piątek , 15 marca 2024
Home / News / Hosting WordPress – jaki najlepszy a nawet darmowy wybrać

Hosting WordPress – jaki najlepszy a nawet darmowy wybrać


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Potrzebujesz profesjonalny, szybki i dedykowany hosting WordPress? Lubisz cPanel ale nie chcesz przepłacać? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Zakładając swoją stronę na WordPressie musimy zadbać o odpowiedni hosting. Wybór hostingu wpływa na wiele czynników rankingowych Google na przykład jak szybkość ładowania strony. Czym musimy się kierować przy wyborze właściwego hostingu? Zacznijmy od podstaw.

Co to jest hosting?

Hosting to usługa umożliwiająca organizacjom i osobom prywatnym publikowanie strony internetowej w Internecie. Hosting lub usługodawca hostingowy to firma dostarczająca technologie i usługi potrzebne do przeglądania strony internetowej. Witryny są hostowane lub przechowywane na specjalnych komputerach zwanych serwerami.

Gdy użytkownicy Internetu chcą wyświetlać naszą witrynę, wystarczy, że wpiszą jej adres internetowy lub domenę w przeglądarce. Ich komputer następnie połączy się z serwerem, a strony internetowe zostaną dostarczone do nich za pośrednictwem przeglądarki. Większość firm hostingowych wymaga posiadania domeny w celu hostowania ich. Jeśli nie będziemy mieli domeny, firmy hostingowe pomogą nam ją kupić.

Czym jest WordPress?

WordPress to platforma do zarządzania blogami i treściami, dzięki której niezwykle łatwo można zbudować dobrze zarządzaną witrynę i zarządzać nią. Istnieje ogromna społeczność wsparcia, wtyczki, które mogą robić, co chcesz, oraz tysiące pięknych motywów i szablonów.
Większość firm hostingowych pozwala na instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia. Poniżej odpowiemy na pytanie jaki hosting wybrać dla WordPressa.

Jakie czynniki składają się na najlepszy hosting?

Większość dostawców usług hostingowych jest stosunkowo podobnych z tymi samymi funkcjami na niższym lub wyższym poziomie. Podczas wyboru najlepszego hostingodawcy musimy wziąć po uwagę następujące funkcje:

Bezpieczeństwo: bezpieczeństwo witryny jest ważne, nie chcemy aby nasza strona mogła zostać zhakowana. Jeżeli prowadzimy działalność e-commerce, mamy grupę klientów, nie możemy dopuścić, aby ich informacje lub dane zostały skradzione. Zwróćmy uwagę podczas wyboru hostingu jakie rodzaje zabezpieczeń są oferowane.

Certyfikaty SSL: Google dokłada wszelkich starań, aby witryny były bezpieczne. Szczególnie wymaga wprowadzenia zabezpieczeń na stronach, które gromadzą dane osobowe lub dane karty kredytowej. Certyfikaty SSL pomagają szyfrować dane, możemy sprawdzić, czy jest tam, gdy zobaczysz https pod adresem URL (jak na tej stronie). Jeśli prowadzimy sklep eCommerce, wprowadzenie protokołu SSL jest obowiązkowe. Google wymaga, by każda witryna e-commerce miała zabezpieczoną witrynę.

Koszt: wspólne konto hostingowe powinno być dość przystępnej cenie dla każdego. Przy wyborze VPS i hostingu dedykowanego musimy liczyć się z większymi kosztami.

Kopie zapasowe: Tworzenie kopii zapasowej witryny jest bardzo ważne, więc upewnijmy się, że  dostawca usług hostingowych, którego chcemy wybrać, oferuje opcje tworzenia kopii zapasowych.

Obsługa klienta: gdy zaczniemy budować witrynę, na pewno napotkamy się na mnóstwo problemów, więc naprawdę ważne jest, abyśmy wybrali usługę hostingową, która ma dobrą obsługę klienta. U niektórych dostawców hostingu obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Nasze wiadomości mailowe i telefony pozostaną bez odpowiedzi.

E-mail: zakładając stronę internetową chcemy mieć profesjonalny adres e-mail, który jest tą samą domeną co nasz adres URL. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru upewnijmy się, że nasz dostawca usług hostingowych może również dać nam możliwość dodawania wiadomości e-mail.

Wiarygodność: nie chcemy, aby nasza witryna była kiedykolwiek niedostępna. Musimy wybrać taką firmę hostingową, która jest niezawodna i pozwala ograniczyć przestoje do minimum.

Rodzaje hostingu

Możemy spotkać się z porównaniem, że usługi hostingowe są jak nieruchomości.

Hosting dedykowany jest jak samodzielny dom jednorodzinny. Wszystko należy do nas i w pełni możemy kontrolować sytuację. Hosting VPS jest jak mieszkanie w bloku lub kamienicy, dzielimy budynek (serwer), ale kontrolujesz tylko swoje mieszkanie. Dzielony hosting jest jak wspólnie wynajmowane mieszkanie, mamy swój pokój, ale dzielisz się pozostałą przestrzenią ze wszystkimi i nic nie kontrolujemy. Mając to na uwadze, spójrzmy na te opcje nieco bardziej dogłębnie.

Dzielony hosting

Współdzielony hosting oznacza, że witryna jest hostowana na tych samych serwerach, co setki, a nawet tysiące innych witryn. Chociaż jest tani należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Mianowicie szybkość strony, dostarczanie wiadomości e-mail, ograniczony dostęp do bazy danych i problemy z bezpieczeństwem. Warto zwrócić uwagę na te kwestie podczas wyboru dzielonego hostingu, ponieważ problemy z szybkością witryny mogą wpływać na nasze rankingi SEO, a problemy z bezpieczeństwem to coś, czego zawsze należy się wystrzegać. Oczywiście dzielony hosting ma również swoje zalety. Największą zaletą jest niska cena. Większość dostawców tego hostingu ma jedno kliknięcie instalacji WordPress, łatwy do zarządzania backend, dobre wsparcie techniczne.

Ten rodzaj hostingu jest najlepszy dla użytkowników z nowymi witrynami o rosnącym ruchu, mających ograniczony budżet i potrzebujących dobrej obsługi klienta. Najczęściej wybierani dostawcy hostingu dzielonego to: Bluehost, Dreamhost, Host Gator i Host Monster.

Dedykowany hosting

Dzięki wspólnemu hostingowi masz tysiące witryn na jednym serwerze, dedykowany hosting oznacza w zasadzie, że mamy cały serwer tylko dla siebie. Jest to szybki hosting, drogi i pozwala dowolnie konfigurować zainstalowany system. Najcześciej korzystają z niego dostawcy poczty mailowej, serwisy informacyjne, duże sklepy e-commerce czy rozbudowane witryny.

Hosting VPS (Virtual Private Server)

Hosting VPS jest połączeniem dzielonego hostingu i dedykowanego hostingu. Możemy określić hosting VPS jako nasz własny mały mini-serwer na większym serwerze. Nie mamy wszystkiego do naszej wyłącznej dyspozycji, ale mamy jego część, która jest całkowicie poświęcona naszym stronom. Tak więc wszystkie wady dzielonego hostingu, takie jak wirusy i spowolnienie ruchu, nie mają dla nas większego wpływu dzięki rozwiązaniu VPS. Ten hosting jest najlepszy dla: osób, które chcą uzyskać lepszą szybkość i niezawodność strony od samego początku.

Darmowy hosting, czy warto?

Przeglądając oferty hostingów w Internecie możemy spotkać reklamy bezpłatnych hostingów. Dla wielu początkujących przedsiębiorców to wymarzona okazja zaoszczędzić środki na prowadzenie strony internetowej. Z bezpłatnego hostingu możemy skorzystać, gdy uczymy się tworzyć strony internetowe i testujemy różne rozwiązania w wyglądzie i funkcjonalności strony.

Prowadzenie sklepu internetowego czy prowadzenie profesjonalnej witryny na darmowym hostingu jest na dłuższy czas nieopłacalne. Najczęściej usługodawcy oferujący darmowy hosting chcą pozyskać jak najwięcej nowych klientów. W krótkim czasie może okazać się, że możliwości darmowego hostingu są dla nas nie wystarczające i musimy przejść na drogą wersję premium.

Użytkownik w wielu przypadkach będzie bardzo ograniczony zapisami regulaminu.  Bardzo często regulaminy mają zapis, że dany usługodawca nie będzie ponosił odpowiedzialności za błędy i awarie techniczne, które przerwą funkcjonowanie witryny, plików czy akceptacji. Zapewne darmowe hostingi są obsługiwane przez niskiej jakości, zużyte serwery więc możemy spodziewać się licznych awarii naszej strony. Darmowe hostingi nie posiadają biura obsługi klienta, zapewne nasze reklamacje nie będą też przez nikogo rozpatrywane.

Przed wyborem darmowego hostingu warto zapoznać się z regulaminem usługodawcy, by w przyszłości nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

WordPress hosting

Powyżej omówiliśmy najpopularniejsze typy hostingu, ale jest kilka innych, które stają się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat, więc warto o nich wspomnieć. Pierwszym z nich jest hosting WordPress. W Internecie mamy miliony stron założonych na tym CMSie. W ostatnich latach powstały firmy, które specjalizują się w witrynach hostingowych, które są na platformie WordPress.

Zwykle są nieco droższe, ale jeśli korzystamy z WordPressa, a zwłaszcza jeśli faktycznie mamy bardzo duży ruch na naszą witrynę to może być to opłacalne.

Niektóre zalety hostingu WordPress:

Automatyczne aktualizacje WordPressa – Usługodawcy obsługują wszystkie aktualizacje do WordPressa.

Powiadomienia o wtyczkach – Jeśli mamy wtyczki, które nie będą współpracować z nowymi wersjami WordPressa, nasz usługodawca poinformuje nas i wskaże nam najlepsze rozwiązanie.

Serwery zoptymalizowane pod kątem WordPressa – w szczególności pomaga to zapewnić szybszą i bezpieczniejszą witrynę

Platforma testowa – większość tych usług służy do tworzenia kopii zapasowej witryny w środowisku testowym. Jeśli chcemy dokonać dużej zmiany, możemy najpierw przetestować ją, aby upewnić się, że działa, zanim zaczniemy ją implementować bezpośrednio na witrynie.

Wbudowany CDN – Content Delivery Network znacząco przyspieszy naszą witrynę, jeśli mamy dużo multimediów lub obrazów.

Jednym z dostępnych na polskim rynku hostingów WordPress jest GoDaddy. Oferują swoim klientom dostęp do wielu wtyczek i motywów, darmowe kopie strony zapisywane każdego dnia, proste narzędzia do migracji, całodobową pomoc techniczną, automatyczne aktualizacje i zabezpieczenia WordPressa i co ważne gwarantują dostępność strony na poziomie ponad 99%.

Kolejną firmą świadczącą darmowy hosting bez reklam wordpress jest Hostinger. Usługodawca w swojej ofercie gwarantuje najnowocześniejsze serwery, wysoką wydajność, funkcjonalność i niezawodność podczas hostowania darmowej witryny WordPress. W darmowej ofercie użytkownik będzie miał 1000 MB przestrzeni dyskowej, 10000 MB przepustowości, dwie bazy MySQL, kreator stron i tym podobne. Ponadto korzystając z darmowej wersji otrzymamy całodobowe wsparcie techniczne.

WordPress nie ma skomplikowanych wymagań. Jest prostym CMSem, który potrzebuje odpowiedniego interpretatora PHP oraz bazę MySQL. Na polskim rynku wiele  hostingodawców gwarantuje, że ich serwery są odpowiednie dla stron stworzonych w WordPressie. Podczas wyboru hostingu dla naszej strony stworzonej w WordPressie musimy zwracać uwagę czy są spełnione minimalne wymagania tego CMSa. Ponadto ważne jest, by hosting oferował backupy, migrację, intuicyjny panel administracyjny, dostępne i pomocne biuro obsługi klienta.

Z powodzeniem możemy wybrać hosting WordPress, jak i jeden z najbardziej popularnych hostingów jak nazwa.pl, az.pl, home.pl czy lh.pl czy zenbox.pl. Wszystkie najpopularniejsze hostingi mają spełnione wszystkie kryteria, by nasza strona na WordPressie działa szybko i niezawodnie. Przed podjęciem decyzji o wyborze hostingodawcy warto zwrócić uwagę na gwarantowaną szybkość.

Szybkość ładowania strony na urządzeniach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych jest jednym z głównych czynników rankingowych. Im szybciej nasza strona będzie się ładować tym większą osiągniemy pozycję w wyszukiwarce Google i będziemy mieli coraz niższą liczbę odrzuceń.

Najpopularniejsze darmowe hostingi dla WordPress

000Webhost

To jeden z najpopularniejszych darmowych hostingów. Obecnie korzysta z niego około 14 milionów użytkowników na całym świecie. Ten hostingodawca istnieje na rynku od 2007 roku, a jego serwery są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych. Od początku działania 000Webhost jest utrzymywany z dobrowolnych darowizn użytkowników. Korzystając z tego bezpłatnego hostingu, otrzymamy 1 GB miejsca na dysku oraz 10 GB przepustowości miesięcznie. We wcześniejszych latach Webhost oferował swoim klientom 100 GB przepustowości. Bez żadnych ograniczeń są obsługiwane PHP i MySQL.

Darmowa usługa pozwala na hostowanie dwóch domen. Użytkownicy tego hostingu będą otrzymywać każdego miesiąca zapasowe kopie strony. Pozwala na łatwą instalację WordPressa, Drupal, Joomla i SSL. Wadą tego darmowego hostingu są nowe zasady, zgodnie z którymi witryna jest wyłączana przez jedną godzinę w ciągu doby. 000Webhost oferuje również pakiet premium z płatnymi funkcjami za przystępną cenę. W płatnej wersji nie mamy ograniczeń pojemności przepustowości, liczby domen i skrzynek mailowych.

AwardSpace

To kolejny darmowy hosting bez reklam wordpress. Na rynku istnieje już od 15 lat. AwardSpace jest wspólnym przedsięwzięciem firm Zetta Hosting i AttractSoft. Firma ma proekologiczne nastawienie, serwery AwardSpace są zarządzane przez Wind Energy, która produkuje neutralne źródło energii. Prezentowany hosting oferuje jedną domenę i trzy subdomeny. Jest to dobre rozwiązanie dla blogów lub małych stron internetowych.

Ten darmowy hosting pozwala wykorzystać 1 GB miejsca na dysku, 1 bazę danych MySQL v.5 i jedną skrzynkę e-mail z filtrem antyspamowym. Hosting korzysta z protokołu SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) i umożliwia dostęp do FTP. AwardSpace Web Hosting ma niestandardowy panel do zarządzania kontem, lecz każdy powinien go opanować w szybkim czasie. Zawiera również wbudowany program do tworzenia stron internetowych Zacky.

Wybierając ten hosting, będziemy mieć zagwarantowane 5 GB przepustowości. Hosting posiada również płatną wersję z rozbudowaną funkcjonalnością. Przez pierwszy rok użytkowania cena wynosi 14 centów na miesiąc. Darmowy hosting, jak i płatna wersja zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Chroni witrynę przed SPAM i blokuje niechciane reklamy.

Freehostia

To kolejny darmowy hosting bez reklam. Do wyboru tego hostingu może zniechęcić fakt, że oferuje tylko 250 MB miejsca na dysku i 6 GB przepustowości. To, co wyróżnia Freehostia od innych hostingów jest fakt, że jest to hosting w chmurze, a nie hosting dzielony. Pozwala to na uzyskanie znacznie większej prędkości niż u innych tego typu usługodawców. Ten hostingodawca gwarantuje swoim użytkownikom pracę serwera na poziomie około 99,9 %.

W przypadku jakichkolwiek problemów użytkownicy mogą liczyć na pomoc biura obsługi przez całą dobę. Joomla, WordPress, phpBB i inne skrypty PHP możnemy zainstalować za pomocą jednego kliknięcia poprzez instalatora Elefante Freehostia Przejście do dowolnego płatnego pakietu premium można również wykonać jednym kliknięciem, jeśli chcemy przestać korzystać z bezpłatnej usługi.

Oprócz bezpłatnej oferty hostingowej (Chocolate Plan) możemy wybrać Watercircle Plan, Lovebeat Plan, Wildhoney Plan i Supernatural Plan. Najdroższy pakiet (9,95 dolarów miesięcznie) oferuje nielimitowaną liczbę domen, nieograniczoną pamięć na dysku, przepustowość oraz liczbę kont pocztowych. Największą wadą według wielu użytkowników jest trudny i nieintuicyjny panel.

FreeHostingEU

Prezentowany hosting jest niezwykle podobny do opisywanego wyżej Freehostia. Darmowy hosting oferuje tylko 200 MB miejsca na dysku. Standardowo darmowe hostingi oferują co najmniej 1 GB miejsca na dysku, a niektóre oferty dają nawet 5 GB bez żadnych opłat. Ten darmowy hosting w swojej ofercie precyzuje, ile miejsca na dysku mogą zajmować pliki poszczególnych kategorii.

Na przykład pliki graficzne mogą zajmować tylko 10 % dysku. Innymi słowy na tym hostingu grafiki lub zdjęcia nie mogą zajmować więcej niż 20 MB. Hostingodawca gwarantuje sprawność serwerów na poziomie 99,8 %. FreehostingEU jest dostępny w trzech wersjach: bezpłatnej, BEST i PRO. Dwa płatne plany kosztują odpowiednio 6,95 dolarów i 11,95 dolarów miesięcznie i są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Oferują one zniżkę przy rejestracji po raz pierwszy. Hosting nie ma żadnego wsparcia technicznego.

W ostatnim czasie również zamknięto do odwołania fora użytkowników. W razie jakichkolwiek problemów nie otrzymamy żadnej pomocy technicznej. Jedną zaletą warto wymienienia jest możliwość wyboru nazwy domeny.

X10 hosting

Ten hostingodawca oferuje nie tylko darmowy hosting, ale także mnóstwo darmowych funkcji, takich jak obsługa MySQL, skrzynki pocztowej e-mail, FTP i panelu sterowania cPanel. Otrzymamy także ponad 200 skryptów do automatycznej instalacji i darmowy program do stworzenia strony. Korzystając z tego darmowego hostingu, otrzymamy wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia doskonałej witryny i zbudowania naszego biznesu w Internecie.

W przypadku jakiegokolwiek problemu możemy skontaktować się ze społecznością liczącą ponad 750 000 członków, którzy są gotowi odpowiedzieć na każde pytania i pomóc nam rozwiązać techniczne problemy. Podobnie jak Freehostia, x10 hosting nie jest hostingiem dzielonym tylko hostingiem w chmurze z serwerami SSD. Witryna na tym hostingu będzie działała szybko i niezawodnie.

Ten darmowy hosting ma również swoje wady. Zakładając witrynę na X10 hosting nie mamy pełnej autonomii nad nazwą domeny. Adres naszej strony internetowej będzie wyglądał w następujący sposób: naszawitryna.xhost.com.

5GBfree

Z samej nazwy tego darmowego hostingu możemy dowiedzieć się, że otrzymamy 5 GB darmowej przestrzeni hostingowej. Dodatkowo usługodawca gwarantuje 20 GB miesięcznej przepustowości oraz 3 bazy danych MySQL i skrypty PHP.

Serwer jest wirtualną chmurą opartą na CloudLinux. Warto zaznaczyć, że jest to darmowy hosting bez reklam. W darmowej wersji tego hostingu nie będziemy mogli założyć poczty e-mail. Taka opcja jest możliwa dopiero w płatnej wersji tego hostingu. Użytkownicy rejestrujący swoją witrynę na tym hostingu nie otrzymują żadnej gwarancji usług. Nie mamy informacji na temat czasu pracy serwera, niezawodności hostingu czy ewentualnego wsparcia biura obsługi. Użytkownicy mogą jedynie tworzyć zapasowe kopie plików i baz danych.

Za pomocą jednego kliknięcia możemy zainstalować WordPress, Drupal, Joomla, ZenCart czy PHP Shop. Płatna wersja kosztuje 2,95 dolarów miesięcznie i oferuje 100 GB przestrzeni hostingowej, nieograniczoną przepustowość, nielimitowane konta FTP i bazy danych MySQL. W płatnej wersji możemy zakładać konta e-mail, wprowadzić SSL czy nałożyć filtr antyspamowy.

Byet Host

Ten hostingodawca reklamuje się jako najszybszy darmowy hosting. W swojej ofercie gwarantuje całodobowe wsparcie techniczne, automatyczne instalowanie WordPressa, Joomli i innych popularnych systemów, wparcie baz danych MySQL i PHP.

Decydując się na hosting w Byet Host otrzymamy 1 GB miejsca na dysku, 50 GB przepustowości i 5 baz danych MySQL. W przeciwieństwie do poprzedniego hostingodawcy, Byet Host gwarantuje całodobowe wsparcie techniczne nawet dla użytkowników korzystających z bezpłatnej oferty. Nie jest to forum zaangażowanych użytkowników ani baza wiedzy tylko realna pomoc biura obsługi.

Przechodząc na płatną wersję hostingu otrzymamy aktualizację do wydajności opartej na SSD, darmowe domeny i niezwykle intuicyjny panel kontrolny. Ceny hostingu zaczynają się od 3,99 dolarów miesięcznie do 6,99 dolarów miesięcznie. Byet Host obecnie hosinguje ponad milion witryn.

Freehosting.com

Hostingodawca cały czas podkreśla, że oferuje darmowy hosting bez reklam, lecz warto szczegółowo przyjrzeć się proponowanej ofercie. W darmowej wersji otrzymamy hosting z 10 GB na dysku, przepustowością 250 MB, 1 bazę danych MySQL, wparcie baz danych MySQL i PHP, automatyczny instalator popularnych systemów jak WordPress, bakup witryny oraz kreator stron internetowych.

Co warto podkreślić, hosting jest wolny od reklam. W darmowej wersji nie otrzymamy gwarancji czasu pracy serwera. W płatnej wersji otrzymamy między innymi szybszy serwer, hosting dla wielu stron, nielimitowane miejsce na dysku i konta e-mail oraz przepustowość bez ograniczeń,  Freehosting.com zapewnia, że każdy użytkownik może otrzymać zwrot pieniędzy, jeżeli przez okres 30 dni stwierdzi, że płatna wersja nie spełnia jego oczekiwań.

Free Hosting No Ads

Jest to jeden z najdłużej funkcjonujących hostingodawców na rynku. Został założony w 2000 roku i nieprzerwanie hostuje miliony stron internetowych. Wielu właścicieli witryn internetowych wybiera tego hostingodawcę ze względu na prostą i szybką konfigurację. Free Hosting No Ads obiecuje możliwość ustawienia witryny w ciągu pięciu minut.

Zapewnia także za pomocą jednego kliknięcia instalację dla platform takich jak WordPress, Joomla, phpBB, Mambo, osCommerce i Zen Cart. Na szczególną uwagę zasługuje oferta miejsca na dysku. Free Hosting No Ads w darmowej wersji daje 20 GB miejsca na dysku i przepustowość 200 GB. W ofercie hostingodawca gwarantuje darmowym użytkownikom pomoc techniczną. Niestety nie wyjaśnia jednak, na jakiej zasadzie działa ta pomoc. Być może to być po prostu przekierowanie do bazy wiedzy, FAQ lub forum użytkowników.

Free Hosting No Ads ma korzystną ofertę dla użytkowników, którzy potrzebują więcej funkcjonalności. Za niecałe dwa dolary miesięcznie otrzymamy wszystko, co powinien zawierać dobry hosting. Jedynymi wadami tego hostingu jest brak sprecyzowanego wsparcia technicznego oraz brak gwarancji dostępności.

Free Virtual Servers

FreeVirtualServers jest jedną z marek należących do Easy Internet, która zapewnia hosting i usługi SEO. Jest to brytyjska firma z zlokalizowanymi serwerami w Wielkiej Brytanii. Ten dostawca oferuje wszystko swoim klientom, od bezpłatnego hostingu po dedykowane hostingi. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że integrują w swoim planie hostingowym popularnego producenta stron internetowych Weebly.

Hosting w Free Virtual Servers zalecany jest dla prostych i lekkich stron. Oferuje tylko 100 MB miejsca na dysku i przepustowość 1 GB. Znacznie lepiej wygląda kwestia dostępności. Jak niektóre z wymienonych darmowych hostingów zapewniają 99,9 % dostępności witryny. Użytkownicy korzystający z bezpłatnego hostingu, w razie jakichkolwiek problemów technicznych mają do dyspozycji bazę wiedzy, filmy instruktarzowe i FAQ.

Całodobowa pomoc online jest zarezerwowana tylko dla płatnych kont. Dostępnych jest wiele opcji aktualizacji, od standardowego hostingu dzielonego po serwery dedykowane. Ceny wahają się od 4,99 funtów miesięcznie do 119 funtów miesięcznie (jest to koszt najdroższego serwera dedykowanego). Free Virtual Servers oferuje również swoim klientom darmowy hosting WordPress.

 

 

 

 

O LukaszZelezny

Prelegent, trener, autor. Head of Organic uSwitchUK. Zajmuje się SEO, PPC i mediami społecznościowymi. Prywatnie fan podróżowania, drum and bassu i szkockiej.

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …