wtorek , 23 kwietnia 2024

Najlepsze Polskie Blogi Finansowe 2023.


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Blogi finansowe… Z każdym rokiem, można zaobserwować zdecydowany wzrost odsetku społeczeństwa, który stara się żyć w zgodzie ze swoim budżetem oraz rozsądnie zarządzać swoimi finansami, biorąc pod uwagę wiele aspektów.

Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność wśród internautów zdobywają blogi finansowe, które z rozmachem przebijają się w rankingach, a stron, które możemy odwiedzić aby z powodzeniem zajmować się swoimi finansami jest niezliczenie dużo. Co istotne polskie blogi finansowe, zajmują wysoką pozycję wśród światowych odpowiedników.

Najlepsze Polskie Blogi Finansowe o Kosztach Domowych i Osobistych

Jak więc wybrać te najbardziej odpowiednie? Jest to zdecydowanie kwestia bardzo indywidualna. Nie chodzi tu jedynie o styl pisania bloga, który na pewno też jest ważnym wyznacznikiem. Chodzi przede wszystkim o to, aby dobrać konkretny styl inwestowania do własnych potrzeb.

Czytając różne poradniki należy również pamiętać aby podchodzić do nich z pewnym dystansem, zawsze weryfikować przedstawione informacje i przepuszczać je przez filtr własnych potrzeb. Nie da się więc jednoznacznie określić jakie są najlepsze blogi finansowe gdyż zawsze będzie to podlegać jedynie subiektywnej opinii. Postaramy się oczywiście skupić jedynie na polskich blogach finansowych.

Ciężko w takim wypadku o jednolity ranking blogów finansowych.
Jakie są najlepsze blogi finansowe?

Jak oszczędzać pieniądze?

Jednym z najbardziej popularnych twórców, w kategoriiblogi finansowe 2019” z pewnością wymienić należy ten autorstwa Pana Michała, który jak sam mawia – ma jedno zboczenie, skrupulatnie spisuje wszystkie swoje wydatki i przychody. Jest to jeden z najlepszych blogów finansowych i mowa tu oczywiście o stronie „jak oszczędzać pieniądze” (www.jakoszczedzacpieniadze.pl), który od dawna raczy nas swoim przedsiębiorczym duchem i pozwala zgłębiać najciekawsze finansowe zagadnienia.

Blog finansowy Subiektywnie o finansach

Obok należy zestawić stronę tworzoną przez Pana Samcika, który przez wielu jest uważany za niekwestionowanego lidera, kiedy chodzi o najlepsze blogi finansowe. We wszelkich rankingach blogowych z pewnością zasługiwałby na wysokie miejsce, a to ze względu na doświadczenie jakie sam autor posiada. Pan Maciej jest dziennikarzem ekonomicznym Gazety Wyborczej, także jest wielce doświadczony zarówno w sferze dziennikarskiej jak i ekonomicznej.

Wyróżnia się wysoką merytoryką i przede wszystkim częstotliwością swoich wpisów, których potrafi pojawić się kilka dziennie. Jest to twórca konkretny, który skupia wszystkie swoje siły na inwestowaniu oraz jego zasadach, wspierając przy tym wielu ludzi w ich walce z (niesprawiedliwymi często) instytucjami. Blog Pana Macieja znajdziemy pod adresem https://subiektywnieofinansach.pl/ (nowy adres od pewnego czasu).

App Funds – blog finansowy

Kolejnym arcyciekawym przykładem na ciekawe blogi o finansach będzie z pewnością blog o dosyć ciekawej nazwie czyli AppFunds https://appfunds.blogspot.com/. Znajdziemy tam wiele ciekawych i przede wszystkim przydatnych informacji.

Jest to strona prowadzona przez Pana Zbigniewa Papińskiego, który słynie ze swojego zdrowego rozsądku i mądrego podejścia do tematu rynków finansowych. Jest on bardzo systematyczny oraz merytoryczny, a wartość wyniesiona z kolejnych wpisów z pewnością trzyma stale wysoki poziom.

Niezależne finanse czyli Independent Trader blog

Nie można w takim rankingu pominąć autora jakim jest Trader21. Blog independenttrader.pl jest tak rozbudowany tematycznie, że niektórzy zwykli go już nazywać portalem finansowym. Znajdziemy tam wiele ciekawych informacji, poczynając od tych z blogów o finansach domowych, finansach osobistych, na międzynarodowych rynkach kończąc. Pod każdym wpisem rozwijają się często ciekawe dyskusje na temat aktualnego tematu. Na pewno warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z tematem. Autor opisywanego tutaj bloga prowadzi również płatne szkolenia inwestycyjne, co może być dla wielu początkujących bardzo przydatne. Informacje o szkoleniach znajdziemy oczywiście na blogu, gdzie Trader21 podpowiem również do kogo konkretnie można się zwrócić, aby zacząć swoją przygodę z brokerami. Wszystkie współprace autora na pewno wpływają niejako na tematy oraz niektóre wpisy. Podaję również bezpośredni link prowadzący do tego bloga finansowego: https://independenttrader.pl/.

Z innej beczki czyli Moja Przyszła Emerytura

Na blogu znajdziemy dużo informacji o tym jak samodzielnie zadbać o przyszłą emeryturę. Nie jest przecież tajemnicą, że obecny system emerytalny nie pozwala ze spokojem spoglądać w przyszłość. Nic więc dziwnego, że plany emerytalne i oszczędzanie we własnym zakresie są tematem wielu debat i rozmów, oraz przewijają się w najlepszych blogach finansowych.

Autor opowiada o sposobach oszczędzania oraz systemach IKE oraz IKZE. Podawane są również przykłady i cała historia rozwoju polisy ubezpieczeniowej samego autora. Warto zapoznać się również z tą pozycją.
Bezpośredni link do strony: http://www.mojaprzyszlaemerytura.pl/.

Żyj mądrzej. Live Smarter

Większość z Was z pewnością zetknęła się już z problemami życia codziennego i ciągłą potrzebą dobrego balansowania budżetu domowego. Wielu zapewne poszukuje również porad jak sobie z nim poradzić oraz jak ulepszyć wypracowane już własne metody. W tym również mogą pomóc nam blogi. Jednym z najciekawszych, który może nam podsunąć ciekawe pomysły na oszczędzanie jest blog Live Smarter. Autor podsuwa nam ciekawe pomysłu oraz przeróżne informacje o aktualnych promocjach jakie oferują banki. Informacje autora są bardzo rzetelne a przede wszystkim systematyczne.

Link do bloga: https://livesmarter.pl/

Wiele przydatnych informacji oraz rankingów na temat lokat bankowych znajdziemy również na wielu wcześniej wspomnianych już stronach jak, np. blog Jak Oszczędzać Pieniądze.

Jak sobie radzić. Blog zaradny finansowo.

Jeżeli chodzi o kwestie balansowania naszego codziennego budżetu, dobrym posunięciem będzie zajrzenie na stronę zaradnyfinansowo.pl.

Jest to blog bardzo dobrze zorganizowany, po którym łatwo się poruszać. Podsuwa nam sporo pomysłów jako blog o finansach domowych czy bardziej blog o finansach osobistych. Co ważne, jest już dosyć długo na rynku blogowym i bardzo dobrze się na nim trzyma.
Link do treści: https://zaradnyfinansowo.pl/

Finanse od Kuchni czyli kobieca część zestawienia

Kobieca część naszego zestawienia. Bardzo dobrze poukładane i ciekawe informacje.

Dużo przydatnych treści. Z miejsca da się zauważyć kobiecą rękę, ponieważ wszystko jest tu schludne i poukładane. Za autorką jest oczywiście ogromny background, ponieważ jest ona finansistką, możemy wiec być spokojny jeżeli chodzi o jej porady. Porady Pani Kasi Iwanoskiej znajdziemy pod adresem https://finanseodkuchni.pl/

Kolejne z ciekawych blogów finansowych z kobiecym spojrzeniem, które warto odwiedzić to na przykład Finanse Na Obcasach autorstwa Pani Magdy czy chociażby Kobiece finanse, które wychodzą spod „pióra” autorki książki pod tytułem „Pieniądze dla Pań”. Zajrzyjcie też na stronę Oszczędniczki.

Wszystkie linki do blogów finansowych pod spodem:
https://finansenaobcasach.info/
https://kobiecefinanse.pl/
http://oszczednicka.pl/

WynajMISTRZ – blog finansowy podejmujący temat wynajmu

Ogromna część czytelników myślących już o poważnych inwestycjach, z zabezpieczeniem na odległą przyszłość z pewnością myśli o inwestycjach mieszkaniowych. Trudno się temu dziwić, jest to w końcu jeden z lepszych sektorów inwestycyjnych, a wiadomo że skoro jest popyt, to jest też podaż. W kategorii blogów mieszkaniowych i nieruchomościowych wyróżnia się chociażby WYNAJMISTRZ. Znajdziemy tam wszystko co dotyczy najmu mieszkań, rozliczeń podatkowych i wszystkich aspektów z wynajmem związanych.
http://wynajmistrz.pl/

Mój nowy, wspaniały dom czyli Mieszkanicznik – wolność finansowa

Blog o wdzięcznej nazwie jakim jest Mieszkanicznik jest wszystkim tym, czego potrzebują mieszkaniowi inwestorzy. Opowiada i daje przykłady mieszkań, które z totalnych ruder i miejsc, na które ciężko patrzeć zmieniają się w piękne mieszkania pod inwestycje i wynajem. Znajdziemy tam ciekawe metamorfozy a nawet poradniki typu Do It Yourself (DIY). Na pewno warto tam zajrzeć nawet jeżeli planujemy remont.

Można dzięki temu dużo zaoszczędzić. Z blogu dowiemy się między innymi jak doposażyć nasze mieszkanie starszymi, skazanymi na banicję przedmiotami czy jak ograniczyć koszty dużego remontu. Możemy podejrzeć również zdjęcia z wielu metamorfoz i zdobyć dzięki temu ciekawe inspiracje. Wszystko w niskim budżecie i zdrowym rozsądku.
Link do strony: http://mieszkanicznikodpodszewki.pl/

Rozsądni bracia

Wszyscy zapewne najbardziej ufamy słowom doświadczonych profesjonalistów. Tak jest w przypadku bloga Rozsądni bracia. Autorami są tu trzej bracia, którzy finansowo zajmują się deweloperką i inwestują w nieruchomości.

Na blogu znajdziemy wszystko co potrzebne do inwestycji deweloperskich. Jest to główna oś bloga i właściwie wszystkie wpisy skupiają się na tym temacie. Znajdziemy tam dużo rozmów z inwestorami, pełno relacji z najważniejszych deweloperskich wydarzeń oraz pełno porad dla łaknących wiedzy, przyszłych inwestorów.

Pan Michał Stopka o ekonomii, inwestowaniu, gospodarce i metodach wyceny

Jedną z ciekawszych pozycji dla wszystkich tych, którzy w finansach postawili już pierwsze kroki i poszukują dogłębnych analiz z dziedziny (głównie) mikroekonomii z pewnością będzie pozycja Pana Michała Stopki, który jest profesjonalnym inwestorem.

Znajdziecie tam szereg analiz i wyliczeń, dużo wykresów i ciekawych spostrzeżeń. Oprócz prowadzenia działalności stricte blogowej, na stronie Pana Michała dostaniemy również dostęp do specjalnych kursów i szkoleń oraz e-booków, które są systematycznie uzupełniane. Wszystko to pod adresem https://www.michalstopka.pl/.

Prosto ze Stanów. Słomski US – blog ekonomiczny

Ciekawym spojrzeniem na temat dla wielu może okazać się to serwowane proste ze Stanów Zjednoczonych od Pana Przemysława A. Słomskiego. Już na początku pozwala nam zapoznać się ze swoimi poglądami, dla których stworzył osobną zakładkę, w których opowiada się między innymi za systemem oparcia złotówki na złocie, przywróceniem kary śmierci, czy chociażby legalizacją aborcji. Możemy więc zapoznać się z autorem a nawet podyskutować z nim pod niektórymi postami. Link do strony: http://slomski.us/.

W przedsiębiorstwie liczą się tylko wyniki

Przedsiębiorczość i rozwój są ostatnimi czasie w Polsce tematem wielu rozważań i rozgrywek politycznych. Nie da się po prawdzie uniknąć tego tematu, mówiąc o inwestowaniu i blogach finansowych, gdyż wszystko co związane z finansami jest całkowicie powiązane z przedsiębiorczością. Tutaj oczywiście również znajdziemy wiele ciekawych pozycji, które przybliżą nam świat finansów w dziedzinie małych i dużych przedsiębiorstw.
Jednym z takich przykładów jest blog autorstwa Pana Bartosza Popiela czyli Liczy się wynik. Pan Bartek dosyć intensywnie działa w świecie przedsiębiorców ale wielu z Was może kojarzyć go jako trenera rozwoju osobistego.

Jest autorem książek („Zrobię to dzisiaj” i „Przestań jęczeć i weź się do roboty – czyli jak wzbudzić motywację, podwoić produktywność i utrzymać koncentrację”) oraz można spotkać go na wielu konferencjach poświęconych rozwojowi. Oprócz działalności pisarskiej i blogowej prowadzi również wiele szkoleń na terenie całej Polski. Na jego stronie możemy zapoznać się z całą historią, która doprowadziła go do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Link do strony: https://liczysiewynik.pl/kim-jestem/

Podcast dla biznesu

Innym podejściem do przekazywania informacji finansowych wykazał się autor strony Mała Wielka Firma. Jest to właściwie nie blog a podcast dla biznesu, rozwoju i jak sam określa autor przyjemności słuchania. W każdy poniedziałek znajdziemy tam między innymi porady na temat marketingu, sprzedaży, produktywności, zatrudniania i wielu, wielu innych.

Prowadzi go Pan Marek Jankowski, przedsiębiorca, który jest właścicielem sp. z.o.o. w Polsce oraz spółki limited w Wielkiej Brytanii. Na co dzień przebywa na wyspach i to stamtąd dociera do słuchaczy.

Jak zarabiać pieniądze.

Ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają konkretnych pomysłów na to jak pomnożyć swój kapitał oraz sprawić aby mieć w portfelu coraz więcej pieniędzy. Znajdziemy tam porady dotyczące najlepszych książek biznesowych, z których warto czerpać wiedzę, oraz wiele narzędzi online.
Link do strony: http://www.blog.jakzarabiacpieniadze.com.pl/

PODSUMOWANIE:

Powyższy wpis jest to całkowicie subiektywny ranking blogów finansowych i należy taktować go raczej jako podpowiedź w jakich miejscach szukać konkretnych podpowiedzi na temat finansów domowych, osobistych i nie tylko . Składa się na niego wiele pozycji, które możemy skategoryzować na:

  • Finanse osobiste
  • Inwestowanie i nauki ekonomiczne
  • Inwestowanie i zarządzanie w nieruchomościach
  • Przedsiębiorczość i pomnażanie kapitału

Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie, a już na pewno będzie wiedział od czego zacząć poruszanie się po świecie ciekawych blogów finansowych. Oprócz takich oczywistych pozycji jak te wszystkie wymienione wyżej, zdecydowanie zalecam lekturę książek, których całe mnóstwo posiadają najlepsze blogi finansowe, ale warto również zwrócić uwagę na serwis Youtube, oferujący ciekawe pozycje.

Mowa tu o doradczych kanałach ekonomicznych, których nie znajdziemy w rankingu blogów finansowych 2017, 2018 i 2019 ;). Pierwsze kanały jakie przychodzą mi na myśl to kanał Prosta ekonomia, który w bardzo ciekawy i prostu, obrazowy sposób tłumaczy odbiorcy zagadnienia z dziedziny finansów i ekonomii oraz Doradca TV, który potrafi zainteresować tematem.

Warto również śledzić strony www i wiadomości ekonomiczne, a nawet profile facebook’owe i twittery osób bezpośrednio związanych z dziedziną finansów. Tutaj również dobrze zacząć od lajkowania profili autorów blogów, które znalazły się w zestawieniu, gdyż dzięki nim możemy dotrzeć do kolejnych zakątków finansowego świata cyfrowego.

Zachęcamy oczywiście do dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz własnymi propozycjami blogów finansowych w komentarzach pod tym postem. Dyskusja zawsze pomaga.

Zobacz też:

 

 

 

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …