niedziela , 30 czerwca 2024
Home / News / Skype – jak założyć konto, usunąć i dzwonić za darmo

Skype – jak założyć konto, usunąć i dzwonić za darmo


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Kiedy powstał Skype?

Najpopularniejszy komunikator Skype został założony w 2003 roku przez pochodzącego ze Szwecji Niklasa Zennströma i Janusa Friisa z Danii. Oprogramowanie Skype zostało stworzone przez Estończyków Ahti Heinla, Priit Kasesalu i Jaan Tallinn. Pierwsza publiczna wersja beta została wydana 29 sierpnia 2003 r. Skype na polskim rynku pojawił się w czerwcu 2005 roku. Skype nawiązał współpracę z portalem Onet. 12 września 2005 r. Firma eBay Inc zgłosiła chęć zakupu Skype Technologies SA i jego zasoby za ponad 2,5 miliarda dolarów.

Skype był w pełnym posadaniu eBay cztery lata. 1 września 2009 r. EBay ogłosił, że sprzedaje 65% udziałów Skype’a na rzecz Silver Lake Partners i Index Ventures. Dwa lata później komunikator ponownie zmienił właściciela. Od 2011 roku Skype należy do Microsoft. Firma Microsoft zobaczyła wielki potencjał w Skype i przerwała produkcję dwóch własnych produktów na korzyść tego komunikatora. W 2015 zmiast planowanego komunikatora dla firm Lync wprowadzono biznesową wersję Skype.

Jak pobrać i zainstalować Skype?

Chcąc zainstalować Skype na swoim komputerze musimy w pierwszej kolejności wejść na stronę skype.com. i kliknąć przycisk pobierania. Spakowany plik należy zainstalować zgodnie z instrukcją producenta. Następnie pojawi się witryna logowania lub rejestracji. Jeżeli nie mamy założonego konta musimy się zarejestrować. Rejestrację możemy przyspieszyć logując się za pomocą konta Microsoft lub konta Facebook. Jeżeli chcemy przeprowadzić standardową rejestracje musimy wprowadzić nasze imię, nazwisko, adres mailowy.

Wszystkie rubryki formularza muszą zostać uzupełnione. Skype poprosi nas o wpisanie daty urodzin, płci, kraju, miasta, języka i numeru telefonu. Wszystkie informacje poza numerem telefonu będą dostępne dla innych użytkowników. Na koniec wprowadzamy swoją nazwę użytkownika po której chcemy być wyświetlani innym użytkownikom Skype oraz podajemy nasze hasło, które musi składać się od 6 do 20 znaków. Na koniec wpisujemy ciąg liczb i cyfr z captcha i akceptujemy regulamin. Nasz profil na Skype został założony.

Jak odinstalować Skype?

Jeżeli stwierdzimy, że program Skype nie jest już nam potrzebny możemy usunąć go z naszego komputera. Przed całkowitym usunięciem programu z naszego komputera możemy zrobić kopię zapasową wszystkich naszych konwersacji. Wciskając klawisz Windows i R otworzymy okno uruchamiania. W pustą rubrykę musimy wprowadzić %appdata%skype i nacisnąć enter lub kliknąć przycisk OK.

Wyświetlony folder możemy skopiować do innej lokalizacji. W przypadku ponownej instalacji programu będziemy mogli w każdej chwili przejrzeć wcześniejsze konwersacje. Przed rozpoczęciem odinstalowania Skype upewnijmy się, że program jest wyłączony. Ponownie kliknijmy klawisz Windows i R. W oknie wprowadźmy w oknie dialogowym appwiz.cpl i wciśnijmy Enter lub OK. Odszukajmy Skype na wyświetlonej liście. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wybierzmy opcję „Odinstaluj”. Program Skype zostanie automatycznie usunięty z naszego komputera.

Jak założyć Skype?

Skype to niezwykle popularny program komputerowy, który umożliwia wykonywanie bezpłatnych połączeń głosowych lub połączeń wideo między dwoma komputerami, tabletami lub smartfonami z dostępem do Internetu. Połączenia można również nawiązywać z numerami stacjonarnymi i komórkowymi z komputera, a połączenia z numerami międzynarodowymi kosztują mniej więcej tyle samo, co połączenia lokalne. W pierwszej kolejności pobierzmy i zainstalujmy Skype ze strony skype.com.

Następnie musimy skonfigurować konto, wybrać nazwę użytkownika i hasło dla siebie. Gdy to zrobimy, możemy zacząć dodawać kontakty. W wyszukiwarce po lewej stronie należy wpisać imię i nazwisko poszukiwanego użytkownika. Kiedy znajdziemy użytkownika, którego szukamy dodajemy go do naszej listy kontaktów i wysyłamy prośbę o dodanie nas do kontaktu. Jeżeli nasza prośba zostanie zaakceptowana możemy wymieniać wiadomości, dzwonić i prowadzić wideo rozmowy. Do kontaktu możemy dodać numer telefonu, dzięki czemu będziemy mogli dzwonić na telefon komórkowy użytkownika. Przed pierwszą rozmową na Skype warto sprawdzić konfigurację mikrofonu.

Jak usunąć konto Skype?

Microsoft sprawił, że usunięcie konta Skype jest złożonym, etapowym procesem. Microsoft zaleca, by skonstatować się z nimi, gdy chcemy usunąć konto Skype. Przed kontaktem z biurem obsługi klienta Microsoft warto wykonać kilka czynności. W pierwszej kolejności odłączmy konto Microsoft od konta Skype. Anulujmy wszystkie aktywne subskrypcje oraz nasz numer Skype.

Zrezygnujmy ze wszystkich cyklicznych płatności i wyłączmy ich automatyczne odnawianie. Dodatkowo ustawmy swój status jako Offline lub niewidoczny. Dodatkowo wylogujmy się ze Skype ze wszystkich urządzeń oraz usuńmy swoje dane osobowe z profilu. Bardzo ważne jest odłączenie konta Microsoft od konta Skype. Jeżeli nie rozdzielimy tych kont, po usunięciu konta Skype zostanie usunięte konto Microsoft. Oznacza to, że nie będziemy mogli logować się do Outlooka lub Xbox Live. Po wykonaniu powyższych czynności i przesłaniu zgłoszenia do Microsoft, nasze konto na Skype zostanie całkowicie usunięte w przeciągu 30 dni.

jak założyć Skype na laptopie?

Wejdźmy na witrynę Skype. W przeglądarce wpiszmy www.skype.com na pasku adresu i naciśnijmy Enter. Zostaniemy przeniesieni na stronę główną Skype’a. Wejdźmy na stronę pobierania. Kliknijmy przycisk „Pobieranie” u góry strony i wybierzmy “Komputer” spośród typów urządzeń w górnej części okna. Kliknijmy “Pobierz Skype na pulpit Windows”. Pobieranie instalatora rozpocznie się automatycznie.

Otwórzmy pobrany plik i rozpocznijmy instalację programu na naszym komputerze. Na pierwszej stronie musimy kliknąć przycisk „Zgadzam się” po czym rozpocznie się automatyczna instalacja. Kiedy instalacja zakończy się możemy zalogować się na swoje konto. Jeżeli nie posiadamy wcześniej założonego konta Skype musimy rozpocząć rejestrację profilu. Rejestrację możemy przyspieszyć łącząc Skype z profilem na Facebooku lub z kontem Microsoft.

Jak zaktualizować Skype?

Skype jest dostępny dla urządzeń z systemem Windows, IOS czy Android. Aktualizacja Skype na wszystkich tych urządzeniach wygląda podobnie. W przypadku Skype’a dla Windows i Maca nie powinniśmy w rzeczywistości przeprowadzać tego procesu manualnie, ponieważ aplikacja jest aktualizowana automatycznie. Ta funkcja może jednak zostać wyłączona i możemy przeprowadzić ręczną aktualizację.

Aktualizacja Skype na komputerze Mac jest niezwykle prosta. Aktualizację Skype’a na najnowszych wersjach systemu MacOS należy przeprowadzić w następujący sposób: uruchomić aplikację Skype, kliknąć przycisk Skype po lewej stronie paska menu komputera Mac i kliknąć sprawdź aktualizacje. Jeżeli zobaczymy komunikat: “Jesteś na najnowszej wersji Skype”, nie będziemy mogli przeprowadzić aktualizacji. W przeciwnym wypadku zobaczymy komunikat „Dostępna jest nowa wersja Skype”. W takim przypadku musimy kliknąć Pobierz, aby rozpocząć proces aktualizacji. W systemie Windows uruchamiamy program Skype, klikamy przycisk Pomoc po prawej stronie paska menu Skype i wybieramy opcję „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Jeżeli otrzymaliśmy wiadomość „Jesteś na najnowszej wersji Skype”, to aktualizacja nie jest konieczna. Jeśli zobaczymy komunikat „Dostępna jest nowa wersja Skype”, musimy wybrać opcję Pobierz, aby rozpocząć aktualizację.

Jak zmienić nazwę użytkownika Skype?

Podczas zakładania konta na Skype stworzyliśmy zabawną nazwę konta. Po latach nazwa przestała być dla nas zabawna i nie chcemy by wyświetlała się innym użytkownikom. Jak zmienić nazwę użytkownika? Nasza wyświetlana nazwa Skype różni się od naszej nazwy użytkownika Skype. W dowolnej chwili możemy zmienić nazwę wyświetlaną, a inni użytkownicy Skype zobaczą ją, kiedy będą się z nami komunikować. Nasza nazwa użytkownika Skype to adres e-mail użyty do utworzenia konta Microsoft.

W związku z tym możemy zmienić naszą nazwę użytkownika (identyfikator Skype) tylko przez zmianę adresu e-mail powiązanego z tym kontem i kontami Microsoft. W przypadku, gdy zarejestrowałeś się na konto Skype, zanim Microsoft przejął Skype, najprawdopodobniej będziemy mieć nazwę użytkownika bez adresu e-mail, której nie można w ogóle zmienić. Jedyną opcją jest założenie nowego konta. Chcąc zmienić nazwę wyświetlaną wchodzimy do programu Skype, przechodzimy do naszego profilu, klikamy na nasz nick, wpisujemy nowy nick i naciskamy enter.

Jak dzwonić przez Skype za darmo?

Jeżeli mamy założone konto, kamerkę internetową i podłączony mikrofon możemy za darmo dzwonić do innych użytkowników. Otwieramy program Skype i w razie konieczności logujemy się na nasze konto. Klikamy Kontakty po lewej stronie, a następnie dwukrotnie klikamy nazwę użytkownika, do którego chcemy zadzwonić. W oknie dialogowym, po prawej stronie u góry zobaczymy następujące przyciski: Rozmowa wideo pozwoli rozmawiać z użytkownikiem twarzą w twarz przez kamerę internetową. Zadzwoń na numer telefonu – kliknięcie przycisku pozwala na połączenie telefoniczne z użytkownikiem na numer telefonu przypisany do konta Skype (musimy zapłacić za to połączenie).

Jeśli chcemy po prostu zadzwonić do kogoś bez użycia wideo, kliknijmy strzałkę obok opcji Zadzwoń i wybierzmy Połącz ze Skype. Klikając na Rozmowę wideo lub rozmowę ze Skype usłyszymy dźwięk dzwonka i avatara użytkownika. W małym ekranie zobaczymy swoją twarz z naszej kamery. Możemy przesunąć ekran w dowolne miejsce lub całkowicie go ukryć. Jeśli połączenie nie zostanie odebrane, dostaniemy powiadomienie na ekranie połączenia, informujące o tym. W tym oknie możemy także ponowić połączenie. W każdej chwili możemy przerwać rozmowę z użytkownikiem klikając czerwoną słuchawkę.

Jak odzyskać hasło do Skype na komputerze?

Możemy zmienić hasło w witrynie Skype i zresetować zapomniane hasło zarówno ze strony internetowej Skype, jak i aplikacji mobilnej Skype. Pamiętajmy, że nasze hasło do Skype’a jest takie samo, jak hasło do konta Microsoft, więc zmiana hasła Skype spowoduje również zmianę hasła dla połączonego konta Microsoft.
Otwórzmy stronę zarządzania kontem Skype.

Przejdźmy do strony https://secure.skype.com/portal/overview w przeglądarce internetowej na komputerze. Spowoduje to otwarcie strony, jeśli zalogujemy się na swoje konto Microsoft. Jeśli nie jesteśmy zalogowani, wpiszmy swój adres e-mail i hasło, gdy zostaniemy o to poproszeni. Zjedźmy na dół strony i kliknijmy „Zmień hasło”, które jest pod nagłówkiem “Ustawienia i preferencje” po prawej stronie. Po wyświetleniu monitu kliknijmy pole tekstowe “Wprowadź hasło”, a następnie wpiszmy hasło, którego używamy do logowania do Skype.

Jeśli pojawi się prośba o zweryfikowanie tożsamości, wybierzmy metodę weryfikacji, wprowadźmy brakujące informacje, a następnie pobierzmy kod weryfikacyjny z adresu e-mail lub telefonu i wprowadźmy go w odpowiednim polu tekstowym. Następnie kliknijmy Zaloguj się. Jest pod polem tekstowym. Spowoduje to zalogowanie do Skype i otwarcie formularza zmiany hasła. W górnym polu tekstowym na stronie wpiszmy hasło, które wprowadziliśmy, aby zalogować się do Skype. Wpiszmy hasło, które chcemy użyć w polu tekstowym “Nowe hasło”, a następnie wprowadźmy hasło ponownie w polu tekstowym “Wprowadź ponownie hasło” poniżej. Kliknijmy przycisk zapisz. Nasze hasło zostało zmienione.

Jeżeli uruchomiliśmy Skype, a zapomnieliśmy hasła musimy wprowadzić adres mailowy, który wykorzystujemy do logowania. W następnym kroku musimy zaznaczyć „Zapomniałem hasła”. Otworzy się formularz resetowania hasła. W polu tekstowym u dołu strony wpiszmy znaki widoczne na środku strony. Kiedy poprawnie przepiszemy obrazek otworzy się kolejne okno odzyskiwania hasła. Wybierzmy sposób odzyskiwania hasła, czy chcemy otrzymać wiadomość na adres mailow czy numer telefonu z którym mamy połączony Skype. Jeżeli wybierzemy numer telefonu, Skype poprosi nas o podanie czterech ostatnich cyfr. Otrzymamy na adres mailowy lub telefon komórkowy kod, który musimy wprowadzić, a następnie wpisać dwukrotnie nowe hasło, które chcemy używać do logowania. Od teraz mamy nowe hasło do Skype

Jak korzystać ze Skype w telefonie?

Aplikację Skype musimy pobrać w naszym sklepie na przykład w Google Play. Po zalogowaniu naszymi danymi jak adresem e-mail i hasłem możemy swobodnie korzystać z aplikacji. Zacznijmy od dodawania kontaktów. Naciśnij przycisk Menu, który wygląda jak trzy ułożone równolegle kropki. a następnie „Dodaj osoby”. Możemy wyszukiwać kontakty według nazwy użytkownika, nazwy profilu, adresu e-mail lub numeru telefonu. Kliknijmy osobę, którą chcemy dodać do kontaktów. Spowoduje to otwarcie okna czatu z tą osobą.

W zależności od ustawień prywatności innej osoby może nie być możliwe wysyłanie wiadomości, dopóki nie zostaną dodane do listy kontaktów. Będziemy musieli wysłać zaproszenie i czekać na akceptację. Kiedy chcemy wysłać wiadomość wystarczy kliknąć na osobę z listy kontaktów. Otworzy się nam okno, w którym możemy napisać wiadomość lub przejść do wideoczatu lub rozmowy bez kamery wideo. Na telefonie możemy przejrzeć wszystkie swoje rozmowy na karcie „Ostatnie”. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich aktywnych rozmów, które ostatnio prowadziliśmy.

Jak za darmo dzwonić ze Skype na komórki?

Mimo że możemy dzwonić do dowolnego użytkownika Skype na świecie za darmo przez Skype, musimy zapłacić, jeśli chcemy używać Skype do dzwonienia na numer komórkowy lub stacjonarny. Stawki różnią się w zależności od lokalizacji, do której dzwonimy. Najnowsze ceny można znaleźć na stronie skype.com/rates. Połączenia krajowe i międzynarodowe z telefonami komórkowymi lub stacjonarnymi będą wymagały zapłaty. Opłaty Skype zależą od miejsca, do którego dzwonimy, a nie od tego, skąd dzwonisz. Korzystając z aplikacji Skype możemy za darmo dzwonić do innych użytkowników na całym świecie. Musimy mieć tylko dane pakietowe lub być połączeni do sieci WiFi.

Jak działa Skype w telefonie?

Aplikacje mobilne Skype’a są dostępne dla telefonów z systemem Android, urządzeń iPhone, urządzeń mobilnych iPod Touch, telefonów z systemem Windows 10, oraz tabletów z systemem Android i iPad. Aplikacja mobilna jest do pobrania bezpłatnie z Google Play, App Store. Aplikacja zapewnia takie same bezpłatne połączenia między użytkownikami Skype oraz inne funkcje popularne w wersjach Skype na komputery. Rozmowy między użytkownikami Skype są bezpłatne. Gdy dzwonimy na numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego dla kogoś bez usługi Skype, potrzebujemy doładowania konta Skype lub płatnych subskrypcji, aby pokryć koszty połączenia.

Aby rozpocząć bezpłatne połączenie Skype, kliknijmy znak + w aplikacji i wybierzmy opcję Nowe połączenie. Możemy również nawiązać połączenie, dotykając ikony słuchawki telefonu u góry aplikacji, aby wyświetlić najnowszą listę połączeń, która obejmuje rozmowy między użytkownikami Skype i połączenia Skype na telefon stacjonarny lub komórkowy. Kliknijmy kontakt na liście kontaktów, z którym chcemy się połączyć. Osoba musi mieć konto Skype, aby połączenie było bezpłatne. Możemy wybrać dowolną osobę z listy kontaktów, która jest aktywna i dostępna online, co oznaczono zieloną kropką na zdjęciu profilowym. Ta opcja jest ważniejsza, gdy używamy Skype do rozmowy, a nie do nawiązania połączenia.

Po zakończeniu połączenia wybierzmy czerwoną słuchawkę, aby rozłączyć się. Funkcje Skype różnią się w zależności od modelu telefonu, ale większość urządzeń obsługuje: bezpłatne połączenia głosowe między użytkownikami Skype, tanie połączenia z telefonami stacjonarnymi, komórkowymi, wiadomości tekstowe, rozmowy wideo, czaty grupowe, wiadomości głosowe, przesyłanie plików do 300 Mb. Aplikacja Skype łączy się przez Wi-Fi lub pakiet danych. Dla użytkowników bez Wi-Fi zalecany jest nieograniczony abonament. IPod Touch i tablety bez konta komórkowego łączą się tylko przez Wi-Fi.

Jak dzwonić ze Skype na komórkę?

Skype oferuje dwie formy płatności: możemy kupić określoną kwotę kredytu Skype, od którego zostaną odliczone minuty na podstawie stawki za minutę dla kraju, do którego dzwonimy lub możemy kupić miesięczne subskrypcje, które oferują ustalone kwoty lub nieograniczone minuty. Możemy kupować subskrypcje i kredyty za pośrednictwem aplikacji Skype lub przez witrynę Skype.

Istnieją subskrypcje specyficzne dla danego kraju, ale dostępna jest również subskrypcja Skype Worldwide. Abonament na cały świat oferuje nieograniczoną liczbę minut do dowolnej liczby na świecie za 68,88 miesięcznie. Możemy łączyć się z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi w 63 krajach. Najpopularniejsze subskrypcje to Stany Zjednoczone, w którym bez ograniczeń będziemy mogli rozmawiać za 14,76 złotych, Niemcy z którymi możemy rozmawiać za 14,76 złotych, Chiny i pakiet 1000 minut wynosi 34,44 złote. Popularną subskrypcją jest również pakiet minut do Indii za 39,86 złotych za 800 minut.

Jak sprawdzić czy ktoś mnie zablokował na Skype?

Czasami możemy mieć podejrzenie, że jakiś użytkownik zablokował nas i nie odbiera od nas żadnych wiadomości. Włączmy Skype i zalogujmy się przy użyciu naszej nazwy użytkownika i hasła. Po załadowaniu listy kontaktów zaznaczmy ikonę obok nazwy kontaktu. Jeśli dana osoba nas zablokowała, ikona może się zmienić z szarej ikony “x” lub zielonego znacznika wyboru na szary znak zapytania.

Oznacza to, że dana osoba nie udostępnia nam swoich informacji, co jest oznaką usunięcia lub zablokowania. Kliknijmy użytkownika, aby otworzyć nowe okno czatu i wyślijmy wiadomość. Ponieważ osoba, która nas zablokowała, nie będzie mogła zobaczyć żadnej wiadomości od nas, wiadomość zostanie zwrócona jako niedostarczona. To prawdopodobnie oznacza, że zostaliśmy zablokowani. Dodatkowo możemy sprawdzić zdjęcie profilowe użytkownika. Jeśli zostaliśmy zablokowani, nie będziemy już widzieli spersonalizowanego zdjęcia profilowego, ale zapasowego awatara Skype. Oznacza to, że kontakt przestał udostępniać dane osobowe.

Czy przez tablet można rozmawiać na Skype?

Na tablecie z systemem Android nawiązywanie połączenia wideo przez Skype jest niezwykle proste. Wystarczy uruchomić czat tekstowy, a po rozpoczęciu rozmowy dotknąć ikony Połączenie wideo. Połączenie dzwoni do kontaktu, a jeżeli użytkownik jest dostępny powinien odebrać nasze połączenie. Ekran połączenia przychodzącego pojawia się nawet wtedy, gdy tablet będzie nieaktywny. Przychodzące połączenie sprawi, że tablet, będzie działał jak prawdziwy telefon. Jeżeli będziemy chcieli rozpocząć rozmowę wystarczy kliknąć zieloną słuchawkę na ekranie tabletu. Jeżeli nie możemy lub nie chcemy rozmawiać musimy nacisnąć czerwoną słuchawkę na ekranie.

Czy Skype jest płatny?

Generalnie Skype jest bezpłatnym komunikatorem. Darmowe jest pobieranie aplikacji, wysyłanie wiadomości, plików, prowadzenie wideoczatów czy połączeń głosowych. Skype nie pozwala na darmowe rozmowy z telefonami komórkowymi i telefonami stacjonarnymi. Jeżeli chcemy dzwonić na telefony, które nie posiadają Skype musimy wykupić odpowiednią subskrypcję.

O Kamil S

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …