poniedziałek , 24 czerwca 2024
Home / Najlepsze blogi / Najlepsze Blogi Parentingowe – Ranking 2023

Najlepsze Blogi Parentingowe – Ranking 2023


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Blogi parentingowe ranking

Blogi parentingowe zajmują bardzo znaczącą pozycję w polskim internecie. Są bardzo wysoko na liście stron, które odwiedzają kobiety (ale nie tylko!) spodziewające się dziecka. Wychowanie nowego człowieka jest przecież bardzo trudnym i angażującym zadaniem, do którego należy się bardzo dokładnie przygotować.

Z pomocą przychodzą tak zwane blogi parentingowe, które pełnią rolę opiniotwórczą, ale przede wszystkim edukują. Autorki blogów parentingowych to przede wszystkim kobiety, matki, które opisują swoje własne doświadczenia. Nie od dziś wiadomo, że najłatwiej uczyć się na cudzych błędach, a tych na blogach znajdziemy bardzo wiele. Nie ma tam miejsca na wyssane z palca historie i niepoparte niczym teorie. W wychowaniu człowieka liczy się pewność i skuteczność. Stąd też ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju strony.

Coraz więcej blogów parentingowych znajdziemy w zestawieniach na najbardziej wpływowych blogerów roku. Świadczy to tylko o ich sile.
Poniżej możecie znaleźć, zupełnie subiektywny ranking blogów parentingowych.

Wychowanie nieperfekcyjne. Nieperfekcyjna mama.

Jednym z najpopularniejszych blogów w świecie parentingu. Nieperfekcyjna mama łamie stereotypy głośno mówiąc o tym, że mama nie jest to osoba, która powinna stać przy garach i poświęcać się wyłącznie macierzyństwu. Jest to, jak o sobie mówi, kobieta z krwi i kości, „matka polka”, w pełni świadoma swoich wartości. Jej hasło to „stop stereotypom” a sam tytuł bloga jest dosyć ironiczny, bo świadczy jedynie o łamaniu przez autorkę pewnych schematów, a na pewno nie o tym, że jest ona złą matką. Ania Dydzik, bo o niej mowa, ma 34 lata i jest mamą trójki dzieci.

Nie lada doświadczenie zdobyte w trakcie wychowywania 3 dziewczynek (ośmioletniej Martynki i czteroletnich bliźniaczek Liliany i Pauliny) pozwala Ani prowadzić bardzo ciekawy i poczytny blog. Pisze o wszystkim, daje ciekawe rady, wie jak ubrać dzieci oraz urządzić dom i nie nadwyrężyć przy tym domowego budżetu. Uczy luzu i czerpania przyjemności z codziennych spraw i odpuszczania sobie w wielu sytuacjach.

Na blogu znajdziemy również sekcję pod tytułem „Wasze wyznania”, gdzie pojawiają się ciekawe wpisy samych czytelników, którzy opisują swoje doświadczenia.
Link do strony: https://nieperfekcyjnamama.pl

Wychowanie zwariowane czyli Matka – wariatka.

Autorką bloga jest Wiola Wołoszyn, która styczność z dziećmi ma nawet w pracy. Wiola jest neurologopedą i wychowuje 2 synów. Ma również na swoim koncie serię książek dla dzieci, które według niej mają jedną zaletę: dzieci od niej nie uciekają.

Seria nosi tytuł „Jano i Wito” i składa się z 3 części: „Jano i Wito. W domu”, „Jano i Wito. W lesie”, „Jano i Wito. W trawie”. Dużą część jej bloga zajmuje część poświęcona samym mamom i temu jak o siebie zadbać, w co się ubrać oraz jak zorganizować czas dla samej siebie.

Wiola poleca książki, również te dla dorosłych, diety i wiele, wiele innych. Znajdziemy porady dotyczące wystroju wnętrz oraz opisy wielokrotnych podróży zagranicznych z punktu widzenia rodzica. Swój blog podsumowuje jednym zdaniem: o tym co dobre dla rodziców i dzieci.
Link do strony: https://matkawariatka.pl/

Męskie spojrzenie na wychowanie dzieci. Blogojciec blog parentingowy

Blogojciec to męskie spojrzenie na świat wychowywania dzieci. Jest to jeden z niewielu blogów stricte parentingowych pisanych przez mężczyznę, który na dodatek jest w tym świecie bardzo popularny. Kamil Nowak jest młodym ojcem odkrywającym świat razem z trójką swoich wspaniałych dzieci. Wierzy, że tak jak dzieci uczą się wielu rzeczy od rodziców, tak rodzice mogą się nauczyć wielu rzeczy od dzieci.

Blog jest dosyć skromny i prosty, co może być dla wielu osób jedynie zaletą. Nie znajdziemy w nim zbyt wielu zakładek, a raczej proste wpisy umieszczane jeden pod drugim. Jest za to specjalna strona stanowiąca niejako spis treści bloga. Kamil zdecydował na początku zapytać swoich czytelników o powód, przez który znaleźli się na jego stronie. Podzielił następnie swoje tematy na 5 różnych części. Pierwsza część, najbardziej rozbudowana to „Wychowanie dzieci”, druga część „O klapsach”, gdzie znajdziemy porady dotyczące zachowania w stosunku do niesfornych maluchów.

Trzecia część to „O rzeczach, które mówimy dzieciom”, czyli w skrócie o tym jak z dziećmi rozmawiać. Numer cztery to „Moja walka z firmami” traktująca o różnego rodzaju reklamach i kampaniach, które nie podobają się autorowi i część ostatnia to „I na koniec nieco humorystycznie”, gdzie znajdziemy sporo różnych przemyśleń. Kamil zajmuje się również tworzeniem kursów dla rodziców oraz szkoleniami. Wraz z Justyną stworzyli szereg kursów, z których korzystać mogą początkujący rodzice, ale nie tylko.
Link do strony: https://www.blogojciec.pl/

Rodzina bez granic. Travelling family

Tę pozycję z całą pewnością możemy zaliczyć do grona blogów parentingowych, ale również do grona blogów podróżniczych. Jest to bardzo ciekawa pozycja. Autorami jest polsko-niemieckie małżeństwo. Anna i Thomas poznali się w Brukseli podczas międzynarodowej konferencji dla dziennikarzy. Od samego początku dzielili ze sobą pasje do podróży i bardzo szybko zdecydowali, że chcą im poświęcić znaczną część swojego życia. Kiedy w ich życiu pojawiła się Hanna postanowili kontynuować swoje podróże we trójkę i stworzyć travelling family.

Podróżowali wokół Morza Czarnego, zwiedzili Kaukaz i Morze Kaspijskie, a to miał być dopiero początek. W międzyczasie podróżnicza rodzina powiększyła się o małą Milę, tak więc potrzebowali kolejnej małej walizki. We czwórkę wybrali się do Ameryki Centralnej. Zwiedzili Meksyk, Gwatemalę czy chociażby Honduras. Sami mówią o sobie, że są przykładem na „chcieć to móc”. Granice nie istnieją dla nich zarówno w podróżach, jak i w życiu całej rodziny.

Co dla wieli niewyobrażalne, oni realizują z największą pasją. Na blogu znajdziemy więc wiele porad dotyczących samych podróży oraz tego jak w podróży radzić sobie z dziećmi i jak wszystko zorganizować. Podróżowanie z dziećmi to nie lada wyzwanie, więc jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy swoje rodzicielskie obowiązki chcą raz na jakiś czas (a może na stałe) połączyć z pasją do podróży.

Znajdziemy tu również opisy różnych miejsc na świecie z czysto technicznego punktu widzenia. Blog podróżniczej rodziny zawsze zajmuje wysokie pozycje w rankingach blogów parentingowych.
Co istotne blog jest prowadzony w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Link do strony: https://thefamilywithoutborders.com/pl/

Obowiązkowa pozycja na liście, czyli Mama Ginekolog

Tej autorki akurat chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W ostatnim roku bije rekordy popularności. Nie tylko w rankingach blogsfery, ale również w mediach społecznościowych i świecie literackim. Nicole Sochacki-Wójcicka, bo o niej mowa, stworzyła pewnego rodzaju fenomen. Oparła go wyłącznie na swojej wiedzy i doświadczeniu. Nicole z wykształcenia jest ginekologiem-położnikiem.

Po studiach na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym doświadczenie zdobywała w jednym z najlepszych ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie w Londynie, a następnie w Warszawskiej Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM. W trakcie swojej pierwszej ciąży postanowiła założyć konto na Instagramie, a następnie Instablog, na którym dzieliła się poradami dotyczącymi ciąży i macierzyństwa z punktu widzenia ginekologa.

Swoją popularność zdobyła uświadamiając polskie kobiety na temat ich zdrowia i ciąży. Znajdziecie tu odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: czy wolno współżyć w ciąży? Jakie objawy w ciąży są „normalne”, a jakie niepokojące? Czy w ciąży wolno latać samolotem? A jak już dolecę na wakacje to czy można się opalać? Opowiada również o najczęstszych objawach i chorobach kobiecych oraz jak sobie z nimi radzić.

Nicole opiera się wyłącznie na sprawdzonych sposobach, a świadczy o tym chociażby fakt, że w tworzeniu treści na stronie pomagają jej inne specjalistki z różnych dziedzin medycyny. O jej sukcesie świadczy liczba obserwujących na Instagramie, która przekroczyła już pół miliona. Możemy liczyć tam na ciągłe relacje z jej życia, w którym dużo czasu poświęca również podróżom.

Jest również autorkom okraszonej wielkim sukcesem książki „Instaserial o miłości”, która sprzedała się w ogromnym nakładzie, a część dochodu z niej została przeznaczona na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdecydowanie polecam.
Link do strony: https://mamaginekolog.pl/

Mammy Doriska

Jest to spojrzenie na świat cudnej, pełnej energii, wesołej i szalona optymistki mieszkającej w Irlandii wraz z mężem i wspaniałymi córeczkami Lillią oraz Mią. Dorota to urocza blondynka, będąca miłośniczką życia i psów rasy Husky.

Autorka prowadzi cudny blog i videblog o życiu swoim i swojej rodziny, gdzie zgromadziła wierną rzeszę fanów. Na swoim blogu opowiada głównie o swoich córeczkach i wszystkim tym, co jest związane z wychowywaniem dzieci i wiążącymi się z tym trudami życia codziennego. To wspaniała, ciepła osoba pozytywnie nastawiona do życia. W przypadku tej autorki bardzo dużą rolę odgrywa kanał Youtube.

Na jednym z kanałów zgromadziła już ponad 260 tysięcy subskrybentów, których liczba nieustannie rośnie. Jest to obecnie główne źródło jej kontaktu z fanami. Sam kanał jest bardzo ciekawie prowadzony, a filmy są zawsze merytoryczne i dobrze nakręcone. Znajdziemy tam różnorodną tematykę, od ciekawostek z życia codziennego autorki, poprzez różnego rodzaju porady dla młodych mam, aż po modne w youtube’owym świecie haule zakupowe. A takich kanałów Dorota prowadzi aż 3.
W wielu rankingach blogów parentingowych Dorota zawsze zajmuje wysokie miejsca, co świadczy o jej profesjonalizmie oraz samo w sobie stanowi swoistą rekomendację.
Link do strony: https://www.youtube.com/channel/UClP0Ky2V9aFkV6t0WcjGkkQ

Najbardziej kreatywny blog parentingowy? Moje Dzieci Kreatywnie.

Ewa Wojtan, bo o Niej właśnie mowa, przedstawia swój blog jako jeden z najbardziej kreatywnych blogów parentingowych w Polsce i kiedy wymieniamy najpopularniejsze blogi parentingowe nie sposób o niej nie wspomnieć. Ewę co miesiąc odwiedza około 200 tysięcy czytelników, co w świecie blogsfery jest bardzo pokaźnym wynikiem. Każdy post powstaje z pasją, pomysłem i niebanalnym podejściem.

Autorka łączy swoje kilkuletnie doświadczenie pracy jako pedagog i wychowawca w domu dziecka oraz to zdobyte w trakcie prowadzenia licznych zajęć plastyczno – ceramicznych z dziećmi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jej blog jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Jest to również czynnik przyciągający co raz to nowych czytelników. Ewa prowadzi również kanał na Youtube gdzie ma już 15 tysięcy subskrypcji. Wyjątkowość bloga można dostrzec już na pierwszej stronie, która jest skonstruowana bardzo ciekawie i ucieka pewnym schematom.

Autorka prowadzi również różnego rodzaju warsztaty i zajęcia z dziećmi, na które można się zapisać właśnie poprzez jej stronę internetową. Pobierzemy tam również różnego rodzaju karty pracy przygotowane specjalnie dla maluchów. Są to różnego rodzaju kolorowanki, wycinanki, karty pracy. Znajdziemy tam pełno materiałów dzięki którym możemy pomóc maluchom w nauce języków albo nauce czytania.

Wszystko jest darmowe i gotowe do pobrania za pomocą jednego kliknięcia. Ewa na swoim blogu dużo uwagi poświęca tematowi jak pracować z dziećmi, jak pomagać im w rozwoju, jak angażować je w różnego rodzaju aktywności. Jest to bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć w trakcie wychowania naszych pociech. Warto więc odwiedzić blog i zapoznać się z metodami pracy z dziećmi.
Link do strony: https://mojedziecikreatywnie.pl/

Vlogsfera a Blogsfera. 10 minut spokoju.

Kolejny przykład na to, że w świecie blogów znajdujemy coraz więcej miejsca na tworzenie filmów i kanałów youtube’owych. 10 minut spokoju jest to kanał autorstwa Justyny, która tworzeniem filmów zajmuje się profesjonalnie. Swoją pracę jaką jest bycie producentką i prezenterką telewizyjną postanowiła połączyć ze swoim życiem codziennym.

Justyna jest również mamą małego Romka i postanowiła skupić wszystkie swoje zajęcia i umiejętności na działalności Youtubowej. Na kanale można posłuchać rozmów o zabawie, jedzeniu, ząbkowaniu i innych dolegliwościach. Można także po prostu towarzyszyć Justynie i jej ekipie w zwykłym dniu, są też vlogi kulinarne, relacje z podróży i poradniki DIY.

Kanał zgromadził już ponad 84 tysięcy subskrybentów, a pod każdym filmem możemy zobaczyć przynajmniej kilkanaście tysięcy wyświetleń. Korzystając z doświadczenia nabytego w telewizji Justyna stawia na profesjonalizm i tak też wyglądają jej filmy. Sprawia to, że oglądanie i wyciąganie z tego wszystkiego wiedzy merytorycznej staje się ciekawe i przyciąga.

I na koniec cała reszta.

Cała reszta, bo tak nazywa się ten arcyciekawy blog, jest punktem widzenia matki… trojaczków. Dagmara wychowuje wraz z mężem piękne trojaczki. Ciekawym dodatkiem do tego wszystkiego jest fakt, że cała piątka zamieszkuje obecnie w Australii. Dagmara Hicks mówi o tym, jak radzić sobie z aspektami związanymi z macierzyństwem trójki małych dzieci z drugiej części naszego globu.

Swojego bloga kieruje głównie do kobiet, radzi jak o siebie zadbać, motywuje do działania, a przy okazji opisuje codzienne życie w Australii. O sobie pisze: typowy strzelec, z wytatuowanym pod powiekami hasłem „naprzód”, mama żywiołowych trojaczków, żona dla Australijczyka, z zamiłowania Krakuska, długodystansowiec, kobieta z listą i wiecznie na diecie. Pozycja obowiązkowa dla każdej mamy.
Link do strony: https://www.calareszta.pl/

Zobacz też:

 

 

 

O Agata Machowiec

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …