanie znajomych na oznaczonych zdjęciach, udzielenie odpowiedzi na pytanie pomocnicze i wykorzystanie zaufanych kontaktów. Przydać się może również numer telefonu, szczególnie do odzyskiwania hasła z poziomu aplikacji mobilnej. Warto dodać, że identyfikacja znajomych i podanie daty urodzenia są w zasadzie mechanizmami obligatoryjnymi, a więc nie trzeba nic robić, aby móc z nich korzystać, natomiast w pozostałych przypadkach trzeba zadbać o to, aby te opcje były włączone – należy podać dane i uzupełnić zaufane kontakty. O nowe hasło można poprosić z poziomu strony logowania lub bezpośrednio pod adresem https://web.Facebook.com/recover/initiate.

Jak zmienić wygląd Facebooka?

Facebook jest dość konserwatywnym portalem pod kątem wyglądu, jeśli nie liczyć nowych boksów reklamowych. Zmiana wyglądu nie jest możliwa z poziomu samego Facebooka – ma on tylko jeden schemat graficzny (nie licząc przypisanych dla urządzeń mobilnych). Można natomiast wykorzystać dodatki takie jak Stylish z gotową galerią stylów dla stron, w tym wielu szablonów dla Facebooka albo rozszerzeń współpracujących z AdBlock, które pozwalają blokować konkretne elementy na stronie (można też filtry tworzyć ręcznie, choć to czasochłonne). Ten drugi sposób pozwala na ukrycie wybranych elementów, a Stylish pozwala zmienić wygląd FB zdecydowanie bardziej kompleksowo. Oba sposoby są dostępne dla większości popularnych przeglądarek po instalacji dodatków.

Jak zabezpieczyć Facebook?

Zabezpieczenie Facebooka nie jest trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o zasadach uniwersalnych: regularnej zmianie bezpiecznych haseł, niepodawaniu ich nikomu innemu, nieudostępnianiu konta i wylogowywaniu się (szczególnie na komputerach ogólnodostępnych). W opcjach zabezpieczenia konta ponadto można ustawić parametry zaawansowane: szyfrowanie połączenia, uwierzytelnianie dwuetapowe czy włączyć powiadomienia o logowaniu – system automatycznie wyśle SMS, jeśli logowanie nie będzie zgodne z pewnymi regułami (oczywiście algorytm wykrywania zagrożeń nie jest jawny). Jak zabezpieczyć Facebook jeszcze silniej? Hasłem jednorazowym – włączyć ją można w zakładce Facebook Mobile w ustawieniach konta. Najważniejszym sposobem jest jednak zachowanie informacji poufnych tylko dla siebie. Zgodnie z raportami FB, większość włamań na konto spowodowana jest tym, że użytkownicy świadomie udostępnili komuś hasło.

Jak edytować stronę na Facebooku?

Jak można edytować stronę na FB? Jest na to kilka sposobów, przy czym oczywiście wiele zależy od tego, jakie parametry chcesz zmienić. Przede wszystkim zaprzyjaźnij się z paskiem, który pojawia się w okolicy zdjęcia profilowego. Jeśli wybierzesz dostępny tam przycisk „Ustawienia”, zostaniesz przeniesiony do strony edycji. Z menu po lewej stronie możesz wybrać zakres zmian, jakie chcesz wprowadzać, a następnie w głównym oknie edytować poszczególne opcje. To, jakie zmiany możesz wprowadzać, jest zależne od przypisanej do Twojego konta roli na stronie. Pełne ustawienia znajdują się pod kontrolą administratora, redaktor ma ich również sporo, moderator niewiele. Poza tym można edytować stronę dzięki przyciskom pojawiającym się przy postach, wpisach, zdjęciach itd., jednak głównym obszarem zainteresowania powinien być obszar zdjęcia tła wykorzystywany jako menu użytkownika zarządzającego stroną.

Jak wysłać wiadomość do administratora Facebooka?

Na początek warto sobie zdać sprawę z tego, że nie ma możliwości wyboru, kto z obsługujących stronę będzie odpowiedzialny za daną konwersację. Wysyłając wiadomość stronie, wysyłasz ją w istocie administratorom i redaktorom, ponieważ obie te grupy użytkowników mają uprawnienia pozwalające na odczytywanie i odpowiadanie wiadomości od użytkowników. Jedynym sposobem na to, by wysłać wiadomość do administratora Facebooka (kontaktu bezpośrednio z daną osobą), jest kontakt przez jej profil prywatny, co jest raczej nieeleganckie, jeśli sprawa dotyczy strony firmowej. Aby wysłać wiadomość do obsługujących stronę, należy, analogicznie jak w przypadku wysyłki wiadomości na profil prywatny, kliknąć po prostu w przycisk „Wyślij wiadomość” znajdujący się w okolicy obrazu tła. Można to zrobić również z poziomu podstrony wiadomości, ale nie jest to wygodniejsza opcja.

Jak sprawdzić kogo usunąłem ze znajomych?

Dzięki przewinięciu osi czasu w dół i podglądzie z poziomu starego postu dodanych wówczas znajomych można dowiedzieć się, kogo można zaprosić do grona znajomych – jeśli można kogoś zaprosić, to znaczy, że nie ma go obecnie w gronie przyjaciół, nawet jeśli kiedyś był. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, kogo usunąłeś ze znajomych, to sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ nie ma możliwości rozróżnienia osób, które usunąłeś od tych, które np. zamknęły konto lub same usunęły ciebie. Możesz dowiedzieć się, czy jesteście znajomymi, ale nie dowiesz się, kto zerwał znajomość. Przy okazji – nie musisz ręcznie scrolować całej osi czasu, ale możesz skorzystać z jednego ze skryptów, które robią to automatycznie, jednak one nie zawsze działają, a metoda ręczna – tak.

Jak usunąć fanpage?

Pytanie o to, jak usunąć fanpage pada dość często. Zanim jednak wykonasz wszystkie instrukcje, przeanalizuj, czy zamknięcie fanapge’a jest konieczne – to działanie pociąga za sobą nieodwracalne konsekwencje. Odtworzenie strony odbywa się od zera, a więc wymaga olbrzymiego wysiłku. Jeśli jednak uważasz, że usunięcie fanpage’a jest konieczne, wejdź kolejno w ustawienia → ustawienia strony i usuń fanpage przyciskiem znajdującym się u dołu. Pamiętaj, że prawo do usunięcia strony mają tylko osoby, które są jej właścicielami. Nie wystarczą uprawnienia moderatora, redaktora ani nawet administratora, jeśli nie jesteś również właścicielem. Usunięcie profilu wiąże się z usunięciem wszystkich opublikowanych danych, ale nie oznacza, że nie możesz założyć nowej strony i nie ma wpływu na profil prywatny.

Jak zmienić administratora strony na Facebooku?

Jak zmienić administratora strony na FB? Czy jest to trudne i jakie uprawnienia trzeba mieć? Zarządzanie rolami – nie tylko rolą administratora – odbywa się z poziomu ustawień danej strony. Aby zmienić administratora strony na Facebooku, należy wybrać z menu po lewej stronie pozycję „role na stronie” i przy nazwisku osoby, której chcesz odebrać uprawnienia administratora, kliknąć krzyżyk. Pamiętaj, że odwołanie uprawnień ma skutek natychmiastowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby daną osobę, usuniętą na przykład przez pomyłkę, ponownie mianować administratorem lub nadać jej nową rolę z niższymi uprawnieniami (redaktora, moderatora, reklamodawcy lub analityka). Aby dodać nowego administratora, należy wpisać imię i nazwisko danej osoby lub adres e-mail, jeśli nie jest ona Twoim znajomym.

Jak zdobyć dużo like na FB?

Pytanie o to, jak zdobyć dużo like na FB jest jednym z najważniejszych, jakie może sobie zadać administrator strony. Niestety nie ma tu prostej odpowiedzi w stylu „wejdź w ustawienia i kliknij”. Zdobycie fanów to trudne zdanie, które wymaga użycia więcej niż jednego narzędzia: można wykorzystywać reklamę w formie postów sponsorowanych, można przekierowywać na profil społecznościowy z innych stron internetowych, można wysyłać zaproszenia do polubienia strony do grona swoich znajomych, można też – i jeśli chodzi o ilość, a nie jakość lajków, to rozwiązaniem może być ich kupno np. na allegro (choć nadal jest to naruszaniem regulaminu Facebook – dlatego nie polecamy). Po zdobyciu fanów trzeba też ich jeszcze utrzymać, a to już kwestia publikowania odpowiednio ciekawych postów.

Jak sprawdzić kto mnie wyrzucił ze znajomych na FB?

Jeśli miałeś wielu znajomych i nagle ich ilość zaczęła spadać, z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak sprawdzić, kto cię wyrzucił ze znajomych na FB. Niestety, nie ma prostego sposobu, który pozwoli na otrzymanie wyraźnej listy osób, które usunęły cię ze znajomych. Możesz sprawdzić, z kim byłeś, ale już nie jesteś znajomym – należy przewinąć w dół osi czasu, odszukać post z kategorii „nowi znajomi” i z kryjącej się za nim listy wyłowić nazwiska osób, które możesz dodać do znajomych, co oznacza, że teraz znajomymi nie jesteście. Facebook jednak nie informuje o przyczynie zerwania znajomości: równie dobrze ktoś mógł wyrzucić ze znajomych ciebie, ty jego, albo konto twojego znajomego zostało zamknięte. Te informacje nie są dostępne.

Jak zrobić profil prywatny na FB?

Facebook jest domyślnie siecią społecznościową, więc opcja stworzenia prywatnego profilu wymaga odrobiny wysiłku. Najłatwiej mają użytkownicy poniżej 18 roku życia, dla których domyślnie większość ustawień nie może zostać podniesiona na poziom widoczności globalnej. Pozostali muszą dokładnie przejrzeć wszystkie ustawienia w poszukiwaniu ikonki kuli ziemskiej lub słowa „widoczność”. Facebook daje różne poziomy prywatności: najbardziej ścisły poziom widoczności to „tylko ja”, a nieco wyżej „znajomi” i „znajomi znajomych”. Ustawienia te można z poziomu edycji konta ustalić domyślnie, a więc dla wszystkich nowych postów oraz dla informacji o sobie, natomiast później przy dodawaniu postu lub zdjęcia można nadpisać ustawienia, dla konkretnej treści ustalając inny poziom widoczności.

Od jakiego wieku mozna miec FB?

Facebook nie jest portalem dostępnym dla wszystkich, jednak odpowiedź na pytanie o to, od jakiego wieku można mieć FB, jest bardziej złożona. Administratorzy portalu ustalili, że dolnym progiem dostępności FB jest 13 lat. Próg ten jednak jest w niektórych krajach niższy (w Polsce obowiązuje), natomiast co do zasady nie ma mechanizmu, który skutecznie blokowałby rejestrację użytkownikom młodszym – ich konta zgłasza się do zamknięcia przez dedykowany formularz. Warto też pamiętać, że osoby między 13 a 18 rokiem życia nie mają dostępnej opcji publicznej widoczności postów – mogą publikować informacje jedynie o widoczności do „znajomi znajomych” włącznie. Po przekroczeniu progu 18 lat opcja „publiczne” zostanie włączona automatycznie.

Jak włamać się na FB?

Facebook jest dość bezpiecznym serwisem i nie można „przez przypadek” przejąć czyjegoś konta, jednak są sposoby na to, aby włamać się na FB. Statystyki pokazują, że najskuteczniejsza metodą jest nadal phishing, a po nim inne ataki socjotechniczne. Można też przejąć kontrolę nad maszyną fizyczną, z której użytkownik loguje się do FB i pozostawił aktywną sesję. Przejęcie kontroli nad przesyłanymi danymi nie jest proste, a siłowe złamanie zabezpieczeń, szczególnie dla konta, którego użytkownik uruchomił mechanizmy zabezpieczające, jest dla amatora niemożliwe. Profesjonalista zaś swoich metod pracy nie zdradzi. Najsłabiej zabezpieczone są obecnie aplikacje mobilne, ale i one są trudne do pokonania.

Jak usunąć konto na FB?

Facebook przez jakiś czas przenosił opcję zamykania konta w różne miejsca swojego menu, obecnie jednak jej położenie jest stałe; korzystanie z linku usuń konto w ustawieniach konta, nie jest tak naprawdę sposobem na jego trwałe zamknięcie, tylko zablokowanie (choć trwałe). Zgodnie z informacjami, jakich udziela Facebook, jeśli masz pewność, że konto nie jest ci do niczego potrzebne, musisz się zalogować do Facebooka i skontaktować się z obsługą przez link https://web.Facebook.com/help/delete_account. Pamiętaj, że trwałe usunięcie konta oznacza, że nie będzie ono dla nikogo dostępne – dotyczy to także pracowników technicznych FB. Pozostaną jednak publicznie widoczne dane, które współdzielisz z innymi – znajomi zachowają wiadomości, zdjęcia wstawione na ich tablicach, komentarze itd.

Spodobał Ci się nasz poradnik?

Myślisz że pomoglibyśmy Twoim znajomym? Podziel się z nimi linkiem na Facebooku.

[mashshare]

Z góry dziękujemy! : )

5 komentarzy

 1. Jakby ktoś znał odpowiedź na moje pytanie to proszę o info.

  Czy jeśli usunę kilku znajomych z FB, a następnie zmienię nazwę profilu np z Janina Nowak na Jan No i ustawienia prywatności tak żeby mój nowy profil był niewidoczny w wyszukiwarce to czy Ci byli znajomi wpisując starą nazwę Janina Nowak będą widzieli mój profil pod nazwą Jan No ?

  • Moim zdaniem nie będą widzieli nic już w momencie, kiedy wypiszesz ich ze Znajomych i zmienisz profil na inny niż publiczny. Po zmianie imienia/nazwiska nikt wpisujący Janinę nie powinien wejść na Jan No, ale warunkiem jest zmiana prywatności, bo nie wiadomo, czy gdzieś tam nie zostawiłaś nazwiska.
   Ale – zeby dokonać takiej zmiany skutecznie, musisz wywalić wszystkie lajki świata, jakie dałaś. Obojętnie, czy jesteś osobą publiczną/nie publiczną, jeśli zalajkujesz mój post, to cały świat zobaczy to, bo mój profil jest publiczny. Po twojej zmianie nazwiska zmienia się też nazwisko na lajku. Taka oto prywatność FB:)
   Proponuję kompletnie nowe konto. Ale zanim to uczynisz, usuń zdjęcia (metatagi mogą cie skojarzyć, usuń numery telefonów – zmien go po prostu, bo FB może dostać Twój numer od kogos innego przez MG). I ta lista rzeczy jest dłuuuuuuuga.
   Zablokuj te osoby. I już.

 2. Jak sprawdzić kto mnie wyrzucił ze znajomych na FB?

  Jest prosty sposób. Zainstalować wtyczkę (Opera) FB Purity 😛

 3. Facebook prosi mnie o potwierdzenie tożsamości poprzez wysłanie kody na nr tel., jednak nie pojawia się żaden numer do wyboru i takim sposobem nie mogę dostać się na swój profil na fb na laptopie, więc nie mogę np.dodawać komentarzy jako moja strona, bo z telefonu się nie da (lub ja nie potrafię). Założyłam nowe konto, aby dodać je jako moderatora mojej strony na fb, ale kiedy wpisuję imię i nazwisko, to się nie pojawia ta osoba. Jesteśmy znajomymi, strona polubiona. Czy moderatorem nie może być nowe konto na fb? Czy jaki jest problem?

 4. Co zrobić gdy zniknie pasek menu, który umożliwia wylogowywanie się i pokazuje różne powiadomienia? Już dwa dni nie mam, i na każdej przeglądarce i na różnych nośnikach. Odświeżałam, usuwałam historię i nic nie dawało. Jaka może być przyczyna tego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *