Home / News / Facebook / Facebook uruchamia płatności osobiste w Wielkiej Brytanii

Facebook uruchamia płatności osobiste w Wielkiej Brytanii

Facebook uruchomił usługę płatności osobistych w Wielkiej Brytanii, rozszerzając zasięg sieci społecznościowej na usługi finansowe podgryzając udziały w rynku zarezewrowane przez Apple.

Aplikacja Messenger amerykańskiego giganta technologicznego pozwala użytkownikom na natychmiastowe wysyłanie pieniędzy w obie strony na telefony komórkowe lub komputery bez opłat. Wystarczy dodać kartę płatniczą do swojego konta na FB. Facebook, który wprowadził podobną funkcję w USA w 2015 roku, powiedział, że użytkownicy otrzymają aktualizację w nadchodzących tygodniach.

Aplikacja pozwala wysłać do 2,500 funtów za jednym razem, a maksymalnie 10,000 funtów co 30 dni, chociaż w Stanach Zjednoczonych jest używana głównie do wysyłania sum mniejszych niż 50 $.

David Marcus, szef Facebooka, powiedział, że firma nie zarabia na płatnościach. „Robimy to, ponieważ chcemy zwiększyć użyteczność Komunikatora” – powiedział.

Marcus dodał, że Facebook nie używałby danych kart debetowych ani żadnych innych sygnałów z płatności użytkowników do kierowania reklam lub zbierania informacji o użytkownikach i że transakcje są szyfrowane. Każda płatność jest chroniona kodem PIN, aby zapobiec oszustwom, a firma twierdzi, że nie widziała żadnych takich problemów z usługą w USA.

Użytkownicy mogą wysłać do 2500 GBP za jednym razem
Facebook prowadzi długotrwałe negocjacje z bankami i dostawcami usług płatniczych, aby uzyskać umowy.

Nowa usługa wyprzedza firmę Apple wprowadzającą usługę płatności typu peer-to-peer na telefonie iPhone za pośrednictwem aplikacji iMessage. Wkrótce usługa zostanie uruchomiona w USA i prawdopodobnie pojawi się w Wielkiej Brytanii i innych krajach.

SEO Audyt Twojej Strony

Podaj słowo / frazę kluczową i adres URL strony aby sprawdzić co jeszcze można poprawić w jej optymalizacji. powered by Zelezny.uk

Podobne Posty

Zobacz również:  SEO i CV – optymalizacja kluczem do znalezienia pracy

O Azteq Azteq

Zobacz również

tools-1209764_1280

11 Najlepszych Narzędzi Marketingowych do Zarządzania Kanałami Social Media

Tworzenie wysokiej jakości treści dla bloga lub witryny jest niezwykle istotne. Ważne jest również, aby …