wtorek , 23 kwietnia 2024
Home / News / 6 Sposobów na Marketing Przy Niewielkim Budżecie

6 Sposobów na Marketing Przy Niewielkim Budżecie


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Budżet Marketingowy i efektywne sposoby na jego zainwestowanie – Nie każdy posiada tysiące dolarów do wydania na kampanie marketingowe. W rzeczywistości, dla małych przedsiębiorstw, marketing w sieci to luksus, a często nie są w stanie pozwolić sobie na inwestycję czasu i pieniędzy, aby pokryć podstawowe kampanie na mediach społecznościowych czy udoskonalić swoją strategię SEO.

Jednakże sytuacja nie musi tak wyglądać. Możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty bez wydawania dużych pieniędzy na konsultacje SEO, kampanie Adwords i inne podobne techniki marketingowe. Tutaj znajdziesz kilka pomysłów, które pomogą ci zastosować przystępny marketing dla twojego biznesu.

Jeśli Darmowa Reklama Jest Dostępna, Użyj Jej

Reklama w telewizji lub radiu zawsze wiąże się z kosztami, tak samo zazwyczaj jest w przypadku reklamowania produktów w sieci. Zdarzają się jednak wyjątki.
Możesz na przykład założyć konto dla biznesu na Google +, później zacząć używać serwisu Google My Bussines. To powinno pozwolić popchnąć twój biznes na szczyt lokalnego wyszukiwania bez konieczności wydania ani grosza.

Zbuduj prostą stronę na Facebooku. Nie musisz wcale płacić za reklamę ani wkładać w nią dużo pracy poza zamieszczeniem informacji takich jak adres, nazwa, kontakt do twoje firmy oraz informacje na temat produktu. Nawet najprostsza strona na Facebooku może zacząć przyciągać odwiedzających na stronę firmy i zdobywać nowych klientów.
Istnieje również wiele darmowych witryn z ogłoszeniami w Internecie, takich jak Yelp i Yellow Pages oraz stron z ogłoszeniami branżowymi, takimi jak Trip Advisor. Witryny takie jak Showmelocal są również doskonałym miejscem do przyciągnięcia lokalnych klientów, podczas gdy informacje podpięte pod wyszukiwarkami, takimi jak Yahoo Local, mogą stać się solidnym źródłem odwiedzających.

Utwórz logo, aby reklamować twoją firmę

To naprawdę niesamowite jak wielką siłę posiada odpowiednia oprawa graficzna. Odpowiednio zaprojektowana strona potrafi przyciągnąć uwagę przypadkowych odwiedzających oraz stworzyć wyjątkowy, łatwą do rozpoznania identyfikację danej firmy. Jeśli ktoś podczas spaceru po mieście zobaczy auto z logo twojej firmy hydraulicznej na które wcześniej trafił na Facebooku, automatycznie połączy obie informacje ze sobą.

Możesz zamówić stworzenie logotypu, już za tak niewielkie pieniądze jak £50 (użyj platformy Fiverr), więc czemu nie spróbować? Posiadanie własnego, oryginalnego logo to w najlepszy sposób, aby promować twoją stronę na Facebooku lub Google +. To może być najlepiej zainwestowane £50 jakie kiedykolwiek wydałeś. Czy szukasz eksperta w dziedzinie SEO lub mediów społecznościowych, aby wystąpił na twojej konferencji? Skontaktuj się ze mną za pomocą poniższego formularza.

Wybierz grupę docelową, aby skupić się na wartościowych klientach

Jeśli masz ograniczony budżet, wydawanie pieniędzy na mało skuteczne reklamy nie ma sensu. Zamiast wysyłać grupowe wiadomości promocyjne przez Facebooka lub Twittera, zacznij używać narzędzi które pomogą ci wyselekcjonować grupę docelowa dostępną dla danej platformy.

Skup się na odbiorcach, którzy najbardziej prawdopodobnie dokonają zakupu. Mogą to być ludzie z twojego otoczenia, nowożeńcy, rodziny z dziećmi lub klienci z określonym dochodem. Kluczem do sukcesu jest skupienie się na odpowiedniej grupie klientów, zainteresowanych danym produktem, także powinieneś dobrze przemyśleć i sprofilować swoją kampanię reklamową.

Utwórz przyciągającą uwagę stronę wejściową ze wspaniałą treścią

Jeśli nie masz zbyt dużo pieniędzy do wydania, odpowiednie wykonanie podstaw jest bardzo istotne, także upewnij się, że skupisz się na prezentacji twojej strony w Internecie. Nie potrzebujesz ogromnej ilości informacji, aby przyciągnąć uwagę, zdobyć popularność i zainicjować komentarze. Tak naprawdę wystarczy dobrze zaprojektowana strona docelowa, z twoim logo, która ułatwi klientom skorzystanie z twojego serwisu.

Napisz kilka postów na blogu, które przedstawią twój produkt w odpowiednim kontekście. Dodaj linki do nich w mediach społecznościowych lub zamieść informacje na innych portalach. Nawet na małą skalę ten rodzaj marketingu, skupionego na treści może przynieść duży zwrot bez znacznej inwestycji.

Pomyśl również o optymalizacji dla smartfonów. Jeśli skupiasz się przede wszystkim na lokalnych klientach, wielu z nich używa telefonu lub tabletu, aby znaleźć producenta danego serwisu. Nawet prosta, zoptymalizowana strona pomoże ci dotrzeć do tej grupy odbiorców a przystosowanie strony, aby była dostępna dla telefonów komórkowych nie kosztuje dużo. Biorąc pod uwagę jak wiele osób korzysta obecnie z opcji kupowania przez internet, ta niewielka inwestycja jest tego warta.

Wykorzystaj lokalną sieć kontaktów

Małe firmy z małym budżetem na marketing muszą również korzystać z lokalnych społeczności. Jeśli chcesz uzyskać klientów w twojej okolicy, postaraj się zdobyć zaufanie oraz zaangażować się w działalność społeczności lokalnej. Pokazanie się na akcjach charytatywnych czy udzielnie głosu na spotkaniach lokalnych przedsiębiorców nie kosztuje dużo a może w prosty sposób podnieść twój profil społeczny.

Jeśli uda ci się zdobyć kontakty z wpływowymi ludźmi poproś ich, aby poparli twój produkt lub napisali rekomendację na twoje stronie. Tego rodzaju wkład z zewnątrz może bardzo pomóc w zdobywaniu zaufania wśród nowych klientów, także nie obawiaj się poprosić o wsparcie.
Staraj się przyciągnąć uwagę prasy (z pozytywnych powodów). Napisanie informacji prasowych o tym, kim jesteś i dlaczego twoja firma jest wyjątkowa, jest dobrym sposobem na informowanie lokalnych dziennikarzy o twojej firmie. Nie zakładaj z góry, że twoja notatka zostanie zignorowana. Lokalna prasa oraz autorzy blogów zawsze szukają świeżych tematów i ciekawych historii do nowych artykułów.

Osiągnij sukces marketingowy w mediach społecznościowych tanim kosztem

Posiadanie profilu w mediach społecznościowych nie jest już opcją dodatkową dla małych firm. W dzisiejszych czasach, niezależnie od tego czy chcesz dotrzeć do lokalnych klientów czy też zdobyć odbiorców na poziomie krajowym, odpowiednio prowadzone konta na platformach społecznościowych mogą zdziałać cuda.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych osób w twojej dziedziny. Skomentuj posty na ich blogu, podziel się postami z ich konta na Twiterze lub polub ich wpisy na Facebooku, postaraj się zainteresować ich działalnością twojej firmy. Jeśli uda ci się wykorzystać ich wiedzę i dotrzeć do grona zwolenników być może twój biznes zdobędzie nowych klientów.
Wysyłając produkty lub świadcząc usługi, warto dołączyć krótką notatkę z podziękowaniem za skorzystanie z twojego serwisu oraz poprosić usatysfakcjonowanych klientów o śledzenie na platformach społecznościowych. Taki gest nic nie kosztuje a może zaowocować zdobyciem stałego odbiorcy.

Pomyśl o możliwościach brandingu przy użyciu prostych technologii

Czasami warto skupić się na możliwościach dostępnych poza siecią Internetową. Na przykład okno wystawowe może być świetnym miejscem, aby zareklamować twój biznes, a z logo firmy naklejonym na samochodzie zabierzesz reklamę ze sobą w trasę. Logo możesz również wydrukować na koszulce lub czapce bejsbolowej nie ponosząc nadmiernych wydatków. Możesz nawet zasponsorować lokalny klub sportowy. Internet jest bardzo istotny, ale nie jest to jedyne narzędzie, którego możesz użyć, jeśli szukasz efektywnych sposobów na zareklamowanie swojego przedsiębiorstwa.

Marketing w sieci nie jest dziedziną tylko dla tych, którzy obracają dużymi pieniędzmi. Jeśli dysponujesz gotówką w wysokości 250 PLN – 500 PLN miesięcznie do zainwestowania w marketing, możesz nadal przyciągnąć nowych klientów. Nie spodziewaj się jednak cudów. Opanowanie pozycjonowania w wyszukiwarce Google oraz poznanie tajników reklamy na Facebooku wymaga czasu oraz inwestycji. Mimo to nie boj się eksperymentować. Nawet z minimalnym budżetem przeznaczonym na marketing możesz dokonać dużych zmian.

O Azteq Azteq

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …