poniedziałek , 15 lipca 2024
Home / News / Twitter Patentuje Drony Sterowane Poprzez Tweety.

Twitter Patentuje Drony Sterowane Poprzez Tweety.


[ SEOWind.io - pisz treści które rankują się w TOPach ]

Twitter jest kolejnym z gigantów mediów społecznościowych zainteresowanym dronami. Spółka złożyła wniosek o patent, który został zaakceptowany w zeszłym tygodniu. Dotyczy on mianowicie robienia zdjęć i filmów wideo a także przesyłanie ich bezpośrednio na konta użytkowników na Twitterze.

W patencie Twitter wspomina o możliwości kontrolowania drona i kierunu lotu za pomocą lajków, retweetów oraz odpowiedzi. Wszystko to brzmi dość dziwaczne, zarówno z punktu widzenia technicznego jak i bezpieczeństwa, mimo to jest to zdecydowanie ambitna i pionierska koncepcja jakiej żadna inna firma wcześniej nie rozważała.

Twitter w tym roku również rozpoczął strumieniowe transmisje wideo za pomocą aplikacji Periscope. Dzięki temu, otwiera się możliwość na nadawnie wydarzeń na żywo, wprost z wysoko latającego drona którego kontrolę przejmują widzowie zalogowani do Periscope.

Patent który zgłosił Twitter między innymi opisuje następujące funkcje:

Dron niesie ze sobą aparat z którego wysyła dane, jak również otrzymuje polecenia. Dron jest połączona do platformy komunikacyjnej. Zdjęcia i klipy wideo otrzymane z UAV są selekcjonowane i umieszczane we wiadomościach nadawanych przez konta powiązanego z dronem. Materiały wideo z kamery transmitowanena żywo. Posiadacze kont w platformie może kontrolować drona poleceniami zawartymi w wiadomościach. Sterowane elementy drona obejmują lokalizację drona, orientacji aparatu, kamery, oświetlenie obiektu montowane […]. Sterowanie dronem może być dokonane za poprzez danie większości (demokratycznie). Dron może zawierać ekran i / lub mikrofon do przewidzenia telepresence lub funkcjonalności wywiadu.

Więcej na: http://appft1.uspto.gov/

Zapowiada się ciekawie

O LukaszZelezny

Prelegent, trener, autor. Head of Organic uSwitchUK. Zajmuje się SEO, PPC i mediami społecznościowymi. Prywatnie fan podróżowania, drum and bassu i szkockiej.

Zobacz również

Jak wypozycjonować kanał na YouTube

YouTube to druga co do wielkości platforma wyszukiwania na świecie. Z tego powodu, każdy twórca …

2 komentarze

  1. W stanach można opatentować wszystko (a państwo na tym zarabia) – jest kilka patentów na koło np. Najważniejszy jest “prior art” czyli kto pierwszy tego użył, mój dron np. od dawna robi to co twitter opatentował. Pusty PR w wykonaniu Twittera oraz tego portalu – nieważne co piszą, ważne ze piszą, napisze o dronach bo to modne i chwytliwe. Dno i 2m mułu.

  2. Wizja zakupu drona z siatka do łapania drona wydaje sie teraz usprawiedliwiona. Nie bedzie latał po moim niebie. A tak przy okazji – sa w UK już jakieś regulacje prawne odnośnie dronów i przestrzeni powietrznej? Rozumiem, ze jesli spacyfikuje drona policyjnego, to mam od razu MI5 na karku.