Home / News / Twitter – profil, konta, znajomi, hashtags, followersi – co i jak

Twitter – profil, konta, znajomi, hashtags, followersi – co i jak


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Dowiedz się jak założyć oraz usunąć konto na Twitterze

Internauci mogą dodawać „ćwierkać” w sieci od 21 marca 2006 roku. Każdy kto zarejestruje swoje konto może tworzyć krótkie wiadomości, nieprzekraczające 280 znaków. Jest bardzo popularnym medium wśród polityków, celebrytów, media, organizacji pozarządowych oraz think-tanków. W ostatnim czasie jest to miejsce najszybszej wymiany informacji na całym świecie.

Jak założyć konto na Twitterze?

Aby rozpocząć mikroblogowanie za pomocą Twittera należy zarejestrować swoje konto. Rejestracja jest niezwykle prosta i intuicyjna. W pierwszej kolejności należy wejść na główną stronę serwisu twitter.com poprzez urządzenie mobilne lub komputer. W formularzu rejestracyjnym należy wprowadzić imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i stworzoną przez nas nazwę użytkownika. Po kliknięciu „utwórz moje konto” otrzymamy na podany adres mailowy wiadomość z linkiem aktywującym nasz profil. Logując się pierwszy raz na nasz profil otrzymamy krótką instrukcję korzystania z serwisu oraz propozycję śledzenia najbardziej popularnych użytkowników. Po kliknięciu na ikonę awatara po lewej stronie przejdziemy do strony głównej naszego profilu. Możemy edytować nasz profil zmieniając wygląd awatara lub dodając zdjęcie nagłówka.

Czy na Twitterze widać kto oglądał profil?

Twitter udostępnia swoim użytkownikom niektóre informacje dotyczące interakcji z innymi użytkownikami. Pokazuje nam liczbę obserwatorów, reakcji, odpowiedzi czy udostępnień danego wpisu. Nie mamy niestety możliwości by sprawdzić kto oglądał nasz profil. Każdy użytkownik może wejść na nasz profil i zapoznać się z naszymi wcześniejszymi wpisami czy udostępnieniami. Jeżeli chcemy mieć ogólną wiedze ile osób widziało nasz tweet możemy skorzystać z narzędzia Twitter Analytics. Na tej stronie możemy zobaczyć liczbę wyświetleń naszych wpisów oraz zaangażowanie użytkowników (ilość reakcji, odpowiedzi i udostępnień). Twitter Analitycs nie przekaże nam informacji, który użytkownik wszedł na nasz profil. Możemy dowiedzieć się tego dopiero gdy wykona określoną interakcję.

Jak usunąć konto na twitterze?

Możemy usunąć konto tylko na witrynie Twitter, nie możemy usunąć konta poprzez aplikację mobilną. W pierwszej kolejności musimy poprzez stronę główną zalogować się na nasze konto. Następnie klikamy na nasze zdjęcie profilowe po prawej stronie i rozwijamy menu. W menu klikamy na sekcję „Ustawienia i prywatność”. Na samym dole sekcji musimy kliknąć w „Dezaktywuj konto”, by rozpocząć usuwanie profilu. Następnie wciskamy niebieski przycisk na dole strony „dezaktywuj @nazwa_uzytkownika”. Twitter poprosi nas o wpisanie hasła, którego używaliśmy do logowania. Po wprowadzeniu hasła ponownie klikamy na przycisk po prawej stronie „Dezaktywuj konto”. Nasze konto zostanie zdezaktywowane, lecz przez 30 dni będziemy mieli możliwość logowania się na nasz profil i anulowanie usunięcia. Po 30 dniach konto zostanie całkowicie usunięte z serwisu.

Jak zmienić nazwę konta na Twitterze?

Wymyślona przez nas nazwa profilu może za jakiś czas wydać się nam nudna, niepoważna lub nieoryginalna. Na szczęście łatwo jest zmienić nazwę użytkownika, jak i nazwę wyświetlaną na Twitterze. Zmiany możemy wprowadzać bez żadnych ograniczeń. Najpierw musimy zalogować się na stronie lub aplikacji mobilnej Twitter. Następnie kliknąć na nasze zdjęcie profilowe i przejść do zakładki „Ustawienia i prywatność”. Wpisujemy nowy nick w okienku „nazwa użytkownika”. Musimy pamiętać, że każda nazwa użytkownika nie może przekraczać 15 znaków. W nicku nie możemy użyć słów takich jak Twitter czy Administrator. Po wprowadzeniu nowej nazwy musimy kliknąć na niebieski przycisk „zapisz zmiany”. Zmiana nazwy konta będzie wiązała się zawsze z utratą statusu zweryfikowanego konta.

Jak sprawdzić kto mnie zablokował na twitterze?

Twitter daje możliwość blokowania innych użytkowników. Jeżeli konkretny użytkownik cały czas opowiada na nasze wpisy w sposób złośliwy, nieprzyjemny możemy w szybki sposób zablokować go. Co w przypadku gdy chcemy sprawdzić czy zostaliśmy zablokowani? Serwis nie informuje nas kto przestał obserwować lub kto zablokował nasz profil. W pewnym momencie przestają się wyświetlać posty danego użytkownika na naszej tablicy. Nie będziemy mieli możliwości komentowania jego wpisów czy wysłania wiadomości prywatnej. Jeżeli oznaczymy użytkownika, który nas zablokował, nie dostanie powiadomienia. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy dana osoba rzeczywiście nas zablokowała to odwiedzenie jego profilu. Jeżeli użytkownik Jan_Kowalski nałożył na nas blokadę zostaniemy poinformowani, że nie możemy wyświetlić jego profilu.

Jak znaleźć znajomych na Twitterze?

Twitter jest bardziej przyjaznym miejscem, gdy możemy tweetować ze znajomymi. Dzięki dodawaniu znajomych na Twitterze możesz wymieniać opinie, poglądy, zdjęcia czy wideo z osobami, które mają podobne poglądy, zainteresowania czy poczucie humoru. Naszych znajomych możemy znaleźć poprzez wpisanie imienia i nazwiska w pole wyszukiwania. Następnie kliknijmy na “Osoby” po lewej stronie okna. Twitter wyświetli listę osób, które pasują do naszych kryteriów wyszukiwania. Lista osób będzie zawierać zdjęcie profilowe, nazwę użytkownika i krótki opis. Po znalezieniu swojego znajomego wystarczy kliknąć „Obserwuj”. Nasz znajomy otrzyma powiadomienie, że zaczęliśmy go obserwować. Inną możliwością jest kliknięcie w „zapraszanie znajomych” w sekcji ustawieniach profilu. Możemy importować wszystkie kontakty z poczty Outlook i Gmail.

Jak używać hasztagów na Twitterze?

Wszystkie popularne media społecznościowe stosują hasztagi. Kiedy użytkownik używa hashtagów do znalezienia konkretnego słowa, zobaczy wszystkie posty zawierające to hashtagowane słowo. Dzięki temu nasze tweety mogą zdobyć więcej obserwujących. Możemy wykorzystywać hasztagi, które są stosowane lub stworzyć własne. Pisząc wpis wystarczy poprzedzić wybrane słowa znakiem #, a po opublikowaniu wpisu wybrane słowa staną się aktywnymi hasztagami. Jeśli chcemy użyć istniejącego hashtagu, upewnijmy się, że pisownia jest poprawna i że nie ma spacji między słowami, które chcemy uwzględnić w hasztagu. Najczęściej użytkownicy Twittera umieszczają maksymalnie dwa hasztagi w swoim wpisie. Nie warto używać hasztagów, które nie są związane z tematem naszego tweeta.

Jak sprawdzić kto dał mi unfollow na Twitterze?

Twitter nie wysyła powiadomień do swoich użytkowników gdy tracą liczbę obserwatorów. W przypadku dużej liczby obserwujących możemy zauważyć jedynie zmniejszającą się liczbę followersów. Jeżeli chcemy dowiedzieć się, który użytkownik przestał śledzić nasz profil możemy skorzystać z bezpłatnych narzędzi. Darmowe aplikacje, takie jak Statusbrew i WhoUnfollowedMe, wyświetlają listę osób, które przestały obserwować nasz profil. Korzystanie z tych narzędzi jest niezwykle intuicyjne. Na wymienione aplikacje logujemy się za pomocą loginu i hasła do Twittera. Po zalogowaniu musimy kliknąć na zakładkę “New Unfollowers”. Zostaną wyświetlone wszystkie profile, które zrezygnowały ze śledzenia naszej aktywności. Logując się pierwszy raz na Statusbrew nie zobaczymy żadnych unfollowerów, ponieważ nasz profil nie był wcześniej monitorowany.

Jak zdobyć obserwatorów na Twitterze?

Każdy z nas zakłada profil na Twitterze, by podzielić się naszymi poglądami i opiniami z innymi. Chcemy, by nasze wpisy wywoływały reakcje czy odpowiedzi. Im więcej obserwatorów zdobędziemy, tym więcej reakcji będą wywoływały nasze wpisy. Ważne jest umieszczenie odpowiedniego zdjęcia profilowego oraz napisanie interesującego biogramu. Brak zdjęcia i opisu profilu nie zachęci użytkowników do śledzenia twojej aktywności. Tweetuj na różne tematy, zamieszczaj ciekawe zdjęcia, grafiki czy filmy, które zainteresują wiele osób. Bądź cały czas aktywny, publikuj regularnie wpisy i odpowiadaj na zamieszczane komentarze. Stosuj hasztagi w swoich wpisach. Zwiększa to szansę, że twoje posty dotrą do osób, które szukają informacji na podjęty przez Ciebie temat. Warto używać hasztagów, które są w danym momencie popularne.

Jak wysłać prywatną wiadomość na Twitterze?

Twitter pozwala wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników. Kiedy jakiś wpis wywołał u nas pewne spostrzeżenia czy wnioski, które chcemy przekazać prywatnie autorowi wpisu możemy w szybki sposób wysłać mu wiadomość. Po zalogowaniu się na nasze konto klikamy w ikonę „Wiadomości” znajdującą się po obok ikony „Powiadomienia”. Następnie klikamy w ikonę „Nowa Wiadomość”, wpisujemy nazwę użytkownika i klikamy „Dalej”. Po napisaniu wiadomości w oknie dialogowym możemy ją wysłać do adresata. Musimy pamiętać, że w zależności od ustawień, nasz adresat może nie otrzymać powiadomienia o nowej wiadomości. W identyczny sposób wiadomości są wysyłane przez aplikację mobilną na urządzeniach przenośnych.

O Kamil S

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …