niedziela , 26 maja 2024
Home / News / Aplikacje / Darmowe Edytory do obróbki, retuszu i edycji zdjęć online

Darmowe Edytory do obróbki, retuszu i edycji zdjęć online


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Obróbka zdjęć, retuszowanie i fotomontaż nigdy wcześniej nie były tak proste. W tym artykule odpowiadamy na pytanie jaki edytor i program do obróbki, przerabiania i retuszu zdjęć online i za darmo jest najlepszy?

Dobre jakościowo treści w Internecie to nie tylko doskonale dobrany i przemyślany temat, opracowane zagadnienia i cała masa merytorycznych informacji, które budują artykuł. To również zdjęcia, grafiki, kompozycje graficzne i kolaże, które wzbogacają tekst, czynią go ciekawszym, bardziej interesującym, bardziej wciągającym i przykuwającym uwagę. Ważne jednak, by nie były to byle jakie zdjęcia wykonane niejako przy okazji. Warto zadbać o ich poziom, jakość i odpowiednią aranżację, ponieważ takie z pewnością znajdą wśród odbiorców znacznie większe uznanie.

Programy do obróbki zdjęć

Programy do obróbki zdjęć są bardzo różnorodne. Jedne oferują więcej funkcjonalności, inne mniej. Wszystko zależy od możliwości i oferty danego programu. Co jednak ważne, nie wszystkie trzeba pobierać i ściągać na komputer. W czasach, gdy każdy skrawek miejsca na komputerze ma znaczenie, takie właśnie możliwości oszczędzania wydają się niezwykle cenne.

Programy graficzne do przerabiania zdjęć dostępne online oddają do użytku pewną część również swojej pamięci, co oznacza, że tworzone przez Ciebie projekty wcale nie przepadają, możesz do nich wrócić i jeszcze nie raz z nich skorzystać. Oto przegląd kilku najciekawszych darmowych narzędzi o obróbki i retuszu zdjęć, z których skorzystać możesz online.

Autodesk Pixlr Editor – program do obróbki zdjęć online

obróbka zdjęć onlineJest to darmowy onlinowy program do obróbki i retuszowania zdjęć. Swoim interfejsem bardzo przypomina klasycznego  dobrze znanego photoshopa. Bardzo podobne ma też funkcjonalności, co użytkownikom doświadczonym w obsługi wspomnianego PSa znacznie ułatwia rozeznanie się i w tym programie.

Po lewej stronie można znaleźć pasek z dostępnymi w programie narzędziami. Po prawej zaś dostępne są opcje i możliwości działania. W programie można pracować na warstwach, do których można dodawać zarówno maski, jak i różnego rodzaju efekty. Tak duże spektrum opcji powoduje, że również ciekawe kompozycje i fotomontaże można tworzyć w ramach tego programu, a to powoduje, że jego zastosowanie może być naprawdę szerokie.

Narzędzia są bardzo klasyczne, znaleźć można różdżkę, lasso, stemple. Program umożliwia tworzenie swoich obrazów niemalże od zera. Udostępnił również funkcję wczytywania zdjęć z Internetu. Jest wydajny, praktyczny i bardzo użyteczny w codziennej pracy.

PicMonkey – program do przerabiania zdjęć online

przerabianie zdjęć onlinePicMonkey to druga propozycja pośród narzędzi darmowych dostępnych online. Jest szczególnie przystosowany dla fotoamatorów, dlatego gdy zaczynasz przygodę z tego rodzaju grafiką, ten właśnie program będzie doskonałym wyborem.

Podstawowe narzędzia, które są dostępne w programie służą przede wszystkim edycji zdjęcia, ale również pozwalają na jego retuszowanie i poprawianie jego niedoskonałej jakości. Ciekawostką są udostępnione filtry które można zastosować zarówno do całego zdjęcia, jak i do jego wybranego obszaru.

W ten sposób tworzy się bardzo interesujące aranżacje, które cieszą się uznaniem wśród internautów, szczególnie swoją nieszablonowością.

Program umożliwia nadawanie tekstur, ramek i innych nakładek. Źródłem przerabianego zdjęcia nie musi być komputer. Pobierać można również z chmury czy Facebooka, a to ogromne ułatwienie do pracy. Oczywiście, wykonane przez siebie poprawki można zapisać na komputerze.

Adobe Photosho Express

program do obróbki zdjęć onlineTo bardzo okrojony i zmniejszony w zakresie działania odpowiednik płatnego i pełnego programu Photoshop. Warto jednak o nim wspomnieć, ponieważ jest bardzo prosty w obsłudze i mało wymagający. Co jednak ważne daje szybko efekty, po zaledwie kilku kliknięciach.

To oznacza, że jeżeli zdjęcie wymaga zaledwie prostej, nieskomplikowanej korekty, musi być jedynie delikatnie poprawione, to właśnie ten program sprawdzi się tu najlepiej. Kilka kliknięć i sprawa załatwiona, bez konieczności uruchamiania skomplikowanych aplikacji i stosowania skomplikowanych procedur retuszujących.

Picture2Life

program do przerabiania zdjęć onlineJest to kolejna propozycja programu działającego onlinowo. Nie trzeba go pobierać, nie trzeba go instalować na komputerze. Wystarczy się zalogować i korzystać. Oczywiście, wersja darmowa jest podstawowa i w pewnym sensie nieco okrojona, a co za tym idzie, wielu rzeczy nie uda się zrobić. Jednak na podstawowe potrzeby powinna wystarczyć.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że poza możliwościami retuszowania i edytowania zdjęć można tu również tworzyć krótkie filmiki i animacje. To może być bardzo ważne dla twórców podstawowych materiałów promocyjnych i marketingowych, którzy nie opierają się wyłącznie na materiale statycznym, ale również wybierają właśnie filmy czy animacje.

Polarr Photo Editor

Kolejny program do przerabiania zdjęć to Polarr Photo Editor. Program może na początku sprawiać trudności mniej doświadczonym użytkownikom, ponieważ posiada nietypowe opcje, inne rozmieszczenie narzędzi, czy filtrów. Niestety nie wszystkie możliwości jakie oferuje ten program do obróbki zdjęć online jest dostępna w wersji darmowej. Na szczęście darmowe opcje programu powinny w zupełności wystarczyć do tworzenia zdjęć i grafik artykułów lub postów social media. W darmowej wersji możemy zmieniać kolory, tonację, poprawiać zniekształcenia obiektywu, usuwać zamglenia i wiele, wiele innych. Polarr obsługuje formaty RAW, co jest nietypowe dla darmowych edytorów grafiki online: wystarczy przeciągnąć i upuścić plik RAW do interfejsu internetowego. Kiedy przerobimy obraz, możemy zapisać go w formacie JPEG, PNG lub TIFF. Ciekawym rozwiązaniem jest zapisanie wszystkich naszych czynności jako filtry, które można nałożyć na kolejne zdjęcia. Ten darmowy program do obróbki zdjęć online pozwala na nakładanie znaków wodnych. W darmowej wersji programu możemy korzystać z efektów radialnych, gradientowych, czy mask effects, lecz nie możemy ich zapisać na edytowanym zdjęciu. Przed przerabianiem zdjęć musimy upewnić się, że posiadamy zainstalowany Adobe Flash w przeglądarce.

BeFunky

BeFunky jest to popularny darmowy edytor zdjęć online. Swoją popularność zawdzięcza specjalnym efektom obróbki zdjęć. Menu rozwijane dostępne z każdej głównej sekcji – edycja, retusz, efekt, grafika, ramki, nakładka, tekst i tekstur – umożliwia przełączanie między edytorem zdjęć, projektantem i narzędziem do tworzenia kolaży, które są dostępne w darmowej wersji. Darmowa wersja zawiera ogromny zestaw elementów i stylów, a także niesamowitą gamę naklejek, czcionek i tła. Tryb malowania umożliwia nakładanie efektów za pomocą pędzla zamiast nakładania go równomiernie w całym ujęciu.
Darmowy program graficzny do przeróbki zdjęć online pozwala stworzyć własną grafikę od podstaw, wykorzystując gotowe elementy. BeFunky posiada funkcje, które pozwolą na stworzenie wysokiej jakości pina do umieszczenia go na Pintereście. Sekcja Artsy jest częścią wersji premium, ale możesz wypróbować wszystkie efekty, aby ustalić, czy chcemy z nich korzystać w przyszłości. Wersja premium usuwa również reklamy i może wyświetlać obrazy o rozdzielczości 4000 x 4000 pikseli w wysokiej jakości.

iPiccy

Jest to bardzo przystępny program do obróbki zdjęć online. Strona startowa edytora zawiera trzy opcje: edytowanie zdjęcia, tworzenie kolażu lub rozpoczęcie projektowania. Po dokonaniu wyboru ten łatwy w użyciu i intuicyjny edytor jest szybki i elastyczny, oferuje wiele podstawowych i zaawansowanych opcji, a także funkcje sterujące dostosowaniami, kolorami i filtrami. Prawie każdy rodzaj edycji – od zmiany jasności koloru począwszy jest sterowany za pomocą suwaka. Ogromny wybór narzędzi do retuszowania pozwala na usuwanie zmarszczek, rozjaśnianie oczu, a nawet nakładanie makijaż na sfotografowane postacie. Za pomocą iPiccy możesz wybrać wiele obrazów do stworzenia kolaży lub projektów. Na zdjęciach lub grafikach możemy umieścić wiele tekstur, naklejek, ramek i innych obrazów. Możemy używać różnych trybów edycji, malować bezpośrednio na naszej grafice, wstawiać tekst za pomocą własnej czcionki lub wybrać dostępną czcionkę online. Program jest całkowicie darmowy, nie posada wersji premium.

Photopea

Każdy użytkownik, który korzystał wcześniej z Photoshopa może doświadczyć deja vu uruchamiając pierwszy raz ten program do obróbki zdjęć online. Photopea ma bardzo podobny wygląd, pasek narzędzi do najbardziej znanego edytora zdjęć. Niewątpliwym plusem tego programu jest możliwość edytowania plików PSD Photoshopa, otwiera obrazy z dokładnymi warstwami zawartymi w oryginalnym obrazie. Działa również z plikami GIMP i Sketch. W przeciwieństwie do Pixlr, może również eksportować do formatu PSD, co jest praktyczne, jeżeli często korzystamy z plików Photoshop. Program do edycji zdjęć może być wykorzystywany na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Nie wymaga ciągłego połączenia z Internetem.

LunaPic

Jest to darmowy program do edycji zdjęć i filmów wideo. Wszystkie narzędzia i tryby edycji są dostępne za pośrednictwem rozwijanych, menu, co sprawia, że nawigacja jest prosta i intuicyjna. Jeżeli ten niestandardowy wygląd edytora nie zniechęci użytkowników, to będą mogli korzystać z edytora zdjęć online, który oferuje takie efekty jak animowane wideo, zapętlone animacje, przetwarzanie kolorowych zdjęć na monochromatyczne, wyglądające ja z początku XX wieku. Każdy efekt opiera się na poprzednim, ale panel historii wyświetla się jako pojedyncze miniatury, więc możemy wrócić bez konieczności wielokrotnego wciskania przycisku Cofnij.

Sumopaint

Sumopaint to kolejna edytor zdjęć online o podobnym wyglądzie i stylu co Photoshop. Jako darmowy edytor online, funkcje Sumopaint są bardziej ograniczone niż Photoshopa, ale posiada główne narzędzia do malowania, wprowadzania tekstu tworzenia gradientów, kształtów, krzywych, plam, smug, edytowania kolorów pierwszego planu lub tła, kadrowania i powiększania zdjęcia. Program pozwala na dodawanie warstw i stosowanie wielu filtrów, takich jak efekty 3D, Rozmycie, Zniekształcenie, Wyostrzanie i wiele inne. Posiada również duży wybór szczotek, które pozwalają na regulowanie rozmiarów, obroty, orientację, rozproszenie i inne artystyczne efekty malarskie.

Fotor

Fotor jest prostym i intuicyjnym edytorem zdjęć online, z którym poradzą sobie nawet nowicjusze. Oprócz wszystkich podstawowych edycji online, Fotor oferuje szeroką funkcjonalność dla efektów specjalnych, ulepszeń twarzy i ciała, ramek, naklejek i tekstu. Możesz dodawać artystyczne efekty do swoich zdjeć i obrazów dzięki specjalnym efektom, takim jak Lens Flare, Film Grain, Color Splash i Tilt-Shift. Niezwykle przydatna jest funkcja Snapshot pozwalająca śledzić zmiany. Darmowa wersja daje możliwość tworzenia kolaży fotograficznych i projektów graficznych do mediów społecznościowych lub blogów. Ten darmowy program do obróbki zdjęć online oferuje również przetwarzanie wsadowe i możliwość zapisywania stworzonych prac w chmurze. Wersja premium daj możliwość korzystania ze wszystkich funkcji, usuwa znaki wodne, daje więcej miejsca w wirtualnej chmurze i pozwala tworzyć większe prace.

FotoJet

Jest to dobry program na rozpoczęcie przygody z obróbką graficzną zdjęć. Ten program graficzny do obróbki zdjęć pozwala na szybką edycję grafik i fotografii. Jeśli szukasz programu, które wykona zadanie bez przytłaczania Cię, to podstawowe narzędzia do edycji FotoJet jak: efektów, nakładek, klatek, tekstu i klipów zadowolą większość użytkowników. A dla wszystkich miłośników clipartów, FotoJet zapewnia bezpłatny dostęp do biblioteki clipartów Google. Dzięki wersji Premium uzyskasz dostęp do programu online bez reklam i zaawansowane funkcje wraz z ponad 600 szablonami i 500 obrazami, czcionkami, efektami i nakładkami oraz wieloma innymi elementami clipart.

Tworzenie i retuszowanie fotografii czy wykonywanie na ich bazie ciekawych grafik do social mediów nie jest w dzisiejszych czasach zadaniem wyłącznie dla wtajemniczonych ani też owiane widmem wyjątkowości czy sztuki tajemnej. W sieci dostępne są liczne programy graficzne, które na szczęście dla użytkowników są tak zróżnicowane, że każdy udostępnia inne opcje. W ten sposób można
z powodzeniem działać bezpłatnie i online i tworzyć takie prace, jakie będą w pełni satysfakcjonujące.

Warto również pamiętać o tym, że tego rodzaju działania mają ogromne znaczenie i przygotowanie zdjęć z maksymalną starannością i maksymalnym przygotowaniem może poskutkować w efekcie znacznie lepszym odbiorem tworzonych treści.

Zdjęcia w reszcie to doskonały materiał do tworzenia materiałów viralowych. Zdjęcie szybko przykuwa uwagę i szybko można je zrozumieć. Doskonale się wpisuje w oczekiwania stawiane przez kulturę instant, która chce szybko i teraz. W tekst trzeba się zaczytać, film trzeba obejrzeć, a dobre zdjęcie wystarczy zobaczyć. Oczywiście graficy i profesjonalne sprzęty robią tutaj bardzo wiele dobrego. Jednak, jeżeli nie ma na razie na takie inwestycje budżetu, z odrobiną zaangażowania, można podobnie profesjonalne efekty uzyskać samemu.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …