niedziela , Kwiecień 5 2020
SEMrush
Home / News / Facebook / Facebook uruchamia płatności osobiste w Wielkiej Brytanii.

Facebook uruchamia płatności osobiste w Wielkiej Brytanii.

Polecamy
Rank Tracker
Link Assistant
SEMRush
Brand24

Facebook uruchomił usługę płatności osobistych w Wielkiej Brytanii, rozszerzając zasięg sieci społecznościowej na usługi finansowe podgryzając udziały w rynku zarezewrowane przez Apple.

Aplikacja Messenger amerykańskiego giganta technologicznego pozwala użytkownikom na natychmiastowe wysyłanie pieniędzy w obie strony na telefony komórkowe lub komputery bez opłat. Wystarczy dodać kartę płatniczą do swojego konta na FB. Facebook, który wprowadził podobną funkcję w USA w 2015 roku, powiedział, że użytkownicy otrzymają aktualizację w nadchodzących tygodniach.

Aplikacja pozwala wysłać do 2,500 funtów za jednym razem, a maksymalnie 10,000 funtów co 30 dni, chociaż w Stanach Zjednoczonych jest używana głównie do wysyłania sum mniejszych niż 50 $.

David Marcus, szef Facebooka, powiedział, że firma nie zarabia na płatnościach. „Robimy to, ponieważ chcemy zwiększyć użyteczność Komunikatora” – powiedział.

Marcus dodał, że Facebook nie używałby danych kart debetowych ani żadnych innych sygnałów z płatności użytkowników do kierowania reklam lub zbierania informacji o użytkownikach i że transakcje są szyfrowane. Każda płatność jest chroniona kodem PIN, aby zapobiec oszustwom, a firma twierdzi, że nie widziała żadnych takich problemów z usługą w USA.

Użytkownicy mogą wysłać do 2500 GBP za jednym razem
Facebook prowadzi długotrwałe negocjacje z bankami i dostawcami usług płatniczych, aby uzyskać umowy.

Nowa usługa wyprzedza firmę Apple wprowadzającą usługę płatności typu peer-to-peer na telefonie iPhone za pośrednictwem aplikacji iMessage. Wkrótce usługa zostanie uruchomiona w USA i prawdopodobnie pojawi się w Wielkiej Brytanii i innych krajach.

Polecamy
Rank Tracker
Link Assistant
SEMRush
Brand24

O Azteq Azteq

Zobacz również

najlepsze blogi urodowe

Najlepsze Blogi Urodowe Ranking 2020. Top Polskich o Kosmetykach

Wraz z rosnącą popularnością branży beauty, rośnie również zapotrzebowanie na źródła profesjonalnej wiedzy z nią …